Heinrich Lehmann-Willenbrock

Väljapaistnud isikud -- sõjaväelased, riigitegelased jmt. Kellest iganes peate vajalikuks kõnelda sõjandusega seoses.
Vasta
Lennart
Liige
Postitusi: 829
Liitunud: 27 Sept, 2005 15:39
Kontakt:

Heinrich Lehmann-Willenbrock

Postitus Postitas Lennart »

Pilt


Heinrich Lehmann-Willenbrock

Sündinud 11 detsembril 1911 a. ja lõpetanud 1931 a. kadetina Merekooli, volitati ta
14 septebril 1940 a. ohvitseriks allveelaevale "U-96", mis sai hiljem kuulsaks kui "Naeratav Saagkala".

Lahkudes Kielist 5 detsembril 1940 a. oma esimesele patrullreidile, uputas ta viis ja vigastas kaubalaeva "Pendrecht", veeväljasurvega 10 746 tonni.

26 veebruaril 1941 a. autasustati Rüütli Ristiga.

Oma teisel patrullreidil, 1941 a. oktoobris, lasi ta põhja kaks Briti hiigelaurikut, "Oropesa" ja "Almeda Star", mõlemad veeväljasurvega 14 000 tonni.

31 detsembril 1941 a. lisati ta Rüütli Ristile "Kuldsed Tammeoksad".

Nüüdseks, kus Saksamaa mererindejoon ulatus Prantsuse rannikuni, viidi allveelaev "U-96" 30 jaanuaril 1942 a. patrullima ookeanile, kus sihikule said juba vaenlase tankerid ja ookeanilaevad.

Paar järgnevat reidi erilist edu ei toonud kuid märtsis 1942 a. saadeti ta edasi kaugele Ameerika idarannikule, kus saavutas jälle märkimisväärseid tulemusi. Uputanud viis suurt laeva sai allveepaat aga ise tabamuse, mis oleks äärepealt ta enda põhja viinud. Jäädes siiski kohale ning olles ohtlikult vigastatuna, uputas ta veel mõned vaenlase laevad ja lõpuks koju baasi naastes mõõdeti "U-96" järelejäänud kütusevarusid juba liitrites, mitte enam tonnides või gallonites.

Seejärel saadetiti Heinrich Lehmann-Willenbrock "9 U-Bootflotilli" Prantsusmaal Brestis, mille liitlased aga ümber piirasid. Sellest hoolimata õnnestus tal siiski põgeneda Bergenisse Norras, kus tema käsu alla määrati terve "11 U-Bootflottille".

Heinrich Lehmann-Willenbrock oli silmapaistev kipper ja suurte saavutustega "Haikütt" ning meresõjanduse ajalugu mäletab tema allveelaeva "Naeratava Saagkala" embleemi järgi.

Pilt

Allikas: http://www.hot.ee/dazboot96/u96.htm
Viimati muutis Lennart, 28 Apr, 2009 10:15, muudetud 1 kord kokku.
Käku
Liige
Postitusi: 43
Liitunud: 16 Nov, 2007 13:49
Kontakt:

Postitus Postitas Käku »

Väike OT aga kas mitte ei kandnud seda "Naeratava Saagkala" embleemi allveelaev filmis Das Boot?
Lennart
Liige
Postitusi: 829
Liitunud: 27 Sept, 2005 15:39
Kontakt:

Postitus Postitas Lennart »

NAgu ma aru sain siis film ongi sellest inspireeritud.
Kasutaja avatar
Luuraja
Liige
Postitusi: 350
Liitunud: 15 Apr, 2005 11:12
Asukoht: Paide
Kontakt:

Postitus Postitas Luuraja »

Lehmann-Willenbrock ja U96 sai tuntuks suuresti tänu Lothar-Günther Buchheimi raamatule "Das Boot", millest omakorda sai inspiratsiooni filmitegija Wolfgang Petersen.
http://en.wikipedia.org/wiki/Lothar-G%C ... r_Buchheim

Raamat on ka eesti keeles ilmunud, kuigi tõlge on niru mis niru:
http://www.raamatukoi.ee/cgi-bin/raamat?12236
Viimati muutis Luuraja, 28 Apr, 2009 9:45, muudetud 2 korda kokku.
Tõde on selle poolel, kes vähem valetab.
Слава Україні!
Героям слава!
Kasutaja avatar
DazBoot
Uudistaja
Postitusi: 7
Liitunud: 26 Apr, 2009 13:32
Kontakt:

Postitus Postitas DazBoot »

Mul on hea meel, et mu kodulehte tsiteeritakse :)
Leidsin nimelt huvipärast guugeldades omaenda kodulehelt täpselt üks-ühele maha kopitud artikli...

Teemasse - Siin veel paar asjaga seonduvat lehte:

http://uboat.net/men/willenbrock.htm
http://uboat.net/boats/u96.htm
u call me freak, cuz ay'em different...
i call u freaks, cuz ya' all look same!
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

Ootaks siis teema tekitajalt selgitust või vabandust viiteta postituse kohta! Võõrad suled ei seisa eriti kaua, nagu ka siinkord näha on!
Lennart
Liige
Postitusi: 829
Liitunud: 27 Sept, 2005 15:39
Kontakt:

Postitus Postitas Lennart »

Kas antud tekst oli autorõigustega kaitstud või?

[kustutatud, mitte autori poolt]


Veel tänud kasutajale Dazbootile, kelle koduleheküljel oli huvitavat informatsiooni, loodan, et sa ei pahanda :wink:
Lennart
Liige
Postitusi: 829
Liitunud: 27 Sept, 2005 15:39
Kontakt:

Postitus Postitas Lennart »

Arnold kirjutas: Võõrad suled ei seisa eriti kaua, nagu ka siinkord näha on!
Viitad mu eelmisele teemale? Kui sa asjast midagi ei tea ja asi teemasse ei puutu siis paluks mitte sõna võtta.
Kasutaja avatar
medal
Liige
Postitusi: 756
Liitunud: 16 Jaan, 2008 23:20
Kontakt:

Postitus Postitas medal »

Lennart kirjutas:Kas antud tekst oli autorõigustega kaitstud või?
Jah, antud tekst oli autoriõigustega kaitstud. Kõik omaloomingulised tekstid (v. a. juhul kui isik annab ise oma teksti vabasse kasutusse) on autoriõigustega kaitstud.
Kasutaja avatar
DazBoot
Uudistaja
Postitusi: 7
Liitunud: 26 Apr, 2009 13:32
Kontakt:

Postitus Postitas DazBoot »

Jääme nüüd kõik sõpradeks! Ma ise olen ju ka kunagi taustatöö internetist välja otsinud ning tõlkinud - seega ei saa ma ennast päris autoriks nimetada... Pilt
Aga et liiga offtopicuks ei läheks, siis katsun esimesel vaba aja tekkimisel leida midagi teemasse lisamiseks. Kindlasti on Lehmann-Willenbrock'i kohta veel arhiveeritud teavet!

-edit- ... lisasin oma kodulehele ka muusikatausta... :D
Viimati muutis DazBoot, 28 Apr, 2009 22:37, muudetud 1 kord kokku.
u call me freak, cuz ay'em different...
i call u freaks, cuz ya' all look same!
Kasutaja avatar
medal
Liige
Postitusi: 756
Liitunud: 16 Jaan, 2008 23:20
Kontakt:

Postitus Postitas medal »

DazBoot kirjutas:Ma ise olen ju ka kunagi taustatöö internetist välja otsinud ning tõlkinud - seega ei saa ma ennast päris autoriks nimetada
Seaduse silmis oled sa siiski selle autor.
Lennart
Liige
Postitusi: 829
Liitunud: 27 Sept, 2005 15:39
Kontakt:

Postitus Postitas Lennart »

medal kirjutas:
DazBoot kirjutas:Ma ise olen ju ka kunagi taustatöö internetist välja otsinud ning tõlkinud - seega ei saa ma ennast päris autoriks nimetada
Seaduse silmis oled sa siiski selle autor.
Kui midagi ei meeldi siis palun saada PM mulle ja räägime seal edasi.
Kasutaja avatar
medal
Liige
Postitusi: 756
Liitunud: 16 Jaan, 2008 23:20
Kontakt:

Postitus Postitas medal »

Mina juhtisin vaid tähelepanu autoriõigustele.

Ise sa ju küsisid:
Kas antud tekst oli autorõigustega kaitstud või?
Esmalt vastasingi ma sellele.

Ning kuigi DazBoot ei pea end päris autoriks on sellises sõnastuses tema loodud tekst autoriõigustega kaitstud.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist