Hauakivi

Relvastatud gruppide tegevus väljaspool ametlikke väeosi. Metsavendlus, sissisõda, mittekonventsionaalne sõda, gerilja, banditism ja mis iganes nimed sellele nähtusele antud on.
Vasta
skaut
Liige
Postitusi: 64
Liitunud: 27 Jaan, 2005 8:55
Asukoht: mere ääres
Kontakt:

Hauakivi

Postitus Postitas skaut »

Sai eelmisel nädalal õppusi läbi viidud Piirsalu külje all Lintsi baasis. Kuigi enne olen ka seal sõda pannud, ei teadnud seda, et seal on kivi viie-kuue nimega, kes langesid detsembris 1945. aastal. Ja ta on seal metsa sees. Meile üks veebel näitas, öösel sõitsime mööda sealt. Kivile, mis nagu betooni peal on, on arv sisse tehtud 1989. Ehk kuskil siis on see kivi paigaldatud, sinna on isegi lilli on viidud. Aga kas keegi teab, kuidas need mehed hukkusid ja kes nad on?
Frundsberg
Liige
Postitusi: 1649
Liitunud: 15 Mär, 2005 10:15
Kontakt:

Postitus Postitas Frundsberg »

Huvitav, mille kätte need isikud siis 1945. a. surid? Ise seal lähedal piisavalt lapsepõlves ringi hulkunud, sellest sambast ei tea aga midagi.
skaut
Liige
Postitusi: 64
Liitunud: 27 Jaan, 2005 8:55
Asukoht: mere ääres
Kontakt:

Postitus Postitas skaut »

Jah see huvitabki et mis juhtus.Ma ei oskagi seletada ta nagu jääks Piirsalu ja Lintsi vahele.
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

Kui aastaarv on 1989, siis vist metsavendadele pandud? Kirjuta nimed üles ja uuri andmebaasidest! Eks neid kive tol ajal pandi (Puutlipalus Võrumaal näiteks) ja praeguseks juba unustatud. Uued põlvkonnad kasvavad 18 aastaga peale ja juba on saanud kivist ajalooline mõistatus :shock:
skaut
Liige
Postitusi: 64
Liitunud: 27 Jaan, 2005 8:55
Asukoht: mere ääres
Kontakt:

Postitus Postitas skaut »

Ma ise ka nüüd kahetsen et nimesi üles ei kirjutanud.Kuid ma ei tea kas ma nüüd kirjutan õieti aga üks nimi oli( Krosmann).Võib olla oli kaks s-seal.Kõige jamam on see et sinna ma ei satu enam niipea lahkun varsti eestist.Ja Veebel kes näitas kivi ei leidnud ka kohe sead kätte olime öösel seal.Kivil on kaks nime ees ja teised nimed olid taha kirjutatud.Kuid see on tõesti huvitav et nii öelda päris hiljuti pantud kuid juba hakkab unustuse hõlma vajuma see ja keegi ei tea.Kui keegi on väga huvitatud võin anda koordinaadid kus kohas ta peaks asuma vähemalt kaardipealt ruut
bambino
Liige
Postitusi: 215
Liitunud: 28 Juul, 2005 9:47
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas bambino »

Regio atlases on ainus selles piirkonnas asuv kivi ca 5.5 km Lintsist kirde suunas. Asukoht paistab olevat keset sihtidega piiratud metsaruutu. Olen ise sealkandis paar korda sõdinud, paras metsavendade padrik tundub küll.
sussi
Uudistaja
Postitusi: 1
Liitunud: 12 Juul, 2007 13:30
Kontakt:

Postitus Postitas sussi »

skaut kirjutas:Ma ise ka nüüd kahetsen et nimesi üles ei kirjutanud.Kuid ma ei tea kas ma nüüd kirjutan õieti aga üks nimi oli( Krosmann).Võib olla oli kaks s-seal.Kõige jamam on see et sinna ma ei satu enam niipea lahkun varsti eestist.Ja Veebel kes näitas kivi ei leidnud ka kohe sead kätte olime öösel seal.Kivil on kaks nime ees ja teised nimed olid taha kirjutatud.Kuid see on tõesti huvitav et nii öelda päris hiljuti pantud kuid juba hakkab unustuse hõlma vajuma see ja keegi ei tea.Kui keegi on väga huvitatud võin anda koordinaadid kus kohas ta peaks asuma vähemalt kaardipealt ruut
Mul Piirsallu nädalavahetusel asja. Anna koordinaadid, teen pildid, kui üles leian.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist