www.militaar.net

Militaarteemad minevikust kaasaega
Tänane kuupäev 08 Aug, 2020 12:42

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]
Tee uus teema Vasta teemale  [ 65 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3, 4, 5  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Uuno Puusepp, FSB topeltagent KAPO-s
PostitusPostitatud: 14 Dets, 2014 20:05 
Eemal
Liige

Liitunud: 22 Okt, 2005 21:57
Postitusi: 2890
Mis toimub, kas käimas järjekordne FSB propagandakampaania? Kui ta tõesti oli eks KGB-lane, kes töötas KAPO-s, siis usutavasti ta väga tundlikule infole ligi ei pääsenud, pigem selline teise tabatud kagebiidi stiilis tehniline töötaja.
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/e ... d=70363421
Antud uudise valguses tekib tunne, et venelastel ei ole vist enam kõrgemal tasemel ligipääsu meie luureandmetele, et toimuvad Kohveri röövimised ja mingisuguse tropi puhtsüdamlikud ülestunnistused TV-s.

_________________
Unforeseen consequences


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: FSB ja Uno Puusepp
PostitusPostitatud: 14 Dets, 2014 21:28 
Eemal
Liige

Liitunud: 29 Juun, 2007 2:50
Postitusi: 539
Võimalik, et juba lähitunnid annavad oluliselt infot juurde aga praegu on raske aru saada, miks venelastel seda tunnistada oli vaja kui mees oligi nende agent? Või on seos Kohvri looga ja ennetati kapo võimalikku järjekordset töövõitu?

http://www.delfi.ee/news/paevauudised/eesti/interfax-kaitsepolitseis-20-aastat-tootanud-eestlane-uno-puusepp-on-fsb-eriagent?id=70363421

_________________
” Aga miks on Eestis praegu päris palju paremäärmust? Lahendus lihtne: NSVL lipukiri oli: sisult sotsialistlik, vormilt rahvuslik ja nii see NSVL sõna otseses mõttes natsionaalsotsialiste kasvataski. ” Sirje Kingsepp.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: FSB ja Uno Puusepp
PostitusPostitatud: 14 Dets, 2014 23:00 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 09 Jaan, 2007 1:05
Postitusi: 3854
Asukoht: Tartu
Või siis anti Eesti eks-EKP-lastest nomenklatuurile selge sõnum, et võime vajadusel ka teie sigadusi päevavalgele tuua, kui vaja :wink:.

_________________
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!

"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: FSB ja Uno Puusepp
PostitusPostitatud: 14 Dets, 2014 23:11 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 26 Juul, 2005 13:09
Postitusi: 5710
Kogu loo peamine mõte algab vist ikka 37:40.

https://m.youtube.com/watch?v=Nj5bo_9fFlM

Tsiteerin meelsasti uut leidu raamaturiiulist "Mitrohhini arhiivi"

Tsiteeri:
Though careful to avoid offending the sensibilities of the political leadership, INO report-writers during the 1930s knew that they were on safe ground if they produced evidence of British anti-Soviet conspiracies. During the Cold War, their FCD successors similarly knew that they were taking no risks if they used the United States as a scapegoat. One Line PR officer, interviewed a few weeks after the abortive 1991 coup, told Izvestia that he and his colleagues had spent much of their careers acting on the principle "Blame everything on the Americans, and everything will be OK."40 The intelligence reports received by the Soviet leadership thus tended to reinforce, rather than to correct, their misconceptions of the outside world.


http://www.rulit.net/books/the-sword-an ... 2-229.html


Viimati muutis kaur3, 14 Dets, 2014 23:20, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: FSB ja Uno Puusepp
PostitusPostitatud: 14 Dets, 2014 23:20 
Eemal
Liige

Liitunud: 01 Dets, 2005 23:09
Postitusi: 2228
Pole midagi öelda, meisterlik infosõja operatsioon. Ühe hoobiga kaks kärbest: omad said jälle mõnusa propagandasüsti tsee-err-uust, "tumedatest jõududest demokraatia lipu all" jne, samas kui kapo sai kaela ämbritäie virtsa. Oli see Puusepp tegelikult agent või mitte, oli ta edukas agent või mitte, aga see, et ta seal venelaste juures praegu niimoodi patrab, on tšekistidel juba suur töövõit.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: FSB ja Uno Puusepp
PostitusPostitatud: 14 Dets, 2014 23:29 
Eemal
Liige

Liitunud: 12 Nov, 2005 23:59
Postitusi: 1965
Asukoht: Lõuna
Ja Krossi peeti ka "hea" sõnaga meeles.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Uuno Puusepp, FSB topeltagent KAPO-s
PostitusPostitatud: 15 Dets, 2014 0:33 
Eemal
Liige

Liitunud: 18 Juul, 2014 21:49
Postitusi: 4513
Samas nii kõva mees ta nüüd polnud, et oleks suutnud vältida Simmi ja Dresseni puuripanekut. Pigem teadis oma väga kitsast rida. Need muud ettekanded videos on pigem Simmilt või päris feigid.

_________________
Dona nobis pacem!


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Uuno Puusepp, FSB topeltagent KAPO-s
PostitusPostitatud: 15 Dets, 2014 16:50 
Eemal
Liige

Liitunud: 04 Juun, 2014 9:48
Postitusi: 1915
Sisejulgeolekule suunatud KAPO's pole eriti mingeid "NATO salajasi pabereid". Need mis mingilgi määral puudutavad NATO suuremaid "saladusi", vaevalt et kellegi madalama kui peadirektori või asedirektorite kaudu käivad. Mis kuradi NATO alast koostööd teeb KAPO? Kellega NATO's? Jah, mingite üksikute opide kontekstis võib ka mõni NATO riigi sõjaväeluure (või eriteenistus) olla kaasatud, kui näiteks ollakse liitlase (või meie) poolt huvitatud mõnest diplomaadist või oletatavast agendist, ja mille puhul võis säärase info ilmsiktulek panna mõne siinkandis (või läänes) resideerunud agendi, diplomaatilise töötaja vmt. tegelase kaduma või tagasihoidlikum olema, aga see on ka kõik.
On kindlasti muidugi nn mitteametlikud või peaaegu ametlikud kontaktid. Palju nende puhul pabereid produtseeritakse ja miks peaks need paberid ennem KAPO peadirektori lauale jõudmist käima mingi tehnilise toe selli käest läbi, kes need siis FSB juhi "lauale toimetas", nagu väideti saates, ei oska kommenteerida...

Samas, see et FSB pidas oluliseks "paljastada" nii avalikult ja nii pretsedenditult kas väidetav või ka tegelik pikaajaline kaastööline on märk, et sääsesuuruse riigi SISEjulgeolekuasutus, kelle eelarve on murdosa naaberriigi julgeolekuasutuse omast, on mingis asjas ikka täiega naabrile pinda käinud.
Ja ei suutnud see superagent hoida ära ei Dresseni ega ka Simmi enda vahelejäämist, aprillimäsu suuremamahuliseks ajamise ettevalmistuse läbikukkumisest rääkimata.
Ka vahele jäänud Veitman polnud kindlasti mingi süütu kannataja. See, et viimane jäi vahele (või vähemalt võeti ta kinni siis) juba peale teenistusuhte lõppu on ka üsnagi märgiline! Sisuliselt oodati ju kaks aastat ja alles siis millegipärast arreteeriti inimene, kes polnud juba aastaid mingite saladustega kokku puutunud. Tundub, et KAPO on tegelikult juba tükk aega teadnud rohkem, kui välja lastakse paista. Olles nõus kogu seda sappi ja paska tugitooli kõiketeadjatelt (ka riigikogu tasemega) vastuvõtma.

PS! Meenutan, et 2010.aastal suudeti eelkõige tänu just TEHNILISTE abivahendite kasutamisele (ning tänu oletatava KAPO agendi B. kaastööle) ära hoida Vene raha imbumine eriti suures ulatuses teatavale parteile. Toimingud, mille jooksul kuulati "kliente" pealt nii Eestis kui ka Venemaal, kestsid kindlasti pikemalt kui vaid mõni päev. Kus oli siis see superagent siis, kes andmeid FSB direktori lauale puistas? Tema valdkonnas toimus "põhitöö". Sisuliselt oleks mustema stsenaariumi kohselt pidanud FSB arvestama, et V.P. ministristaatuses sõbral J'l võidakse käed mitte sõbralikus riigis rahapesu eest kinni klõpsata hetkel, kui ta järgmisel korral seda riiki pahaaimamata väisab või lausa sel hetkel kui ta deali teinuna paadist maale astub. Kas FSB, teadis mis KAPO toimetab? Julgen väita, et halli tilligi ei teadnud!


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Uuno Puusepp, FSB topeltagent KAPO-s
PostitusPostitatud: 15 Dets, 2014 23:21 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 16 Okt, 2005 19:42
Postitusi: 8920
Asukoht: Siilis
See kõik oligi vaid venelastele endi siseringile orienteeritud show...
Halb asi on aga muidugi see, et eestivenelaste põhimass on lihtsalt "sigavaimustuses" selle kuivetand roti teleesinemisest - no mis muidugi oligi kogu asja eesmärk :lol:

_________________
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Uuno Puusepp, FSB topeltagent KAPO-s
PostitusPostitatud: 16 Dets, 2014 0:30 
Eemal
Liige

Liitunud: 18 Juul, 2014 21:49
Postitusi: 4513
Vennikesel on eriti nõrk närvikava. Ta tundis ennast kaamera ees ikka väga viletsalt - higistas, värises. Mingi suur luuraja ta polnud ja mida ta üldse teha julges, on väga kahtlane. Kui oleks tegemist asjalikuma mehega, siis poleks tast sihukest saadet tehtud, sest ju tal ikka Eestis mõned sõbrad-sugulased, kellel ebameeldivaid käike uurija juurde tuleb ette võtta, naabrid viltu vaatavad jne. Pigem prügikala, kellel võiks rahulikult pensi kinni panna mingil ettekäändel (n teadmata kadunud). See oleks talle seal suur rahaline löök, sest tema töö pole eriti vilja kandud. Seda tõendavad asjaolud, millele ksf Yks väga tabavalt viitas.

_________________
Dona nobis pacem!


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Uuno Puusepp, FSB topeltagent KAPO-s
PostitusPostitatud: 16 Dets, 2014 1:12 
Eemal
Liige

Liitunud: 22 Okt, 2005 21:57
Postitusi: 2890
Delfi on teinud ka venekeelsest videost tõlke.
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/e ... d=70372623
Onu Unol on muidu ka täielikult pugeja ja limuka kuvandile vastav nägu ning eriti koomiliseks muudab ta kõne see inisev hääletoon.
Aga nagu arvata on, siis vana peer suutis anda mingisugust low-level infot kellegi pealtkuulamise kohta, mingid muud kangelasteod on talle juurde luuletatud ja paberid ning videod on pässi operatiivtööst. Aga vene propagandale tuleb au anda, uus Stirlitz on sündinud, kuid kui lugeda tõlget, kas pole venkud propagandapasunat "pisut" üle puhunud ala AWACS maandub Pärnus lennuväljal, valvuri plära pultide raketisahti viskamisest, eestlastel on ressursse, et kuulata pealt kõiki Eestisse saabunud Vene ärimehi, mingisugune erinevates variatsioonides korduv sidekaabli häkkimine ja lõpuks eriti absurdsed väited - kogu KAPO juhi laualt läbikäiv info oli ka mingile suvalisele käbile vabalt kättesaadav (tõenäoline on, et uns vehkis sisse mingit mitte väga salajased memod, millega ta ka ise kokku puutus) ja tänu Unole teati juba ammu enne Snowdeni skandaali massiivsest nuhkimisest kõike (mismoodi, onu uugu puusepp juhtis ka CIA mõnda tehnilist osakonda????). Ahjaa, eriauhinna saab ka see Veitmanni süüdimõistmine, kus kasutati puhtsüdamliku ülestunnistuse saamiseks keemilisi aineid FSB andmetel.

_________________
Unforeseen consequences


Viimati muutis Roamless, 16 Dets, 2014 2:25, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Uuno Puusepp, FSB topeltagent KAPO-s
PostitusPostitatud: 16 Dets, 2014 2:04 
Eemal
Liige

Liitunud: 22 Okt, 2005 21:57
Postitusi: 2890
Muide, KAPO sama perekonnanimeline pressiesindaja pidavat olema ka Uno Puusepa poeg. Kui nii, siis ei olnud tal lihtne seda NTV saadet vaadata ning tõenäoliselt on tema karjäär rikutud (Venemaa suudaks teda võibolla isa kaudu tulevikus šantažeerida).
http://uudised.err.ee/v/eesti/e4b8da03- ... 344d372b66

_________________
Unforeseen consequences


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Uuno Puusepp, FSB topeltagent KAPO-s
PostitusPostitatud: 16 Dets, 2014 9:01 
Eemal
Liige

Liitunud: 14 Mär, 2013 15:00
Postitusi: 1122
Noh, eks ta oli ninanips kapole nagu ka Kohveri juhtum. Võib vaielda kui suur tähtsus ta edastatud infol oli, kuid fakt, et mees pääses minema,( kuuldavasti koos naisega ) ,isegi maja müüs maha, seega vahele ta ei jäänud.15 aastat ilma vahele jäämata on spioonide maailmas väga pikk aeg.
Venelased püüavad seda nüüd suuremaks puhuda, kapo aga jälle pisikeseks ja ebaoluliseks teha, tavalised mängud PR maailmas nagu ikka.

Kuid isegi puhttehniline ekspert on ohtlik, sest ta on süsteemis sees ja kuuleb maja pealt paratamatult üht ja teist, mida ta kuulda ei tohiks. Samuti teab pealtkuulaja pealtkuulamiste sisu.

Eks FSB maksab talle edaspidi ise pensioni, see pläma, et ta spioneeris ilma tasuta, ei ole üldse usutav. Kopikatki tõesti ei pruukinud saada nagu saates öeldi, kuid ehk sai dollareid ja eurosid .Võib-olla ei antud kogu raha kohe kätte vaid pandi kuskile Moskva panka arvele.Hämmastav, et teda Eestis ei kahtlustatud, sest kallis uus maja, teiseks autoks samuti kallis elektriauto, millest vaid poole maksis Kredex - tundub, et üsna laialt elas


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Uuno Puusepp, FSB topeltagent KAPO-s
PostitusPostitatud: 16 Dets, 2014 9:27 
Eemal
Liige

Liitunud: 04 Juun, 2014 9:48
Postitusi: 1915
Roamless kirjutas:
Muide, KAPO sama perekonnanimeline pressiesindaja pidavat olema ka Uno Puusepa poeg. Kui nii, siis ei olnud tal lihtne seda NTV saadet vaadata ning tõenäoliselt on tema karjäär rikutud (Venemaa suudaks teda võibolla isa kaudu tulevikus šantažeerida).
http://uudised.err.ee/v/eesti/e4b8da03- ... 344d372b66


Ei ole. Ning ka Endel Puusepp ei puutu kummagi puhul asjasse...


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Uuno Puusepp, FSB topeltagent KAPO-s
PostitusPostitatud: 16 Dets, 2014 11:09 
Eemal
Liige

Liitunud: 18 Juul, 2014 21:49
Postitusi: 4513
http://uudised.err.ee/v/eesti/4ed29ff3- ... ebf4b14311

Asekantsler Koort esitab paar päris mõtlemapanevat asjaolu.

1) Asi on filmitud tükk aega tagasi ja ei ole üldse kindel, et asjaomane rääkis vabatahtlikult. Omalt poolt lisan, et kogu tema olekust õhkus vastumeelsust selle tegevuse suhtes.
2) Tekib küsimus, miks just nüüd see p... laiali paisati.

Viimane küsimus on väga õige. Spekuleerida võib siinkohal aga lõputult.

_________________
Dona nobis pacem!


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 65 postitust ]  Mine lehele 1, 2, 3, 4, 5  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Eestikeelne tõlge phpbb.ee poolt