Metsavendade punker Võrumaal, Nursi lähedal keretu soos.

Relvastatud gruppide tegevus väljaspool ametlikke väeosi. Metsavendlus, sissisõda, mittekonventsionaalne sõda, gerilja, banditism ja mis iganes nimed sellele nähtusele antud on.
Kotkarist
Uudistaja
Postitusi: 22
Liitunud: 30 Juul, 2008 8:30
Kontakt:

Metsavendade punker Võrumaal, Nursi lähedal keretu soos.

Postitus Postitas Kotkarist »

Tere!
Kas keegi teab midagi Keretu soos tegutsenud metsavendadest ja nende punkrist. Lugesin kunagi mingist Võrumaa metsavendade tegemisi kajastavast raamatust, et Keretu soos varjasid ennast metsavennad, kes tapeti NKVD poolt.
Discendo Vincemus
MOrav
Liige
Postitusi: 2150
Liitunud: 28 Dets, 2004 20:45
Kontakt:

Postitus Postitas MOrav »

Kotkarist
Uudistaja
Postitusi: 22
Liitunud: 30 Juul, 2008 8:30
Kontakt:

Metsavennad Võrumaal

Postitus Postitas Kotkarist »

Tänud info eest, olen sealkandis palju liikunud, kuid arvata on, et ega punkrist midagi leida ei õnnestu.
Discendo Vincemus
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

Tänud info eest, olen sealkandis palju liikunud, kuid arvata on, et ega punkrist midagi leida ei õnnestu.
Soovitan tungivalt Teil seda kohta omal käel mitte otsida ja ammugi mitte seal sonkima hakata! Kirjutan seda nii oma professionaalsetele teadmistele tuginedes, aga konkreetsel juhul ennekõike sellepärast, et sinna on suure tõenäosusega maetud minu vanaonu poeg. Ma võin väga isiklikuks minna! Olen hoiatanud!
Kotkarist
Uudistaja
Postitusi: 22
Liitunud: 30 Juul, 2008 8:30
Kontakt:

Arnoldile. Metsavennad Võrumaal Keretu soos.

Postitus Postitas Kotkarist »

Endal ei ole plaanis antud kohas otsinguid teostama hakata ning samas ei soovi ka kellegi hauarahu rikkuda. Kuna antud piirkond on sellest suvest kuulutatud kaitseväe harjutusväljaks, siis targem on harjutusvälja kasutavatel militaristidel teada, mis kunagi seal on toimunud. Tahan öelda sellega seda, et keegi ei otsustaks tulevikus seal kaevuma hakata, veel vähem laskeharjutusi ja muid manöövreid teostama hakata.
Discendo Vincemus
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

Tänan!
Järgmisel kevadel ehk võtame ette ja kutsume ka korralikke inimesi kaasa. Kaitseväe harjutusväli on uus informatsioon - hea teada.
Walther
Liige
Postitusi: 64
Liitunud: 17 Dets, 2005 19:46
Kontakt:

Punker Keretu soos

Postitus Postitas Walther »

Kirjelduse järgi arvan, et jutt on Nursipalu metsavendade punkrist, mille pealikuteks oid Haukka grupi mehed Harald Keem ja Viktor Lukk. Ise kutsusid nad end 10. Roheline Partisanide Pataljon.
Salga tegevusest on kirjutatud siin: http://kultuur.elu.ee/ke489_metsavennad.htm

Olen seda punkri asukohta korra koos ühe kunagi salka abistanud mehega päev otsa otsinud ja mitte leidnud. Sama edutult on korra metsa kamminud Lahingukool.

Kui keegi peaks selle paiga leidma, siis palve on mitte ise kaevata, vaid teavitada Sõjahaudade komisjoni Kaitseministeeriumi juures. Mehed peaksid olema punkri juurde maetud ja hauakoha leidmisel tuleb ümbermatmine toimetada riiklikult ja auavaldustega.
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

Koht on leitud jah, hakkan kevadel tegutsema.
Walther
Liige
Postitusi: 64
Liitunud: 17 Dets, 2005 19:46
Kontakt:

Nursipalu punker

Postitus Postitas Walther »

Väga huvitav
Anna siis teada, mis leitakse ja kaasa spetsialiste
Kotkarist
Uudistaja
Postitusi: 22
Liitunud: 30 Juul, 2008 8:30
Kontakt:

Postitus Postitas Kotkarist »

Härrased Walther ja Arnold, võtaks ka kevadel punti, kui lubate?
Discendo Vincemus
Walther
Liige
Postitusi: 64
Liitunud: 17 Dets, 2005 19:46
Kontakt:

Nursipalu punker

Postitus Postitas Walther »

Mina oleks ka käsi muidugi kui võetakse
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

Anna siis teada, mis leitakse ja kaasa spetsialiste
Kaasame kindlasti 8)
Eks abikäsi on vaja, aga väga segasumma suvilaks ei taha asja ajada - tulevad kohapealt kindlasti mõned inimesed ja paar minu meest ehk kah, seega esimene soovija Kotkarist läheb listi, aga ärge rohkem paluge!
jackpuuk
Liige
Postitusi: 2243
Liitunud: 28 Aug, 2007 2:06
Kontakt:

Postitus Postitas jackpuuk »

Arnold, palun andke ka siia teada milliste tulemuste ja infoga teie tegemised päädivad kevadel.
sitt päev, kellele kurdad
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

Kindlapeale! Peamine ülesanne on kahe mehe säilmed leida, kui jutud tõele vastavad. Kui see peaks õnnestuma, siis DNA analüüsid - ühe mehe tuvastamiseks peaks minu süljelärakast piisama ja ka teisel on sugulased olemas.
Walther
Liige
Postitusi: 64
Liitunud: 17 Dets, 2005 19:46
Kontakt:

Postitus Postitas Walther »

Kas me räägime erinevatest punkritest. Minu teada on Nursipalu punkri juurde maetud mitte kaks aga üheksa meest.

Harald Keem
Evald Keir
Arnold Kuus
Mihkel Lõhmus
Vambola Lukk
Viktor Lukk
Henn Pihlapuu
Edgar Raudsepp
Kalev Rebane
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist