www.militaar.net
http://www.militaar.net/phpBB2/

Hiinlased Eestis
http://www.militaar.net/phpBB2/viewtopic.php?f=49&t=14333
1. leht 1-st

Autor:  Abramis [ 22 Juul, 2008 7:15 ]
Teema pealkiri:  Hiinlased Eestis

Kes on kuulnud JÕGEVA- PUURMANI raudteest, mis läinud läbi Pakaste küla ja mille tamm olla siiamaani kohati nähtav?

Selle raudtee olla ehitanud ...hiinlased. Kuidas saab see võimalik olla?
See pidi olema peale 1876. a. kui valmis Tapa-Tartu raudtee.

Autor:  Castellum [ 04 Mai, 2009 8:45 ]
Teema pealkiri: 

I ms ajal ehitati Kütteainete Komitee tellimusel palju kitsarööpmelisi juurdeveoraudteid, mh ka Puurmannist läbi metsarikka ala laiarööpmelisse Jõgeva jaama. Vt kaarti nt ERA 49-1-1437. Teed võidi ka 1920. aastate algul ümber ehitada.
I ms ajal kasutati hiinlastest vange (peamiselt hunhuusid jms üldjuhul kriminaalse taustaga inimesed) igatsugu tagalatöödel. Ilmselt siis ka selle raudtee ehitamisel.
Osa Eesti aladel olnud hiinlasi võeti (jõuga?) Vabadussõja ajal punaväkke. Mälestustes on kirjeldatud, kuidas eestlaste kätte sattunud hiinlastest vange maha lasti - ega need vist ei jaganud, kus ja mille eest nad sõdisid ja mille eest neid maha lasti. Vapramäele püstitati Nõuka-ajal mälestuskivi (vist oli eesti-, vene- ja hiinakeelne) - mis sellest on praegu saanud, ei tea.[/img]

Autor:  metssiga [ 05 Juun, 2009 18:01 ]
Teema pealkiri: 

[quote="Castellum"] I ms ajal kasutati hiinlastest vange (peamiselt hunhuusid jms üldjuhul kriminaalse taustaga inimesed) igatsugu tagalatöödel. Osa Eesti aladel olnud hiinlasi võeti (jõuga?) Vabadussõja ajal punaväkke. /quote]
Vene riik värbas Esimese ilmasõja ajal Hiinast odavat tööjõudu, kuna endal oli vaba tööjõudu liiga vähe (hunhuusidega polnud neil mingit pistmist). Eestis oli ka neid hiina töölisi, kuid ei olnud enam Vabadussõja alguseks. Punaväkke värvati hiinlasi hulgaliselt Venemaal, raha eest palgasõduritena (ei mingit jõuga!), nii jõudis VS ajal Eestisse ka üks hiina isikkoosseisuga Punaarmee üksus.

Autor:  sigalahe [ 05 Juun, 2009 19:15 ]
Teema pealkiri: 

mingi hiina miinidivisijon

Autor:  krijgsvolk [ 15 Sept, 2009 20:32 ]
Teema pealkiri: 

Minu mäletamist mööda oli mingi "mitmesajas" "hiina miini- ja purustusdivisjon", mille sõdurid, vist soomusronglastele näppu jäid. Aga Vapramäel on see nende mälestusmärk võsas-metsas täiesti olemas,otsisime selle ise möni aasta tagasi üles,rapsisime pisut võsa ümbert vähemaks, usun, et nüüd on täisvõsas jällegi.
Üleüldse võisid need tüübid ka palgasõdurid olla, sest Punane Venemaa värbas tõesti oma kollaseid naabreid. Minu mäletamist mööda oli näiteks Lev Trotski ihukaitse mingil ajal hiina palgasõduritest koosnev.Pidid olema olnud absoluutselt kuulekad, ustavad ja vaprad ning oma elunatukest ei olnud säästnud.

Autor:  krijgsvolk [ 15 Sept, 2009 20:34 ]
Teema pealkiri: 

Ah jaa ja lisaväärtusena olla need hiinlased ka tõelised sadistid vangide kallal olnud.
See seletab ka tegelikult soomusronglaste kiire arveteklaarimise selle seltskonnaga!

1. leht 1-st Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/