1/72 lahingtehnika nurk

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Re: 1/72 lahingtehnika nurk

Postitus Postitas Hertsog »

viskan ka oma kaks senti õuele:

minu jaoks on mudeli juures kaks täiesti eraldiseisvat etappi: ehitamine ja värvimine. ja mudel ei ole ennem valmis kui mõlemad etapid on lõpetatud. eks inimesi, tundeid ja diagnoose ole erinevaid, nii ka minu puhul: vahest tahan ehitada, vahest tahan värvida. ja oluline on, et mudeliga tekiks ka mingit moodi "suhe". mõne mudeli puhul kaob tunne ära ja lõpptulemus pole ka minu enda arvates võibolla see, mis ta olema peaks. ehkki saab kohusetundlikult lõpetatud. aga eks see on maitse ja sisemiste dilemmade küsimus

seega kui ei ole tunnet peal, et tahaks värvida, siis kohe ei peagi värvima. oota tunnet... mul ootas näiteks Cariuse Tiger ikka mitu aastat. aga tulemusega olen ise vähemalt väga rahul lõpuks.

võib vahelduseks ka mingi teise asja ehitamisse võtta, kui on see tunne rohkem peal. aga mitte väga palju korraga, siis on oht, et tekib tunnetekompott ja tulemus nagu meil siin mõnel kuulsusrikkal meistril kelle šedöövreid oodatakse juba aastaid (varsti äkki aastakümneid?)...

kusjuures viimase pöörase ideena viskan veel sellise kirvena õhku: aga miks mitte presenteerida mõlemat? ehk siis maski pool mudelit ära, nii et kogu materjalide ilu ning ehitamise vaev jääks näha. ja teine pool värvi ning kuluta ära. ma usun, et see võiks päris huvitav tulemus olla...

igatahes on su tase juba praegu üsna kõva :)
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
fossiil
Liige
Postitusi: 3553
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: 1/72 lahingtehnika nurk

Postitus Postitas fossiil »

Paras dilemma üles tõmmatud, aga eks arvamusi võib sama palju olla, kui on arvajaid. Väga palju filosoofiat ajada ei taha, toon vaid enda arvamuse lisaks: kui mingi asi seisab pikka aega (või väga pikka aega) poolikult või siis lihtsalt värvimata, võib ajapikku tekkida seis, kus on päris raske ennast selle projekti jaoks uuesti "käima tõmmata".
Näide - aastaid tagasi kaevasin end päris sügavalt JS-2 teemasse sisse ja püüdsin tol ajal saadaolevast enam-vähem norm geomeetriaga Zvezda mudelist elulooma saada. Punnitasin päris palju, aga siis tekkis mitu tehnilist momenti, millele vastust ei saanudki ning asi jäi seisma. Kauaks, vääga kauaks. Siiamaani seisab, sellisena: https://static1.album.ee/files/1194/71/ ... 5_rjAW.jpg Plastik on juba värvi muutnud, EPO kolletab, plekid oksüdeeruvad jne.
Aga tegelikult häiris mind kogu aeg mingi lõpetamatuse tunne, sest teha jäid vaid pisiasjad ja siis värv peale. Lõpuks jõudis asi niikaugele, et sõitsin eelmisel aastal üle 1000 km maha, käisin mudeli prototüüpi pildistamas ja tean, et millalgi (loodetavasti lähitulevikus) saab mudel ka värvi alla.

Nii et seismise mõttes pole vahet, kas aasta või kasvõi aastakümned - tähtis on, nagu eelkirjutaja mainis - enda sisetunne..
1/72mudelist
Liige
Postitusi: 55
Liitunud: 10 Mai, 2019 10:52
Kontakt:

Re: 1/72 lahingtehnika nurk

Postitus Postitas 1/72mudelist »

Tervist,

Taaskord oli pikk aeg ilma postitusteta, kuna aga 24.juunil oli sünnipäev, siis sai päeva töölt puhkust ja mudeliga tegeleda.

Eks praegu ehituse etappidest pilte, tegemist Toldi III, Ungari edasiarendus Toldi IIa-st, toodeti vaid 12 prototüüpi. Tootja IBG.
IMG_20200529_204825.jpg
IMG_20200529_205216.jpg
Huvitav backstory, mudeli mis ma tellisin oli Toldi IIa, mis erineb ainult torni poolest. Lisaks tellisin PE. Avanud karbi märkasin, et mulle oli saadetud vale sprue, mis oli Toldi III torn. Edasimüüjaga rääkides ja selgitades öeldi mulle, et ma vaatan asja valesti ja mulle saadeti õige asi. Eks jäin alla ning pidin Toldi III leppima, seetõttu ei saanud ma kasutada PE torni jaoks( tagumine kast nagu Panzeritel torni küljes).

Kui keegi kavatseb IBG Toldi seeriat osta kunagi, soovitan, pole PE vaja, see vaid tühi tähi. Mudel on väga hea ja detailne ilma PE, kasutasin vaid fender-eid ja klambreid. Ka roomikud on imelise L&L, kuid väga väikesed. Kes tahab pisemat skaalat ehitada, soovitan Toldi seeriat IBG poolt.
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2105
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: 1/72 lahingtehnika nurk

Postitus Postitas vaoinas »

Näeb kena ja puhas välja.
Mina küll ütleks, et see plekk mis seal küljes on, annab talle ikkagi märkimisväärselt juurde.

Mis aga saatjapoolsetesse vigadesse puutub, siis sel teemal suhtlemisega tasub olla väga selge ja konkreetse jutuga ning oma väidet fotodega toetada.
IBG puhul on neil näiteks kõikide karpide sisu fotodena koduleheküljel olemas ja fotovõrdluses peaks asi ka kõige juhmimale ilmselgeks saama.

Kui sellest ei aita, siis olenevalt müügikeskkonnast tuleks teha ametlik complaint või kaaluda raha tagastamise nõudmist läbi makseteenuse pakkuja.
Viimase puhul maksab küll kaaluda, kas see samm mõne väiksema summa puhul on mõistlik, sest peale seda ilmselt selle müüja poole asja enam ei ole.

Tõsi mul endal ei ole kunagi asjad nii kaugele läinud ja kõik seni tekkinud probleemid on mõistliku kirjavahetusega alati lahendada õnnestunud.


Kristjan
1/72mudelist
Liige
Postitusi: 55
Liitunud: 10 Mai, 2019 10:52
Kontakt:

Re: 1/72 lahingtehnika nurk

Postitus Postitas 1/72mudelist »

Lisan siia pisikese loo omapoolsest äpradusest.

Mudeli värvimine, etapp mis mulle väga ei meeldi. Miks? Põhjus lihtne, ma suudan alati millegagi puusse panna. Seekord oli minu õnnetuseks värvi toon. Pildid all on algsest värvis, mulle jäi pinnuks silma baastoon, värvi sai helendatud liiga palju Tamiya "deck tan"-iga, kuigi kasutasin ka kollast. Tulemuseks oli selline kriidine roheline toon, mis ei ole ligilähedanegi päris toonile.
Tulemus selline:
IMG_20200604_145119.jpg
IMG_20200604_145126.jpg
Õnneks sai kõik korrekteeritud õlivärvidega, segasin kokku õiget tooni ja muutsin seda heledamaks ainult kollasega.
Pilt on võetud katuseakna kardina all, seepärast ta näeb ka veidi imelik välja. Tagumiselt mootoritekilt on näha tulemust ja eespool näha protsessi.
IMG_20200605_161810.jpg

Mudel on tegelikult juba valmis, seega ei lase teil kaua oodata ja umbkaudu esmaspäeval laen üles lõplikud pildid.
1/72mudelist
Liige
Postitusi: 55
Liitunud: 10 Mai, 2019 10:52
Kontakt:

Re: 1/72 lahingtehnika nurk

Postitus Postitas 1/72mudelist »

Nagu siis lubatud sai, valmis töö.

Esmalt lasin terve mudeli üle Tamiya semi glossiga, mille järel kasutasin washe/pesu. Seejärel tuli chippimine ja õlivärvidega streakimine ning tolmu aluskiht.

Kere enamasti tehtud liikusin roomikute juurde, algselt värvisin ratta kummid mustaks Tamiya Nato Black-iga, seejärel roomikud tume pruuniks. Sisemised hambad ja rataste metallosad, mis saaksid hõõrudes poleerituks värvisin kergel Citadeli Leadbelcher-iga. Lõpetuseks washisin roomikud mustaga.

Tolmu ja mulla jaoks kasutasin pigmente, mis ma ise tegin kunstipoest ostetud pastellidest. Kandsin pigmendid nurkadesse ja masinatekile, lisaks ka roomikutele. Viimaseks viimistluseks ja pritsemteks kasutasin tamiya värve pritsmete tegemiseks.

Mõned väiksemad detailid nagu kütuseplekid ja õli sai lisatud õlivärvidega ja Ammo wet effect-iga, sellega sai ka muda toonitada. Lisaks kasutasin õlivärve puidu toonitamiseks ja huvitamaks muutmiseks.


Viimaks,
Suutsin ka ära kaotada jack-i, mis pidi masin kõrvale käima, selle koha asendasin kanistriga, mis sai valatud resin-ist ning täiendatud uue PE handle-i ja korkiga. Lisaks lisasin ka riidelapi, mille värvisin kollaseks ja toonitasin õlivärvidega. Kõige viimaseks jäi ämber, mille scratchisin.
IMG_20200703_195108.jpg
IMG_20200703_194820.jpg
IMG_20200703_194752.jpg
1/72mudelist
Liige
Postitusi: 55
Liitunud: 10 Mai, 2019 10:52
Kontakt:

Re: 1/72 lahingtehnika nurk

Postitus Postitas 1/72mudelist »

Sdkfz 222
Skaala: 1/72
Tootja: ICM

IMG_20200812_203212.jpg
IMG_20200812_203338.jpg
1/72mudelist
Liige
Postitusi: 55
Liitunud: 10 Mai, 2019 10:52
Kontakt:

Re: 1/72 lahingtehnika nurk

Postitus Postitas 1/72mudelist »

Mõtlesin, et värvin ka oma sdkfz 222 tankihallikaks nagu Fosiil tegi. Siin on siis minu proov koos modulatsiooniga. Ainuke asi mis hetkel lisatud on on wash ja kriimud koos muda värvi baasiga.

Pilt mille järgi sain inspiratsiooni. Tegu on SS masinaga nagu numbriplaadilt kohe märgata on. Tahtsin ka SS masinat teha, kuid mul polnud õigeid numbrimärke, seega tegin kapotile ainult haakristi.

Ütlen ka kohe ette ära, et mingeid probleeme ei soovi, see haakrist oli tehtud kunstilisel eesmärgil, mitte poliitilisel. Ma ei kasutanud seda poliitilisel eesmärgil või idee eesmärgi levitamiseks. Kui see kellegi arvamust solvab või riivab ja sooviks, et ma pildil haakristi ära hajutaks, siis palun kirjutage tsivileeritult paludes. Loodan mitte probleeme tekitada.
download (1).jpeg
download (1).jpeg (9.32 KiB) Vaadatud 4115 korda
Masinast hetkelised pildid, pean veel hakkama õlivärvide, muda ja summutite roostega tegelema.
IMG_20200815_195800.jpg
IMG_20200815_195810.jpg
Kasutaja avatar
Sturmmann
Liige
Postitusi: 191
Liitunud: 02 Juun, 2005 15:24
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: 1/72 lahingtehnika nurk

Postitus Postitas Sturmmann »

Väga kena mudel.

Ka osad Wehrmachti üksused, kasutasid oma soomusautodel, selliseid valgeid haakriste 1941. aasta suvel. Identifitseerimiseks Luftwaffe lennukitele. Kahjuks hetkel ühtegi pilti SdKfz 222-st ei leidnud.

Fotol olev SdKfz 222, kuulus SS-Ratsaväe brigaadi. Kindlasti kasutas, sellist valget haakristi ka SS diviis "Wiking", lisaks soomusautodele ka diviisi autodel ja veoautodel.

Igatahes jõudu mudeli ehitusel.
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2105
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: 1/72 lahingtehnika nurk

Postitus Postitas vaoinas »

Näeb hea välja, sellises väiksemas mõõtkavas sobib säärane heledam tankihall väga hästi.

PS: Ära nende haakristide näitamise pärast muretse. Siinkandis ja käesolevas foorumis õnneks ei ole mingit suuremat hüsteeriat erineva sümboolika osas.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: 1/72 lahingtehnika nurk

Postitus Postitas Kriku »

1/72mudelist kirjutas:Ütlen ka kohe ette ära, et mingeid probleeme ei soovi, see haakrist oli tehtud kunstilisel eesmärgil, mitte poliitilisel. Ma ei kasutanud seda poliitilisel eesmärgil või idee eesmärgi levitamiseks. Kui see kellegi arvamust solvab või riivab ja sooviks, et ma pildil haakristi ära hajutaks, siis palun kirjutage tsivileeritult paludes. Loodan mitte probleeme tekitada.
Sellise palvega esinevat isikut loeksin mina probleemiks... Seejuures suureks probleemiks... :evil:
Kasutaja avatar
Soobel
Liige
Postitusi: 2180
Liitunud: 30 Dets, 2004 12:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: 1/72 lahingtehnika nurk

Postitus Postitas Soobel »

Ei saa probleemile pihta, pisut liiga suur ettevaatlikus pole nagu probleem.

Üha enam on moes paaniline sallimine ja natsiküttimine ja ei ole välistatud, et mõni ullike su kuskil ebameeldivalt kuulsaks teeb, kui oled mudelile maalinud haakristi, mida poliitkorrektsuse huvides mudelikarbis ei ole, aga ajalooliselt oli mudeldatud masina peal olemas.

Näiteks kujutised selle Hindenburgi saba peal ei ole liiga tumedad ja äraspidised Jaapani lipud.

Pilt
Vaid Siil mu kõrval lebas siin. Ta suri ammu.
[img]http://www.soobel.planet.ee/TGMB.gif[/img]
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2105
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: 1/72 lahingtehnika nurk

Postitus Postitas vaoinas »

Soobel kirjutas:Ei saa probleemile pihta, pisut liiga suur ettevaatlikus pole nagu probleem.

Üha enam on moes paaniline sallimine ja natsiküttimine ja ei ole välistatud, et mõni ullike su kuskil ebameeldivalt kuulsaks teeb, kui oled mudelile maalinud haakristi, mida poliitkorrektsuse huvides mudelikarbis ei ole, aga ajalooliselt oli mudeldatud masina peal olemas.

Näiteks kujutised selle Hindenburgi saba peal ei ole liiga tumedad ja äraspidised Jaapani lipud.

No ehk püüaks ikkagi mõistlikuks jääda ja ei võrdleks võrreldamatuid asju?
Revell on äriettevõte, mis müüb oma tooteid üle maailma, sh neis riikides, kus svastika näitamise pärast oma toote karbil võib tõesti seletamist tekkida.
Militaar.net on meie kohalik militaarteemaline foorum, kus svastika esinemine ajalooteemalises kontekstis pole kunagi probleem olnud ja loodetavasti ei saa ka tulevikus probleemiks.


Kristjan
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2062
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Re: 1/72 lahingtehnika nurk

Postitus Postitas Joss Metsast »

Muide, vahemärkusena peab mainima et olenevalt turust olid revellil ka svastikakleepsud kaasas :) Samas pidid nad ühe mudeli saksa turust ära korjama kuna figuur oli liiga Rommeli moodi .... Saa siis nüüd aru.

Õnneks on meil sel teemal siiski probleemi pole. Ajaloolise tõe huvides oleks pigem kahju kui svastika asemel miski muu jama oleks asenduseks. Ka selliseid mudeleid on nähtud... Õnneks mitte meil.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist