Meie saksa keele õpetaja.

Teenistuskaaslaste, sugulaste jt inimeste otsimine foorumi kaudu.
Vasta
Mathias Lutz
Liige
Postitusi: 609
Liitunud: 04 Mär, 2005 23:55
Kontakt:

Meie saksa keele õpetaja.

Postitus Postitas Mathias Lutz »

Nimelt huvitab,kas meie kallis õps teenis saksa poole peal ja kui,siis kellena.Nimi oli Rauk Jüri ja ta oli 1960-1970 aastatel Orissaare KK õpetaja.Kooliajal sahinad käisid,et vana oli lausa ohvitser olnud.
Kasutaja avatar
ktamm
Liige
Postitusi: 1119
Liitunud: 03 Mär, 2005 23:01
Asukoht: Vaivara
Kontakt:

Postitus Postitas ktamm »

Vene ajal ikka saksa väes olnud meest ajalooõpetajaks küll ei pandud.
Kuigi juhtus kindlasti igasugu asju. Mina tean ühte 20 diviisi patareiülemat, suurmaaomaniku poega, kes 70-te algul oli sovhoosi direktor ja parteis. Aga siis kaebas lõpuks keegi ikka.
OveT.
Liige
Postitusi: 2610
Liitunud: 22 Jaan, 2004 13:22
Kontakt:

Postitus Postitas OveT. »

Meile andis tööõpetust Saksa armees ohvitserina sõdinud kirjamees Julius Ungru.
Palun alati pakkuda märke, medaleid, riste, autasusid tsaari, eesti ja saksa ajast. Samuti dokumente, postkaarte ja fotosid igal teemal, vorme, kiivreid, pandlaid, mõõku jms. 52-23353 ri28le@hot.ee
Shiim
Moderaator
Postitusi: 1720
Liitunud: 20 Jaan, 2005 2:52
Kontakt:

Postitus Postitas Shiim »

katja kirjutas:Vene ajal ikka saksa väes olnud meest ajalooõpetajaks küll ei pandud.
Keila I Keskkooli direktor oli aastatel 1961 - 1984 Endel Kukner, soomepoiss, Taavetti allohvitseride kooli lõpetanud mees.

Kord olid koolis poisid uhkeldanud oma isadega ja Kukneri poeg olla toonud soome mundris isa foto, et "Näete kui kõva mees minu isa on!" :lol:
Aga siiski saadi õigel ajal jaole ja jama jäi tulemata.
[url=http://www.hot.ee/emulaator][img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan3.gif[/img][/url]
Summeri pirisemisel on metsavennal aega hüpata laskepessa ja oodata mis sünnib - kas tegemist on inimese, looma või linnuga, või hoopis UFO-ga kirsavoi saabastes, automaat kaelas. Viimasel juhul kohe tuli peale.
Kasutaja avatar
jaan59
Liige
Postitusi: 264
Liitunud: 06 Apr, 2006 20:53
Asukoht: Mäksa
Kontakt:

Postitus Postitas jaan59 »

Kaljo Kiisa kõrvale tooks näiteks Artur Rinne...,oli ju ikka vägagi populaarne mees.Veel meenub näitleja Heino Mandri kes tagatipuks tihtipeale mängis filmides saksa ohvitsere :)
ice343
Liige
Postitusi: 243
Liitunud: 24 Mär, 2007 22:14
Asukoht: Ida-Virumaa
Kontakt:

Postitus Postitas ice343 »

Erik kirjutas:Kuskilt oli kõlakas et Kaljo Kiisk kah tiirukese saksa poolelt läbi käinud ...aga sai näidelda küll ja küll...
See pole mingi kõlakas vaid tõsi jutt. Tsitseerin ühest intervjuust lõigu:
Läksite mobilisatsiooniga Saksa sõjaväkke nagu tuhanded ja tuhanded teised, kas saksa või vene vägedesse. Aga kas see oli ka teie oma tahtmine?

Mina läksin täiesti hea meelega. Enne seda olin omakaitses, mu isa oli kaitseliitlane. Tema läks sakslaste ajal omakaitsesse ja mina läksin ka, ta ütles küll, et nii noor, mis sa nüüd, aga eriti ei vaielnud. Meil oli kaks püssi kodus seina peal. Ja kui tuli mobilisatsioon, ei olnud meil peres mingisugust ohkimist, ütlesin: „Jah, kõike head, mina lähen.“ See oli täiesti normaalne asjade käik.
Tallinnfilmis teadis minu Saksa sõjaväes olemisest veel seda veel vaid Arvo Kruusement, kes oli noorem ja sõjaväeteenistuses. Ja Heino Pars, kellega me olime koos ühel ajal õppelaagris ja haigelaagris. Ühe aasta poisid ju! Ta sai haavata ja läks kinni veel.
Aga sakslased andsid meile Sinimägedest taandudes Pärnus võimaluse kadumiseks, mida ma ka koos teistega kasutasin.
Kasutaja avatar
jaan59
Liige
Postitusi: 264
Liitunud: 06 Apr, 2006 20:53
Asukoht: Mäksa
Kontakt:

Postitus Postitas jaan59 »

ice343 kirjutas:
Erik kirjutas:Kuskilt oli kõlakas et Kaljo Kiisk kah tiirukese saksa poolelt läbi käinud ...aga sai näidelda küll ja küll...
See pole mingi kõlakas vaid tõsi jutt. Tsitseerin ühest intervjuust lõigu:
Läksite mobilisatsiooniga Saksa sõjaväkke nagu tuhanded ja tuhanded teised, kas saksa või vene vägedesse. Aga kas see oli ka teie oma tahtmine?

Mina läksin täiesti hea meelega. Enne seda olin omakaitses, mu isa oli kaitseliitlane. Tema läks sakslaste ajal omakaitsesse ja mina läksin ka, ta ütles küll, et nii noor, mis sa nüüd, aga eriti ei vaielnud. Meil oli kaks püssi kodus seina peal. Ja kui tuli mobilisatsioon, ei olnud meil peres mingisugust ohkimist, ütlesin: „Jah, kõike head, mina lähen.“ See oli täiesti normaalne asjade käik.
Tallinnfilmis teadis minu Saksa sõjaväes olemisest veel seda veel vaid Arvo Kruusement, kes oli noorem ja sõjaväeteenistuses. Ja Heino Pars, kellega me olime koos ühel ajal õppelaagris ja haigelaagris. Ühe aasta poisid ju! Ta sai haavata ja läks kinni veel.
Aga sakslased andsid meile Sinimägedest taandudes Pärnus võimaluse kadumiseks, mida ma ka koos teistega kasutasin.
------------------------------------------------------------------------------------------------------haigelaager?? ehk oli heidelaager pigem?
ice343
Liige
Postitusi: 243
Liitunud: 24 Mär, 2007 22:14
Asukoht: Ida-Virumaa
Kontakt:

Postitus Postitas ice343 »

jaan59 kirjutas:
ice343 kirjutas:
Erik kirjutas:Kuskilt oli kõlakas et Kaljo Kiisk kah tiirukese saksa poolelt läbi käinud ...aga sai näidelda küll ja küll...
See pole mingi kõlakas vaid tõsi jutt. Tsitseerin ühest intervjuust lõigu:
Läksite mobilisatsiooniga Saksa sõjaväkke nagu tuhanded ja tuhanded teised, kas saksa või vene vägedesse. Aga kas see oli ka teie oma tahtmine?

Mina läksin täiesti hea meelega. Enne seda olin omakaitses, mu isa oli kaitseliitlane. Tema läks sakslaste ajal omakaitsesse ja mina läksin ka, ta ütles küll, et nii noor, mis sa nüüd, aga eriti ei vaielnud. Meil oli kaks püssi kodus seina peal. Ja kui tuli mobilisatsioon, ei olnud meil peres mingisugust ohkimist, ütlesin: „Jah, kõike head, mina lähen.“ See oli täiesti normaalne asjade käik.
Tallinnfilmis teadis minu Saksa sõjaväes olemisest veel seda veel vaid Arvo Kruusement, kes oli noorem ja sõjaväeteenistuses. Ja Heino Pars, kellega me olime koos ühel ajal õppelaagris ja haigelaagris. Ühe aasta poisid ju! Ta sai haavata ja läks kinni veel.
Aga sakslased andsid meile Sinimägedest taandudes Pärnus võimaluse kadumiseks, mida ma ka koos teistega kasutasin.
------------------------------------------------------------------------------------------------------haigelaager?? ehk oli heidelaager pigem?
No ma arvan, et ta võis pihta saada ja siis haiglasse minna ja kutsus seda niiviisi. Mina pole seda ise kirjutand. Lõik on mingisuguselt lehelt võetud ei jäänd kahjuks link meelde.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 12 külalist