Sissisõda Eestis 2010

Relvastatud gruppide tegevus väljaspool ametlikke väeosi. Metsavendlus, sissisõda, mittekonventsionaalne sõda, gerilja, banditism ja mis iganes nimed sellele nähtusele antud on.
Vasta
r2r
Liige
Postitusi: 40
Liitunud: 04 Jaan, 2005 12:07
Kontakt:

Re: 105

Postitus Postitas r2r »

Juhani Putkinen kirjutas:...

Rahuajal kaitseliitlased sõidaksid linnas selle oma kaubikuga suurtükk järel, paneks ruttu ruttu laskevalmis, laseks saluut-lasud, ja minek. Kõrvalt tsivilistid vaataks: Ku*adi kaitseliitlased - mõtleks järele - on ikka mehed, mina hakkan kah kaitseliitlaseks.

...
Vahepeal mehed sõidaksid polügonile ja tulistaksid tulejuhtide osutatud sihtmärgile - jälle venelased näeksid - ku*adi täpselt lasevad.
.
Nagu Niinisalos? Ilus ta näeb välja küll. Show missugune.
Mis puudtab pokazzuhhat - siis teatud riik proovis juba pokazuhhaga vaenlases hirmu äratada. Ja oma rahvas kah peaks mõtlema - "oi krt, kus tugevad!" Tulemust vist teame?

Vihjeks - mitu korda augustikuust meredessanti harjutati Kaliningradi oblastis, enne kui kaameramehi ja kõrgeid külalisi kutsuti? Show meeldis? aga kasu sellest?
Kasutaja avatar
Juhani Putkinen
Liige
Postitusi: 2306
Liitunud: 02 Nov, 2007 16:21
Kontakt:

Postitus Postitas Juhani Putkinen »

r2r kirjutas:mnjah... 105-sed linnalahingus?? nonsens. Kordan veel kord - nonsens. jama. MP'dest rohkem kasu, isegi 81mm'stest. 120mm MP on igati, igati parem, kui 105mm kahur linnatingimustes.
105 mm HAUBITSA trajektoor on ideaalne Tallinna kaitsmisele - vaenlast on vaja kurnata juba enne linna sisenemist.

See on iseasi, et miinipildujal on oma eelised kõrgete hoonete vahel tegutsedes - mõlemaid on vaja, kui ka 40 mm "kranaadkuulipildujat".
Kasutaja avatar
Juhani Putkinen
Liige
Postitusi: 2306
Liitunud: 02 Nov, 2007 16:21
Kontakt:

Postitus Postitas Juhani Putkinen »

r2r kirjutas:Kommertsjaamad tulejuhtimisel.
Kommertsjaamad ühendatuna arvutiga - lühikeste "piiksudega" eetris - on kindlasti etem kui väga kallid hüplevsagedusega jaamad mida pole.

Spetsialist nagu mina, suudan panna tummaks ka selle hüplevsagedustega jaamade side.
Kasutaja avatar
Juhani Putkinen
Liige
Postitusi: 2306
Liitunud: 02 Nov, 2007 16:21
Kontakt:

Re: 105

Postitus Postitas Juhani Putkinen »

r2r kirjutas:
Juhani Putkinen kirjutas:...

Rahuajal kaitseliitlased sõidaksid linnas selle oma kaubikuga suurtükk järel, paneks ruttu ruttu laskevalmis, laseks saluut-lasud, ja minek. Kõrvalt tsivilistid vaataks: Ku*adi kaitseliitlased - mõtleks järele - on ikka mehed, mina hakkan kah kaitseliitlaseks.

...
Vahepeal mehed sõidaksid polügonile ja tulistaksid tulejuhtide osutatud sihtmärgile - jälle venelased näeksid - ku*adi täpselt lasevad.
.
Nagu Niinisalos? Ilus ta näeb välja küll. Show missugune.
See minu ettepanek polnud mõeldud ainult showks. Peamine eesmärk ikka harjutada mehi väga kiireks tule avamiseks - ja kiireks lahkumiseks tulepositsioonilt pärast tulistamist, et oleks võimalus ellu jääda.

Aga Eestis on vaja ka kaitsetahet parandada ja Kaitseliidule motiveerituid mehi juurde.
r2r
Liige
Postitusi: 40
Liitunud: 04 Jaan, 2005 12:07
Kontakt:

Postitus Postitas r2r »

Juhani Putkinen kirjutas:...
105 mm HAUBITSA trajektoor on ideaalne Tallinna kaitsmisele - vaenlast on vaja kurnata juba enne linna sisenemist.
...
selles ongi probleem, see, et 105'se indeksis seisab "H", mitte "K", ei tee temast veel haubitsat.
Saame me valida langemisnurka? ei saa. Mortiirlaskimist H37-61 ei võimalda.
laskemoonaga asi veel kurvem, on ainult HE/PD ja ei midagi muud. OK, linnas piisab sellestki.
H37-61 on hea territoriaalkaitse pataljonidele, kuid kindlasti mitte linnas.
Vaatame, mis oli Groznõi's (esimene ts.sõda), kus linna kaitsjad kasutasid linnas D-30, mis oli nende efektiivsus? kaks, maksimum kolm lasku otsesihtimisega ja meeskond "läinud".
Keegi pleneid H37-61 ära lammutanud. Kui EKL formeerib aktsepteeritavas suuruses maakaitse pataljoni (no kasvõi ühe) siis võib mõelda ja suurtükipatarei (alguseks) formeerimisest. Mitte varem.
Ja kui meil on - oletame - kõik kolm patareid treenitud ja lahinguvõimelised , keegi ei keela küsida põhjanaabritelt 105seid juurde;) eks?

Ääremärkus. Tegelikult, võib välja pigistada ka mortiirlaskmist H37-61'st. Teoreetiliselt - võib. töötada välja lasketabelid suurema tõstenurga jaoks ja tulepositsioonil kaevata sügavamad augud lafeti tagaosale ning teha ruumi tagasilöögiks. Nii võib teha vene D-46 - D-48'ga, ja vist ka MT-12'ga (viimast pole küll sellises asendis näinud). Vimaste kahuritega seda tehakse tõstenurga suurendamise eesmärgiga, et saaks lasta kaugemale. Raua tõstenurk on piiratud, tt-kahurid, ikkagi, kuid lasketabelid on olemas kuni 45kraadilise tõstenurga jaoks.
kas saab nii välja pigistada mortiir-laskmist - teoreetiliselt ju võib, aga praksitaks pole seda näinud ega kuulnud, et keegi oleks seda teinud.

Lahe foto: http://www.yhdistykset.toijala.fi/reser ... 161105.jpg
Kasutaja avatar
Juhani Putkinen
Liige
Postitusi: 2306
Liitunud: 02 Nov, 2007 16:21
Kontakt:

Postitus Postitas Juhani Putkinen »

Neid 105H:t saa kasutada Tallinnas ka meredessanti vastu. Aga siin peaks olema peamiselt sissisõjast.

Ma püüan kunagi alustada uue kirjutisega suurtükiväest Tallinna kaitsel, kuskil mujal.
Leo
Liige
Postitusi: 3326
Liitunud: 27 Dets, 2006 20:35
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Leo »

r2r kirjutas:
Juhani Putkinen kirjutas:...
Lahe foto: http://www.yhdistykset.toijala.fi/reser ... 161105.jpg
See foto on hea näide sellest, kui ökonoomselt soomlaste II esheloni üksused majandavad. Soomuk on muidugi tore, kuid neid ei jätku kõikidele, aga kuidagi peab ju üksuseid liigutama. Ja selleks kasutatakse traktoreid. Pekka Toijalast kutsutakse välja koos traktoriga, millega veetakse kas varustust või meeskonda. Igale jaole on ette nähtud traktor ja käru. Pole nii seksikas ja turvaline, kui jalaväe lahingumasin või soomusauto, kuid parem kui vanaisade kombel jalgsi või jalgrattaga sõtkuda.
Kasutaja avatar
Gfreak
Liige
Postitusi: 562
Liitunud: 11 Jaan, 2007 18:05
Kontakt:

Postitus Postitas Gfreak »

Juhani Putkinen kirjutas:
Gfreak kirjutas:ise kebin jalamaid jõhvi KLi, andku relv kätte, ma rindele
Palun hakka esialgu Kaitseliidu Noorkotkade liikmeks. Sealt saad konkreetseid teadmisi ja on huvitavat tegevust ka maastikul.
pole küll noorkotkas, kuid käin KL trennis. üks praegune KL liige annab trenni ja seal õpitakse suht sama asju mis ta ise õppinud on. lisaks enesekaitse relvata. ennem oli trenn pigem nagu koosviibimine, nüüd hetkel jäeti pooleli kuna ta taotleb mingit luba selle jaoks... mina ei tea, segane värk :)
Eestlane omal maal
Juhan K

Postitus Postitas Juhan K »

Gfreak kirjutas:
Juhani Putkinen kirjutas:
Gfreak kirjutas:ise kebin jalamaid jõhvi KLi, andku relv kätte, ma rindele
Palun hakka esialgu Kaitseliidu Noorkotkade liikmeks. Sealt saad konkreetseid teadmisi ja on huvitavat tegevust ka maastikul.
pole küll noorkotkas, kuid käin KL trennis. üks praegune KL liige annab trenni ja seal õpitakse suht sama asju mis ta ise õppinud on. lisaks enesekaitse relvata. ennem oli trenn pigem nagu koosviibimine, nüüd hetkel jäeti pooleli kuna ta taotleb mingit luba selle jaoks... mina ei tea, segane värk :)
Treenerid vajavad trennide andmiseks litsentsi, vastasel juhul saavad nad karistada. Sellegi poolest soovitan sul kindlasti noorkotkastega liituda, kuna seal saad oma tahtmist Eesti eest seista ning ka oma oskusi näidata, samas õpid sealt palju juurde ning leiad uusi tuttavaid/sõpru. see on ainult tervitatav, et noored sporti teevad, eriti võitluskunste. Siiski soovitan sul ka Noorkotkastega liituda :wink:
Kasutaja avatar
Juhani Putkinen
Liige
Postitusi: 2306
Liitunud: 02 Nov, 2007 16:21
Kontakt:

Postitus Postitas Juhani Putkinen »

hugo1 kirjutas:Ajalool on naljakas komme end korrata.
See on ka natukese teema väline asi, aga minu arust ülioluline märkus, seega sellel teemal tasub ikka arutada:

Aastal 1939 Venemaa relvastus eriti suure kiirusega valmistudes ette rünnakuks läände juulis 1941. Vaatame kuidas ta kasvatas arvuliselt enda armeed (ilma NKVD-vägesid):

1923 550 000 meest
1927 586 000 meest
1933 885 000 meest
1937 1 100 000 meest
1938 1 513 000 meest
19.8.1939 2 000 000 meest
1.1.1941 4 207 000 meest
21.6.1941 5 500 000 meest

Venemaa oli lisaks kutsunud relvadesse enne seda 21.6.1941 veel 5 300 000 meest juurde - seega ENNE Saksa rünnakut itta, ja sellest sõltumata, et Stalin oli kindel sellest, et Saksa ei ründa Venemaad.

Saksamaal oli umbes 3 200 000 meest idas kokku 3 800 000 mehest 21.6.1941 kui ta valmistus ette ennetavaks löögiks itta. Seega venemaal oli umbes kolmekordne ülekaal meestes. Lisaks Venemaal oli umbes kuuekordne ülekaal Saksa vastu tankide, lennukite ja suurtükkide suhtes.

Võrdleme seda olukorda praegusega.

Hetkel Venemaa relvastub jälle nii kiiresti kui võimalik. Venemaa on olnud ja on sama imperialistlik paariariik Ivan Julmast alates ehk umbes 500 aastat. On seda praegu ja saab olema ka tulevikus kui lääne demokraatiad ei astu jõuliselt vastu Venemaa imperialismile ja venelaste suurvenešovinismile. Venemaa käib barbaarsed sõda Tshetsheenias, püüdis provotseerida sõja vms. kevadel Eestis, on rünnanud Georgiat, jne. Venemaa okupeerib Georgia ja Moldova alasid, jne.

Samal ajal lollid lääne demokraatiat on loobunud või on loobumas ajateenistusest - seega lääne väed on allakäigus peaaegu nulliks.

Kahjuks ka Soome vähendab sõja-aja struktuure - no, veel võetakse ajateenistusse kõik vähegi kõlblikud. Ka Eestis ei õpetada kõiki võimalikke eestlastest mehi ajateenistuses relvaga ümber käima.

Jama.
xawa
Liige
Postitusi: 380
Liitunud: 30 Okt, 2007 0:42
Kontakt:

Postitus Postitas xawa »

Playstation ei ole reaalne elu.
Kasutaja avatar
Zharp
Uudistaja
Postitusi: 18
Liitunud: 23 Nov, 2007 11:08
Kontakt:

Postitus Postitas Zharp »

Lugesin teema hommikul läbi ja paar mõtet.

Sissivõitluseks peaks võimalikult kergelt relvastatud olema ...seljakott, rakmed ja relv. Igasugused miinipildujad ja raskekuulipildujad võiks ilusti ära unustada. Ma ei tea eriti paljusid, kes suudaks päev otsa läbi võsa ronida, seljakoti, isikliku relva, laskemoona ja näit miinipilduja või kolmeks osaks võetud Browninguga. :P + sinna otsa veel lahinguvõimeline olla.

Väikesed jao suurused üksused ilma igasugu telkide ja üleliigsa kolata. Varustatuna lõhkeaine, kergekuulipilduja ja tankirusikatega. Pidevas liikumises. Ilmselt oleks need vastasele väga suureks palgiks silmas. :)

Veel Tallinna ringkaitse teemal - mulle puht isiklukult on vastumeelne Eestimaa loovutamine vaenlasele. Iga jalatäie eest tuleks võidelda ja kui tulebki taganeda või rinnet õgvendada siis vaenlase tagalas peaksid koha sisse võtma sissid.
Kasutaja avatar
Juhani Putkinen
Liige
Postitusi: 2306
Liitunud: 02 Nov, 2007 16:21
Kontakt:

Postitus Postitas Juhani Putkinen »

Zharp kirjutas:Lugesin teema hommikul läbi ja paar mõtet.

Sissivõitluseks peaks võimalikult kergelt relvastatud olema ...seljakott, rakmed ja relv. Igasugused miinipildujad ja raskekuulipildujad võiks ilusti ära unustada. Ma ei tea eriti paljusid, kes suudaks päev otsa läbi võsa ronida, seljakoti, isikliku relva, laskemoona ja näit miinipilduja või kolmeks osaks võetud Browninguga. :P + sinna otsa veel lahinguvõimeline olla.

Väikesed jao suurused üksused ilma igasugu telkide ja üleliigsa kolata. Varustatuna lõhkeaine, kergekuulipilduja ja tankirusikatega. Pidevas liikumises. Ilmselt oleks need vastasele väga suureks palgiks silmas. :)

Veel Tallinna ringkaitse teemal - mulle puht isiklukult on vastumeelne Eestimaa loovutamine vaenlasele. Iga jalatäie eest tuleks võidelda ja kui tulebki taganeda või rinnet õgvendada siis vaenlase tagalas peaksid koha sisse võtma sissid.
See on väga tähtis teema - on suurepärane, et lugesid läbi ja saatsid oma kommentaari.

Selles osas olen täielikult nõus, et peab kasutama väikseid üksuseid - kõige rohkem jagu, selles sissisõjas. Loomulikult seda minu "Tallinnat" peab olema kaitsmas märksa suuremad jõud.

Ka see on väga õige, et sissidel ei tohi olla tassida igasugust kola - seega on vaja hästi valmistuda ette juba rahuajal.

See, et iga jalatäie eest tuleb võidelda on õige põhimõte.

Rindesõjaks Eestil ei kahjuks ole piisavalt väljaõpetatuid mehi, ega relvastust terve riigi kaitsmiseks. See oleks lihtsalt hukatuseks.

Seega on vaja kombinatsiooni:

1. Mingi ala Eestist on vaja pidada täielikult enda käes - iga hinna eest. Selline ala võiks minu arvates olla Tallinn. Seal saab tekitada vaenlasele väga suuri kaotusi ja on ka kohtasid kuhu varjuda;

2. See sissisõda vaenlase kurnamiseks ja tagalakolonnide hävitamiseks toimub ülejäänud Eesti alal;

3. Aga peale nende eelmainitude lahingutegevuse viiside Eesti saaks edukalt ka rünnata vaenlast tema enda aladel - sest suur osa eestlastest ju oskab venekeelt ja ka tunneb olukorda ning maastikut vaenlase aladel;

4. Näiteks nafta- ja gaasitorude öhkimine oleks Venemaale kindlasti kurnavam kui tankide ja soomukide hävitamine - neid tiblastanil ikka jätkub.

On väga oluline, et nendel teemadel arutatakse - ka selles pole häda midagi, et ka vaenlane loeb neid veergusid.

Vabandan väga, aga on vaja hästi ettevalistuda näiteks selleks, et vaenlasel on kasutada infrapunakaamerad. Endal peab ka olema öönägemisseadmeid.
UR
Liige
Postitusi: 366
Liitunud: 17 Aug, 2007 17:05
Kontakt:

Juhanile lisaks

Postitus Postitas UR »

Kodanikud, valmistugem ennast kaitsma! Juhanil kahjuks paljuski õigus.
Kuigi mind ei hirmuta miski vene vägi praegu. Tehnoloogilise mahajäämise August väljatulekuks läheb nendel veel aega kuigi tundub et piiratud väekontingendiga on nad suutelised lokaalseid sõdasid pidama lambist. On meil vist mõni isik kes sellest päris tõsiselt aru saab, sest teab kuidas seda tehakse.
Samas on isiklikult minul suuremaks mureks vene infra - see mis ehitati Hrustsovi ajal.
Kui kaugel on Peterburg ja kui mitu miljonit inimest seal elab? Nii ja nüüd kujutama ette et elektrit pole. Kuhu need inimesed lähevad kui kodus elada enam ei saa? Mis me siis teeme?
Ehk siis kui seal päris jamaks läheb, ai ai ai...
Muidu ma olen üsna veendunud (peaaegu et religioosselt) et iga vene tanki vastu on meil päris mitu mitu mitu miini. Kohe nii palju et jagub. Jääb veel ülegi. Peaasi on et kodanikud need miinid kätte võtavad ja maasse kaevavad. Selliseid kodanikke on meil kah mitu mitu mitu.
Nii et see külm talv ja humanitaarkatastroof on isiklikult minu arvamuse põhjal nati hullem. Tavaliselt tabab meid ju see mida me ei oota.
BTW mis on lugupeetud Foorumalste arvamus ? Milline võib olla järgmine jama mis Eestit tabada võib?
Eedik
Liige
Postitusi: 126
Liitunud: 16 Apr, 2007 16:27
Kontakt:

Postitus Postitas Eedik »

UR kirjutas:Kodanikud, valmistugem ennast kaitsma! Juhanil kahjuks paljuski õigus.
Tavaliselt tabab meid ju see mida me ei oota.
Milline võib olla järgmine jama mis Eestit tabada võib?
Olen ka pikka aega seda teemat jälginud, mõtlesin et panen kah paar rida:

Kes vähegi seda aprilli sündmustiku tajus, analüüsis ja asjast läbi nägi, saab aru, et see oli üks tösine ajaloosõlmpunkt, egas venemaa siis naljapärast seda jura seal ei korraldanud aga läks õnneks et see eht venelaslik vanker kraavi läks, nagu ikka tavaliselt :lol: .

Sissinduse varustuse kohapealt, eelistaks kah liikudes igal juhul kergemat kraami püstolkuulipildujate-automaatide, granaatide, lõhkeainete, korduv kasutatavate tankirusikate, snaiperpüssi ja laskemoona nii kuis kanda jaksab + söök, jook, med.vahendid ning väga hea ja kerge riietus veele ja külmale vastupidavat ja ka üks kerge magamiskott. Sidevahendid igalemehele mida kasutataks äärmisel hädakorral ja öönägemine kulub kah marjaks ära.
Igast miiniheitjad ja raskekuulipildujad sobiksid laagri kaitseks, mille moona kulub kaaluliselt väga palju ning mille tarimine kurnab tublisti, kus esimese suurema ohukorral enamus kupatust lihtsalt instinktiivselt minema loobitakse, et kiiremini varju pugeda.

Tallinn? Hea et ma sellest paigast piisavalt kaugel olen, seal ju peaks olema üks väga suur pomm, mis pühiks asjatundjate jutujärgi pool linna minema :lol: , muidugi kui kellegil oli vahepeal nii palju oidu, et see värk ära koristada.

"Aga mis asi on" Newcastle :?
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist