www.militaar.net

Militaarteemad minevikust kaasaega
Tänane kuupäev 24 Jaan, 2021 12:09

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Tee uus teema Vasta teemale  [ 7 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Hauakivi
PostitusPostitatud: 20 Mär, 2007 14:58 
Eemal
Liige

Sai eelmisel nädalal õppusi läbi viidud Piirsalu külje all Lintsi baasis. Kuigi enne olen ka seal sõda pannud, ei teadnud seda, et seal on kivi viie-kuue nimega, kes langesid detsembris 1945. aastal. Ja ta on seal metsa sees. Meile üks veebel näitas, öösel sõitsime mööda sealt. Kivile, mis nagu betooni peal on, on arv sisse tehtud 1989. Ehk kuskil siis on see kivi paigaldatud, sinna on isegi lilli on viidud. Aga kas keegi teab, kuidas need mehed hukkusid ja kes nad on?

Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 20 Mär, 2007 21:58 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Huvitav, mille kätte need isikud siis 1945. a. surid? Ise seal lähedal piisavalt lapsepõlves ringi hulkunud, sellest sambast ei tea aga midagi.

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 21 Mär, 2007 11:55 
Eemal
Liige

Jah see huvitabki et mis juhtus.Ma ei oskagi seletada ta nagu jääks Piirsalu ja Lintsi vahele.

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 22 Mär, 2007 20:14 
Eemal
Liige

Kui aastaarv on 1989, siis vist metsavendadele pandud? Kirjuta nimed üles ja uuri andmebaasidest! Eks neid kive tol ajal pandi (Puutlipalus Võrumaal näiteks) ja praeguseks juba unustatud. Uued põlvkonnad kasvavad 18 aastaga peale ja juba on saanud kivist ajalooline mõistatus :shock:

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 23 Mär, 2007 15:02 
Eemal
Liige

Ma ise ka nüüd kahetsen et nimesi üles ei kirjutanud.Kuid ma ei tea kas ma nüüd kirjutan õieti aga üks nimi oli( Krosmann).Võib olla oli kaks s-seal.Kõige jamam on see et sinna ma ei satu enam niipea lahkun varsti eestist.Ja Veebel kes näitas kivi ei leidnud ka kohe sead kätte olime öösel seal.Kivil on kaks nime ees ja teised nimed olid taha kirjutatud.Kuid see on tõesti huvitav et nii öelda päris hiljuti pantud kuid juba hakkab unustuse hõlma vajuma see ja keegi ei tea.Kui keegi on väga huvitatud võin anda koordinaadid kus kohas ta peaks asuma vähemalt kaardipealt ruut

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 23 Mär, 2007 15:10 
Eemal
Liige

Regio atlases on ainus selles piirkonnas asuv kivi ca 5.5 km Lintsist kirde suunas. Asukoht paistab olevat keset sihtidega piiratud metsaruutu. Olen ise sealkandis paar korda sõdinud, paras metsavendade padrik tundub küll.

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 22 Juul, 2007 21:59 
Eemal
Uudistaja

skaut kirjutas:
Ma ise ka nüüd kahetsen et nimesi üles ei kirjutanud.Kuid ma ei tea kas ma nüüd kirjutan õieti aga üks nimi oli( Krosmann).Võib olla oli kaks s-seal.Kõige jamam on see et sinna ma ei satu enam niipea lahkun varsti eestist.Ja Veebel kes näitas kivi ei leidnud ka kohe sead kätte olime öösel seal.Kivil on kaks nime ees ja teised nimed olid taha kirjutatud.Kuid see on tõesti huvitav et nii öelda päris hiljuti pantud kuid juba hakkab unustuse hõlma vajuma see ja keegi ei tea.Kui keegi on väga huvitatud võin anda koordinaadid kus kohas ta peaks asuma vähemalt kaardipealt ruut

Mul Piirsallu nädalavahetusel asja. Anna koordinaadid, teen pildid, kui üles leian.

Üles

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 7 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid