Info Vambola Kasaku kohta.

Teenistuskaaslaste, sugulaste jt inimeste otsimine foorumi kaudu.
Vasta
Ataman1
Uudistaja
Postitusi: 5
Liitunud: 13 Veebr, 2012 19:33
Kontakt:

Info Vambola Kasaku kohta.

Postitus Postitas Ataman1 »

Oleks väga tänulik igasuguse info eest Vambola Kasak'u 01.12.23 - 23.11.44 teenistuskäigu,auastme ja väeosa liigi kohta Saksa sõjaväes.Perekonnal on teada,et ta liitus vabatahtlikuna ,sõdis Pihkva ja Novgorodi oblastis ning Narva all,kus sai ka haavata ja peale paranemist puhkusele.Olen otsinud kõikide siin foorumis väljapandud linkide aadressidel ,kuid tulemus on null.Olen uurinud,et peale 1944 a.septembritaganemise algust naasis V.K. tagasi kodukohta ,vanaisa tallu ja peale mitmekordseid saksa ohvitseride kutseid (kes olid majutatud tema vanaisa tallu)taganeda koos nendega läände,otsustas ta jääda ikka kodumaale.Peale rinde üleminemist pidi ta ennast üles andma sõjakomissariaati ja kuna oli kaebajaid,siis anti talle valida,kas minna saksa väes teenimise eest kohtu alla või lunastada oma patud nõukogude kodumaa ees,minnes rindele.Nõnda sattus ta NA 917.Laskurpolgu trahviroodu ja saadeti Saaremaale,kus ta langes saarel toimunud viimasel lahingupäeval 23.novembril Torgu küla all toimunud lahingus, saades miinipildujamiini otsetababamuse kaevikusse kus viibis.Senimaani pole ma suutnud leida tema kohta andmeid sõdimise kohta saksa poolel ,ega ka matmisandmeid vene poolel.Andmed kogutud enamasti jutu tasandi inimestelt,kes midagi mäletavad.Loodan väga,et keegi oskaks otsinguis suunata,kuhu poole minna...
Reppin
Liige
Postitusi: 226
Liitunud: 08 Juun, 2005 14:23
Kontakt:

Re: Info Vambola Kasaku kohta.

Postitus Postitas Reppin »

2633 N 2 S 74 L 231-2, 235-2 Kasak Vambola m 1.12.1923

Riigiarhiivist tuleb küsida säilikut:

1 Kirjavahetus maakonna elanike Riigitööteenistusse astumise, Põlva Tellisetehase varustamise, "Eesti Leegioni" värbamise jt. küsimustes. 1926.a. ja 1927.a. sündimud kodanike, 1925. aastakäigu sõjaväekohuslaste, tööteenistuslaste ja maa-, linna- ning vallavalitsuste ja nende allasutuste teenistujate nimekirjad, kellele taotleti ajapikendust. Riigiarhiiv ERA.2633.2.74 18.07.1942, 12.02.1943-14.03.1944

Seal peaks siis olema leheküljed 231-1 ja 235-2, kus Vambola Kasakut mainitud.

Vene poolel on sellised andmed (sh. matmise kohta):
http://obd-memorial.ru/Image2/filterima ... da83f90446

Maetu Torgu valda, Torkeni külla (Torken = ilmselt Torgu mõis e. Torkenhof) ühishauda nr. 19. Kas see ka säilinud on, pole teada, kultuurimälestiste registrist ma seda ei leidnud.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist