Otsin infot vanavanaisa Viktor Joala kohta

Teenistuskaaslaste, sugulaste jt inimeste otsimine foorumi kaudu.
Janka
Liige
Postitusi: 425
Liitunud: 04 Dets, 2005 19:30
Asukoht: France

Postitus Postitas Janka »

karel16 kirjutas:
Need pildid peaks ka Berliinis olema tehtud. Kui mitte siis parandage mind
...

Pilt
Tundub jah, et Berliin.

Mingi "sammastega aed", mis ääristab Spree (jõe või tema mõne kanali) kallast. Maikuus 2006 oli väga lagunemisjärgus moega, kohati toestatud takistamaks kokkuvarisemist.

Pilt

Samas ei anna kindlalt pead, sest minu tehtud pildil (ja mäletamist mööda kah) jookseb see sammasterida täiesti horisontaalsel pinnal.
Vanal fotol aga kisub vasakpoolne ots kõvasti n.ö. allamäge.
[i]Last thing I remember, I was Running for the door
I had to find the passage back To the place I was before
"Relax", said the night man, "We are programmed to receive.
You can check-out any time you like, But you can never leave!"[/i]
karel16
Uudistaja
Postitusi: 29
Liitunud: 22 Aug, 2008 22:10
Kontakt:

Postitus Postitas karel16 »

Tere foorumlased!

Alguseks kohe vabandaksin, et ei ole pikka aega siia teemasse vastanud. Kahjuks on viimased kuud väga kiired olnud.
Arhiivis käisin ma igatahes ära. Toimik oli päris paks, üle 300 lehe täpsemalt. Kuna minu venekeele oskus on väga algeline, jäi mulle toimikust nii mõnigi asi arusaamatuks. Kuid sellegipoolest, lugesin ma sealt mõned asjad vanavanaisa kohta välja.
Esiteks sain ma teada, et ta viibis Fürstenbergis õppustel 1942. aasta 30. detsembrist 1943. aasta 18. aprillini. Seejärel oli seal kirjas, et 1. augustist 1943 kuni 28. veebruar 1944 oli ta Rakveres mingisuguses poliitilises politseis (ei ole kindel, kas seda nii öeldakse). 6. juunist 1944 oli ta Kiviõlis minigisuguse pomotsnikomi assistent. Siis oli seal veel kirjas, et 15. augustist 1944 Joala служил(ei ole õrna aimugi, mis see tähendada võiks) Saksa armeesse.
Seda sain ma ka teada, et vanavanaisa arreteeriti 21. mail 1945. aastal koos kahe mehega. Ühe nimi oli Gustav Vigel ja teise nimi oli Elmar Mällo. Äkki on nee kellegile tuttavad nimed?
Kõige naljakam asi on see, et mu vanavanaisa oli sõja lõpus veel Vene armees jõudnud aega teenida. Pärast sõda oli ta saanud pensionit selle eest ja veel ka kutseid, tähistama Suure Isamaasõja võidu 20-ndat ja 40-ndat aastapäeva.

Nüüd natuke teist juttu ka. Emalt kuulsin, et üks minu sugulastest oli Soomepoiss olnud ja üks teine sugulane oli veel ka lennuväes olnud. Ema ütles, et ta on isegi pilti näinud, kus mu vanavanaisa, vanatädi mees, lennuväelane ja soomepoiss kõik oma erinevates mundrites peal olid olnud.


Tervitades
Karel
Viimati muutis karel16, 09 Jaan, 2010 17:07, muudetud 1 kord kokku.
Shiim
Moderaator
Postitusi: 1720
Liitunud: 20 Jaan, 2005 2:52
Kontakt:

Postitus Postitas Shiim »

karel16 kirjutas:Tere foorumlased!
Siis oli seal veel kirjas, et 15. augustist 1944 Joala служил(ei ole õrna aimugi, mis see tähendada võiks) Saksa armeesse.

"служил" tähendab "teenis".

Toimikuid saab pildistada ka (osadest toimkutest paberkoopiaid ei tehtagi, kuna see rikub nende köidet, lisaks tuleb paberkoopia eest maksta). Juurdepääsupiiranguga toimikutest küll (foto)koopiaid teha ei tohi, aga ma ei tea, kas see ka sugulaste kohta kehtib.
[url=http://www.hot.ee/emulaator][img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan3.gif[/img][/url]
Summeri pirisemisel on metsavennal aega hüpata laskepessa ja oodata mis sünnib - kas tegemist on inimese, looma või linnuga, või hoopis UFO-ga kirsavoi saabastes, automaat kaelas. Viimasel juhul kohe tuli peale.
karel16
Uudistaja
Postitusi: 29
Liitunud: 22 Aug, 2008 22:10
Kontakt:

Postitus Postitas karel16 »

Tervist kõigile!

Nagu eelmises postituses lubasin, et otsin ühe pildi välja, siis nii ka tegin.
Lisaks sellele mainitud pildile, leidsin ma veel mõned selletaolised pildid.
Lisaks tulid ka mõned sõjaaja pildid välja.

Pilt

"Nooremseersant Ermi Lempule"
Pilt

Pilt

Pilt

Pilt


Lõpuks küsiksin, et kuna piltide seast tuli veel ka EW aegsete sõdurite pilte välja, siis kas ma võin neid siin teemas näidata või pean ma uue teema tegema?

Kõike head!
Karel
Viimati muutis karel16, 09 Jaan, 2010 16:48, muudetud 1 kord kokku.
Shiim
Moderaator
Postitusi: 1720
Liitunud: 20 Jaan, 2005 2:52
Kontakt:

Postitus Postitas Shiim »

Huvitavad pildid!
karel16 kirjutas: Lõpuks küsiksin, et kuna piltide seast tuli veel ka EW aegsete sõdurite pilte välja, siis kas ma võin neid siin teemas näidata või pean ma uue teema tegema?
Need pildid võiksid olla vastavas alateemas (s.t. EW 1920-1940).
[url=http://www.hot.ee/emulaator][img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan3.gif[/img][/url]
Summeri pirisemisel on metsavennal aega hüpata laskepessa ja oodata mis sünnib - kas tegemist on inimese, looma või linnuga, või hoopis UFO-ga kirsavoi saabastes, automaat kaelas. Viimasel juhul kohe tuli peale.
Mathias Lutz
Liige
Postitusi: 609
Liitunud: 04 Mär, 2005 23:55
Kontakt:

Postitus Postitas Mathias Lutz »

Pildid igati väärt ja eriti tahaks rõhutada julgust neid säilitada läbi kogu eelneva nõukogude aja.Suur osa ju leidis omale koha ahjus.
Huvitav,mis tünnilaadung selle laeva / traali peal on.Heeringatünnid need küll pole.Tuldaks nagu Prantsusmaalt veinivaatidega!?
Tamm
Uudistaja
Postitusi: 11
Liitunud: 16 Dets, 2008 13:48
Kontakt:

Postitus Postitas Tamm »

Oli ikka huvitav elu :) Ja huvitavad pildid ka :P
PKJ
Uudistaja
Postitusi: 23
Liitunud: 05 Mai, 2005 11:52
Asukoht: Sweden
Kontakt:

Postitus Postitas PKJ »

Very interesting pictures and information! I have in my papers some small information that perhaps can help you in someway.

Furstenberg was a SD-School (Sicherheitspolizei-Schule Fürstenberg-Mecklenbrück) where the SD trained Germans/Europeans in polic/security ework. Im not sure, but I guess that the Ltn. Lehari in one of the pictures is Untersturmführer Arvo Lehari (born 24/12 1913 in St. Petersburg)

Are there any letters left behind by your relative, or have you only found photos? :)

Sorry for writing in english, but my estonian language skills are quite bad.

/PKJ
karel16
Uudistaja
Postitusi: 29
Liitunud: 22 Aug, 2008 22:10
Kontakt:

Postitus Postitas karel16 »

Hello PKJ!
Thanks for your information. Is this all you know about Fürstenbergs SD-school or do you have any more information about it? I would be very grateful, if you can share me any more information about it.
But, unfortunately, I have only found these photos about my grate-grandfather. Maybe some day I will find some letters too.

Karel
PKJ
Uudistaja
Postitusi: 23
Liitunud: 05 Mai, 2005 11:52
Asukoht: Sweden
Kontakt:

Postitus Postitas PKJ »

Tere Lgp Karel!

Sorry, thats the only info I have by hand at the moment. Will try to see if I can dig up some more - if I find anything, I'll let you know!

A question: did you at the Archive found the unit which your relative served in?

All the best
PKJ
karel16
Uudistaja
Postitusi: 29
Liitunud: 22 Aug, 2008 22:10
Kontakt:

Postitus Postitas karel16 »

Hi PKJ!
Unfortunately I didn't find out the unit where my grate-grandfather served in. But, behind two pictures, my grate-grandfather has written 6.company 3. regiment in Fürstenberg, winter 1943.
Karel
karel16
Uudistaja
Postitusi: 29
Liitunud: 22 Aug, 2008 22:10
Kontakt:

Postitus Postitas karel16 »

Sugulaste nõudmisel eemaldasin teemast mõned pildid ja korrigeerisin teksti.
Vabandaksin sugulaste ees, et kasutasin mõningaid pilte, mis teid häirisid või solvasid. Poleks elusees osanud arvata, et need solvavad võivad olla. Niipalju, kui mina tean, siis selliste piltide näitamine ei ole seadusega keelatud. Ma loodan, et te nüüd ei arva, et ma mingi nats vms olen. See kui minu vanavanaisa ja mõningad teised sugulased teenisid Saksa sõjaväes Teise maailmasõja ajal, ei ole minu süü. Kui nad oleks punaarmees teeninud, oleks ma samamoodi huvitatud nende käekäigust. Ja seda ka, et militaar.net ei ole natsileht, vaid militaaria huviliste lehekülg. Ja selle teema tegin ma, et uurida infot oma vanavanaisa kohta, mitte et näidata SSi pilte. Kahju ainult, et te mulle näkku ei julgenud oma muret kurta ja nüüd pean ma siin Internetis oma käitumist õigustama.

Karel
Mathias Lutz
Liige
Postitusi: 609
Liitunud: 04 Mär, 2005 23:55
Kontakt:

Postitus Postitas Mathias Lutz »

Nii kord juba on.Kõik on liiga värskelt olnud.Oleks Juriöö ülestõusust ka pilte ja neid saaks siia riputada,vaevalt kellelgi miskit selle kohta öelda-mõelda oleks.Aga kui me oma lähimineviku maha salgame,siis ei tea meie järeltulijad isegi arhiividest midagi otsida.
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

Kahju ainult, et te mulle näkku ei julgenud oma muret kurta ja nüüd pean ma siin Internetis oma käitumist õigustama.
Loodetavasti said asjad klaaritud! Natse ja "vabastajaid" siin tõesti ei propageerita, mis vastavatele tegelastele ka aegajalt meelehärmi teeb, aga sugulased on teema omaette - neid ei saa valida, erinevalt sõpradest!
Aitäh piltide eest, mulle nagu ühtegi partisanide poomise fotot meelde ei jäänud. :?
marukoer
Liige
Postitusi: 284
Liitunud: 16 Dets, 2006 17:36
Asukoht: kesk-eesti
Kontakt:

Postitus Postitas marukoer »

Ilusad pildid,lisa on alati teretulnud. :D
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist