Pakub huvi üks episood Arnold Hinnomi elust

Väljapaistnud isikud -- sõjaväelased, riigitegelased jmt. Kellest iganes peate vajalikuks kõnelda sõjandusega seoses.
Vasta
incognitus
Liige
Postitusi: 54
Liitunud: 23 Okt, 2009 17:17
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Pakub huvi üks episood Arnold Hinnomi elust

Postitus Postitas incognitus »

Olen oma lugemisjärjega jõudnud Arnold Hinnomi raamatuni Suur heitlus. Mälestusi rahvusväeosade ajast ja vabadussõjast. Eelmainit teose tagakaanel on mõne lausega käsitletud ka autori elukäiku. Konkreetsemalt pakuks siis huvi lause " Jäänud 1924 aastal ilma piirivalve Valga jaoskonna ülema ametist, kolonelleitnandi aukraadist ja Vabadusristist.... jne"
Kas kellelgi on infot neist sündmustest, mis kõigest sellest ilmajätmiseni viisid?
Kui inimene ametist lahkub, siis see on veel mõistetav. Tahtis tsiviili minna ja kõik või leiti keegi sobivam. Samas aukraadi ja teenetemärgi äravõtmine viitab siiski mingile negatiivse maiguga eelloole.

Ette tänades

incognitus
MOrav
Liige
Postitusi: 2150
Liitunud: 28 Dets, 2004 20:45
Kontakt:

Postitus Postitas MOrav »

Hiio laiendab seda lausekest:

Juhtus, mis tol ajal mõnikord juhtus – sõprade veksleid käendanud Hinnom pidi lõpuks ise maksma nende võlad ja väljapääsmatus olukorras „laenas” kroonu kassast. Järgnes aasta vangiroodu. Hiljem võeti temalt võlgade katteks ka Vabadussõja autasutalu – Tõlliste mõisasüda – ja ta tunnistati maksejõuetuks.

http://www.epl.ee/artikkel/501403&page=5
incognitus
Liige
Postitusi: 54
Liitunud: 23 Okt, 2009 17:17
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Tänan vastuste eest!

Postitus Postitas incognitus »

Lamjak
Mis siin pattu salata, aga ei olnud tõepoolest tehtud. Ju ma ei valda siin surfamise kunsti veel nii hästi, kui vanemad huvilised. Samas on mul põhjust Teile tänulik olla viidete osas ja eluteele kaasa antud juhtnööri mõttes:) Tore, et vanemad olijad noorematele nii meeldivalt appi tulevad. Tänan!

Estoloog
Tänud sellele huvitavale artiklile viitamise eest. See andis vastused mitte ainult sellele vaid veel mõnele potentsiaalselt tekkida võivale küsimusele.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist