APPI

Teenistuskaaslaste, sugulaste jt inimeste otsimine foorumi kaudu.
Vasta
Kasutaja avatar
mauser
Liige
Postitusi: 76
Liitunud: 29 Juul, 2005 10:32
Asukoht: saku
Kontakt:

APPI

Postitus Postitas mauser »

eHK OSKAB KEEGI AIDATA.nIMELT OLEN OTSINUD INFOT OMA VANAONU KOHTA INFOT NETIST,SENI TULEMUSTETA.oSKAR pÄRNO 1915-1995,SS OHVITSER,pIHKVA LINNA KOMANDANT SAKSA AJAL,sKORZENY-GA KÄINUD mUSSOLINIT VABASTAMAS.lOODAN,ET EHK KEEGI OSKAB AIDATA.
Charlemagne
Liige
Postitusi: 1483
Liitunud: 12 Juun, 2005 18:33
Kontakt:

Postitus Postitas Charlemagne »

Pihkva eimene sõjakomandant 1941 oli oberst Bolongaro-Crevenna koos kohalike bürgemeistrite Tsherepkini ja Goroshanskiga.Järgnevad nimed nagu Carl Ludwig Meyer ja Erich Hoffmann. Üheski Skorzeni üksuslaste nimekirjas taolist nime ei figureeri. Üks kahest - kas sa teed siin teiste kulul rumalat nalja(sel juhul ajdaku sind administraator ja moded) või usud tõemeeli kellegi väljamõeldisi.
Ainsa Oskar Pärno nime võib leida Rootsi pagulaste nimekirjadest.
Oleg A
Liige
Postitusi: 227
Liitunud: 21 Nov, 2004 0:09
Kontakt:

Postitus Postitas Oleg A »

Tähendab, et sinu onu on lihtsalt pagulane :lol:
Kasutaja avatar
mauser
Liige
Postitusi: 76
Liitunud: 29 Juul, 2005 10:32
Asukoht: saku
Kontakt:

Naljast kaugel

Postitus Postitas mauser »

Ei tee nalja.Ei arva,et ka ema ja vanaema nalja tegid,nad juba vanad inimesed.Seda juttu rääkinud aastakümneid.Ka nõuka ajal,kui sellisest asjast iitsadagi ei tohtind.Nii et väljamõeldises mina neid küll kahtlustada ei oska.Abi palusingi selleks et mingit infi asja kohta leida. Olen ka ise püüdnud netist midagi leida,kuid tulutult.Ei oska arvata,miks teda kuskil nimekirjades pole.Ehk pole netis kogu infot...
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Postitusi: 2354
Liitunud: 21 Jaan, 2005 0:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Satakas »

oled sa lugenud kaugveri romaani Postuumselt rehabiliteeritud? seal kah üks Lille-nimeline tüüp sügaval nõuka-ajal pasundas kõigle, milline vabadusvõitleja ta on ja mida kõike ära teinud....ma rohkem ei ütle midagi. loe ise edasi, kui soovid.
Kunnar
Liige
Postitusi: 56
Liitunud: 19 Apr, 2004 13:35
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Postitus Postitas Kunnar »

Mis Te nüüd kõik ründate Mauserit? Inimene vaid küsis talle räägitud andmete põhjal. Ma ei usu ka, et mees tegelikkuses Pihkva komandant oli, aga see ei tähenda kohe et mees väljamõeldis oleks. Võimalik et mees oli Pihkvas mingi ülemus. Naisterahvas tollal vaevalt suutis meelde jätta täpse ametikoha.

Ja Charlemagne, kui sul on Skorzeny üksuste täisnimekirjad siis oleksin mingi raha eest huvitatud neid omalegi soetama.
Kasutaja avatar
Soobel
Liige
Postitusi: 2195
Liitunud: 30 Dets, 2004 12:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Soobel »

Olin liiga tatt, kui vanaisa suri ja sel ajal ei juletud veel sõjateest rääkida. Üldse oli vanaisa väga napisõnaline sõja teemadel.
Aga üks katke jäi mul meelde, sedagi vist rääkis vanaema edasi: olid loksunud veoauto kastis Itaaliia poole ja siis tekkinud küsimus, et kas ta kunagi enam kodumaad näeb, kui teiselepoole raudeesriiet sattub? Ilmselt mitte, seepelae olla kastis maha hüpanud ja end venelaste kätte andnud. Sai 25+5 ja istus Sverdlovskis. Kui kellelgi on inffi ALEKSANDER JAANISTEst, siis oleksin tänulik. Näiteks WaffenSSi nimekirjades polevat teda kohatud. Veel tean, et ta oli enne sõda juba eesti ohvitser ja mängis kõvasti jalgpalli. Jalgpallisaapad on veel alles, nahast saapaosa ja allanaelutatud korgist nubludega.
Vaid Siil mu kõrval lebas siin. Ta suri ammu.
[img]http://www.soobel.planet.ee/TGMB.gif[/img]
Kunnar
Liige
Postitusi: 56
Liitunud: 19 Apr, 2004 13:35
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Postitus Postitas Kunnar »

Mis valdkonna ohvitser ta EW ajal võis olla? Salo nimekirjas teda miskipärast ei ole.
Okupatsioon.ee andmetel on Al-der Jaaniste s.1912 arreteeritud 1948 Pärnus, et anda kätte preemia 25 aastaks.

Kunnar
Kasutaja avatar
VANA LÖUKOER
Liige
Postitusi: 558
Liitunud: 17 Okt, 2004 17:52
Asukoht: Eestimaa,Läänemaa
Kontakt:

Postitus Postitas VANA LÖUKOER »

to OLEG A -le : kas see, et inimene on söjapögenik, ehk pagulane,on halb ? Neist inimestest saab aru,kuna nad lasid söja eest jalga.Aru ei saa neist teistest pögenikest,kes lihtsalt lähevad önne otsima.

to MAUSER : Köige öigem oleks sul küsida informatsiooni siiski Eesti Leegioni Muuseumi asutaja hr.Leo Tammiksaare käest.Siin foorumil olijad vaevalt oskavad sind aidata eriti,nagu ka mina.
Ja nagu Kunnar pakkus,siis vöis su kadunuke olla mingi ülemus töesti Pihkvas.Proovi veel netist uurida.
Tean,et ka eestlasi teenis Skorzeni juures,nii,et maha teha pole mötet.Kiu vaja,siis täpsustan seda , kes need olid ja karta on, et kui juba Skorzeni juures olid, siis osalesid ka duce päästmisoperatsioonis...
VAREMEIST TÖUSEB KÄTTEMAKS !!!!

MAHA VALGED JUUDID !!!!!!!!
Kasutaja avatar
mauser
Liige
Postitusi: 76
Liitunud: 29 Juul, 2005 10:32
Asukoht: saku
Kontakt:

Postitus Postitas mauser »

to:Vana Lõukoer.Tänan tähelepanu eest!Püüan leo-ga ühendust võtta,ehk tõesti kasu.Kui sul võimalik Skorzeny eestlastest alluvate nimekirjad üles leida, anna palun teada!Ootan põnevusega.Olen veel oma sugulasi pinninud ning asi vähe segasemaks muutunud.Osa neist kinnitab ema juttu,teised mäletavad et vanaonu oli olnud Lõuna-eestis vangilaagri komandant, võib-olla valgas,lisaks veel Soomepoiss.Parajalt kirjuks kisub see lugu,aga ehk saab kunagi asjast sotti.Igasugune abi ikka teretulnud.
Kasutaja avatar
Rändur
Liige
Postitusi: 1129
Liitunud: 02 Juul, 2005 7:48
Kontakt:

Postitus Postitas Rändur »

Kuuldud on igasugu eestlastest keda nimepidigi ei tea kuid kel väga kirju saatus sõjaaastail. Küll need kes sõdisid väga erinevais armeedes, Võõrleegionis, sakslaste poolel juba enne Eesti okupeerimist jne.
Kui keegi teab taanlast Sven Hasseli kes on kirjanik siis tema kohta on ka raske selget sotti saada. Kas ta oli SS või trahvipataljonis tankist, tont seda teab.
Alati ei ole kõiki igas nimekirjas ka, aga kahjuks on dokumendid ja fotod ainukesed faktid mille toel me saame otsustada.
Kasutaja avatar
heino183
Liige
Postitusi: 34
Liitunud: 05 Mär, 2005 11:29
Asukoht: Läänemaa
Kontakt:

Postitus Postitas heino183 »

Ega midagi asjalikku oska antud teema kohta öelda, aga omal tuli meelde, et naabrinaine otsib oma onu. Anton Jaani poeg Randstein sündinud veebruar või märts 1924 aastal, Pärnumaal Koonga vallas Ura külas. Sõjategevusest polevat osa võtnud? 1944 aasta taandumisel Tartust olevat sakslased ta kaasa võtnud haigemajast. Viimased teated olevat tulnud 1947 aastal Nürnbergist Saksamaalt. Peale seda vaikus.
Kas õigem oleks otsida Saksamaalt? Kunagi nägin mingit aadressi kuhu kirjutada. Teab mõni infi anda! Oleks tänulik.
Reppin
Liige
Postitusi: 226
Liitunud: 08 Juun, 2005 14:23
Kontakt:

Pärno Oskar

Postitus Postitas Reppin »

Pärno (vene keeles küll Perno Oss või Oska) ja hulk teisi eestlasi õppisid luurekoolis Poola linnas Inovrotslavis.

Vaata ka:
http://www.militaar.net/viewtopic.php?p=23659#23659

Internetist otsimise peale ei ole küll eriti mõtet lootma jääda :(
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist