Eesti luurab Venemaal?

Sõjaväeluure. Ja mitte ainult sõjaväe. Aga KaPo foobiad siia teemasse ei sobi.
Kasutaja avatar
Some
Liige
Postitusi: 4058
Liitunud: 11 Aug, 2008 9:25
Kontakt:

Eesti luurab Venemaal?

Postitus Postitas Some »

Ei tea kui palju selles artiklis tõtt on?
http://www.postimees.ee/?id=364620

Ma siiani arvasin, et eestlased pigem kasutavad partnerite luureinfot...
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

Tuleb ju mingitestki edusammudest raporteerida, muidu ainult Simmid-Savisaared! Nüüd paljastati piirivalvur, kes oleks äärepealt paljastanud NATOle mitme "atškooga" asutus nende kordonis on 8)
Kasutaja avatar
harri13
Liige
Postitusi: 555
Liitunud: 20 Jaan, 2006 20:30
Asukoht: haava salu
Kontakt:

Postitus Postitas harri13 »

See on ju Vene luure rutiinne tegevus süüdistada "läbematuid eesti luurajaid" venevastasuses.

Ma arvan, et see on propaganda trikk, millega püütakse varjutada Savisaare ümber käivat mäsu.
Elagu Eesti Wabariik!
Peaasi et oleksime iseseisvad ja juhid oleks õiged!
tommy
Liige
Postitusi: 3638
Liitunud: 02 Veebr, 2005 20:50
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Re: Eesti luurab Venemaal?

Postitus Postitas tommy »

Roamless
Liige
Postitusi: 3798
Liitunud: 22 Okt, 2005 20:57
Kontakt:

Re: Eesti luurab Venemaal?

Postitus Postitas Roamless »

Mõnus paranoiast kubisev artikkel, kus on mainitud arvatavasti mõnda KAPO töötajat, kes eriti närvidele käivad ja muu bullshit on juurde luuletatud. Meenub nali Ville Sonniga, kes tunnistas jumal teab mis möga ülesse, et mitte türmi minna. See kaamera lugu on arvatavasti kohalik väljamõeldis, sest vajadusel võiksime saada USA-lt kasvõi detailse sateliidipildi, kes siis sealt FSB uksest sisse ja välja käivad. Krt ma tean natuke turvaäris kasutatavat tehnikat ja praegusel ajal oleks võimalik ka eraisikul saada kõrgresulotsiooniga kaamera, mille võid peita vajadusel pintsaku nööpauku, mis siin rääkida väitest, et Eesti eriteenistused on ajast nii maha jäänud, et peidavad mingi kodus seppade poolt tehtud plönni auto istme peatoe sisse.
Unforeseen consequences
Kasutaja avatar
hillart
Liige
Postitusi: 3281
Liitunud: 07 Jaan, 2005 15:02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Eesti luurab Venemaal?

Postitus Postitas hillart »

Krt ma tean natuke turvaäris kasutatavat tehnikat ja praegusel ajal oleks võimalik ka eraisikul saada kõrgresulotsiooniga kaamera, mille võid peita vajadusel pintsaku nööpauku, mis siin rääkida väitest, et Eesti eriteenistused on ajast nii maha jäänud, et peidavad mingi kodus seppade poolt tehtud plönni auto istme peatoe sisse.
Noo-jah, aga eks meie riigis võib ka selliselt olla, et näe Õhuväge pole mitte, aga erakätes helikoptereid ja muid lennumasinaid vehkleb taevalaotuses nii mis musta. Või siis Kaitseväes igapäevaselt kasutatav masinapark, millist mujal pool mõningate mudelite näol juba vaid muuseumides näha saab, kuid samal ajal on eraettevõtjate (EV elanikud) viimase malli mudeleid meie teedel sadasid-sadasid vuramas. Võib ju (puht teoreetiliuselt) ka nende kaametatega sarnaselt olla, et see mis igale paksu rahakotiga EV territooriumil elavale tegelasele igamomentselt kättesaadav, see masukärbetest muserdatud riiklikule struktuurile ilmvõimatu või suisa ulme? :roll: :wink: Ja tuleb läbi ajada sellega mis on. Nagu Õhuvägi "moosiriiulitega" ja Maavägi mitmekümne aasta vanuste veokatega. Kui kuidagi ei saa, siis kuidagi ikka saab. Eesmärk pühendab abinõu, või kuidas?

P.S.
Selge see, et nimetatud pressiteade on ilmselt mõeldud Venemaal sisetarbimiseks ja see on lihtsalt 1 komponent üldisest oma elanikkonnale välisvaenlase kujundamise protsessist (muideks! Suhteliselt edukast, järjepidevast ja sihikindlalt elluviidavast), kuid peate siiski tõele au andma - ka selline variant teabe tõlgendamisest on meil täiesti võimalik. See oleks siis konkreetne viide paari aasta tagusele telesaatele ETV-s, kus oli juttu KAPO j.t. n.ö. salajas töötavate EV riiklike struktuuride tegevusest ning kus mitmed endised EV nn. luurestruktuurides ja KAPO´s töötanud tegelased, kes momendil sama profiiliga eraärisse sukeldunud olid, nentisid nimetatud struktuuride alalist alarahastatust ning sealt paremate "ajude" pidevalt toimuvat äravoolu erasektorisse. Muidugi peab ka neisse toonastesse väljaütlemistesse teatava kriitikameelega suhtuma, sest - kõik on suhteline. :roll:
Postitusi lugedes kasuta kôigepealt oma aju (NB!! peaaju) HOMO SAPIENS !!! (e. foorumlane)

Stellung halten und sterben!!
Roamless
Liige
Postitusi: 3798
Liitunud: 22 Okt, 2005 20:57
Kontakt:

Re: Eesti luurab Venemaal?

Postitus Postitas Roamless »

No võin sind lohutada Hillart, et tuttav, kes oli nii aastat viis tagasi seotud Kapo nn elektroonilise jälgimisega, muigas selle kaamerapläraka peale kõvasti. See tekst on ju samasugune, kui oli inglaste luurekivi (olid vist inglased, kui mälu mind ei peta). Jälgimine ei käi sellistel meetoditel, nagu sõbrad naabermaal seda esitada püüavad. Pigem kumab tekstist läbi, et vastaseid püütakse näidata võimalikult primitiivsetena ja mis puutub Kaposse, siis peaks nemad tegelema ikkagi vastuluurega, mitte värbama agente Venemaal. Aga paistab, et just Kapo on millegipärast erilise Vene eriteenistuste viha ära teeninud. Noh meie sõjaväeluure oli nende jaoks omal ajal nii naeruväärne, et seda ei pidanud naeruvääristama (meenutades lugu kõrgest sõjaväeluureametnikust, kes väga koomiliselt koos kaamera ja setu aktivistiga venelastele pihku jäi mingi teisejärgulise Venemaa sõjalise objekti lähedal). See Kapo alarahastamine väljendub arvatavasti pigem koduturul nii tehnikas, kui inimressursis. Olen isegi kokku puutunud kunagi nõnda nimetatud madalama astme kapokatega, kes kahjuks jätsid ka väga madalalaubaliste mulje.
Unforeseen consequences
EOD
Liige
Postitusi: 4694
Liitunud: 12 Jaan, 2006 15:57
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Eesti luurab Venemaal?

Postitus Postitas EOD »

Roamless kirjutas: Olen isegi kokku puutunud kunagi nõnda nimetatud madalama astme kapokatega, kes kahjuks jätsid ka väga madalalaubaliste mulje.
Ja pididki jätma. Hea professionaalsuse tunnus.
Ära nüüd ainult kõiki tobukesi KaPo ridadesse kuulumises kahtlustama hakka! :wink:
Kasutaja avatar
rbl
Liige
Postitusi: 1466
Liitunud: 29 Nov, 2011 23:10

Re: Eesti luurab Venemaal?

Postitus Postitas rbl »

Ega normaalne inimene kitseks ei hakkagi. Selle madalaima astme moodustavad arvatavasti kari pättidest homoprostituute, pedofiile jne. e. ilma igasuguse moraalita primitiivne saast, kelle elu vanglas jääks suht üürikeseks, seega ega neil endi elu nimel muud üle ei jäägi. Eriteenitused ongi eliidi maffia olenemata sellest, millise tähekombinatsiooniga parajasti tegu.
Kissinger - "Military Men Are Just Dumb, Stupid Animals To Be Used As Pawns In Foreign Policy"
Kasutaja avatar
hillart
Liige
Postitusi: 3281
Liitunud: 07 Jaan, 2005 15:02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Eesti luurab Venemaal?

Postitus Postitas hillart »

Ega normaalne inimene kitseks ei hakkagi.
Omapärane seisukoht igatahes, kui seda öelda meie oma riigi kahjurite vastu sõdivate jõustruktuuride kontekstis.

Ju siis ma pole normaalne inimene (aga see, mis on normaalne, sõltub muidugi iga konkreetse indiviidi suhtlusringkonnast ja igapäevastest kontaktidest), vist, aga mina ei kujuta küll ette situatsiooni, et kui näiteks mingitel asjaoludel saab minule teatavaks mingi teave, mis kohe väga ilmselt ja otseselt meie riiki kahjustab, siis ma sellest teatamata (kuhu vaja) jätaks. :shock: :roll:
Postitusi lugedes kasuta kôigepealt oma aju (NB!! peaaju) HOMO SAPIENS !!! (e. foorumlane)

Stellung halten und sterben!!
Roamless
Liige
Postitusi: 3798
Liitunud: 22 Okt, 2005 20:57
Kontakt:

Re: Eesti luurab Venemaal?

Postitus Postitas Roamless »

Esiteks ma ei kahtlustanud tollal mingeid suvalisi tüüpe, vaid vennad rabasid ikka oma töötõendid välja, kui ma nad otse tagumikku saatsin nende, mul tol hetkel tundunud, äärmiselt lollide küsimuste peale. Tegelikult arvestades selle hetke situatsiooni, võis aru natukene saada ka nende reaktsioonist. Ühe sõbra parimad tuttavad on natukene Kapo toiduahelas kõrgemal ja kokkupuutel nendega küll mingeid etteheiteid nende intelligentsuse kohta teha ei saa, pigem vastupidi. Teiseks rbl kitsejutt on järjekordne näide lauslollusest, siis võiks väita ju ka, et kaotame ära politsei, sest nad ju muud ei tee, kui kiusavad ja trahvivad vaeseid tavakodanikke.
Unforeseen consequences
Kasutaja avatar
rbl
Liige
Postitusi: 1466
Liitunud: 29 Nov, 2011 23:10

Re: Eesti luurab Venemaal?

Postitus Postitas rbl »

hillart kirjutas:Omapärane seisukoht igatahes, kui seda öelda meie oma riigi kahjurite vastu sõdivate jõustruktuuride kontekstis. Kui näiteks mingitel asjaoludel saab minule teatavaks mingi teave, mis kohe väga ilmselt ja otseselt meie riiki kahjustab, siis ma sellest teatamata (kuhu vaja) jätaks. :shock: :roll:
Ülimalt naiivne arusaam asjadest. Jõustruktuurid seisavad üldisemalt globalistlike, multinatsionaalsete suurkorporatsioonide, rahvusvahelise finantseliidi-pankurite ja nende ühishuvide eest. Sinu natsionalistlkud erahuvid jätavad neid paraku suht külmaks.
Roamless kirjutas:Teiseks rbl kitsejutt on järjekordne näide lauslollusest, siis võiks väita ju ka, et kaotame ära politsei, sest nad ju muud ei tee, kui kiusavad ja trahvivad vaeseid tavakodanikke.
Reaalne elu on paraku näidanud, et suurimad ja nahhaalseimad narkodiilerid, relvakaupmehed, kupeldajad, väljapressijad jne. on jõustruktuuride, sh. politsei enda informaatorid, koputajad. Kes siis aegajalt mõne jalgujäänud pudelikorjajast narkomaani või paari padrunikesta omaja aitavad vangimajja saata. Ma ei pea siin ainuüksi Eestit silmas. Kuritegevuse aluse moodustavad jõustruktuuride endi koputajad-informaatorid. Kahtlemata kui jõustruktuurid ära likvideerida, oleks organiseeritud kuritegevuse tase palju madalam.

Jõustruktuurid, maffia e. organiseeritud kuritegevus töötavad enamasti käsikäes. On ühe ja sama mündi kaks erinavat külge ehk sisuliselt võib nende kahe vahele võrdusmärgi panna. Need kaks vastanduvad teineteisele vaid näiliselt. Kes mõlemit kontrollib, see on võimeline kontrollima ja juhtima kogu protsessi, vaata mis asi on Hegeli dialektika...
Kissinger - "Military Men Are Just Dumb, Stupid Animals To Be Used As Pawns In Foreign Policy"
taara
Liige
Postitusi: 835
Liitunud: 12 Jaan, 2011 21:13
Kontakt:

Re: Eesti luurab Venemaal?

Postitus Postitas taara »

rbl kirjutas:
hillart kirjutas:Omapärane seisukoht igatahes, kui seda öelda meie oma riigi kahjurite vastu sõdivate jõustruktuuride kontekstis. Kui näiteks mingitel asjaoludel saab minule teatavaks mingi teave, mis kohe väga ilmselt ja otseselt meie riiki kahjustab, siis ma sellest teatamata (kuhu vaja) jätaks. :shock: :roll:
Ülimalt naiivne arusaam asjadest. Jõustruktuurid seisavad üldisemalt globalistlike, multinatsionaalsete suurkorporatsioonide, rahvusvahelise finantseliidi-pankurite ja nende ühishuvide eest. Sinu natsionalistlkud erahuvid jätavad neid paraku suht külmaks.
Roamless kirjutas:Teiseks rbl kitsejutt on järjekordne näide lauslollusest, siis võiks väita ju ka, et kaotame ära politsei, sest nad ju muud ei tee, kui kiusavad ja trahvivad vaeseid tavakodanikke.
Reaalne elu on paraku näidanud, et suurimad ja nahhaalseimad narkodiilerid, relvakaupmehed, kupeldajad, väljapressijad jne. on jõustruktuuride, sh. politsei enda informaatorid, koputajad. Kes siis aegajalt mõne jalgujäänud pudelikorjajast narkomaani või paari padrunikesta omaja aitavad vangimajja saata. Ma ei pea siin ainuüksi Eestit silmas. Kuritegevuse aluse moodustavad jõustruktuuride endi koputajad-informaatorid. Kahtlemata kui jõustruktuurid ära likvideerida, oleks organiseeritud kuritegevuse tase palju madalam.

Jõustruktuurid, maffia e. organiseeritud kuritegevus töötavad enamasti käsikäes. On ühe ja sama mündi kaks erinavat külge ehk sisuliselt võib nende kahe vahele võrdusmärgi panna. Need kaks vastanduvad teineteisele vaid näiliselt. Kes mõlemit kontrollib, see on võimeline kontrollima ja juhtima kogu protsessi, vaata mis asi on Hegeli dialektika...
Ala Ladina-Ameerika või Aafrika stiilis jutt on küll lahe :D Jätka samas vaimus.
Kasutaja avatar
rbl
Liige
Postitusi: 1466
Liitunud: 29 Nov, 2011 23:10

Re: Eesti luurab Venemaal?

Postitus Postitas rbl »

taara kirjutas:Ala Ladina-Ameerika või Aafrika stiilis jutt on küll lahe :D Jätka samas vaimus.
Eesti stiilis jutud on samuti lahedad... :lol: :lol: :lol:

http://www.ekspress.ee/news/paevauudise ... d=64405060
http://www.maaleht.ee/news/uudised/eest ... d=64504702
Kissinger - "Military Men Are Just Dumb, Stupid Animals To Be Used As Pawns In Foreign Policy"
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist