Võrumaa mehed

Teenistuskaaslaste, sugulaste jt inimeste otsimine foorumi kaudu.
Vasta
gruppen
Liige
Postitusi: 388
Liitunud: 01 Dets, 2005 3:49
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Võrumaa mehed

Postitus Postitas gruppen »

Otsiks taga kolme meest. Kahe nimed: Voldemar Vink ja Leonhard Vana. Kõik nad olevat Võrumaalt Sõmerpalust pärit. Kolmanda nime ei tea.
Vanused 44 aasta sügise seisuga 24, 22 ja 30. Keegi neist oli vabariigi ajal olnud staabikirjutaja ja üks neist oli lõpetanud tehnikumi. Konkreetselt Vink ja Vana olid üksikud pojad.
Ja nüüd siis pikem jutt: 44.a. sügisel kokku siis neli meest(üks absoluutselt tundmatu) sattusid Pärnumaal vastamisi Punaarmee järelbandega (need "vabastajad" kes tegelesid tsiviilelanikkonna vabastamisega toidust ja asjadest) kes peale saksa ranitsate märkamist meeste seljas nad ka pikemalt mõtlemata maha lasid maantee kelpasse. Ranitsad tõmmati laiali - isiklikud esemed, fotod ja toit loobiti laiali. Midagi kaasa ei võetud. Laibad maeti kohalike poolt sinna samasse maha- soe aeg ka ja hakkasid üpris kärmelt "lõhnama". Nädalake- paar hiljem sattusid samast kohast läbi minema üks vankritäis põgenikke Võrumaalt kes seda juttu kuuldes palusid neid fotosid ja esemeid näha. Kolm meest tunti ära ja pool aastakest hiljem olevat nende omaksed neile järgi tulnud. Kolmele kadunukesele kes ära tunti asjade põhjal. Neljas aga oli ka neile tundmata ja tema jäi sinna teekelpasse edasi puhkama. Puhkab tänase päevani seal männi all. Ilmselt väga meeletult raske teda üles leida ei oleks- kaks mändi seal üldse ongi. Heal juhul suudab ka üks matmise juures viibinu ehk õige männi ära näidata.
Kas need kaks nime on õiged - ma ei tea. Faktis, et kolm sealt üles kaevati ja koju viidi ma olen kindel. Küsimus oleks siis selles, et kas kamraadid võru poolt on millestki sellisest kuulnud? Neljanda mehe isiklikud asjad olevat võrru kaasa antud lootuses, et ehk keegi tunneb ka neljanda ära. Arvati see aeg, et ehk nad ikka enam-vähem ühe kandi mehed olid. Äkki on need asjad alles seal kuskil ja see neljas tundmatu saaks endale ka nime ja võib-olla ka parema koha puhkamiseks kui tolmuse kruusatee kraaviserv..
Kristel21
Uudistaja
Postitusi: 1
Liitunud: 22 Veebr, 2016 21:40
Kontakt:

Re: Võrumaa mehed

Postitus Postitas Kristel21 »

Tere! Leonhard Vana oli minu vanaonu ja see lugu on mulle tuttav. Mina temaga kohtunud ei ole, kuid vanaema rääkis, et tema vend suri peale sõda. Ta rääkis ka tulistamisest ja sellest, kuidas hiljem surnukeha tuvastamas käidi. Kahjuks mul ei ole kõik enam meeles ja mina mäletasin sootuks, et see toimus Tallinnas. Võibolla polnud vanaemal õiget infot ja nüüdseks ei ole vanaema ka enam elus. Leonhard Vana asjadest pole midagi järgi. Ma pole päris kindel, miks see nii on. Tean, et vanaema lapsepõlvekoduks olnud talu rööviti, aga kuna sealt koliti kunagi ära ja seda maja pole enam alleski, siis võisid asjad ka sinna jääda ning nüüdseks hävinud olla. Võibolla aitab see info edasi, et Leonhard Vana ei olnud pärit Sõmerpalu vallast vaid sealt lähedalt Kõlleste vallast ja minu teada lõpetas ta umbes sellel ajal Tartus kooli ning pidi veel Tallinnasse edasi õppima minema.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist