www.militaar.net

Militaarteemad minevikust kaasaega
Tänane kuupäev 22 Okt, 2019 2:51

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Tee uus teema Vasta teemale  [ 4 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Tikutoos
PostitusPostitatud: 05 Sept, 2019 11:13 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Terv,

Kuna StuG on omadega ootel ja käed rüpes on raske istuda, olen endale lauale vedanud TKS'i - näib et karpide tagavaraks kogumisel on siiski ka omad plussid. TKS'i olen õige pisut alustanud ka kaks aastat tagasi, tollal Fossiili teed minnes ja RPM'i ning Mirage' komplekte kokku sobitades. Aga kuna siis tuli IBG oma kordades parema variandiga välja, jäi see üritus pooleli. Nüüd ongi laual IBG TKS millele lisanduvad PART'i etsikomplektid nii interjöörile, kui eksterjöörile ning Aber'i kuulipildujatoru.

IBG on päris hea, kuid päris praeguste tegijate tasemele ei küündi. Detailid on võrdlemisi jämedad ning ka plast on mõnevõrra rabedam kui teistel. Aga siiski on tegu päris viisaka komplektiga, millest isegi etsikomplektide abita saab täiesti korraliku mudeli. Tõsi täpsuse huvides ei pääse ümbertegemisest. Alusvanni esi- ja tagaplaadi needid on valed, ning tuleks asendada - mina kasutan Masterclub'i needi- ja poldipäid. Samuti on põhjaalune täiesti lage, ning sinna tuleks lisada needi- ja poldiread, ning ligipääsuluugid. Kuna ma soomuskarbi pealisosani pole jõudnud, siis selle täpsuse kohta hetkel veel kommentaare ei oska jagada. PART'i etsikomplektide kohta ütleks ka paar tutvustavat sõna. Kõigepealt et on tegu äärmiselt peente ja põhjalike söövitustega, aga sellele lisandub juhend, mis on ka kogenumale mudelistile väga raskesti loetav ja kohati päris arusaamatu. Seega tuleb abiks fotomaterjali jälgimine, kus võimalik, aga ka internetist leitud pildid samast PART'i komplektist, kus see on näitlikustamiseks mõnel fotol osaliselt kokku pandud ja on võimalik näha milleni jõudma peaks.

Mudeli puhul ongi hetkel korda tehtud alusvann ning ka mootori-käigukasti osa on kokku pandud. Mõistagi on mootor kinni kuivalt ning värvimiseks eemaldatav.

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Kristjan

Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  

Teema pealkiri: Re: Tikutoos
PostitusPostitatud: 19 Sept, 2019 21:25 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Tõks on vahepeal plekist väänatud suusad alla saanud. Samuti olen sobitanud külge Urmaselt saadud veorattad, mis võrreldes kõigi ülejäänuiga (IBG, Part, Mirage, RPM) on selgelt kõige paremad. Ka pedaalide hoovastikuga olen ühel pool - see pretendeerib küll kõige keerukamale osale kogu Part'i komplektist. Õudselt palju peamurdmist oli ja kuidagi ma ta kokku mõtlesin lõpuks - ideaalne just ei saanud, aga paremini ka ei osanud.

Veermiku osas on tugirullikud juba raamide vahel. Ülejäänud veermikuga läheb siiski veel aega, sest kõik tuleb asendada plekiga. Part'i komplekti puhul on küll see positiivne asi, et kogu veermiku osa ei ole mitte lihtsalt täpsustus mudelile, vaid on üles koostatud nii, nagu päris veermik, mistõttu saab kokku pannes üsna selgeks mismoodi see TKS'i vedrustus täpselt üles oli ehitatud ning toimis.

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Kristjan

Üles

PostitusPostitatud: 06 Okt, 2019 19:00 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Täiendan TKS'i teemat vahepeal ratastega.

Peab tõdema et lepase reega pole veermiku puhul asjad just läinud. Esimene probleem IBG rataste puhul oli see, et rataste valuvormi pooled on olnud päris korralikus nihkes, mistõttu rataste pooled ja teljeavad ei olnud päris kohakuti. Mingi enamvähem rahuldava tulemuse ma sealt siiski välja raspeldasin. Kogu veermikuosa peale rataste tuleb PART'i etsilehest ja olgugi et tulemus jääb plastist oluliselt peenem, oli veermiku mudeli külge sobitamise ja rihtimisega hulk tegemist. Päris rahule lõpuks ei jäänudki aga paremini ka ei oska. Samuti on veermiku geomeetria siia-sinna pisut ebatäpne, lohutada võib end sellega, et viimast asjaolu annab roomikuga pisut peita ning ka sellega et karbist tulev plast ei jäänuks sugugi ka parem.

Oma võrdlemisi haprast olemusest tulenevalt on veermik ja rattad - välja arvatud tähikud ja ülemised tugirullikud - mudeli küljes kinni ja värvimiseks neid eemaldada ei saa. Eks tulevikus paistab kuidas see värv sinna varjatumatesse nurgatagustesse jõuab.

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Kristjan

Üles

PostitusPostitatud: 21 Okt, 2019 23:05 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Nonii, asun aga jälgima kuidas kirbule rauad mitte ainult alla vaid ka sisse ja peale saavad! :shock:

Üles

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 4 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid