www.militaar.net
http://www.militaar.net/phpBB2/

Snaiper Ljudmila Pavlitšenko
http://www.militaar.net/phpBB2/viewtopic.php?f=46&t=41618
1. leht 1-st

Autor:  ruger [ 27 Apr, 2015 21:52 ]
Teema pealkiri:  Snaiper Ljudmila Pavlitšenko

Ukraina sõjaga sarnasel teema 2.maailmasõja temaatikas räägib uus Vene-Ukraina koostöös valminud film "Lahing Sevastoopoli pärast". Film räägib 2. maailmasõja aegsest Ukraina kuulsast snaiprist Ljudmila Pavlitšenkost. Tema kontosse kanti 309 vastast. Nähtaval enamuses online filmilehtedel Битва за Севастополь (2015). Õhtune filmisoovitus.
Snaipriteemat on veidi sisse toodud-nii maskeerimisest, väljaõppest, kui sündinud andest.

Link vaatamiseks ka http://filmix.net/trejlery/94776-bitva- ... -2015.html

Autor:  Leo [ 04 Mai, 2015 14:50 ]
Teema pealkiri:  Re: Snaipritegevus on väga efektiivne võitlusviis

Vaatasin filmi ära, see oli kuulsa naissnaipri eluloofilm, kus snaipriväljaõpet suhteliselt põgusalt puudutati. Ilmne oli see, et snaiprite väljaõpe ei olnud väga põhjalik, vaid neid saadeti võimalikult kiiresti rindele. Kusagilt on meelde jäänud, et sõja elas üle ainult iga neljas snaiper, ehk 75% langesid, mis tähendab, et kaotused olid väga suured. Seda ei tea, kas need numbrid olid ainult naiste kohta või üldisemalt Punaarmee snaiprite kohta, kuid selge on see, et snaipri avastamisel lasti positsiooni pihta kõikidest torudest ja vangi langenud snaiprid piinati reeglina surnuks.

Autor:  ruger [ 04 Mai, 2015 16:18 ]
Teema pealkiri:  Re: Snaipritegevus on väga efektiivne võitlusviis

Pavlitšenko puhul aitas teda kindlasti eelnevalt(rahuajal) läbitud pooleaastane kursus, kuhu ta sattus (filmi järgi), peale lasketiirus käidud juhusliku laskmist, mille ta kinni pani sisuliselt maksimumtulemusega. Sealne laskeinstruktor tegi vastava ettekande ja järgnes organite poolne sisend kursusele määramiseks. See andis kindlasti kõva põhja. Kuna oli tegu täpse laskjaga juba algselt siis oli ülejäänu õpetamine juba kõvasti lihtsam. Sõja ajal lühikursuse läbinutel oli kindlasti ellujäämisprotsent tunduvalt väiksem. Ega vene ajal oli vaja kuidagi kangelaseks saada, siis ka tekkis taustajõud, kes sind hoidis. Muidu olid puhas kahuriliha. Ning ega vastane ka väga ei armastanud neid. Ega armastata ka tänapäeval, kui sõja(kriisi)olukord peaks tekkima. Sepp Allerbergeri mälestusteraamat(päevik) annab sellele hea ettekujutuse.

Autor:  Leo [ 06 Mai, 2015 14:04 ]
Teema pealkiri:  Re: Snaipritegevus on väga efektiivne võitlusviis

Filmis oli jah koht, kus kangelane saadeti 6-kuulistele kursustele, mille tõttu õpingud ülikoolis ajutiselt seisati. Samas ei ole teada, mis koolitusega täpsemalt tegu oli, kuid 6 kuu jooksul jõuaks nii SBK kui snaipri erialakursuse läbida. Snaiprite propagandaväärtuse tõttu tuntumaid snaipreid kindlasti püüti hoida kõige ohtlikumatest kohtadest eemale, sest nende langemine oleks suure mainekujunduse ära nullinud. Päris lillepidu see esisnaipri teenistus ei olnud, sai ju ka tema korduvalt ahingus haavata.

Mulle on alati tekitanud võõristust igasugu filmid ja lood snaiprite duellidest. Kuidas see reaalselt võimalik oli? Oletame, et mingis rindelõigus oli snaiper ametis ja nii omadele kui võõrastele levitati lendlehti ja kirjutati artikleid tema tegevusest, ehk käis oma poole moraali tõstmine ja vastase moraalne laostamine. Kui tõepärased need materjalid tegelikult olid, ei valmista ju mingeid probleeme väita, et mitme snaipri saldo on "tegelikult" 1 supersnaipri töö? Teiseks, kui üksusel oli positsioonisõja faasis snaipriga probleem, siis kas oli aega saata abipalvet kuhugi kaugele ja siis oodata päevi või nädalaid, et oma supersnaiper kohale jõuab? Ja isegi kui oma snaiper kellegi pihta tulistab, siis kuidas on võimalik kindlaks teha, kes sihtmärgiks sattus, kas oli kogenud snaiper või esimest päeva rindel olev uustulnuk? Pigem on reaalne, et sellised "duellid" olid propagandistide vaimusünnitused ja tegelik elu oli midagi muud. Näiteks oli mõlemal osapoolel huvi oma kogenud snaipreid hoida, et need uusi laskureid välja õpetaksid, seega roteeriti neid võimalusel tagalasse snaiprikoolidesse. Snaipritegevuse vaibumine mingil rindelõigul võis pigem sellest tuleneda, et snaiper või snaiprid viidi sealt ära, kui nad olid ettenähtud aja rindel olnud või vastutegevus läks nii tihedaks, et tekkis suur oht snaiprid kaotada.

Autor:  PaganHorde [ 15 Apr, 2018 16:43 ]
Teema pealkiri:  Vene propaganda on üle võlli läinud

https://sobranna.postimees.ee/4471493/l ... er-ajaloos

Postimehes on mingi räme punaarmee propa

Autor:  Cosmos [ 15 Apr, 2018 17:59 ]
Teema pealkiri:  Re: Vene propaganda on üle võlli läinud

Tõepoolest, pole olemas Saatanat, keda võitlev feminism enda ridades ei tervitaks. Kui nii, siis ootaks järgmist meeliülendavat artiklit Fanni Kaplanist!

Autor:  Kriku [ 15 Apr, 2018 18:51 ]
Teema pealkiri:  Re: Vene propaganda on üle võlli läinud

Ah, mis propat seal ikka. Sakslastel oli Venemaale sama vähe asja kui neil kummalgi siia. Tubli tädi ju muidu.

Autor:  PaganHorde [ 15 Apr, 2018 19:03 ]
Teema pealkiri:  Re: Snaiper Ljudmila Pavlitšenko

Propa ses mõttes et kommunism peaks olema fashismiga samal real.

Autor:  Walter2 [ 15 Apr, 2018 19:13 ]
Teema pealkiri:  Re: Snaiper Ljudmila Pavlitšenko

See mingis PM naisteka rubriigis ju. Kui selle üllitise peale kasvõi üks õrnema soo esindaja näit. hakkab teema vastu huvi tundma ja KV liitub või edasi lausa snaiprikoolitusele läheb siis on artikkel ju oma propagandaülesande kenasti täitnud. :D mida oligi ju vaja?

1. leht 1-st Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/