Uued asjad

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
Vasta
fossiil
Liige
Postitusi: 3556
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas fossiil »

Ilmselt oli viimane - sõber just helistas sealt, ZIS-3 -e oli veel, aga ZIS-2 on otsa saanud. Aga küll neid veelgi tuleb, nüüd ju ots lahti tehtud.
Unistuste variant oleks muidugi selline, kui pärast ostmist õnnestuks mehikesed kusagil 100 eegu eest maha müüa, kui soovijaid oleks, siis ei tunduks kahuri hind enam nii kõrge.. :wink:

Urmas.
Kasutaja avatar
Panzergrenadier
Liige
Postitusi: 1555
Liitunud: 02 Apr, 2005 22:12
Asukoht: Tartu/Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Panzergrenadier »

Kahju sel juhul. :roll: Mis puutub figuuridesse, siis korralikud on nad küll, poosid head, kuid kasutusvõimalused limiteeritud. Enda omad jätan alles, kes teab, äkk ituleb mõni hea idee. :wink:
lendur leo
Uudistaja
Postitusi: 10
Liitunud: 02 Mär, 2007 15:40
Asukoht: läänemaa
Kontakt:

Postitus Postitas lendur leo »

siin siis minu viimati soetatud mudelid...
Pilt
Pilt
lendur leo
Uudistaja
Postitusi: 10
Liitunud: 02 Mär, 2007 15:40
Asukoht: läänemaa
Kontakt:

Postitus Postitas lendur leo »

ja siis veel selline väike abivahend....
Pilt
Pilt
fossiil
Liige
Postitusi: 3556
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas fossiil »

Jaa, päris mõnus abivahend, ise kasutan Proxxoni riistapuud.

Aga nüüd siis minu viimane ost - sõber, sunnik juhtus jälle Mekas olles mulle helistama ja luges pikalt üles, mida seal head-paremat leida... no ja saigi siis Dragoni Marder IIC ära võetud. Selle taustal on varem soetatud karbid, mis kuuluvad kõik Panzer II epopöa juurde.... Ei ärge te küll samal kombel ostma kippuge, käige ikka minu sõnade, aga mitte tegude järgi.. :roll:
Ja siin nad on:
Pilt

Täna kolasin veidi Kaubamaja ümbruses ringi ja ostsin kunstitarvete poest pliiatsi, mis peaks tegema hõbedase joone (igatahes mustal paberil tundub küll metalselt hõbedane), eks siis kui hakkan TKS-i roomikuid värvima, proovin ära.
Pilt

Urmas.
Kasutaja avatar
Panzergrenadier
Liige
Postitusi: 1555
Liitunud: 02 Apr, 2005 22:12
Asukoht: Tartu/Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Panzergrenadier »

Nonii, võimas! Kui nüüd ainult jõuaks ka nende ehitamiseni... :wink: :D
fossiil
Liige
Postitusi: 3556
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas fossiil »

Nojaa, kokku krabada on muidugi lihtsam kui hoobilt jutiga valmis teha.. :roll: Aga tegelikult jätsin nad kohe algusest teadlikult marineerima - asi on selles, et kui võrrelda omavahel Alani Ausf.C, Bizon II ja Tamiya Wespet, siis on liig palju igasuguseid põhimõttelisi erinevusi, lihtsalt ei oska esimese hooga seda õiget valida, millest lähtuda, kuna korrigeerimist on ikka üksjagu. Nüüd tuli Dragoni Marder ja hakkabki lõpuks selginema, lisaks ilmus trükis üksjagu üllitisi Panzer II teemal. Ainus asi mis Dragoni muidu väga hea mudeli juures arusaamatuks jääb on rattad - miks need Dragonipoisid tegid rattad siseküljelt õõnsad? Samasugused on ka Tamiya Wespel, nii et jää või uskuma, kuid tegelikult koosnesid rattad kahest stantsitud kilbist, millede ümber keevitati pöid ja keskele rumm laagritaga. Nii et ei tohi neid tootjaid ikka kunagi usaldada... Aga valmis ehitan nad ükskord niikuinii... (peaaegu tsitaat)

Urmas.
Kasutaja avatar
Panzergrenadier
Liige
Postitusi: 1555
Liitunud: 02 Apr, 2005 22:12
Asukoht: Tartu/Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Panzergrenadier »

Nojah, eks nüüd tuleb Dragonil (ei saagi aru kas siis ikkagi CH või DML???) Pz II F kohe kohe välja. Ma ei ole täpsemalt uurinud, kas sellel on kõik eelnevad vead parandatud. Eks nüüd pead muidugi selle ka hankima. :wink:

Ise ei ole kunagi Pz II süvenendud. Mulle on nad alati eemaletõukavalt mõjunud, kuidagi kole tank on. Muidugi see on kõigest minu arvamus ja kuidagi aiman, et kui seda poes näen, kraban ikkagi ära. :lol:

Aga nüüd, sai jällegi Kullos käidud....:oops: :oops:

Pilt

Karbis on põhimõtteliselt 3 resti, juba see ei tõota head. Seega lisatööd tõotab palju tulla. Eks kui selleni jõuan, siis püüan võimalikult palju detaile omalt poolt juurde lisada. Kahju muidugi, et Tanxheaven just nüüd vedru välja viskas.
Luciano
Liige
Postitusi: 1132
Liitunud: 07 Veebr, 2007 18:21
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Luciano »

Vot mis juhtub kui palgapäev, sünnipäev ja Meka külastus kõik ühele samale ajal sattuvad :)
Pilt

Nüüd on hea korraga kahte jagu mehi värvida, 4 kaupa on jube tüütu.
Pakkuda võib filateeliat perioodist 1918-1941.
www.aiaimpeerium.ee
Kasutaja avatar
kalle
Moderaator
Postitusi: 1239
Liitunud: 17 Aug, 2005 21:23
Kontakt:

Postitus Postitas kalle »

Ma siin mõtlesin ka et panen miskit kirja, aga vahepeal loobusin. Mõne viimase päeva jooksul on erinevaid teid pidi minu kogusse lisandunud 8 erinevat lennukit:/ Kogu on märkmikus kirjas ja igal isendil on oma number (millede järgi vahest loose teen, mida järgmisena ette võtta). Kui täna uued tulijad kirja panin, lõi järjekora numbriks ette 201. Seek help ütleks mõni selle peale vist... või kuidas nende kuulsate Jämejala tuusikutega nüüd oligi;)

Piltide tegemisega on mul teadagi raskusi.. aga mainiks siis niisama, et viimased lisandujad olid Dornier Do-23, Messer Me-261, Fiat CR-25, Potez 540, Cant Z-501, Bahem Ba-349.

Ja eks ta ikka pagana õige ole, et:
fossiil kirjutas:Nojaa, kokku krabada on muidugi lihtsam kui hoobilt jutiga valmis teha.. :roll:
fossiil
Liige
Postitusi: 3556
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas fossiil »

Panzergrenadier kirjutas:
Karbis on põhimõtteliselt 3 resti, juba see ei tõota head. Seega lisatööd tõotab palju tulla. Eks kui selleni jõuan, siis püüan võimalikult palju detaile omalt poolt juurde lisada. Kahju muidugi, et Tanxheaven just nüüd vedru välja viskas.
Jaa, selle jurakaga tuleb tööd tõepoolest, aga tegelikult ei olegi asi nii hirmus, kui alguses paistab. Aga kuna sa võtsid roomikuteks Friuli ATL-34 komplekti, siis saab sellest kena sõjajärgne masin, sest selliseid roomikuid hakati rasketankidele tootma alles pärast sõda. Et asi veidi huvitavam tunduks, siis kuna saagimist-viilimist-pahteldamist nagunii üksjagu tulemas, võiks sellest ju ISU-152K valmis nikerdada. See on tegelikult üsna atraktiivne masin, tagaosa peal on kobaras hunnik lisapaake. Lisaks ilmusid mõni aeg tagasi ka korralikud ja detailsed ISU-152K joonised, mul on need olemas kui vaja, ka fotomaterjalist ei tohiks puudust tulla :wink:

Aga see Panzer II - noojaah, kui Dragoni F versioon käeulatusse jõuab, siis vaevalt et ma käe sirutamata jätan.. :roll: , kuigi täiusliku õnne jaoks on veel puudu Alani Flamingo ja Pz II J .. :wink: Ah et koledad teised? Ega nad jah kes teab mis iludused ei ole, aga see-eest väga omapärase konstruktsiooniga - aga ilu pidi tegelikult vaataja silmades olema... :wink:

Nüüd küsimus Lucianole: Kas Tamiya Möbelwagen on ehitatud nende vana Panzer IV D põhjale? Mul endal pole põhjust olnud näperdada, seepärast küsin.

Lohutuseks Kallele: ega meil seal Jämejalas koos igav ei hakka, mind on ka selle tuusikuga juba mitu korda meelitatud, kui meelitaja teada saaks, kui suur hunnik karpe mul ootel on (kuigi tunnistan et sinu vastu ma ei saa), oleks mul vist juba teekond ootamas...

Urmas.
Luciano
Liige
Postitusi: 1132
Liitunud: 07 Veebr, 2007 18:21
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Luciano »

fossiil kirjutas:Nüüd küsimus Lucianole: Kas Tamiya Möbelwagen on ehitatud nende vana Panzer IV D põhjale? Mul endal pole põhjust olnud näperdada, seepärast küsin.
et siis missassja, kust mina seda tean, see on mu elu 3. mudel :)

Aga sees on kiri 1975, pz kpfw IV
Pakkuda võib filateeliat perioodist 1918-1941.
www.aiaimpeerium.ee
mad mats
Liige
Postitusi: 196
Liitunud: 23 Jaan, 2007 20:44
Kontakt:

Postitus Postitas mad mats »

Fosiil,kui su õnnest on puudu need kaks masinat,siis astu läbi Kotkast või Mustakivist seal olen Flamingot näinud.Mis puutub T-II J siis selle järgi pead sa sõitma Narva,endale ma ta sealt soetasin umbes kuu aega tagasi.Samast kohast sain ka selle foorumi jaoks suht haruldase T-IF.
Kasutaja avatar
Panzergrenadier
Liige
Postitusi: 1555
Liitunud: 02 Apr, 2005 22:12
Asukoht: Tartu/Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Panzergrenadier »

Fossiil kirjutas:
Jaa, selle jurakaga tuleb tööd tõepoolest, aga tegelikult ei olegi asi nii hirmus, kui alguses paistab. Aga kuna sa võtsid roomikuteks Friuli ATL-34 komplekti, siis saab sellest kena sõjajärgne masin, sest selliseid roomikuid hakati rasketankidele tootma alles pärast sõda. Et asi veidi huvitavam tunduks, siis kuna saagimist-viilimist-pahteldamist nagunii üksjagu tulemas, võiks sellest ju ISU-152K valmis nikerdada. See on tegelikult üsna atraktiivne masin, tagaosa peal on kobaras hunnik lisapaake. Lisaks ilmusid mõni aeg tagasi ka korralikud ja detailsed ISU-152K joonised, mul on need olemas kui vaja, ka fotomaterjalist ei tohiks puudust tulla Wink
Nojah, haarasin roomikud ka pikemat uurimustööd tegemata. Lihtsalt oli mugav Kullos kohe lisavarustus kaasa haarata. Karbis on sellised kummi tükid, et karju appi. :wink:


ISU-152K kohta materjal mul täielikult puudub, seega igasugune abimaterjal oleks vägagi teretulnud.

Üks asi milles ma tahaks selgusele jõuda on see, mis vahe on ISU-152M ja ISU-152K? peaksid ju olema samad masinad, mis on moderniseerimis kuuri läbi teinud.
fossiil
Liige
Postitusi: 3556
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas fossiil »

Eks ta ole, vahel kraban isegi üht-teist pikemalt mõtlemata ja alles hiljem selgub et oi,oi...

Hästi, kolmapäeval on asja koopiamasina lähedusse, siis teen sulle joonistest koopiad ära, ka piltidega pole probleemi - küll masin ketta täis kirjutab :wink: Aga nüüd ISU-152M ja ISU-152K erinevusest, mõlemad on moderniseeritud masinad, moderniseerimise käigus vahetati välja ka jõuallikas - endise V-2K asemele seati V-54K. Põhiline vahe on selles, et kui "M" versioonil jäi jahutussüsteem endiseks, siis "K" versioonil läks ka see vahetusse - uus jahutussüsteem töötas ejektor-põhimõttel, mis andis sellele liikursuurtükile paremad näitajad kui tavaline. Kui "M" versiooni mootorikate näeb laias laastus pealt välja samasugune, nagu tavalisel ISU-152 -l, siis "K" versiooni mootorikate on veidi kõrgem ja erineb välimuselt endisest üsna palju. Spetsid räägivad, et "K" versiooni hääl pidi tuntavalt erinema tavalisest, siin saab kuulata-vaadata, kuidas "K" versioon liigub ja möirgab: Ukrainas restaureeriti hiljaaegu üks sarnane riistapuu: http://www.segodnya.ua/video/213251.html

Aga soovitajatele tänud - käisin eile koos sõbraga ringi sõitmas ja Mekast saigi pool õnne ära rabatud - Flamingo on nüüd juba kodus.. :roll:

Lucianole - tänan, mis puudutab seda Möbelwagenit, siis nüüd on kindel, et see on vana Tamiya Pz IV D baasil - see oli 1975 aastal "aasta mudel".

Urmas.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 14 külalist