www.militaar.net
http://www.militaar.net/phpBB2/

Heiki Kortspärn'a raamat "Sureme surmates"
http://www.militaar.net/phpBB2/viewtopic.php?f=47&t=39944
1. leht 1-st

Autor:  ruger [ 31 Juul, 2017 9:18 ]
Teema pealkiri:  Heiki Kortspärn'a raamat "Sureme surmates"

Kellel oli võimalust hankida selle aastaselt Sinimägede kokkutulekult Heiki Kortspärna raamatut "Sureme surmates", saab sissinduse ja ellujäämise teemadel mõtiskleda. Tegu on lausa käsiraamatu möötu raamatuga. Kuna tegu autori(tegu on pikaajalise KL-sega) isikliku vaatega asjadele, ei sobi see otseselt riigikaitse õpiku või juhendina kasutuseks, kuid KL LG ja sissitaktika üle mõtlemisel on tõhus abimees.
Osa teemasid on ka siit foorumist läbi käinud ja sellel silma peal hoitud. Raamatus hinnatakse sissitaktikat ja varustust ning ellujäämist sõjatingimustes. Raamat on mõeldud täiendama Alfred Käärmanni "Sissitegevuse käsiraamatut". Formaat on suurem, kui eelpool mainitud ning tunduvalt põhjalikum-320 lk. Sõna saavad ka siinse foorumi akf Juhani Putkinen, kellel on kogemusi ja ettepanekuid, kuidas tegutseda ja ellu jääda. Oma artikli saab Leo Kunnas, kus hindab Iraagi sõja vastupanuliikumist. Hinnatakse Venemaa eriteenistusi võitluses vastupanuliikumistega jne... SERE õppest ja VG-ide võimekusest. Igatahes huvitav lugemine.
Võiks olla igal kaitseliitlasel ja vähegi asjast huvituval isikul lugemiseks. Kõigega ei pea nõustuma, kuid hinnangud on tehtud ja las lugejad otsustavad või mõtlevad enda jaoks, mis on õige, mis on vale või kuidas peaks muutma.

Avalikes raamatupoodides seda müügil ei ole...

1. leht 1-st Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/