Kaitse villide, siilide jne vastu

Relvastatud gruppide tegevus väljaspool ametlikke väeosi. Metsavendlus, sissisõda, mittekonventsionaalne sõda, gerilja, banditism ja mis iganes nimed sellele nähtusele antud on.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40175
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Kaitse villide, siilide jne vastu

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Puuvill ja niidisokid on rumalus, siis liguned oma higi sees
KV paraku sellist saasta oma võitlejatele jagab. Kui viimasti oli KV laost võimalik sokke saada, ei jõudnud ära imestada, mis sodi meil pakutakse. Mingid kummaliseld puuvillased niidisokid ja villased (mingist kunstlõngast), mis olid hüppeliigesest nii kitsad, et jalga neid panna ei õnnestunud. Lisaks on antav kogus totaalselt ebapiisav, sokke tuleks metsas iga päev vahetada (vees käies veel tiheminigi). Tegelikult tuli ju Rootsi nodiga ka paras kogus saapasokke (põlvikutaolised, hallid, selline suur suurusnumber valgega talla all).
Suvel kõlbas käia küll, huvitav mis gurud neist arvavad? Mina nt pakse puuvillaseid sokke saapa sees kanda ei saa, vist jalad higistavad tavapärasest rohkem.

Kunagi olid mingid überkallid alpinistidele mõeldud sokid, 200 eeki paar. Hiljem pole raatsinud osta. :dont_know:
Vat need olid küll igat senti oma hinda väärt, peaks jälle ostma.
Mul on konkreetselt selline hõõrumishäda iga soki ja saapaga - päka alla tekib mehine, umbes 5 cm läbimõõduga vill, mis hõõrumise jätkamisel areneb verivilliks.
Mis ma valesti teen? Olen proovinud mitmeid variante, iseegi firmasaabastega tekib sama häda.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
gruppen
Liige
Postitusi: 388
Liitunud: 01 Dets, 2005 3:49
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Re: Kaitse villide, siilide jne vastu

Postitus Postitas gruppen »

Rootsi põlvikud on mul pidevalt kotis kaasas. Kahjuks on varud juba kriitilise piirini kulunud :(
mustlesk
Liige
Postitusi: 63
Liitunud: 23 Mai, 2005 15:00
Asukoht: Ida-Virumaa
Kontakt:

Re: Kaitse villide, siilide jne vastu

Postitus Postitas mustlesk »

Mõned aastad tagasi anti rohelist värvi rootsi põlvikuid, need tundusid pisut paremad olema kui hallid, aga rohelised juba kahjuks ammu läbi.
Shiim
Moderaator
Postitusi: 1720
Liitunud: 20 Jaan, 2005 2:52
Kontakt:

Re: Kaitse villide, siilide jne vastu

Postitus Postitas Shiim »

Leo kirjutas:Talla alla suurte villide tekkimisel tuleb kriitiliselt üle vaadata nii saabas kui sokid. Äkki on sisetallas väike vigastus või sokis volt, mis seda teeb? Pehmendusega sisetaldasid tasub proovida, eriti suurematel meestel.
Sokid ja tallad on korras. Villid tekivad ikka põhiliselt märja jalaga - kui nahk on vett täis imendunud ja kortsus. Sestap üritangi leida nippe tagamaks kuiva jalga maksimaalselt kaua. Ehk selles võtmes tuleb jah saapavahetus ette võtta.
[url=http://www.hot.ee/emulaator][img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan3.gif[/img][/url]
Summeri pirisemisel on metsavennal aega hüpata laskepessa ja oodata mis sünnib - kas tegemist on inimese, looma või linnuga, või hoopis UFO-ga kirsavoi saabastes, automaat kaelas. Viimasel juhul kohe tuli peale.
Kasutaja avatar
wolfgang
Liige
Postitusi: 743
Liitunud: 28 Dets, 2008 22:44
Kontakt:

Re: Kaitse villide, siilide jne vastu

Postitus Postitas wolfgang »

Peale usa saabaste gore läbi kulumist(ja uusi ei jaksa osta) on jalad kuivad kombinatsiooni, Haix, kõrge lumelaua sokk ja sääris kasutades. Töötas nii eelmise nv poolsula lumes, kui lihtsalt märjas metsas. Tihti tuleb poolde põlve vette astuda ja sügavamalegi, aga kui sinna mitte seisma jääda jääb jalg kuivaks. Lumes seista hakkab külm, aga kõndides on hea. Ajuti lausa imestad, et jalg tunneb ennast nii hästi. Tekib mure, et hellitan heaga liiga ära ja enam viletsamaga ei saa hakkama.
Minu jaoks oli Haix P6 juurutamine valus kogemus, kuigi saabas kerge on põhi heast kange. USA omaga on tunne nagu kossu ketsiga. Haix rullub hästi, aga jalg polnud harjunud ja väsis seistes ja hakkas valutama. Ja hõõrusid koledasti. Käisin episoodiliselt, enne esimest matka ja sellest jäi väheks - mingi kahe tikutoosi suurune vill vasaku jala peale tekkis. Lõikasin kääridega, lõkke ääres ära, valasin absinti peale ja teipisin kinni ja uus sokk. Aga kuradi valus oli ikka.
Nüüd on Haix ja jalad sõbraks saanud. Naudin iga hetke, ent eelistaks USA armee gore saabast.
diesel
Liige
Postitusi: 638
Liitunud: 20 Jaan, 2011 20:47
Kontakt:

Re: Kaitse villide, siilide jne vastu

Postitus Postitas diesel »

kas siinse rahva hulgas minusuguseid "väärakaid" ka leidub? mina nimelt olen allergiline enam-vähem kõigi materjalide suhtes peale puuvilla. omaaegne vene kroonu talvine partjanka oli ka mingi segu aga see kõlbas kasutada. tänapäe aga ainult puuvillast sokki.
Jyrgenson
Liige
Postitusi: 37
Liitunud: 27 Aug, 2012 21:26
Kontakt:

Re: Kaitse villide, siilide jne vastu

Postitus Postitas Jyrgenson »

Diesel, proovi meriino villast sokke.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist