Kindral Mihail Lascăr - imeline elulugu

Väljapaistnud isikud -- sõjaväelased, riigitegelased jmt. Kellest iganes peate vajalikuks kõnelda sõjandusega seoses.
Vasta
Tminoff
Liige
Postitusi: 225
Liitunud: 15 Nov, 2004 15:56
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

Kindral Mihail Lascăr - imeline elulugu

Postitus Postitas Tminoff »

Tegelesin hiljuti pisut rumeenlastega Teises maailmasõjas ja NLiidu õhujõudude rünnakuga 23.06.41 Rumeenia linnadele Constanţa, Tulce ja Sulina.
Sealjuures sattus ette ka kindral Mihail Lascăr'i elukäik selles suures sõjas ja see sõna otseses mõttes jahmatas mind, sest ma ei olnud sellest varem teadlik. Meie foorumil on palju tarku inimesi kellele see kõik võib olla ammu teada ja tuntud sõjamehe saatus, kuid otsustasin siiski oma teadmise siia esitada.

Saksa väejuhatus hindas oma liitlase, Rumeenia vägede kindralit Mihail Lascăr'it väga kõrgelt. Jaanuaris 1942 autasustati teda Rüütliristiga. Ta oli üldse viies välismaalane, kes selle autasu vääriliseks peeti. 1942.aasta novembris pälvis kindral Lascăr juba Rüütliristi juurde tammelehed. Erinevatel andmetel teenisid tammelehtedega Rüütliristi vaid 7-9 välismaalast, nende seas ka Alfons Rebane. Kuid kõik see toimus vahetut enne kindrali nõukogude vägede kätte sõjavangi langemist.

Sõja lõpul hakkasid sovjetid rumeenlastest sõjavangidest moodustama tulevase kommunistliku Rumeenia relvaüksuseid, kes saadeti rindele võitlusse nüüd juba Saksamaa vastu. Esimese nn vabatahtliku diviisi nimeks sai "Tudor Vladimirescu". 2.vabatahtlike diviisi nimeks sai "Horia, Cloşca şi Crişan". See moodustati 1945.aasta kevadel. Ning 12.04.45 sai selle komandöriks kindral Lascăr! Diviisi komissariks oli tuntud kommunist Valter Roman. Aastatel 1946-1947 oli kindral Lascăr Rumeenia kommunistliku valitsuse kaitseminister!

Selline elulugu siis.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist