Albert Pastarus

Teenistuskaaslaste, sugulaste jt inimeste otsimine foorumi kaudu.
Vasta
Kasutaja avatar
Joonas
Liige
Postitusi: 33
Liitunud: 26 Jaan, 2007 12:32
Kontakt:

Albert Pastarus

Postitus Postitas Joonas »

Tere.Vajaks natuke abi

Kas keegi teab mingit informatsiooni tema kohta.Ta oli mu vanaisa.Kahjuks on ta surnud kuid ta kamraadid elavad veel ja ma plaanin nende kokkutulekule minna.Ma tean ainult seda et ta võitles kuskil cherkassy rõngas ja Pataljon ''Narwa'' Division ''Wiiking''.Paluks abi!
Lihtne inimene kellele meeildib ajalugu
MOrav
Liige
Postitusi: 2150
Liitunud: 28 Dets, 2004 20:45
Kontakt:

Postitus Postitas MOrav »

PASTARUS, Albert, Jaan s. 1919 Valgamaa Hummuli v., elas illegaalselt, arr. 30.07.46, trib. 22.03.47 §58-1a, 58-11, 10a. ; Novosibirski obl. Tšistoozjornoje raj., vab. 05.01.60. [ar 258/2372]

*

ERAF.8SM.1.573
PASTARUS, Albert. Jaan. 1919. Arreteeritud

ERAF.129SM.1.258
HABICHT August Jakob (1908). PASTARUS Albert Jaan (1919)

*

S.t et Tõnismäel riigiarhiivis saab lugeda toimikuid. Hoiatus: need on põhiliselt vene keeles ja enamasti lisaks käsitsi kirjutatud.
Kasutaja avatar
Joonas
Liige
Postitusi: 33
Liitunud: 26 Jaan, 2007 12:32
Kontakt:

Postitus Postitas Joonas »

aitäh vastuse eest :D

Ma tahaks saada fotosid ka tema kohta

veel kas keegi teab veel neid inimeste nimesid kes murdsid cherkassy rõngast läbi(eestlased)
Lihtne inimene kellele meeildib ajalugu
Kasutaja avatar
Abramis
Liige
Postitusi: 627
Liitunud: 21 Mär, 2005 20:23
Kontakt:

Postitus Postitas Abramis »

Tserkassõ e. Korsun Sevtsenkovski kotist väljamurdnutest on minul teada näiteks Gustav Nõmm, tel. 7764071.

Kui lähed külla siis kutsu mind ka!
http://www.oldschool.ee

"He also serves, who only stands and waits!"
The New Testament
Shiim
Moderaator
Postitusi: 1720
Liitunud: 20 Jaan, 2005 2:52
Kontakt:

Postitus Postitas Shiim »

Informatsiooni saad pataljon Narwa ajalooraamatutest ("MINU AU ON TRUUDUS", "TERASEST TUGEVAMAD" ning "VISADUS VÕITIS").
[url=http://www.hot.ee/emulaator][img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan3.gif[/img][/url]
Summeri pirisemisel on metsavennal aega hüpata laskepessa ja oodata mis sünnib - kas tegemist on inimese, looma või linnuga, või hoopis UFO-ga kirsavoi saabastes, automaat kaelas. Viimasel juhul kohe tuli peale.
Kasutaja avatar
Joonas
Liige
Postitusi: 33
Liitunud: 26 Jaan, 2007 12:32
Kontakt:

Postitus Postitas Joonas »

sain ühe käest need raamatud kätte vaatasin taga olevad registrid ära aga ei leidnud midagi tema kohta küll tema sõbra lembit mägedi kohta
Lihtne inimene kellele meeildib ajalugu
vibu11
Liige
Postitusi: 67
Liitunud: 18 Okt, 2006 15:57
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas vibu11 »

Albert Pastarus-
vanemad: Jaan (1879-10.01.1950 Novosibirski obl., Russia) ja Liisa (1887- 22.08.1951)
lapsed: Liidia
vennad:õed- Emine (s.1913) , Lembit Adolf (s. 1924), Astrid Jessy (s. 1929) ja Minna
Olen huvitatud Ratsaväerügemendiga seonduvast
pepe05
Uudistaja
Postitusi: 20
Liitunud: 19 Aug, 2010 0:45
Kontakt:

Postitus Postitas pepe05 »

tere kas tegu oli inimesega ,kes elas Hallistes elulõpus
Kasutaja avatar
Skald
Liige
Postitusi: 143
Liitunud: 13 Sept, 2008 8:52
Asukoht: Tartumaa
Kontakt:

Postitus Postitas Skald »

Mul on olemas ka Ants Tedre tehtud viimased täiendused ja parandused "Minu au on truudus" 2.trükis olevale nimekirjale, kuid ka siin pole küsitava isiku kohta midagi. Võin uurida Tartus olevate Wikingi poiste käest, äkki nime mainimine kisub mälusoppidest midagi välja, kuid ega palju lootust sellele panna ei saa.
pepe05
Uudistaja
Postitusi: 20
Liitunud: 19 Aug, 2010 0:45
Kontakt:

Postitus Postitas pepe05 »

sama inimene oli ka taagepera kandis metsavend koos vennaga varastasid venelastelt põhukuhjast või turbaaunast kuulipilduja.Ta ise rääkis seda lugu 30 aastat tagasi.Meeles veel ,et ta vend hukkus ja ta mattis venna punkri lähedale metsa ja ta ümber mattis 10 saksa automaati. Ja iga aasta käis venna surmaaastapäeval oma punase külgkorviga jaawaga punkri juures venna haual. Rääkis ka seda lugu piiramis rõngast kuid kahjuks seda lugu praktiliselt ei mäleta.Olles siis väiksed poisid ja olime huvitatud hoopis sellest ,et saaks jawaga sõita.
Walther
Liige
Postitusi: 64
Liitunud: 17 Dets, 2005 19:46
Kontakt:

Postitus Postitas Walther »

Lembit Pastarus langes metsavennana Valgamaal Vaokülas 29.09.1945.
Ilmselt siis sama mees, kes koos 10 saksa automaadiga maetud on.
Kas haua asukohast perekonnas teatakse midagi?

Langemise kohta peaks olema teavet Riigiarhiivis: F131, s. 37, l. 95.
Kasutaja avatar
Joonas
Liige
Postitusi: 33
Liitunud: 26 Jaan, 2007 12:32
Kontakt:

Postitus Postitas Joonas »

pepe05 kirjutas:sama inimene oli ka taagepera kandis metsavend koos vennaga varastasid venelastelt põhukuhjast või turbaaunast kuulipilduja.Ta ise rääkis seda lugu 30 aastat tagasi.Meeles veel ,et ta vend hukkus ja ta mattis venna punkri lähedale metsa ja ta ümber mattis 10 saksa automaati. Ja iga aasta käis venna surmaaastapäeval oma punase külgkorviga jaawaga punkri juures venna haual. Rääkis ka seda lugu piiramis rõngast kuid kahjuks seda lugu praktiliselt ei mäleta.Olles siis väiksed poisid ja olime huvitatud hoopis sellest ,et saaks jawaga sõita.

Tere. Kas te olete Albert Pastaruse kohta kuulnud midagi või temaga kohtunud?
Lihtne inimene kellele meeildib ajalugu
pepe05
Uudistaja
Postitusi: 20
Liitunud: 19 Aug, 2010 0:45
Kontakt:

Postitus Postitas pepe05 »

kui tegu sama inimesega ,kes elas viljandimaal hallistes 70ndate lõpus ja 80ndate alguses. siis olen kohtunud temaga aga siis olin vaid väike koolipoiss ja käisime ikka vahest tema pool ,kui igav oli .
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist