Sissitegevus sundis Vene diviisi taganema

Relvastatud gruppide tegevus väljaspool ametlikke väeosi. Metsavendlus, sissisõda, mittekonventsionaalne sõda, gerilja, banditism ja mis iganes nimed sellele nähtusele antud on.
Heigo
Liige
Postitusi: 219
Liitunud: 24 Juun, 2008 22:23
Kontakt:

Pessimistid

Postitus Postitas Heigo »

Nagu eelpool postitajatest võib lugeda õnnestus mul tekitada teatav arutelu. Tänan kallid hõimlased.. Nagu Eesti värk ikka peab Juhani käima meile varitsusi õpetamas ( ise ei ole me seda veel 20 aastaga vist ära õppinud-vabandage kui ma eksin või ikka oskame aga Soome värk on lihtsalt kõvem), kohalikud kõvad härrad leiavad, et kõik on jama, et vaja oleks ikkagi "jumalikku ilmutust või käsku , et midagi teha" . Optimistid on nõus õla alla panema isegi kui teemat ei valda, et õpivad ise õpetades. . Siinkohal ma täpsustan, idee on treenida õpetada tavalist kaitseliitlast-konkreestse maleva baasil oleks seda lihtsam lihtsal algul teha. Vahendeid on lihtsam hankida ja koondada. Kõik tervamõttelised ideed on tervitatavad.
jackpuuk
Liige
Postitusi: 2243
Liitunud: 28 Aug, 2007 2:06
Kontakt:

Postitus Postitas jackpuuk »

metssiga kirjutas:
jackpuuk kirjutas:Ma saan Juhani väidetest väga hästi aru, aga niikaua kui Eestis pole regulaararmeed, niikaua pole ka mingitest sissidest vähimatki kasu. Need lüüakse lihtsalt hullu koera pähe mättasse. Võetakse Tallinn, võetakse muu, ning ei tule siia mingit Nato toetust.
Ah et Eestis pole regulaararmeed? Aga, kas sa jackpuuk, mitte per..e ei taha minna? Mina soovitaksin sind küll otse sinna.
Selle asemel, et mulle ninna karata, võiks kamraad tuua mõningaid näiteid Eesti regulaararmeest. Ohvitserkond ei moodusta regulaararmeed, ka ei moodusta seda välismissidel viibivad üksused, ning ka Kaitseliit mitte.
Ajaloolisel vaenlasel ei seisa kasarmud pool aastat tondilossidena, kus peale kaadri ainult vaimud liiguvad, milleks siis ebatsensuursete sõnadega paukuda, tundub, et meid mõlemaid vaevab sama probleem, milleks siis üksteise peale karjuda või tegelikkust eirata?
sitt päev, kellele kurdad
Kasutaja avatar
hummel
Liige
Postitusi: 2079
Liitunud: 18 Apr, 2004 12:55
Kontakt:

Postitus Postitas hummel »

Ja-jah. Misasi see regulaararmee selline on. Eriti just Eestis. Minu arusaam on selline:
Regulaarüksus - rahuajal komplekteeritud ja lahinguvalmis väeüksus. Komplekteeritud kas kaadriga või osaliselt kaadriga, osaliselt sundaega teeninvate kodanikega.
Maakaitseüksus - peamiselt riigikaitsehuvilistest vabatahtlikest koosnev, kaadri poolt juhitav ja piirkondlikul printsiibil moodustatav üksus, mis formeeritakse vastavalt vajadusele ajutiselt väljaõppeks või mobilisatsiooni korras.
Reservüksus - ajateenistuse käigus reservväelasele vajaliku ettevalmistuse saanud personalist ja kaadri-juhtidest koosnev üksus, mis formeeritakse vastavalt vajadusele ajutiselt väljaõppeks või mobilisatsiooni korras.

Eesti regulaararmee on vist kokku kuni 2000 inimest, kellest ehk max 500 ringis (scouts, SP, EOD ja üks Ltt osa) on reaalselt rakendatavad lahinguvalmis regulaarallüksustena. Ülejäänud on kas staabi-, logistika- või õppepersonal. Need 500 on siis kergelt relvastatud allüksused. Regulaarväes pole praegu ametilkult näiteks ainsaltki suurtükki ega pioneerimasinat. Kõik RA suurtükiväe- õhutõrje- ja pioneeriüksused on teatavasti juhtkonna poolt ette nähud vaid paraadideks ja väljaõppeks.
Nagu kaasfoorumlane jackpuuk juba mainis, siis ajaloolise vaenlase juures RA sellist paraad-õppe-pseudoarmee pidamist ei toimu. Pigem pannakse rõhku lahinguvalmidusele. Pole mõtet pidada suure raha eest üleval väeüksusi, mis oleksid sellisena kriisi korral kasutud.


Mis peaks olema sissitegevuse euroopalik nimetus on hea küsimus. "Siss" on võrdsustatud tänapäeval praktiliselt kurjategijaga või terroristiga. Ka eesti keeles.
Eriüksus on kindlasti sobimatu, sest tähendab midagi muud. Üks variant oleks veel jäägriüksus või üksikvõitluse üksus. Ka luurevõitluse üksus või luurelöögiüksus...
Kasutaja avatar
Juhani Putkinen
Liige
Postitusi: 2306
Liitunud: 02 Nov, 2007 16:21
Kontakt:

Postitus Postitas Juhani Putkinen »

Meie saame ise anda endile mis nimetuse iganes. Vaenlane (Vene) nimetab neid meie sisse nagunii bandiiditeks ja terroristideks.

Põhimotteliselt igasugune sõjavägi võib kasutada sissisõja meedodeid - ja see tegevus on sissitegevus.

Tava jalaväelane üldiselt ei saa eriväljaõpet sissitegevuse jaoks.

Soomes jääger (jääkäri) on midagi enam kui jalaväelane. Näiteks nooremat sorti reservist, kes on käinud tava jalaväelast rohkem kordusõppustel ja tema üksus on ka paremini varustatud kui tava jalaväe üksus.

On näiteks tava brigaadis jäägerkompanii ja/või eraldi jäägerbrigaad.

Tava jalaväelasi kasutatakse näiteks kohalikes kompaniides valvama tähtsaid objekte. Jäägerüksust kasutatakse näiteks operatiivse mõõduga otsustavas vastupealetungis.

Sissitegevus toimub traditsionaalselt ja põhimõtteliselt kohalike meestega nende kodukandis. Erand on näiteks kaugluureüksus, mis visatakse langevarjudega sügavale vaenlase tagalasse. Võib-olla nad ainult luuravad, võib-olla ka ründavad mingit tähtsat objekti.
Kasutaja avatar
soesilm
Liige
Postitusi: 902
Liitunud: 07 Sept, 2007 20:40
Kontakt:

Postitus Postitas soesilm »

Nagu ma aru saan, siis mitme erineva teema puhul jooksevad enamuse seisukohad ikka ühte - sissitegevus on kui hõbekuul. Kõige lahedam oleks relvastada piiriäärsete maakondade mehed enam-vähem hambuni ja õpetada neile sissisõda. Kogu ülejäänud riigikaitse inimressurss koondada vastavalt võimalustele Tallinna ja kaitsta seda. Põhiline on aga siss! No miks mitte siis juba kogu eesti kaitsevägi? Teeks nii, et hangiks meeletult miine ja granaadiheitjaid jms ning moppi korral jagaks igale mittekaitseliitlastest reservistile selle kola kätte. Kõigi ülesanne oleks üks - tehke vaenlasele kurja! Loodetavasti saab naaber sellest varem teada ja ei tulegi meie kallale.
Selline lugupeetud strateegid, teie ideaallmaailm tundub olema. Tehke midagi, et saaksite valitsuses ja riigikaitses juhtivatele kohtadele ning korraldage ära. Siis tuleb D päev. 8 tunniga saab vastane aru, et lihtsam on jalgsi Tallinna minna. Teel sinna annab ta kõikidele sissidele peksa, sest ta on igas mikrolahingus vähemalt 1:20 ülekaalus. Kuid küllap leiate te ka sellele rohtu - jalaväe tulekul tõmbavad kõik peidikutesse :wall: Ja mis kõige tähtsam, nii riiki kaitstes ja vastast lüües, olete esimesed maailmas, kes võidu saavutavad.
Kasutaja avatar
oleeg
Liige
Postitusi: 5193
Liitunud: 23 Jaan, 2006 14:10
Asukoht: Kodutares
Kontakt:

Postitus Postitas oleeg »

Ja mis kõige tähtsam, nii riiki kaitstes ja vastast lüües, olete esimesed maailmas, kes võidu saavutavad.
:lol: :lol: :lol:

Ma muidugi kahtlen, kas sellega kõigile asi üheselt arusaadavaks muutus...
:P

terv
o
Shiim
Moderaator
Postitusi: 1720
Liitunud: 20 Jaan, 2005 2:52
Kontakt:

Postitus Postitas Shiim »

soesilm kirjutas:Nagu ma aru saan, siis mitme erineva teema puhul jooksevad enamuse seisukohad ikka ühte - sissitegevus on kui hõbekuul. Kõige lahedam oleks relvastada piiriäärsete maakondade mehed enam-vähem hambuni ja õpetada neile sissisõda. Kogu ülejäänud riigikaitse inimressurss koondada vastavalt võimalustele Tallinna ja kaitsta seda. Põhiline on aga siss!
Ei ole kusagil näinud, et Juhani või keegi teine oleks sissi pidanud olulisemaks kui nt. suurtükiväelast. Alafoorum on ju sissindus ja loomulik, et siin sissindusest (kui riigikaitsesüsteemi ühest osast) ka räägitakse. Hambuni relvastamine jms. on kujutatud samuti utreeritult ja ei lähe kokku konkreetsete ideedega, mida siin on rohkesti välja pakutud.
soesilm kirjutas:No miks mitte siis juba kogu eesti kaitsevägi? Teeks nii, et hangiks meeletult miine ja granaadiheitjaid jms ning moppi korral jagaks igale mittekaitseliitlastest reservistile selle kola kätte. Kõigi ülesanne oleks üks - tehke vaenlasele kurja! Loodetavasti saab naaber sellest varem teada ja ei tulegi meie kallale.
Järjekordne arusaamatu utreering, mis ei pareeri kuidagi siin hulgaliselt esitatud ideid (millest paljud on võetud elust enesest).
soesilm kirjutas:Selline lugupeetud strateegid, teie ideaalmaailm tundub olema. Tehke midagi, et saaksite valitsuses ja riigikaitses juhtivatele kohtadele ning korraldage ära. Siis tuleb D päev. 8 tunniga saab vastane aru, et lihtsam on jalgsi Tallinna minna. Teel sinna annab ta kõikidele sissidele peksa, sest ta on igas mikrolahingus vähemalt 1:20 ülekaalus. Kuid küllap leiate te ka sellele rohtu - jalaväe tulekul tõmbavad kõik peidikutesse :wall: Ja mis kõige tähtsam, nii riiki kaitstes ja vastast lüües, olete esimesed maailmas, kes võidu saavutavad.
Kas Sa tead venelaste lahingudrille (oled lugenud ühe teatava sõjaväelase koostatud ühe teatava värvi järgi nimetatavat raamatut)? Tõenäoliselt mitte.
Aga kui jalutavad, siis see on ju väga hea - sellega on üksuste liikumiskiirus muudetud väga väikeseks.
Sõda on sõda ja keegi pole rääkinud, et kõik sissid ellu jäävad.
[url=http://www.hot.ee/emulaator][img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan3.gif[/img][/url]
Summeri pirisemisel on metsavennal aega hüpata laskepessa ja oodata mis sünnib - kas tegemist on inimese, looma või linnuga, või hoopis UFO-ga kirsavoi saabastes, automaat kaelas. Viimasel juhul kohe tuli peale.
Kasutaja avatar
soesilm
Liige
Postitusi: 902
Liitunud: 07 Sept, 2007 20:40
Kontakt:

Postitus Postitas soesilm »

Kas Sa tead venelaste lahingudrille (oled lugenud ühe teatava sõjaväelase koostatud ühe teatava värvi järgi nimetatavat raamatut)? Tõenäoliselt mitte...-las ma mõtlen, kas see on see, mida originaalis (enne tõlkimist) nimetatakse ustaviks ...
:dont_know: vist olen
Shiim
Moderaator
Postitusi: 1720
Liitunud: 20 Jaan, 2005 2:52
Kontakt:

Postitus Postitas Shiim »

soesilm kirjutas:Kas Sa tead venelaste lahingudrille (oled lugenud ühe teatava sõjaväelase koostatud ühe teatava värvi järgi nimetatavat raamatut)? Tõenäoliselt mitte...-las ma mõtlen, kas see on see, mida originaalis (enne tõlkimist) nimetatakse ustaviks ...
:dont_know: vist olen
Ustavit on seal ka.
[url=http://www.hot.ee/emulaator][img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan3.gif[/img][/url]
Summeri pirisemisel on metsavennal aega hüpata laskepessa ja oodata mis sünnib - kas tegemist on inimese, looma või linnuga, või hoopis UFO-ga kirsavoi saabastes, automaat kaelas. Viimasel juhul kohe tuli peale.
sama123
Liige
Postitusi: 63
Liitunud: 06 Mai, 2010 20:44
Kontakt:

Postitus Postitas sama123 »

Sissiüksuses on motivatsioon/usk peamine.Tšetseenia näide:inimene on nõus surema kui saab vastased hävitada.Kui on tugev usk/kättemaksuvajadus siis ei ole ka külm ja nälg ületamatud raskused.Teisalt kui puudub tahe ja on nahahoidmine ei aita ei korralik varustus ega logistika.
metssiga
Liige
Postitusi: 1688
Liitunud: 11 Nov, 2005 19:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas metssiga »

sama123 kirjutas:Teisalt kui puudub tahe ja on nahahoidmine ei aita ei korralik varustus ega logistika.
Oled kuulnud kunagi seda üldise sõjaväekohustuse alusel loodud sõjaväe kohta ütlust - nutad, aga lähed! No sõda on nii hirmus asi, et lähe sinna tahtmise ega mittetahtmisega just palju mehi, ülejäänute jaoks on aga sunniabinõud, nii demokraatlikes kui mitte riikides. Ms mulle väga meeldis Aktuaalse Kaamera väike klipp Kevadtormilt, kus loll ajakirjanik küsis ajateenijalt, et kas oli nüüd tore ja lähed Skauti elukutseliseks. Vastus: ei mitte, aga kui isamaa nõuab, siis küll.
Oman vastavaid kohustusi ja piiramatuid õigusi antud ülesannete täitmisel.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist