Vanaisa Nummert Jaan

Teenistuskaaslaste, sugulaste jt inimeste otsimine foorumi kaudu.
Vasta
Kasutaja avatar
Kiblok
Liige
Postitusi: 312
Liitunud: 28 Jaan, 2008 21:53
Kontakt:

Vanaisa Nummert Jaan

Postitus Postitas Kiblok »

Tere! Niisiis kadunud vanaisa otsingul. Sündinud Riia 1911, 23.mail. Nimi oli Nummert Jaan. Elukoht oli Valga Tartu maantee 15. Surnud 16 mai, 1943. Ostrovost 45 km kagus KRJUKOV(SK) külas. Kaardilt enam nagu leida pole, kas ei jäänu külast järgi midagi...
Teada olevalt oli ikka Saksa võitleja.
Maetud on Valga surnuaeda. Kuna Tallinna Tõnismäele vaevalt, et kunagi satun, oleks igasugune info teretulnud.
Kuna olen lapanud ka Teie antud linke, siis targemaks ma küll ei ole saanud. Suured tänud ette!

Pilt
Kasutaja avatar
de Armani
Liige
Postitusi: 130
Liitunud: 06 Juul, 2006 10:30
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas de Armani »

Räägin vanaisaga, ta Tahevalt pärit ja enne sõda õppis Valga koolis ja ta vend oli ka Valgas. Kui Jõhvi satun ja küsin annan teada, ehk näkkab.
Välja, välja Wabariigi seest, kes söövad meie leiba ja ei räägi eesti keelt!!!
Kasutaja avatar
Kiblok
Liige
Postitusi: 312
Liitunud: 28 Jaan, 2008 21:53
Kontakt:

Postitus Postitas Kiblok »

Infoks veel niipalju,kui mäletan vanaonu jutust...formeeriti tarbat üksus,see oli olnud 37-es.Seda siis Tartus,kui mälu alt ei vea..saadeti pihkva lennuvälja valvama,kaitsma,mida iganes...ja midagi oli seos ka Ostrovaga...Võin ka päris puusse panna,aga nii on meelde jäänud,küsida pole aga kelleltki.. :oops: Räägiti veel,et vanaema oli saanud mingi märgi või medali,autasu,aga seda ei tea keegi täpselt.Aga Saksa pensionit sai küll....Siin, minu jutus võib olla palju lahkehelisi...Huvitaks tema edasine käekäik,aumärgid,auastmed jne.
MOrav
Liige
Postitusi: 2150
Liitunud: 28 Dets, 2004 20:45
Kontakt:

Postitus Postitas MOrav »

Siis 37. politseipataljon (Estnische Schutzmann-Abteilung Dorpat, edasi Schutzmann-Front-Bataillon) ja selle alusel saab edasi vaadata.

Siis VIII 1941 alul Tartus, pataljoniülem major Martin Friedrich Bergmann 1943 märtsis pataljoniülem major Friedrich Kurg jne. Pataljonis oli neli kompaniid. 1.04.43 ohvitsere 25, allohvitsere 93, sõdureid 430. 1942. a jaanuaris saadeti Venemaale. Staap oli Pihkvas, Asuti Pihkva-Ostrovi-Oudova piirkonnas.
Kasutaja avatar
Kiblok
Liige
Postitusi: 312
Liitunud: 28 Jaan, 2008 21:53
Kontakt:

Postitus Postitas Kiblok »

Suured tänud vastanutele.Siit hakkavad asjad hargnema...Kui kellelgi veel midagi täpsustada,ootan huviga..
Kasutaja avatar
de Armani
Liige
Postitusi: 130
Liitunud: 06 Juul, 2006 10:30
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas de Armani »

Mu vanaisa oli ka 37 pol.patis, ma räägin, ehk ta mäletab, kuigi see oli väga hajutatud üksus.
Välja, välja Wabariigi seest, kes söövad meie leiba ja ei räägi eesti keelt!!!
Kasutaja avatar
Kiblok
Liige
Postitusi: 312
Liitunud: 28 Jaan, 2008 21:53
Kontakt:

Postitus Postitas Kiblok »

Suurimad tänud ette.Kuna Sul vanaisa ka lõuna-eesti poiss
oli,(seda muidugi omal ajal ) kes teab,äkki olid mõne aja isegi koos kusagil :lol:
Kasutaja avatar
junkers
Liige
Postitusi: 100
Liitunud: 05 Dets, 2006 11:43
Kontakt:

Postitus Postitas junkers »

Minu vanaonu oli 37.pol pataljonis. Nimeks oli tal Ferdinalt Tarend. Kadunuks jai aastal 1944. de Armani äkki mainid ka minu vanaonu nime ära äkki su vanaisa teab midagi.
Kasutaja avatar
de Armani
Liige
Postitusi: 130
Liitunud: 06 Juul, 2006 10:30
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas de Armani »

Niisiis rääkisin vanaisaga, mõlemad nimed pole talle tuttavad, kuid räägin teile paar lugu, et ehk koorub miskit huvitavat välja annab mõtlemist ja ehk leiate midagi, mis aitab mnd edasi sama moodi nagu ka teid, sest seal Pihkva kandis tegutses muidki asju ja üksusi ja krt. kus keegi oli kuid: Eelnevalt kirjutasin samas foorumis nõnda 37 pol.pati kohta:
Näed siis ei hakka ümber kirjutama pigem parandan vigu:
Allikas: 22 august 1973 Rahva Hääl artikkel Lanjovo gora küla tragöödia.
küla põletati 22 okt. 1943, põhjus ikka sama partisanide varitsuses hukkus 11 37. po.pati meest.
Surma mõisteti: Enn Oodla, Ernst Pähn, Johannes Aluoja ja August Kukk.
10 aastat said Bernhard Kangur ja Valter Kukk.
Rääkisin vanaisaga, tema kompaniist olid Bernhard Kangur ja Valter Kukk ja August Kukk. Ma muidugi ei liigitaks seda niiväga kuritegude alla aga noh, kuna siin teemas räägitakse küla põletamistest, siis......

Seda tragöödiat uuriti ja puuriti 72 aastal mu vanaisa istus Pihkvas 3-4 päeva kinni. Lasti lahti, kuna ta oli olnud eelpostil valves ja ei süüdanud küla. Tegemist oli siis partisaanide varitsuse eest kätte tasumisega, ei tahaks nüüd party puuper olla, kuid kui Iisrael alustas sõda ainult 2 sõduri röövimise pärast siis see tegu, kui hukkus 11 inimest peaks olema ühe küla süütamine tuhtaa.... olgu see selleks.

Kõik materjalid üldiselt 37 pol.patist on Pihkvas, kuna 90-ndate alguses mul vanaisa käis arhiivis ja nii talle öeldi. Kellel on võimalus ja aega seal käia ( Venemaal Pihkvas )ja otsida, siis oleks see tänuväärt ettevõtmine.
37 pol.pat oli vaäga hajutatud üksus.
Veel minu vanaonu e. siis vanaisa vend Voldemar Pruus e. hüüdnimega Lord John Bull oli algul metsavend suvel ja astus ka 37 pol. pati, hiljem aga läks leegionisse ja satus siis sellesse küülsasse üksusesse nagu pataljon "Narwa", oli tubli ja hakkaja mees, olen endiste "Narwakatega" kohtunud ja nemad mulle nii rääkisid et olid nad siis koos Lord'iga (nagu nad tead kutsusid Laine kõrtsu kakluse ühed algatajad. Ja loomulikult kui am ütlesin, et Lord oli mu vanaonu läks neil silm särama ja ikka esimene asi mis meelde tuli oli Laine kaklus :) Miks ma seda räägin, nimelt minu vanaisa Viktor Pruus läks just neile täienduseks, kes läksid siis 37 pol.patist leegionisse ehk siis teisisõnu läks oma venna asemele.
Tema ehk siis Viktor Pruusi rühmaülem oli Maripuu Saaremaa mees ja rühmavanem oli veltveebel Tamber see oli siis 2 rühm ja kompani ülem oli siis kapten Otsing või Otsik vanaisa ütles pigem Otsik aga noh....

Kiblok, ma näitan seda pilti vanaisale kui talle külla juhtun, ehk mäletab, ehk oli siis Lordi tuttav, teisest küljest võid uurida Valgast, kas teatakse(õigemini mäletatakse) sellist meest nagu Voldemar Pruus ja kas su vanaonu oli temaga seotud siis annab edasi vaadata, sest ausalt vanemad valga poisid läksid koos mingi kambaga saksa sõjaväkke ja veel vata "Narwa" esimest raamatut seal on ka neist Valga poistest pilte.

Oma otsingutega olen ma jõudnud sinna maale, et oli ka kaks täienduspataljoni E-41 kaitsepataljon ja E-35, mõlemast on saadtud teistele täiendusi ja mõlemat on välja koorunud luuresse mehi ja E-41 mehed olid ka Pihkva all, mu teine vanaisa Lembit Arman nimelt oli E 41 ja tema kohta ma jälgi leida ei suuda :) vot siis sellised lood
Välja, välja Wabariigi seest, kes söövad meie leiba ja ei räägi eesti keelt!!!
Kasutaja avatar
de Armani
Liige
Postitusi: 130
Liitunud: 06 Juul, 2006 10:30
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas de Armani »

mhm internet ja arvuti läks kaks korda :Dllised lood
Välja, välja Wabariigi seest, kes söövad meie leiba ja ei räägi eesti keelt!!!
Kasutaja avatar
Kiblok
Liige
Postitusi: 312
Liitunud: 28 Jaan, 2008 21:53
Kontakt:

Postitus Postitas Kiblok »

Kamraad de Armani, leidsin ühe uue pildi, aga paistab, et see on ka viimane.
Lähiajal on plaan Valgat külastada ja läbi astuda nn. kauge sugulase juurest.
Äkki teab tema lahingumeeste seiklustest midagi põnevat pajatada. Ning võibolla leidub ka mõni pilt.
Tahaks väga teada, milline vanaisa noorena oli.
Kas ka samasugune kraakleja nagu ma isegi väiksena?
Paistab, et viinapitsi ei sülitanud ja ka kenad tüdrukud ei jätnud teda külmaks.
Kui leian mingit kasulikku infot, teatan sellest ka Teile!
Pilt
Kasutaja avatar
junkers
Liige
Postitusi: 100
Liitunud: 05 Dets, 2006 11:43
Kontakt:

Postitus Postitas junkers »

Panin ise mööda. Minu vanaonu Tarend oli 36. politseipataljonis.
Aga sellegipoolest huvitaks tema saatus. Teada niipalju, et viimane kiri koju tuli 1944 emajõelt, oli haavata saanud. Pidi laevaga saksameele ära sõitma. Rohkem pole temast keegi midagi kuulnud.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist