Vanaisa

Teenistuskaaslaste, sugulaste jt inimeste otsimine foorumi kaudu.
Vasta
einar157
Liige
Postitusi: 335
Liitunud: 24 Jaan, 2008 17:09
Kontakt:

Vanaisa

Postitus Postitas einar157 »

Mure selline minu vanaisa oli Austria kodanik.Tean nime,tean ,et oli harrastuslendur,insener,mobiliseeriti 1 MS,tulistati Venemal alla,oli vangis ,innustus kommunismi ideedest,võttis NV kodakondsuse,abiellus,sigitas kaks tütart.Üks neist minu kadunud ema,oli Venemaal vabriku direktor,hukkus 1924 või 1925a.Asja teeb keeruliseks see,et ema jutu järgi selle linna (ei mäleta nime)arhiiv kus registreeriti nii nimevahetus kui ka abielu ja laste sünnid hävis 2 MS.Kust kohast alustada otsimist ja kas üldse on mõtet.
Vladimir
Liige
Postitusi: 106
Liitunud: 17 Dets, 2008 10:47
Kontakt:

Postitus Postitas Vladimir »

Teile on vaja kirjutada foorumis sellel aadressil: http://forum.vgd.ru
Seal on Inga Ilves ja Erla.
Paxos
Liige
Postitusi: 92
Liitunud: 08 Aug, 2007 18:04
Kontakt:

Postitus Postitas Paxos »

Juhul kui vastab tõele, et linna arhiiv hävis, siis tasub teada, et perekonnaseisuaktid koostati NSV Liidus kahes eksemplaris, teised eksemplarid saadeti Venemaal vastava oblastikeskuse perekonnaseisuarhiivi (ZAGS). Soovitan sinna kindlasti kirjutada ja märkida juurde ligikaudsed aastaarvud. Muidugi tuleb kontrollida, kas ikka selle linna arhiiv hävis - sellised kõlakad ei pruugi tõele vastata.

Soovitan veel Austria saatkonna kaudu uurida (anda sisse vastav järelpärimine), mis vanaisa kohta Austria kunagistes registrites kirjas.

Kas ema sünnitunnistus vms on säilinud? Ta sünnikoht oli kirjas ta passis ja peab olema kirjas ka abielutunnistusel (kui see pole säilinud, siis abieluaktis vastavas perekonnasesisuosakonnas ja teine eksemplar Siseministeeriumi perekonnaarhiivis Tallinnas).

Kindlasti jätka otsimist - lülita sisse oma eesti jonn! :-) Olen ise pikalt sugupuud uurinud ja tean, et see pakub palju üllatusi ja rõõme. Otsingute tulemused on olulised ka Sinu laste ja lastelaste jaoks.

Edu Sulle!
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist