Rudolf Makko- soomusauto "Kalevipoeg" autojuht

Väljapaistnud isikud -- sõjaväelased, riigitegelased jmt. Kellest iganes peate vajalikuks kõnelda sõjandusega seoses.
entu1151
Uudistaja
Postitusi: 21
Liitunud: 05 Apr, 2010 11:51
Kontakt:

Rudolf Makko- soomusauto "Kalevipoeg" autojuht

Postitus Postitas entu1151 »

R. Makkole omistati 24.08.1924 aastal Vabadusrist II liik 3 järk... milliste teenete eest? Mäletan,et juttu oli just kui ta sai haavata päästes E.Lundbergi punaste käest. Kahjuks pole lugenud "Soomusautoga Eesti vabadussõjas",ehk on seal mingeid vihjeid....ehk saab keegi mulle seda raamatut müüa!Tean kindlalt,et ta teenis soomusautol "Kalevipoeg" samuti tundsin ta ära väikeselt filmilõigult soomusautodest ! Ehk keegi teab midagi, oleks tore !
entu1151
Uudistaja
Postitusi: 21
Liitunud: 05 Apr, 2010 11:51
Kontakt:

Postitus Postitas entu1151 »

Vabandust ,teen paranduse vabadusrist omistati 1920 aastal.
A.L
Liige
Postitusi: 51
Liitunud: 15 Nov, 2006 9:59
Kontakt:

Postitus Postitas A.L »

Lundbergi raamatus Makkot mainitud ei ole."Kalevipoja" autojuhtidena on nimetatud Villmanni ja Koldmani ( lk.113), mainitakse veel Märtsoni ja Treumundi, meeskonna teiste liikmete kohta öeldakse : " ...teiste liikmete kohta pean ütlema, et nad olid vähese jutuga ja tublid mehed..." ( lk.114)
entu1151
Uudistaja
Postitusi: 21
Liitunud: 05 Apr, 2010 11:51
Kontakt:

Postitus Postitas entu1151 »

aga huvitav,et see 10sek. filmilõik soomusautost.... ma ju tõesti tundsin seal ära oma vanaisa, selle kes tõmbab soomusauto vändaga käima .pealegi on mul foto temast ,kus tal on käevarrukal lint nimetusega "Kalevipoeg" samuti foto kus ta on oma isaga ,rinnas vabadusrist. lapsena mäletan ,et küllalt tihti räägiti soomusautost ning haavatasaamisest. tean kindlalt et näiteks minu vanaemaga tutvusid nad Valgas,kus R. Makko hospidalis oli.
ppp
Liige
Postitusi: 723
Liitunud: 05 Apr, 2006 17:54
Kontakt:

Postitus Postitas ppp »

Ega vänta ei peagi tingimata autojuht kruttima! Juht võib istuda rõngataga ja nuppe kiskuda ning pedaale tallata, seeaeg keegi teine tubli ja vähese jutuga mees punnitab vänta anda.
Shiim
Moderaator
Postitusi: 1720
Liitunud: 20 Jaan, 2005 2:52
Kontakt:

Postitus Postitas Shiim »

Lundborgi mälestused on poolikult kirja pandud, Makko võis meeskonnas olla sel ajal mida raamatus enam ei kirjeldata.
Lõik on vist filmitud kusagil Pihkva taga, Pihkva vallutamisest Lundborg kirjutab, aga ei mäleta, kas see on raamatu lõpuosas - hetkel pole raamatut käepärast, et järgi vaadata.
[url=http://www.hot.ee/emulaator][img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan3.gif[/img][/url]
Summeri pirisemisel on metsavennal aega hüpata laskepessa ja oodata mis sünnib - kas tegemist on inimese, looma või linnuga, või hoopis UFO-ga kirsavoi saabastes, automaat kaelas. Viimasel juhul kohe tuli peale.
MOrav
Liige
Postitusi: 2150
Liitunud: 28 Dets, 2004 20:45
Kontakt:

Postitus Postitas MOrav »

Pilt

Samast lõigust ekraanilt lihtsalt pildistatuna midagi eriti sättimata veel pildikesi:

http://s42.photobucket.com/albums/e308/ ... C_0001.jpg

Kvaliteet vilets seepärast, et see on H. Perteni paguluses tehtud filmikeses "Eesti iseseisvuse sünd" 16 mm filmi videokoopiast.
A.L
Liige
Postitusi: 51
Liitunud: 15 Nov, 2006 9:59
Kontakt:

Postitus Postitas A.L »

"Soomusautoga Eesti vabadussõjas"
lk.233
Pilt
lk.235
Pilt
Tegu siis sama filmiga?Kas see film on kusagil internetist saadaval?
Viimati muutis A.L, 06 Apr, 2010 16:08, muudetud 1 kord kokku.
MOrav
Liige
Postitusi: 2150
Liitunud: 28 Dets, 2004 20:45
Kontakt:

Postitus Postitas MOrav »

Eks jah. Kui siin otsingusse soosaar trükkida, siis tuleb ka selle taanlaste filmi kohta inffi.

See Perteni oma on "Eesti iseseisvuse sünd", "Taani originaalfilmi ainetel koostanud Eesti Film Stockholmis."

Ma arvan, et see Perteni kitsasfilm on nüüd ehk Filmiarhiivi fõudnud, vähemalt pidi jõudma.
entu1151
Uudistaja
Postitusi: 21
Liitunud: 05 Apr, 2010 11:51
Kontakt:

Postitus Postitas entu1151 »

Ja, ja samast filmilõigust ma räägingi!! ka oli juttu temaga mingist sillast ? (kardan oma fantaasiat :-D )Rudolf Makko õppis autojuhiks küllaltki noore mehena Peterburburgis või Kroonlinnas . usun,rt ega vabadussõjas siis nii väga palju tehnikahuvilisi ka polnud,et neid jagus ka ainult auto käimaväntamiseks ! annetasin 5-6 fotot aastaid tagasi Laidoneri muuseumile ja tean selgelt,et nende hulgas oli Märtsoni ning Lundbergi fotod pühendusega R. Makkole kui heale sõbrale! nende fotode edasisest käekäigust ei tea ma kahjuks midagi. samuti tean,et kui koostati E.V ajal raamatut vabadussõja kangelastest ei saadud R.Makkot kätte kuna ta töötas Riias kus omas oma väikest taksoparki.sellepärast ei ole ka temast kuskil eriti juttu. tänu sellele ka pääses meie pere küüditamisest !!! igatahes kui keegi kuskil arhiivides märkab selle mehe jälgi oleks tore kui teada annate !!!
MOrav
Liige
Postitusi: 2150
Liitunud: 28 Dets, 2004 20:45
Kontakt:

Postitus Postitas MOrav »

Eelviimane foto on ülesõit sillast. Ja kusagil seal oli ka näidistulistamine üle jõe, praegu pole aega vaadata.

http://ais.ra.ee annab Rudolf Makko otsinguga mõne vastuse küll.

Teistele võib huvitav olla sedagi vaadata: :-)

http://www.isik.ee/foorum/viewtopic.php?f=1&t=6013
entu1151
Uudistaja
Postitusi: 21
Liitunud: 05 Apr, 2010 11:51
Kontakt:

Postitus Postitas entu1151 »

estoloogile..... need on minu algsed otsingud sugupuu loomisel.

[Jah, sain sellest aru küll :?]
A.L
Liige
Postitusi: 51
Liitunud: 15 Nov, 2006 9:59
Kontakt:

Postitus Postitas A.L »

Kui sillast, lahingust ja haavatasaamisest juttu siis ehk on tegu nende sündmustega ("Soomusautoga Eesti vabadussõjas" lk.234, 237):
Pilt

Pilt
Viimati muutis A.L, 06 Apr, 2010 19:48, muudetud 1 kord kokku.
Reppin
Liige
Postitusi: 226
Liitunud: 08 Juun, 2005 14:23
Kontakt:

Postitus Postitas Reppin »

Rudolf Makko teenis autojuhina soomusauto "Wibuane" peal:

Saaga ERA.2124.3.1405:19?514,1244,1866,312,0

Saaga ERA.2124.3.1405:20?634,2518,1788,656,0
entu1151
Uudistaja
Postitusi: 21
Liitunud: 05 Apr, 2010 11:51
Kontakt:

Postitus Postitas entu1151 »

BINGO !!!!! pean väega tänama Teid siin !!!!!! suured tänud ,et aitasite mind !!!!
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist