Sissil on külm ja nälg

Relvastatud gruppide tegevus väljaspool ametlikke väeosi. Metsavendlus, sissisõda, mittekonventsionaalne sõda, gerilja, banditism ja mis iganes nimed sellele nähtusele antud on.
Vasta
Kasutaja avatar
Juhani Putkinen
Liige
Postitusi: 2306
Liitunud: 02 Nov, 2007 16:21
Kontakt:

Sissil on külm ja nälg

Postitus Postitas Juhani Putkinen »

Arvatavasti paljud selle lugejad teavad kõik mis ma kirjutan - võib-olla isegi paremini kui ma kirjutan. Aga pole võimatu, et kellelegi võiks minu nippidest kasu olla.

Sissid ei saa lõpmatuseni ka talvel enda punkris magada - vahepeal on vaja vaenlast kurnata. Aga kui on talv, nii on ka võimalik ennast külmetada. :D

Minu kindel seisukoht on, et kõige tähtsam on hoida enda jalgu kuivas ja soojana pakasel. Karvamüts ja vatijope on muidugi head, aga kui jalad külmetavad nii asi on täitsa p:es.

Tava sõdurisaabastega võib küll õues olla kui need on piisavalt suured ja on mingit füüsilist koormust. Kui aga on vaja pakasel ainult paigal olla nii nahksaabastega tuleb varem või hiljem külm.

Kõige parem on vildiga kummikud. Pole viga kas on lörtsi, lund või käre pakane. Aga ainult vildiga kummikutega ei saa pika peale hakkama kui pole vahetada kuivi villaseid sokke. Seega kõige tähtsam asi kaasas tassida talvel on hulgaliselt sokke. Pole mingit häda kui aeg ajalt vahetab endale kuivad sokid ja paneb niisket kas või seljakoti peale kuivama (isegi kehasoojust tasub kasutada sokkide kuivatamiseks).

On ju nii, et sissid EI TOHI tuld teha enda soojentamiseks ja varustuse kuivatamiseks.

Sellest tuleb ka järgmine eriti tähtis nipp.

Kui on vaja midagi füüsilist teha kas või ainult marssida või suusatada, nii ON VAJA võtta riideid vähemaks, et higi ei tee riideid märjaks. On parem natukese lõdiseda külma käes kui saada riided märjaks. Kampsuni on kaasas nagunii talvel - tihtipeale ka see on vaja maha võtta.

Vastavalt on vaja olla kas või ainult soe jope panna kohe selga kui on vaja paigal olla (kas või varitseda vaenlast, või lihtsalt oodata midagi). Mõned ilmselt mõtlevad, et Putkinen on segi läinud - sõjas ei saa pidevalt riidetega mängida. No, see on igaühe enda asi kui ta tahab külmetada ennast. Aga sõjas on ka nii, et kui on külm, nii pole efektiivne sõdur - ja võib ka juhtuda, et seetõttu saa surma nii ise kui ka mõned sõbrad.

Mõned räägivad, et kõva pakasega oleks vaja nägu määrida. Ma ütlen, et sellest pole mingit kasu - võib-olla on isegi kahju. Mul endal on kõige käredamate ilmate jaoks villast kootud mask näo ette, aga üldiselt seda pole vaja kasutada kui on korralik karvamüts.

Kui vähegi võimalik, nii oleks vaja kuuma jooki. Kas tee, puljong või mahla. Oleks ka suurepärane kui vahepeal saaks midagi sooja sööki. Ka see söök peaks talvel olema kuum supp. Aga söögita saa pika aja hakkama kui on saada kuuma jooki. On väga halb asi kui peaks ainult külma jooki ja külma sööki tarbima. Seega ütlen veelgi, et Trangia on suurepärane leiutis.
Shiim
Moderaator
Postitusi: 1720
Liitunud: 20 Jaan, 2005 2:52
Kontakt:

Postitus Postitas Shiim »

Lisan, et kummikuga on sellepärast vaja sokke vahetada, et jalgadest eralduv niiskus ei pääse läbi kummikute välja (nad ei hinga) ning seetõttu märguvad ka sokid suhteliselt kiiresti.
[url=http://www.hot.ee/emulaator][img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan3.gif[/img][/url]
Summeri pirisemisel on metsavennal aega hüpata laskepessa ja oodata mis sünnib - kas tegemist on inimese, looma või linnuga, või hoopis UFO-ga kirsavoi saabastes, automaat kaelas. Viimasel juhul kohe tuli peale.
Kasutaja avatar
Juhani Putkinen
Liige
Postitusi: 2306
Liitunud: 02 Nov, 2007 16:21
Kontakt:

Postitus Postitas Juhani Putkinen »

Shiim kirjutas:Lisan, et kummikuga on sellepärast vaja sokke vahetada, et jalgadest eralduv niiskus ei pääse läbi kummikute välja (nad ei hinga) ning seetõttu märguvad ka sokid suhteliselt kiiresti.
Õige.

Meie oleme erinevad ka selles suhtes. Minul isiklikult lähevad sokid märjaks ka nahksaabastes - on vaja jälle sokke vahetada. Ka suvel kui on vaja pikk maa marssida nii ma vahetan marssipausil kuivad sokid ja panen niisked seljakoti peale kuivama. Sellega väldib hõõrdumised. Kui jalad on korras, nii sõdur jõuab väääga pika maa marssida, aga kui ...
Kasutaja avatar
wanderzann
Uudistaja
Postitusi: 19
Liitunud: 24 Aug, 2008 10:51
Kontakt:

Postitus Postitas wanderzann »

Tuleb naiste hügieeni sidemeid panna saapasse !;)
Kasutaja avatar
Juhani Putkinen
Liige
Postitusi: 2306
Liitunud: 02 Nov, 2007 16:21
Kontakt:

Postitus Postitas Juhani Putkinen »

wanderzann kirjutas:Tuleb naiste hügieeni sidemeid panna saapasse !;)
Kas oled katsetanud? :)
Kasutaja avatar
wanderzann
Uudistaja
Postitusi: 19
Liitunud: 24 Aug, 2008 10:51
Kontakt:

Postitus Postitas wanderzann »

Juhani Putkinen kirjutas:
wanderzann kirjutas:Tuleb naiste hügieeni sidemeid panna saapasse !;)
Kas oled katsetanud? :)
Ei ole ise veel, SBK käsil, kuid hügieeni tunnis räägiti meile sellest :D
Samuti mu sõber ajateenistuses lõpurännakul kasutasid kõik seda.. Vägagi tõhus asi, eriti neile kelle jalad palju higistavad.
Shiim
Moderaator
Postitusi: 1720
Liitunud: 20 Jaan, 2005 2:52
Kontakt:

Postitus Postitas Shiim »

Juhani Putkinen kirjutas:
Shiim kirjutas:Lisan, et kummikuga on sellepärast vaja sokke vahetada, et jalgadest eralduv niiskus ei pääse läbi kummikute välja (nad ei hinga) ning seetõttu märguvad ka sokid suhteliselt kiiresti.
Õige.

Meie oleme erinevad ka selles suhtes. Minul isiklikult lähevad sokid märjaks ka nahksaabastes - on vaja jälle sokke vahetada. Ka suvel kui on vaja pikk maa marssida nii ma vahetan marssipausil kuivad sokid ja panen niisked seljakoti peale kuivama. Sellega väldib hõõrdumised. Kui jalad on korras, nii sõdur jõuab väääga pika maa marssida, aga kui ...
Nahksaabastes toimub talvel märgumine minu arvates põhiliselt selle tõttu, et isegi kui pole sulailm, siis jala soojus sulatab lume läbi saapa ära ja siis imbub saapale tekkinud vesi tasapisi läbi saapa. Kui saabas on korralikult hooldatud, saab ilmselt sokkide vahetamise abil jalad kuivad hoida, sest märgumine pole väga suur, aga mul endal on kogemus, kus ka tagavarasokkidest polnud suurt abi, kuna vaid paari kilomeetri läbimisel said ka need märjaks ja lõpptulemuseks olid päris suured villid talla all.
Viimati muutis Shiim, 29 Jaan, 2010 23:06, muudetud 1 kord kokku.
[url=http://www.hot.ee/emulaator][img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan3.gif[/img][/url]
Summeri pirisemisel on metsavennal aega hüpata laskepessa ja oodata mis sünnib - kas tegemist on inimese, looma või linnuga, või hoopis UFO-ga kirsavoi saabastes, automaat kaelas. Viimasel juhul kohe tuli peale.
Shiim
Moderaator
Postitusi: 1720
Liitunud: 20 Jaan, 2005 2:52
Kontakt:

Postitus Postitas Shiim »

wanderzann kirjutas:Tuleb naiste hügieeni sidemeid panna saapasse !;)
Nojah, ka ajalehtedest peaks kasu olema. Ise pole siiski katsetanud.
[url=http://www.hot.ee/emulaator][img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan3.gif[/img][/url]
Summeri pirisemisel on metsavennal aega hüpata laskepessa ja oodata mis sünnib - kas tegemist on inimese, looma või linnuga, või hoopis UFO-ga kirsavoi saabastes, automaat kaelas. Viimasel juhul kohe tuli peale.
jackpuuk
Liige
Postitusi: 2243
Liitunud: 28 Aug, 2007 2:06
Kontakt:

Postitus Postitas jackpuuk »

Ajaleheht aitab küll, aga suht kiiresti imbub vedelikku täis ja enam ei toimi. Olen juba pikka aega juurutanud, kuidas saaks lastemähkmeid sokkidena kasutada, aga need on liiga paksud. Olen sama probleemiga, jalad higistavad metsikult ja külmaga vaata, et rohkem kui suvel. Nagu jalad niisked, nii hakkavad külmetama kah :evil:, saapad on täiesti kuivad veel (kõva külmaga ei suuda jalasoojus läbi saapa lund ära sulatada), samas sokid lirtsuvad :roll:. Sellised sokid võiks olla Eesti nokia? Olen asja uurinud natuke, miljon probleemi alates patentidest, lõpetades materjalidega. Tegelikult tahtmise ja nõudluse korral oleks need täiesti tehtavad (aga nõudlust peaks jaguma, kasvõi metsameeste puhul). Sama laks nagu Eesti soomuse tootmisega :evil:
sitt päev, kellele kurdad
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

Pese jalgu külma veega! Ja muidugi mitu paari sokke kaasa - jätke naistele nende jagu! Alles nad said seesinatsed omale :wink: Kummikutega käijatele, kellel higistamisega probleeme, soovitaks soojalt jalarätid kasutusele võtta (mul oli kord siinsamuses isegi entsüklopeediline mähkimisjuhis üleval).
USP
Liige
Postitusi: 725
Liitunud: 23 Okt, 2007 21:19
Kontakt:

Postitus Postitas USP »

Kunagi kasutati niiskuse imamiseks õlgi. Muide, üks asi millest Juhani eriti rääkinud pole, on ahkio. Kogu kola seljas tassides hakkab iga sõdur higistama (ja siis külmetama). Ahkio oleks talvel sissile hea abivahend, et ennast liigsest higistamisest päästa 8)
jackpuuk
Liige
Postitusi: 2243
Liitunud: 28 Aug, 2007 2:06
Kontakt:

Postitus Postitas jackpuuk »

Arnold kirjutas:Pese jalgu külma veega! Ja muidugi mitu paari sokke kaasa - jätke naistele nende jagu! Alles nad said seesinatsed omale :wink: Kummikutega käijatele, kellel higistamisega probleeme, soovitaks soojalt jalarätid kasutusele võtta (mul oli kord siinsamuses isegi entsüklopeediline mähkimisjuhis üleval).
Juba vene kroonust (velsker soovitas) teen seda, ei aita (suguvõsa meesliini probleem). Aga naiste jagu olgu ikka nende jagu jah, samas saaks ju kasutada kui mingi sokitootja asja ette võtaks :dont_know:
sitt päev, kellele kurdad
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

suguvõsa meesliini probleem
:lol: :lol: :lol:
Ma ei ole õnneks suguvõsa naisliin, ja vanaisa soni seest tulev ja tema kirsade...noh mis kirsade, ma lõikasin tal viimases otsas varbaküüsi kah :wall:
Täitsa tavalised eesti mehed oleme, palju hullemad on teatud naisisendid, kellel eriline higieritus. Seda kohutavat pahnutti sai täna rüübatud Tartu - Tallinn kaubamaja swedbanki kontoris - vat see tapab!
jackpuuk
Liige
Postitusi: 2243
Liitunud: 28 Aug, 2007 2:06
Kontakt:

Postitus Postitas jackpuuk »

Tapmine tapmiseks, tsiviilelus on tüütu ja jalad ju külmetavad :lol:
sitt päev, kellele kurdad
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

Siis on juba pistmist midagi vereringega! Suitsetamine maha jätta - kui pole veel alustanud, siis on raskem meetmeid kasutusele võtta! Hommikune konjakijoomine sinnasamusesse! Hetkel ei tule oma lemmiktegevustest rohkem meelde.
Kui ei aita, siis tellida puujalad parimatest töökodadest :(
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist