Majanduslangus on hea

Relvastatud gruppide tegevus väljaspool ametlikke väeosi. Metsavendlus, sissisõda, mittekonventsionaalne sõda, gerilja, banditism ja mis iganes nimed sellele nähtusele antud on.
cleo
Liige
Postitusi: 197
Liitunud: 28 Okt, 2008 14:50
Kontakt:

Postitus Postitas cleo »

kert122 kirjutas:plasma ja laser mõlemad võtavad väga palju voolu, kust selline vool saadakse?
plasmaga lõikus on ilmselt võimatu, ei ole küll ise proovinud, kuid plasma on siiski ettenähtud metalli lõikamiseks.
laser on teine lugu, ei tea asfaldist, kuid kivi,klaas,kumm ja muu selline läheb nagu või.
ning isegi väike plasma vajab vooluallikaks keevitusaparaadi suurust u 150-200 kilost kastikest.
Plasmaga kontrollitud lõikamise mõttes saab lõigata siiski ainult voolu juhtivat materjali ehk metalli, laser kuulub militaarses mõttes $$$ valdkonda. Ainult, et aru ma ei saa, miks neid auke niiväga juurde teha tahetakse? Kas olemasolevatest ei piisa või? Pane "looduslikku" asfaldiauku miin sisse, kata kruusaga ja törts pigi peale ja ongi valmis lõks, mitte keegi kurat ei jõua neid tuhandeid samal kombel lapitud auke kontrollima hakata :D
Kasutaja avatar
Juhani Putkinen
Liige
Postitusi: 2306
Liitunud: 02 Nov, 2007 16:21
Kontakt:

Postitus Postitas Juhani Putkinen »

On hea, et mõnel kirjutajal on ka huumorisoon olemas.

Aga tõesti nüüd majanduslanguse ajal riik võiks kas või oma reservidest tellida Eesti firmatelt midagi riigikaitsele kasulikku. See vähendaks töötuid (neid tuleb nagu nii), parandaks Eesti kaitsevõimed - ja suur osa sellest rahast tuleks Riigi ja omavalitsuste kassa maksudena.

Midagi ikka Eestis osatakse teha - näiteks neid külgmiine, mis on suurepärane ja väga odav relv.
sven
Liige
Postitusi: 320
Liitunud: 05 Mär, 2008 21:52
Kontakt:

Postitus Postitas sven »

Siin väike video analoogsetest miinidest millistest siin ikka jutt käib kogu aeg http://pioneerid.org/video/toke vaadata sealt Miinid(30mb) alt.
Külgmiin M14 tulistab viimasena.

Paluti ka seda aadressi www.pioneerid.org levitada - värskeltsündinud leht pioneerihuvilistele.
EOD
Liige
Postitusi: 4694
Liitunud: 12 Jaan, 2006 15:57
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas EOD »

sven kirjutas: Paluti ka seda aadressi www.pioneerid.org levitada - värskeltsündinud leht pioneerihuvilistele.
Uhke moto muidugi - "TEISED TEEVAD MIDA SUUDAVAD - PIONEERID TEEVAD MIDA TAHAVAD!"
US Army kolleegidel on natuke tagasihoidlikum - "SAPPERS IN - COMBAT READY!"
Irvhambad saavad sellest niimoodi aru, et kui ÜKSKORD sapöörid/pioneerid oma raske koluga end kohale venitavad, võib ka "põhitööga" peale hakata. :wink:
Ärge võtke õelusena. Edu Teile, poisid!
BackInAction
Liige
Postitusi: 258
Liitunud: 04 Apr, 2006 8:41
Asukoht: Kuidas juhtub...
Kontakt:

Postitus Postitas BackInAction »

Iseenest on see leht väga cool and fun , kuid miskipärast mul videod ei avane ja ja downloadidaei saa, probleemi lahendamiseks võite/võid saata PS kui aega ja tahtmist.
Kasutaja avatar
Juhani Putkinen
Liige
Postitusi: 2306
Liitunud: 02 Nov, 2007 16:21
Kontakt:

Postitus Postitas Juhani Putkinen »

sven kirjutas:Siin väike video analoogsetest miinidest millistest siin ikka jutt käib kogu aeg http://pioneerid.org/video/toke vaadata sealt Miinid(30mb) alt.
Külgmiin M14 tulistab viimasena.
See "M14" on Soome firma Hackman toodang. Sellele lubatakse, et läbistab 60 mm paksu teraplaadi 30 m kauguselt.

Miin kaalub 2.6 kg.

Ma tegin "kaminale" esildise aastal 1996, et firma Hackman kutsutakse Eestisse esitlema seda miini praktikas (firma juhataja oleks olnud nõus tulema). Aga see ei olnud ilmselt piisavalt kallis, et oleks tasunud sellega tutvuda. :)

No, ma arendasin vaikselt (kõvade paukudega) oma miini edasi, et oleks ikka midagi millega astuda vaenlase vastu. Näitasin Kaitseministeeriumi esindajatele tulemusi (osalesid katsettustel). "kamina" oleks olnud isegi nõus andma raha miini arendamiseks, aga tahtsid KJPS'ist kirja. No, võite arvata, et seda kirja ei kunagi saadetud KJPS'ist Kaitseministeeriumi ja ma pidin oma rahakotiga jätkama.
sven
Liige
Postitusi: 320
Liitunud: 05 Mär, 2008 21:52
Kontakt:

Postitus Postitas sven »

Olen kogu aeg arvanud, et M14 on Rootsi toodang.
Miin, millest siin üldse juttu pole olnud on Rootsi (või siis Soome?) M13, rahvahulgas kutsutakse ka televiisoriks. Kaalub 19 kg ja on väga tõsine võitlusvahend jalaväe ja pehmema tehnika vastu (kes ette jääb, see ei pääse).
Kui Rootsist neid asju osta turutingimustel, mitte kingitusena, siis on need asjad niivõrd (ebaloomulikult) kallid, et mingit miinisõda nendega väike riik ei suudaks pidada. Kuigi uue digimundri kõrval ei tundu ükski asi enam liiga kallis, mis suudab vähemalt plahvatada või teeb pauku.

Täiesti vastuvõetava hinnaga Juhani miinide vastu ei tunta isegi mitte huvi. Nii ka paljud teised soodsad tehingud. Miks see nii on?

Nii väga tahaks uskuda, et tegemist on mõne suurematsorti vandenõuga või nn. karavase käega. Aga järjest rohkem hakkab kahtlus hinge pugema, et tõde on hoopis palju hullem: Eesti mees ongi lihtsalt selline tölplane, halvad geenid. Ilmselt see rahvus ei väärigi paremat ajalugu.

Indikaatoreid on palju: kasvõi see, et meie sissisõja ainus eestkõneleja ja miinisõja propageerija on soomlane Juhani. Vähe sellest, töötab veel oma raha eest meile välja ka prototüübid. Aga meie? Ma kujutan ette mida Juhanist kõrgemal pool arvatakse, kohe kui ta on selja keeranud.
Kasutaja avatar
Juhani Putkinen
Liige
Postitusi: 2306
Liitunud: 02 Nov, 2007 16:21
Kontakt:

Postitus Postitas Juhani Putkinen »

Paistab olevat, et mitte üks asi, mis on odav ei kõlba - olgu kui hea iganes.

Ajal kui Eesti riigikaitsjatel oli kasutada peamiselt 2000 tk. Rumeenia mitte kõige paremaid automaate ma pakkusin, et ühe Soome firma käest oleks saada korras RPD-kuulipildujaid hinnaga 900 EEK/tk. Kas või 1000 tk. Nende vastu ka huvi puudus - olid üleliia odavad. Ma olen RPD:ga lasknud ja see on täitsa asjalik relv:
http://personal.inet.fi/koti/juhani.put ... rpdlla.jpg

Tollal ma korraldasin lahinglaskmisväljaõpet tõusvatesse märklaudadesse. Padrunid olid tasuta - mitu korda minu enda rahakotist.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40226
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Juhani Putkinen kirjutas:Paistab olevat, et mitte üks asi, mis on odav ei kõlba - olgu kui hea iganes.

Ajal kui Eesti riigikaitsjatel oli kasutada peamiselt 2000 tk. Rumeenia mitte kõige paremaid automaate ma pakkusin, et ühe Soome firma käest oleks saada korras RPD-kuulipildujaid hinnaga 900 EEK/tk. Kas või 1000 tk. Nende vastu ka huvi puudus - olid üleliia odavad. Ma olen RPD:ga lasknud ja see on täitsa asjalik relv:
http://personal.inet.fi/koti/juhani.put ... rpdlla.jpg
Tollal ma korraldasin lahinglaskmisväljaõpet tõusvatesse märklaudadesse. Padrunid olid tasuta - mitu korda minu enda rahakotist.
Muidugi jao kuulipildujatest on MG-3 kui Ksp-58 sootuks teine tase selle RPD-ga võrreldes. RPD ainukesed eelised on kergem kaal ja mõnevõrra suurem töökindlus räpastes oludes. Mille arvelt on makstud karmilt lõivu laskekiiruses ja täpsuses.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Juhani Putkinen
Liige
Postitusi: 2306
Liitunud: 02 Nov, 2007 16:21
Kontakt:

Postitus Postitas Juhani Putkinen »

Kapten Trumm kirjutas:
Juhani Putkinen kirjutas:Paistab olevat, et mitte üks asi, mis on odav ei kõlba - olgu kui hea iganes.

Ajal kui Eesti riigikaitsjatel oli kasutada peamiselt 2000 tk. Rumeenia mitte kõige paremaid automaate ma pakkusin, et ühe Soome firma käest oleks saada korras RPD-kuulipildujaid hinnaga 900 EEK/tk. Kas või 1000 tk. Nende vastu ka huvi puudus - olid üleliia odavad. Ma olen RPD:ga lasknud ja see on täitsa asjalik relv:
http://personal.inet.fi/koti/juhani.put ... rpdlla.jpg
Tollal ma korraldasin lahinglaskmisväljaõpet tõusvatesse märklaudadesse. Padrunid olid tasuta - mitu korda minu enda rahakotist.
Muidugi jao kuulipildujatest on MG-3 kui Ksp-58 sootuks teine tase selle RPD-ga võrreldes. RPD ainukesed eelised on kergem kaal ja mõnevõrra suurem töökindlus räpastes oludes. Mille arvelt on makstud karmilt lõivu laskekiiruses ja täpsuses.
Siis polnud aimugi, et Eesti kunagi saaks MG-3 või KSPt.

Ma olen ka alati mõelnud sissitegevuse peale. Sissitegevuses relva ja padrunite kaal on tähtis. Ma ei kujuta ette, et sissijagu tassiks MG:t ja piisava kogust selle laskemoona kaasas jalgsirännakul. Peaks ju olema kaasas miine, lõhkeainet ja igasugust pudipadi suures koguses.

RPD on pikema toruga ja trumliga igatahes võimsam kui automaat.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40226
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Samas nii MG-3 kui Ksp-58 tulejõud on ka sootuks teine klass. Sissidel on hoopis raskemaid-kogukamaid asju tassida, kuulipilduja niipalju asja ei määra.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
sven
Liige
Postitusi: 320
Liitunud: 05 Mär, 2008 21:52
Kontakt:

Postitus Postitas sven »

RPD pidas paremini tihedust kui rumeenia AK47. Ka tulekiirus oli hea, kolmandas astmes isegi liiga kiire. Just vähene töökindlus oli probleemiks. Mõni relv ei hakanudki kunagi tööle, mõni ei lõpetanud jälle töötamist enne kui lint oli tühi. Puudus ka rauavahetuse võimalus.

Sel kaugel ajal oli ka RPD väga kõva sõna, igale kompaniile jätkus vähemalt üks töökorras riist, ilma lintideta küll. Siis oleks küll kulunud ära tuhatkond tükki odavalt juurde osta. Mäletan, et linte ei olnud - tuli punkaritelt osta, need kandsid seda vöö peal. Ka Putkineni kuulipilduri kursust mäletan, osalesin.

Praegu ei oleks sellega vist enam midagi teha. Laskemoona probleem, liiga kirevaks läheks see asi.
Kasutaja avatar
Juhani Putkinen
Liige
Postitusi: 2306
Liitunud: 02 Nov, 2007 16:21
Kontakt:

Postitus Postitas Juhani Putkinen »

sven kirjutas:Sel kaugel ajal oli ka RPD väga kõva sõna, igale kompaniile jätkus vähemalt üks töökorras riist, ilma lintideta küll.
Kaitseliidul oli minu mäletades 200 RPD-kuulipildujat, kahjuks lintidest ja trumlidest oli puudus. Ma aitasin muretsema ka päris suure koguse linte, et see puudus sai minu arust kõrvaldatud.
sven
Liige
Postitusi: 320
Liitunud: 05 Mär, 2008 21:52
Kontakt:

Postitus Postitas sven »

Ah siis need idasaksa lindid olid Juhani hangitud?
Mäletan, et hea tunne oli kui sai relva kohta 400 lasku linti, kõik kiles ja tavotis, uued.
Sihuke tunne oli, et venelane võiks nüüd juba tulema hakata.

Jah, kauged ajad.
Kasutaja avatar
Juhani Putkinen
Liige
Postitusi: 2306
Liitunud: 02 Nov, 2007 16:21
Kontakt:

Postitus Postitas Juhani Putkinen »

sven kirjutas:Ah siis need idasaksa lindid olid Juhani hangitud?
Algusel me koos mõne sõbraga ostsime neid linte Soomest oma rahaga, et saime õppuseid korraldada - aga pärast aitasin "kamina" muretsema suure portsu juba Riigi rahaga. Minu mäletades see tehti minu firma kaudu (loomulikult ilma kasumita). KL PS vedas laiali.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 22 külalist