Ilmus raamat Tartu koonduslaagrist

Väljapaistnud isikud -- sõjaväelased, riigitegelased jmt. Kellest iganes peate vajalikuks kõnelda sõjandusega seoses.
Kasutaja avatar
harri13
Liige
Postitusi: 555
Liitunud: 20 Jaan, 2006 20:30
Asukoht: haava salu
Kontakt:

Postitus Postitas harri13 »

Aitäh sisukate arvamuste eest. Kui hiljuti raamatut sirvisin, tekkis mõte, et peaks ära ostma. Nüüd aga kindel selles ei ole...
Elagu Eesti Wabariik!
Peaasi et oleksime iseseisvad ja juhid oleks õiged!
Kasutaja avatar
harri13
Liige
Postitusi: 555
Liitunud: 20 Jaan, 2006 20:30
Asukoht: haava salu
Kontakt:

Postitus Postitas harri13 »

Ostsin siiski, kuna teemat sõltumatu eesti ajalookirjanduses väga vähe kasutatud ja minu meelest väga ülevaatlik teemast. Gruppeni väide, et autor ei suuda enda arvamust välja kujundada ei vasta tõele, sest raamat on siiski kirjutatud stiilis, et Linnas oli süüdi. Ilusaid viiteid ei ole, küll aga on ta allikmaterjale maininud. Kuna paremat sõltumatuse ajal eestlastest natsirepressioonide käsilastena pole, siis ma arvan, et see sobib küll raamaturiiulisse. Hindeks paneks teie kriitikat, raamatut ja enda arvamust kokkuvõttes 4-
Elagu Eesti Wabariik!
Peaasi et oleksime iseseisvad ja juhid oleks õiged!
Kasutaja avatar
oleeg
Liige
Postitusi: 5193
Liitunud: 23 Jaan, 2006 14:10
Asukoht: Kodutares
Kontakt:

Postitus Postitas oleeg »

Hindeks paneks teie kriitikat, raamatut ja enda arvamust kokkuvõttes 4-
Õpetajat sinust ei saa, või vähemalt mitte kauaks... Leebe oled!

10 palli süsteemis annaksin hindeks 1,5.
1 punkti selle eest, et ilmus...

terv
o
Kasutaja avatar
harri13
Liige
Postitusi: 555
Liitunud: 20 Jaan, 2006 20:30
Asukoht: haava salu
Kontakt:

Postitus Postitas harri13 »

Ma ei ole temaatikaga nii tuttav, võib-olla seetõttu on mu hindmaisskaala kõrgem. Ilmselge näide, kuidas on devalveerunud mõne raamatu väärtus minu silmis, on Tiit Made raamatud viimased raamatud(eriti "Ükskord Niikuinii"), aga siiski raamaturiiulis nad mul on, sest ka selliseid läheb vaja(teen hetkel uurimistööd 1990-2 sündmustest ühe toonase kongressi ja ÜN saadiku silme läbi ja Made on allikaks)
Elagu Eesti Wabariik!
Peaasi et oleksime iseseisvad ja juhid oleks õiged!
Kasutaja avatar
pikk88
Liige
Postitusi: 443
Liitunud: 26 Juul, 2006 13:01
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas pikk88 »

gruppen kirjutas:Läksin eile õhtul seda otsima. Leidsin riiulist ja plaanisin seda pikalt kohapeal sirivida. Jõudsin sissejuhatuse lõppu, kus ilutses hoiatus: Palun sellesse suhtuda täiesti tõsiselt. Närvide riknemine, unehäired jm. Raiskasin siis raha ära. Teema ja uurimise-avaldamise seisukohalt olen nõus aga sisu kohapealt ei saa mitte olla. Viited loomulikult puuduvad, samuti kasutatud kirjandus (kuigi tekstis mingil määral allikatele viidatakse). Tõsi küll, fotode päritoluks on nimetatud Eesti Riigiarhiivi; ajakirjandust; interneti ja erakogusid. Mis on selle raamatukes üks suurimaid probleeme? See, et autor ei suuda midagi järeldada, vaid pillab fraase siit ja sealt, suutmata mingitki, enda arvamuse moodi asja konstrueerida. Lihtsalt kirjeldatakse erinevaid ütluseid, mälestusi jmt. üritamata nendesse allikakriitiliselt suhtuda või seoseid leida. Juhtumil, kus teksti tuuakse mälestuste katkeid sisse nii, et on kohati raske arusaada - kas on tegemist kellegi jutuga 1970ndatest või tänapäevased, autori sõnad, oleks see aga kindlasti vajalik. Pean silmas kõiki "hitlerlike kõrilõikajaid- fašistlike jätiseid" jmt. Mis puutub autori või toimetaja tegematajätmisesse siis, palun väga:
lk 4 - "...viidi Lemmatsi küla ligiduses olnud tankitõrjekraavi mahalaskmisele tuhandeid inimesi, ning selle toonasest ülemast, Karl Linnasest" (eessõna Autorilt)
lk 106 - "On kõnealuse nimekirjaga (ERA säilitatav vahialuste žurnaal - gruppeni vaheletorge eelmisest lausest) nii, teisiti või hoopis kolmandat moodi, selge on üks - Tartu koonduslaagris hukatute üldarv jääb kindlasti tublisti alla tuhande (eespool isegi arvud 300-400- gruppeni märge). Kuigi aastakümneid on aina räägitud kuni 12 000 ohvrist" peatükk "Hukatute arvust"
Sellel teemal leiab arutlust ka lk. 119. Kohati võib isegi seal mõne mõttega laiemast tagaplaanist nõustuda.
Linnase rehabiliteerimine ohver/süüdlane olemine jääb sama segaseks. Autor käib ühest äärmusest teise ja ei suuda mingi konkreetset enda hinnangut edastada, mingit konkreetse hinnangut ei suuda minagi konkreetselt selle raamatu põhjal anda. Oli siis retsidivist või oli vabadusvõitleja? On vaja rehabiliteerida või ei? Kes seda taotleb? Autori kokkuvõte?
Populistlik artikkel ehk aga mitte raamat. Kuigi teemaga on mõtekam tutvuda ehk Riho Västriku magistritööst. Pole küll lugenud aga siiski magistritöö - see peaks teatavaks garantiiks olema :scratch:
Keegi võiks veel oma arvamust väljendada - pikema arutelu tarvis on pea momendil loetust paks.
Kas selle Riho Västriku magistritööga on võimalik kusagil tutvuda ka?
Kasutaja avatar
oleeg
Liige
Postitusi: 5193
Liitunud: 23 Jaan, 2006 14:10
Asukoht: Kodutares
Kontakt:

Postitus Postitas oleeg »

Kas selle Riho Västriku magistritööga on võimalik kusagil tutvuda ka?
Kindlasti. Ülikoolis, kus mujal. Ka autori käest võib küsida...

terv
o
[i]Miski siin ilmas ei saa viibida nii sügavas vaikuses kui surnud inimene.[/i]
Frederic Manning
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist