"Sõja ja rahu vahel"

Raamatud, ajakirjad, muud trükis ilmunud materjalid. Filmid. Webilehed. Muud kohad kust infot ammutada...
Kasutaja avatar
Marissa
Liige
Postitusi: 1069
Liitunud: 10 Juun, 2005 8:57
Kontakt:

"Sõja ja rahu vahel"

Postitus Postitas Marissa »

Olen kuulnud et selle raamatu 2. osa peaks ilmuma varsti. (Tõsi küll, ma olen seda kuulnud juba mitme ajaloolase käest juba paar aastat.) Kaugel selle raamatuga lood on ja mis perioodi see käsitleb? Viimane info oli, et raamat trükikojas juba ...
Kes kontrollib olevikku, kontrollib minevikku. See kes kontrollib minevikku, kontrollib ka tulevikku.
andrus
Liige
Postitusi: 4332
Liitunud: 02 Juul, 2004 11:39
Kontakt:

Postitus Postitas andrus »

Samuti rahvusarhiivi hoole all tegutsev MTÜ S-Keskus avaldab aastast 2004 sarja „Sõja ja rahu vahel”, mis käsitleb Eesti julgeolekupoliitika ajalugu aastatel 1939–1956. Sarja teine, aastaid 1940–1941 käsitlev köide ilmub tänavu. Uurimistöö ja tulemuste kokkuvõtmine koguteosesse on aeganõudev tegevus. Seda osutab ka suuremate kogemus – kümneköiteline Teise maailmasõja ajalugu käsitlev saksa koguteos ilmus aastatel 1979–2008.
http://www.epl.ee/artikkel/471575 , tundub, et sõjaks veel see aasta ei lähe.
Samas, iseasi, palju seda Hiio juttu uskuda tasub, Laidoneri Muuseumi 2008.a. aastaraamat siiani ilmumata, kuigi lubatakse ka seda:
Järgmine aastaraamat puudutab eestlaste väeteenistust keskajast tänapäevani.
andrus
Liige
Postitusi: 4332
Liitunud: 02 Juul, 2004 11:39
Kontakt:

Postitus Postitas andrus »

Tallinna poodides on siis näha teist osa müügil, hind nelja ja poole saja ringis.
alex
Liige
Postitusi: 356
Liitunud: 14 Apr, 2005 9:21
Kontakt:

Postitus Postitas alex »

Okupatsioonimuuseumis 370eeku
Kasutaja avatar
Marissa
Liige
Postitusi: 1069
Liitunud: 10 Juun, 2005 8:57
Kontakt:

Postitus Postitas Marissa »

Sai siis hangitud ka see raamat endale mõned päevad tagasi. Pikemalt ei saa raamatut kommenteerida veel, sest ajapuudusel on see lihtsalt läbi sirvitud. Aga piisas sellest, et esitada üks küsimus: kas üldse koostajad mõtlesid ka natuke, enne kui lasid selle trükki?! Või hakatakse meie ajalugu ümber kirjutama. Igal juhul lk 260 viitab sellele ...
Kes kontrollib olevikku, kontrollib minevikku. See kes kontrollib minevikku, kontrollib ka tulevikku.
Kasutaja avatar
oleeg
Liige
Postitusi: 5193
Liitunud: 23 Jaan, 2006 14:10
Asukoht: Kodutares
Kontakt:

Postitus Postitas oleeg »

Põnev, väga põnev :scratch:

Pärast raamatuga tutvumist ma enam ei imesta, miks Kl-i tegevuse aluseid ikka ja jälle muutma peab... Aga pildiallkirju on vist kohati "enampakkumise"korras tekitatud...

terv
o
Kasutaja avatar
oleeg
Liige
Postitusi: 5193
Liitunud: 23 Jaan, 2006 14:10
Asukoht: Kodutares
Kontakt:

Postitus Postitas oleeg »

Huvitav huvitav...
"Punaarmee sõjaväe vandetõotus" trükiti eesti keeles alles 1941. aastal ja sedagi suure kiiruga. Ladumisele anti 08.02.1941 ja trükki 17.02.1941. Aga näe - kaasaegne ajalugu annab aastaks 1940. Ei teagi enam, mida uskuda...

terv
o
Kasutaja avatar
oleeg
Liige
Postitusi: 5193
Liitunud: 23 Jaan, 2006 14:10
Asukoht: Kodutares
Kontakt:

Postitus Postitas oleeg »

:evil:
"Olemasolevatel andmetel arreteeriti Eestis NKVD poolt 1941. aasta juunis 28 inimest (SIC! :twisted: ) ning juulis 121."

Tule taevas appi, mille ma küll ostnud olen :wall: :wall: :wall:

Vähe sellest, et matemaatika tuleb abiks võtta õige lehekülje leidmisel - see on ju HALTUURA!

terv
o
Lemet
Liige
Postitusi: 19913
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Postitus Postitas Lemet »

Nagu ütles mu kunagine õpetaja- haltuura, mu kallis, on väljaspool tööaega teostatud sita kvaliteediga töö. Ergo, tööajal sita keeramine pole seda teps mitte. Nagu ka väljaspool tööaega kõrgekvaliteedilise töö tegemine. :wink:
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
oleeg
Liige
Postitusi: 5193
Liitunud: 23 Jaan, 2006 14:10
Asukoht: Kodutares
Kontakt:

Postitus Postitas oleeg »

Ergo, tööajal sita keeramine pole seda teps mitte...
:scratch:
Ka nii võib, kuid kõigel on piirid. See nn kaasaegne ajalugu või õigeminei selle kiht on niigi õhkõrn ja aukudega, nüüd tekitatakse veel segadust juurde. Kuulsust sellega küll ei koguta...
Huvitav, kui paljudes koolides tuleb ajalooõpetajatel selgitada õpilastele, et ilusa raamatu kirjutanud onud ja tädid on eksinud? Ja siis veel kõik need raamatu soetanud tädi Maalid, kes kõik selle jama omal nahal üle on elanud?

Nagu üks mu tuttav vahel ütleb: "sellest tuleb suuuuur jama!" Ja mitte täna või homme. Tuleb aastate pärast. Ja tuleb "sõbralikelt" naabritelt - ise kirjutasite! Ja jälle on antud põhjus ilkumiseks! :evil:
Kas mitte ühtegi asja ei või ka korralikult teha? :?:

terv
o
Kasutaja avatar
oleeg
Liige
Postitusi: 5193
Liitunud: 23 Jaan, 2006 14:10
Asukoht: Kodutares
Kontakt:

Postitus Postitas oleeg »

Küllo Arjakas on leidnud:
"Koguteos näitab Eesti ajalooteaduse praegust taset. Käsitlus on põhjalik ja detailirohke."
Postimees AK, 17.apr.2010 NR 136 lk. 7:"Kaalukas koguteos"

Tsiteerides üht ajalooteaduse tõusvat tähte: "...selles taseme näitamises on tal õigus, aga millline tase?"

terv
o
Kasutaja avatar
Marissa
Liige
Postitusi: 1069
Liitunud: 10 Juun, 2005 8:57
Kontakt:

Postitus Postitas Marissa »

Sain sellise kutse S-Keskuselt:

Palume Teid koguteose „Sõja ja rahu vahel” II köite esitlusele
27. aprillil 2010. a. kell 16.00–18.00 Okupatsioonide Muuseumis (Toompea 8 ).


Nii et kes viitsib ja tahab, minug kohale!
Kes kontrollib olevikku, kontrollib minevikku. See kes kontrollib minevikku, kontrollib ka tulevikku.
Kasutaja avatar
oleeg
Liige
Postitusi: 5193
Liitunud: 23 Jaan, 2006 14:10
Asukoht: Kodutares
Kontakt:

Postitus Postitas oleeg »

Lk 256 tuvastasin pildiallkirja:
"Nelja 305 mm kahuriga Eesti rannapatarei nr 1 Aegna saarel. 15. märts 1923. (ERA)"

Loed, vaatad pilti kahest suurtükitornist ja mõtled: midagi on mäda...

terv
o
Kasutaja avatar
oleeg
Liige
Postitusi: 5193
Liitunud: 23 Jaan, 2006 14:10
Asukoht: Kodutares
Kontakt:

Postitus Postitas oleeg »

Huvi pärast vaatasin raamatu I osa... Hea, et ma istusin!!!
Lk. 389 loen pildiallkirja:" Eesti kaitseliitlased Soome kaitseliitlasi tervitamas."
SIC!!!
Sedavõrd informatiivse pildiallkirja eest tuleks auraha anda! :evil:

Pildil on vähemalt 5 Vabadusristi kavaleri, tervelt üks Kaitseliidu ülem, tervelt üks KL Tallinna Maleva pealik jne jne, rääkimata Soome Suojeluskunta esindajatest :scratch:

:crying:
Küllo Arjakas on ikka väga täpselt määratlenud:
Koguteos näitab Eesti ajalooteaduse praegust taset
Kasutaja avatar
oleeg
Liige
Postitusi: 5193
Liitunud: 23 Jaan, 2006 14:10
Asukoht: Kodutares
Kontakt:

Postitus Postitas oleeg »

II osa lk 270:
"Alles 12. veebruaril 1941 võttis Balti erisõjaväeringkonna esindaja kõik rügemendi koosseisu kuulunud vedurid ja vagunid üle. Nende edasise saatuse kohta andmed puuduvad."
:write:

Ei puudu: soomusvagunid saadeti Brjanskisse lattu nr. 60, soomustatud platvormid anti mereväele kasutamiseks rannakaitses, jne.

o
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist