Nikolai Reek

Väljapaistnud isikud -- sõjaväelased, riigitegelased jmt. Kellest iganes peate vajalikuks kõnelda sõjandusega seoses.
Vasta
Kasutaja avatar
Luuraja
Liige
Postitusi: 350
Liitunud: 15 Apr, 2005 11:12
Asukoht: Paide
Kontakt:

Nikolai Reek

Postitus Postitas Luuraja »

Minu tädil ja mul on seoses suguvõsa genealoogiaga tekkinud üks huvitav probleem.
Tean, et kindral Nikolai Reek oli rahvuselt venelane, küll aga võetud kasulapseks eesti peresse.
Kus täpsemalt see juhtus?

Minu vanaema-poolne liin on Reek, Läänemaa, Varbla kant.
Tõde on selle poolel, kes vähem valetab.
Слава Україні!
Героям слава!
Arensburger
Moderaator
Postitusi: 617
Liitunud: 25 Veebr, 2004 19:41
Kontakt:

Postitus Postitas Arensburger »

http://www.militaar.net/viewtopic.php?t ... sc&start=0
Midagi arutleti Reegist ka selle teema all
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5564
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Postitus Postitas toomas tyrk »

Reegi varasest elukäigust EPLi artikklist, mis ka webis saadaval
http://www.epl.ee/artikkel_62405.html

Seal kirjas niipaljukest
Nikolai Reek 110
Sündinud: 1.02.1890 Tallinnas
Nikolai Reek (sünd Bazõkov) kasvas üles saarlasest raudteelase Aleksei Reegi perekonnas, temast sai tõsine eesti mees ja üks väljapaistvamaid Eesti sõjaväelasi.
28. veebruaril 1918 tuli nüüd juba akadeemiaharidusega kapten Reek üle Eesti sõjaväkke ja määrati Sõjavägede Staabi ülemaks. Sama aasta kevadel organiseeris ta Virumaal põrandaalust Kaitseliitu. Vabadussõja alguses sai alampolkovnik Reek virulastest formeeritud 5. jalaväepolgu ülemaks, osaledes nii taganemis- kui ka pealetungilahingutes.
Seega sündis Tallinnas. Kuna Saaremaal sel ajal raudteed polnud, siis pidi ka kasuisa ilmselt mandril tegutsema, väga võimalik, et elas ka Tallinnas. Ja saksa okupatsiooni ajal elas ta Virumaal. Ilmselt ka mingite sugulaste juures, ei oska kahjuks öelda kas enda või näiteks naise vanemate juures...
MOrav
Liige
Postitusi: 2150
Liitunud: 28 Dets, 2004 20:45
Kontakt:

Postitus Postitas MOrav »

Ma pole asja süvenenud, aga Aleksei R-i on nimetatud urjadnikuks (pärit Saarem Uuemõisa vallast) ja ema nimeks Aleksandra Karpova.

Ja EBL nimetab teda "äriteenija pojaks", EAT nimetab vanemaiks "riigiteenija Aleksei R. ja Aleksandra (Karpov)".

Tütar Tiiu on 1925 sündinud, milline tema saatus on olnud, pole ka silma alla sattunud.
Kasutaja avatar
Luuraja
Liige
Postitusi: 350
Liitunud: 15 Apr, 2005 11:12
Asukoht: Paide
Kontakt:

Postitus Postitas Luuraja »

Vanaema tegi lõpuks asja selgeks. Too raudteelane, kes Nikolai lapsendas on tõesti sugulane. Reeke pole Läänemaal palju.
Varsti lisan veidi fakte ka
Tõde on selle poolel, kes vähem valetab.
Слава Україні!
Героям слава!
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist