Pildid leitud 1944 Volossovo vangilaagrist- kas keegi tunneb

Teenistuskaaslaste, sugulaste jt inimeste otsimine foorumi kaudu.
Vasta
s2si
Uudistaja
Postitusi: 8
Liitunud: 18 Jaan, 2009 16:17
Kontakt:

Pildid leitud 1944 Volossovo vangilaagrist- kas keegi tunneb

Postitus Postitas s2si »

Vana sõjamehe palvel riputan siia üles fotod, mille tema leidis 1944 Volossovo vangilaagrist maast. Ilmselt oli keegi need maha visanud kartes läbiotsimisi ja karistust. Palve esitanud sõjamehel õnnestus need enda jope voodri vahele peita ning mitmest vangilaagrist läbi käies lõpuks ka Eestisse tagasi tuua. Ta on neid näidanud ajaloohuvilistele mitmel pool, et ehk keegi tunneb kedagi ära, kuid senini edutult. Riputan need ka siia üles ja ehk näkkab. Piltidel olevate ja pühendustega inimeste nimed on: Ady, Nora, Etkar, Teele, Linda, Asta

Loetavad tekstid fotode tagakülgedel on järgmised:
Mälestuseks iseenesele! Haaslaval 28. okt. 43
Kallile vennale! Noralt. Tartus 12.11.43
Ady'kesele! Ainult see on vabaduse ja elu vääriline, kes selle eest päevast-päeva võitleb. 23 XI. 43 Tartus Noralt
Ady'le Astalt. Tartus 22. nov. 43
Selleks kui ununeb kõik. Vaprale Etkarile Lindalt 23 IV 43 (või 44)


Pilt
Pilt
taisikad
Uudistaja
Postitusi: 2
Liitunud: 08 Juun, 2015 10:00
Kontakt:

Re: Pildid leitud 1944 Volossovo vangilaagrist- kas keegi tu

Postitus Postitas taisikad »

Tere,
piltidel on minu ema Nora (Eleonore) Saar (hiljem Ulst), kes on kinkinud need oma vennale Ady (Adolf) Saarele, kes meie teada Sinimägedes surma sai. Kuidas pildid Volossova vangilaagrisse said? Veel on ühel pildil nende sõber Asta Paju, hiljem Pettai. Rohkem inimesi ma ei tunne. Ootan huviga, ehk on rohkem teada.
Taisi Kadarik
Kas on võimalik ühendust võtta vana sõjamehega - tahaks teda tänada, et maast leitud pildid kodumaale tõi. Minu käes on Ady päevik, võibolla tahaks ta rohkem teada inimesest, kelle nii isiklikud pildid ta päästis.
s2si
Uudistaja
Postitusi: 8
Liitunud: 18 Jaan, 2009 16:17
Kontakt:

Re: Pildid leitud 1944 Volossovo vangilaagrist- kas keegi tu

Postitus Postitas s2si »

Tere.

Kindlasti tahab nende piltide leidja enda lugu jagada ja ka kuulda, kellelt need pildi pärit olid. Tema vanusest tingituna on telefoni teel suhtlemine pisut raskendatud, siis katsun leida lähema paari nädala jooksul võimaluse teda külastada ja täpsemalt temaga rääkida. Võtan Teiega facebooki kaudu ühendust :)
taisikad
Uudistaja
Postitusi: 2
Liitunud: 08 Juun, 2015 10:00
Kontakt:

Re: Pildid leitud 1944 Volossovo vangilaagrist- kas keegi tu

Postitus Postitas taisikad »

Jään ootama.
Haugas
Liige
Postitusi: 211
Liitunud: 07 Nov, 2012 19:00
Asukoht: Tartumaa
Kontakt:

Re: Pildid leitud 1944 Volossovo vangilaagrist- kas keegi tu

Postitus Postitas Haugas »

taisikad kirjutas:Tere,
piltidel on minu ema Nora (Eleonore) Saar (hiljem Ulst), kes on kinkinud need oma vennale Ady (Adolf) Saarele, kes meie teada Sinimägedes surma sai. Kuidas pildid Volossova vangilaagrisse said? Veel on ühel pildil nende sõber Asta Paju, hiljem Pettai. Rohkem inimesi ma ei tunne. Ootan huviga, ehk on rohkem teada.
Taisi Kadarik
Kas on võimalik ühendust võtta vana sõjamehega - tahaks teda tänada, et maast leitud pildid kodumaale tõi. Minu käes on Ady päevik, võibolla tahaks ta rohkem teada inimesest, kelle nii isiklikud pildid ta päästis.
Ühe daami nime lasin jämedamaks. See daam on minu naaber. Pildilt ma teda ära ei tundnud. Siiani hinges, kuid kui ma teda viimast korda väljas nägin (ca aasta tagasi), siis arvata, et ta enam eriti kontaktne ei olnud. Tütar on tal järelevaatajaks.
s2si
Uudistaja
Postitusi: 8
Liitunud: 18 Jaan, 2009 16:17
Kontakt:

Re: Pildid leitud 1944 Volossovo vangilaagrist- kas keegi tu

Postitus Postitas s2si »

Nüüdseks on need fotod, kust neiud ära tunti, oma õigesse koju jõudnud. Tänan kõiki, kes sellele kaasa aitasid!

Ühe pildi taga võib veel olla ühe nimena kirjas Lea või Leo. Kahjuks on tekst väga tuhmunud.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist