Major F. Kurg

Väljapaistnud isikud -- sõjaväelased, riigitegelased jmt. Kellest iganes peate vajalikuks kõnelda sõjandusega seoses.
Vasta
Shiim
Moderaator
Postitusi: 1720
Liitunud: 20 Jaan, 2005 2:52
Kontakt:

Major F. Kurg

Postitus Postitas Shiim »

Kasutaja avatar
de Armani
Liige
Postitusi: 130
Liitunud: 06 Juul, 2006 10:30
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas de Armani »

Vanaisa teenis mul 37. politseipataljonis. Uurin järgi, kui Jõhvi lähen, kuidas tema, kui lihtne reamees suhtus major Kurge. Enamus arhiivist 37. pol.pataljoni kohta pidi olema Pihkvas ja kuna arhiivile pidavat ligipääs raskendatud olema siis pole eriti ka materjali selle üksuse kohta aga ma üritan vanaisa pinnida.
Välja, välja Wabariigi seest, kes söövad meie leiba ja ei räägi eesti keelt!!!
Shiim
Moderaator
Postitusi: 1720
Liitunud: 20 Jaan, 2005 2:52
Kontakt:

Postitus Postitas Shiim »

Staf kirjutas:Juhtusin selliste uudiste peale

http://www.valgamaalane.ee/?id=97271
[url=http://www.hot.ee/emulaator][img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan3.gif[/img][/url]
Summeri pirisemisel on metsavennal aega hüpata laskepessa ja oodata mis sünnib - kas tegemist on inimese, looma või linnuga, või hoopis UFO-ga kirsavoi saabastes, automaat kaelas. Viimasel juhul kohe tuli peale.
Kasutaja avatar
oleeg
Liige
Postitusi: 5193
Liitunud: 23 Jaan, 2006 14:10
Asukoht: Kodutares
Kontakt:

Postitus Postitas oleeg »

Millegipärast häirib mind tema eluloo kirjutajate mõnevõrra laia lennuga stiil:
Major Kure juhtimisel moodustus Kurelaane metsades suur vägi, mis osales aktiivselt Tartu suvesõjas ning Kurg ise oli esimesi Tartu vabastajaid.
No ei veena mind need laused, kohe kuidagi ei veena.

Midagi on mäda ...

terv
o
Kasutaja avatar
de Armani
Liige
Postitusi: 130
Liitunud: 06 Juul, 2006 10:30
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas de Armani »

oleeg kirjutas:Millegipärast häirib mind tema eluloo kirjutajate mõnevõrra laia lennuga stiil:
Major Kure juhtimisel moodustus Kurelaane metsades suur vägi, mis osales aktiivselt Tartu suvesõjas ning Kurg ise oli esimesi Tartu vabastajaid.
No ei veena mind need laused, kohe kuidagi ei veena.

Midagi on mäda ...

terv
o
Sinu probleem rohkem, kui ei taha ära usu, mina usun. Ja nii ongi ja nii jääb. Üldiselt võib siin õhku visata lõputult kahtluse seemneid aga kuskil peab jooksma piir, antud juhul sina selle ületasid.
Ära hakka väitluse taha peitu pugema, sa tahad lihtsalt kiusu ajada ja see on vastik.
Kurg oli julge ja aus sõjamees, minu vanaisa komandöör ja kui sa siin tahad oma suust välja pritsitava kelbasega tema mälestust rüvatada siis......
Välja, välja Wabariigi seest, kes söövad meie leiba ja ei räägi eesti keelt!!!
Kasutaja avatar
oleeg
Liige
Postitusi: 5193
Liitunud: 23 Jaan, 2006 14:10
Asukoht: Kodutares
Kontakt:

Postitus Postitas oleeg »

Sinu probleem rohkem, kui ei taha ära usu, mina usun. Ja nii ongi ja nii jääb. Üldiselt võib siin õhku visata lõputult kahtluse seemneid aga kuskil peab jooksma piir, antud juhul sina selle ületasid.
Ära hakka väitluse taha peitu pugema, sa tahad lihtsalt kiusu ajada ja see on vastik.
Kurg oli julge ja aus sõjamees, minu vanaisa komandöör ja kui sa siin tahad oma suust välja pritsitava kelbasega tema mälestust rüvatada siis......

Eee, külamees! Vaata mida mina kirjutasin ja siis hakka lahmima!
Ei ole mina ühtegi ausat ega julget sõjameest solvanud ega kavatsegi seda teha! Küll aga tahaks hulgaliselt isehakanud ajaloolasi saata tagasi sinna sõtta, millest nad nii asjalikult kirjutavad.

Sinule soovitan aga enne lugeda ja siis häält tõsta :evil:

o
Viimati muutis oleeg, 07 Apr, 2009 8:48, muudetud 1 kord kokku.
grahv
Liige
Postitusi: 252
Liitunud: 18 Veebr, 2006 14:05
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas grahv »

Eks ta ole. Oleegi tsitaati lugedes meenus mulle kohe Tallinas pedas prof Lembit Andreesen kes õpetas pedagoogika ajalugu. Kui talle keegi seminaris ettekannet tehes ütles näiteks, et aastaks xxxx oli suurem osa eestist kaetud koolide võrgustikuga siis muutus härra suht torkivaks ja tuli kuulata küsimusi stiilis kui suur oli see suurem osa, kuskohast jooksis piir suurema ja väiksema vahel ja kui ühes suures vallas oli kaks kooli ja samas pisikeses vallas oli üks kool kas siis see tähendas seda, et väike vald ühe kooliga polnud arenenud jne jne jne.
Oleegi tsitaadikohta saaks ka esitada küsimusi, et kui suur oli see suur vägi ja kui Kurg oli esimesi Tartu vabastajaid siis kas ta oli esimene või või oli keegi veel enne teda jne. Sellepärast ma üldse ei näe põhjust Oleegile nähvata oma kommentaaripärast. Kurg oli vaieldamatult tubli sõdur ja keegi polegi vastupidist väita minuarust üritanud.
Vabandan, et algsest teemast natuke mööda läksin.
metssiga
Liige
Postitusi: 1688
Liitunud: 11 Nov, 2005 19:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas metssiga »

oleeg kirjutas:Millegipärast häirib mind tema eluloo kirjutajate mõnevõrra laia lennuga stiil:
Major Kure juhtimisel moodustus Kurelaane metsades suur vägi, mis osales aktiivselt Tartu suvesõjas ning Kurg ise oli esimesi Tartu vabastajaid.
No ärge kohe sõimama hakake kahtlejaid, oleegil on lihtsalt tervet mõistust. Kuidas siis hinnata lauseosa "moodustus Kurelaane metsades suur vägi", no mis vägi see siis oli ja kui suur ja oli see siis ikka vägi ja kuidas, krd pihta, see moodustus - või ikka mehed ise moodustasid jms., jne? Küsimusi rohkem kui vastuseid. Teiseks ja vastupidi, major Kure osa Suvesõjas on päris hästi teada - see on asi, milles kahelda pole midagi.
Oman vastavaid kohustusi ja piiramatuid õigusi antud ülesannete täitmisel.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist