Herman Simm - uus Trankmann?

Sõjaväeluure. Ja mitte ainult sõjaväe. Aga KaPo foobiad siia teemasse ei sobi.
Vasta
Kasutaja avatar
LoCo
Liige
Postitusi: 552
Liitunud: 19 Nov, 2005 20:03
Asukoht: Lindanise
Kontakt:

Postitus Postitas LoCo »

denis23 kirjutas:mis mõttes nii hull ei ole?
ongi nii hull, et kodanik on kinni võetud kahtlusega riigireetmises, ning pole veel isegi süüdistuse esitatud, kuid õigusriigi president avaldab lootust, et protsess saab kiire olema.
muide, just eelmises Eesti Ekspressis olen mina lugenud, kuidas kohtunik, kellel polnud piisavalt süütõendeid pakkus advokaadile diili - leebe karistusega turbomenetlus, või saate riigikohtus õigeksmõistva otsuse, kuid seni läheb kaks aastat, mida istute eeluurimisvanglas.
tore, eksole? miks mina olen peale seda umbusklik, kui kuulen lootused selle kohta, kuidas protsess peaks ikka kiire olema?
Sellist ametlikku riigireetmise kahtlustust ikka niisama ei esitata. Tegemist ei ole mingi tavalise altkäemaksu skandaaliga või pettusega, kus kehtib reegel, et süüdi on siis kui süüdi mõistetakse ning kus süüdistusi loobidakse ette ja taha enne kohtuistungeid. Eks 10 aastaga jõudis Simm endale piisavalt sügava augu kaevata, kuhu õnnetu miljonärist pensionär nüüd sisse kukkus.
Viimati muutis LoCo, 23 Sept, 2008 8:19, muudetud 4 korda kokku.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40175
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Postitus Postitas Kapten Trumm »

araterI kirjutas: Iniseks Ligi kallal muudel teemadel, sest tema, nagu aru saan liigutas härra saladusehoidja nõuniku kohale. Üldiselt, oma tööga normaalselt hakkama saanud, eriti sellises tundlikus ametis isikute kohta räägitaksegi lahkumise head, sõltumata sellest milline asshole ta tegelikult oli.
Saatuse irooniana oli Ligi see, kes tembeldas sõjaväeluure huvi kamina ametnike vastu "vastikuks ja jälgiks". Nüüd siis peame tõdema, et vähemalt legitiimsest seisukohast (õigustatus) oli sõjaväeluure huvi kamina ametnike vastu täiesti õigustatud ja "kahtlane element" ongi hakanud välja tulema? Kogu lugu on parim näide sellest, kui adekvaatselt Ligi teatud protsesse üldse hoomas. Ligi arvates oli kogu stoori rohkem nagu Kõutsi intriig, tegelikkuses tundub, et tagamaad on sügavamad.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
denis23
Liige
Postitusi: 1961
Liitunud: 17 Okt, 2004 11:38

Postitus Postitas denis23 »

ja mis on eriti huvitav, see on kuidas on kohe ilmunud terve elektrirongi täis tegelasi, kes nagu ühest suust hakkasid väitma, kuidas kahtlusalune oma ametisse ei kõlbanud. Ja nii 20 aastat järjest)))
Ostan kokku kõik võimalikud E.Savisaare kuju, nime, autogrammiga esemed (trükimaterjalid, aktifotod, raamatud, pastapliiatsid, toiduainepakendid) jne.
Kasutaja avatar
hummel
Liige
Postitusi: 2079
Liitunud: 18 Apr, 2004 12:55
Kontakt:

Postitus Postitas hummel »

Ei ole mingi ekspert antud teemadel, kuid mida võiks järeldada oma peaga selles tsiruksest?

Esiteks kindlasti seda, et Kamin peaks rohkem järele mõtlema, keda tööle võtab või on võtnud. Rääkimata kompetentsist, peaks ka inimese tausta uurima. Iseasi, kuidas see taustauuring 1990. keskel üldse toimis. Täna on kindlasti palju parem.
Kindlasti pole see Simm ainuke vale inimene ministeeriumis või ka kaitseväes.
Isiklikult arvan, et sõjaväeluurel peaksid olema ülesanded, mida kin-ltn Laaneots kord enne kv korralduse seaduse vastuvõtmist ajalehes küsimustele vastates mainis.

Teiseks võib asi olla seotud luureskandaaliga. Kui ajakirjandust tähelepanelikult lugeda, võib seoeid sõjaväeluurega hoomata. Iseasi, et mis seal täpsemalt oli. Üks variant skandaali tekitamiseks võis olla, et sõjaväeluue jõudis oma iseseisva susserdamisega Simmile liiga lähedale ja et tegemist oli juba top-tähtsa ja salajase rahvusvahelise tööteemaga, tuli kuidagi välja mõelda mingi kiire lahendus, kuidas meie sõjaväeluurajaid peatada, et nad jälitamist enneaegu ei reedaks.

Kolmandaks. Ega me kõike asjassepuutuvat ju ei tea ja ei pruugigi teada saada. Kõik ei tohigi avalikuks saada. Ajalehes (peam Kunnas) ja foorumiteski on avaldatud/arutatud omajagu probleeme, mis seotud kaitseväe arengu "ministeeriumiliku" planeerimisprotsessiga, kus ilmselgelt üritatakse RA/SA kaitsejõudude võitlusvõimet minimeerida. Võimalikult tühine koosseis ja vähene relvasus. Kaasa aitavad mõned populistidest poliitikud. Äkki on mõni koer veel ka sinna maetud...

Üks huvitav versioon on veel SIIN
Kasutaja avatar
Rändur
Liige
Postitusi: 1129
Liitunud: 02 Juul, 2005 7:48
Kontakt:

Postitus Postitas Rändur »

Ei ole hullemat asja, eriti moraalile, kui äraandjad juhtivatel kohtadel. Loogika ütleb, et ilmselt on nii mõnigi "mutt" veel paljastamata, teisiti ei oska praegust kaitsevõime olukorda seletada. Piisavate tõendite olemasolu korral oleks sobilik antud indiviidid ---- :evil:
Lemet
Liige
Postitusi: 19939
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Postitus Postitas Lemet »

Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
araterI
Liige
Postitusi: 949
Liitunud: 20 Jaan, 2007 15:00
Kontakt:

Postitus Postitas araterI »

Ei saa eitada, et Simmi juhtum annab võimaluse kaminas üks suurem tuulutamine (et siis simman?) läbi viia. Ilusasti Kunnas ütleb: "Selgub, et tsiviilkontrolli tuleb teostada hoopis kaitseministeeriumi ametnike üle". Igalt poolt ei otsiks ju luurajaid ning ilmselt saavad tuulutuse käigus liiga ka süütud inimesed aga lisaks isamaalisusele on põhimõtteliste ümberkorralduste tegemine kaminas praeguse ministri peamine munade mõõt.
Pärtel
Liige
Postitusi: 493
Liitunud: 16 Sept, 2005 11:50
Asukoht: Lõuna - Eesti
Kontakt:

Postitus Postitas Pärtel »

antud loo järjeks saaks olla kaks osa (minu enda arvamusel):

1. asi võetakse tõsiselt käsile, mille tulemusena võivad koha kaotada nii praegused ministrid-kantslerid osakonnajuhatajad jms. samuti saab oma osa see minister, kelle valitsemisajal mees tööle võeti ning lisaks seisavad ees tõsised dialoogid nii poliitikute, kui ka meedia vahel. asi lõpeb sellega, et teatud isik mõistetakse kiiresti süüdi, saab oma 8 aastat, millest istub ära 4,5 ja saab hea käitumise tõttu varem välja. lisaks toimub ümberstruktureerimine kamini töös, kus oluliseks saab just vastuluure, mida hakatakse uuesti üles ehitama. samas saab tugeva tagasilöögi parterlussidemed NATO-ga. eestlased raputavad endale tuhka pähe ja 3-4 aasta pärast on sidemed taastatud. veel võib ees oodata teatud aadrilaskmist kamini sees, mida neljatäheline organisatsioon mõnuga teeb. kui isik saab vabadusse, elab vaikselt omaette ning ilmub ajakirjanduse veergudele iga 5 aasta tagant, kui seda sündmust meenutatakse või siis hapukurgi hooajal.

2. asi sumbub. leitakse meediasse tilgutamiseks uued ja huvitavamad teemad, mis jätavad asja unustusse. teatud isik saab mõne aja pärast vabadusse ning kohtuprotsess venib. või teise variandina tehakse kiire menetlus (mitte muidugi turbo jm selline ei tule kõne alla, aga lühimenetlus küll), saab 3 aastakest, millest istub ära heal juhul 2. vastutavad isikud kas jäävad oma kohtadele ja süüdi tembeldatakse vaid isik ise või siis toimub vaikne ümberpaigutamine, kus mõni ametnik või pollitik maandub vähem tähtsamal kohal, peaasi, et meedia eest varjul.

versioone võiks veel luua, aga need kaks olid mul endal täna hommikul peas ja sai kiiresti üles täheldatud.
Jaanus2
Liige
Postitusi: 3834
Liitunud: 31 Mai, 2007 13:17
Kontakt:

Postitus Postitas Jaanus2 »

Keegi võibolla oskab täpsemalt kommenteerida, aga mulle on senise info põhjal jäänud mulje, et Simm oli isikuomadustelt "kahvatu kuju" ja vastuolu kohaga, mida täitis, tundub liiga suur. Selle täitmiseks peaks korraldama üleriigilise karmi konkursi ja siis on ka kahtlane, kas sellist inimest ikka leitakse alla miljoni eestlase seast, meid peaks vist rohkem selleks olema. Aga venelaste poolt hea saavutus - ühe mehe käest saab kätte kogu tähtsama info, mida veel tahta... Muidu jama karja agentidega (üks loll ja teine laisk) ja ikka on mõni pusletükk puudu...
Juhan K

Postitus Postitas Juhan K »

Ei saa Denisi hädakisast aru.
President avaldas lootust, et tuleb kiire kohtumõistmine. Selline väljend tähendab tema isikliku arvamuse väljendamist.
Ma olen üsna kindel, et ükski Eesti Vabariigi kohtunik ei hakka sellise kohtuasja puhul oma otsuse tegemisel kuulama avaliku elu tegelasi, vaid toetub ainult kindlatele asitõenditele.
Hermann Simmi puhul tahaksin ka mina teada, millist summat/muud pakkumist pidas see isik piisavaks, et selle eest oma kodumaa reeta.
Väidetavalt reetis ta ka meie liitlaste saladusi, sellest tulenevalt tahaksingi ma mõne asjatundlikuma isiku käest teada, kas eksisteerib võimalus, et Simm antakse kohtupidamiseks välja mõnele teisele riigile?
Pärtel
Liige
Postitusi: 493
Liitunud: 16 Sept, 2005 11:50
Asukoht: Lõuna - Eesti
Kontakt:

Postitus Postitas Pärtel »

mõnele teisele riigile ei pea Simmi välja andma ja tema suhtes saab rakendada Eestis kehtivaid seadusi, kui ta rikkus ka teise riigi seadusi, millised oleksid ka meil karistatavad krim korras. see on siis: KarS § 8 Karistusseaduse kehtivus teo kohta, mis on suunatud rahvusvaheliselt kaitstud õigushüve vastu.
tuna
Liige
Postitusi: 600
Liitunud: 20 Juul, 2005 13:35
Asukoht: Kärdla
Kontakt:

Postitus Postitas tuna »

denis23 kirjutas:Samas...
Hommikul Eesti meedia kirjutab Simmilt, kui riigireeturis.
Kella 12-ks president Ilves avaldab lootust, et kohtumõistmine tuleb kiire.
Lõunajaks peaminister Ansip teeb avalduse, et riigireetmise puhul 15 aastat on liiga leebe karistus.

Tahaks küsida - kus riigis elame, kas äkki kuskil islamirevolutsioonijärgses Iraanis, või staliniaegses NLiidus?
Kas päikese loojanguks on oodata kesklinnas töölisrahva spontaansed miitingud, kus nõutakse reeturitele reeturi palka?

Kas õigusriigis nüüd president on inimene, kes paneb paika kohtumõistmise tähtajad, peaminister otsustab, milline karistus on õige ning ajakirjanikud täidavad kohtunike rolle?
President avaldas lootust, et tuleb kiire kohtumõistmine, mitte süüdimõistmine.
President tunnustas kaitsepolitsei ja teiste ametkondade tegevust juhtumi avastamisel ning avaldas lootust, et jõutakse kiire kohtulahendini, mille järel saab toimunule anda ka lõplikud hinnangud.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40175
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Postitus Postitas Kapten Trumm »

/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
kolp
Liige
Postitusi: 78
Liitunud: 08 Juun, 2006 14:05
Asukoht: Tartumaa
Kontakt:

Postitus Postitas kolp »

Mille üle te sõbrad siin arutlete. Sõber Simm on terve Eesti Kaitseväe maha müünud. Ja kui sellel friigil on sõpru siis eesti riik on teel täielikku kaosesse. Ja mina kui sõdur pean elama teadmisega, et üks pede on reetnud mind ja minu kaasvõitlejaid, ennem kui olen saanud lahingkäsu.
Kasutaja avatar
Rändur
Liige
Postitusi: 1129
Liitunud: 02 Juul, 2005 7:48
Kontakt:

Postitus Postitas Rändur »

Nagu ma varem kirjutasin ja minu milliseid kahtlusi Leo Kunnas ka hiljem saates 'Värske Ekspress' kinnitas, on kahjurlike tegelasi olnud/olemas veel - muul viisil ei anna seletada neid samme, mida on või ei ole (tegevusetus) astutud riigikaitse arendamisel. Võimalik ju, et Simm, kui ameti kaotanud ja kasutuks muutunud figuur, lihtsalt ohverdati suurema kala varjamiseks. Need kahjurlikud otsused, mille tõttu on nii paljud asjad riigikaitses tegemata jäetud, pidid tulema kaugelt suurema mõjuvõimuga positsioonilt (või positsioonidelt). Sellised mõjutusagendi tüüpi (võeti vastu kahjurlike otsuseid). Sellist asja on ju palju raskem paljastada võrreldes informatsiooni müümisega: alati jääb kahtlus, et tegemist on hoopis mittekompetentsete ja lollide inimestega. AGA unustatakse ära, et lausidioodid sellistele ametikohtadele, kus selliseid otsuseid vastu võetakse, ei pääse.

Aga nagu siin eelnevalt öeldi, kui selliseid Simmi sõbrad paljastuks (ja nad ei pruugi üldse olla Simmi seltsimehed, kelle olemasolust tal aimu olnuks), siis oleks Eesti kahtlematult teel täieliku kaosesse. Seega ilmselt vaikitaks nad avalikusele maha.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist