Ohvitseriks aastaga!

Raamatud, ajakirjad, muud trükis ilmunud materjalid. Filmid. Webilehed. Muud kohad kust infot ammutada...
Incc
Liige
Postitusi: 117
Liitunud: 03 Okt, 2008 12:16
Kontakt:

Ohvitseriks aastaga!

Postitus Postitas Incc »

http://www.ksk.edu.ee/est/yld/uudised/i ... ewsID=1623

See aeg on siis nüüd kätte jõudnud!
War, war never changes...
Kasutaja avatar
Madis22
Liige
Postitusi: 1476
Liitunud: 09 Mär, 2005 14:11
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Madis22 »

Krt küll! Juba praegu on seersandina rühma rivistades tahtmine karjuda "lipnikud paigale!" varsti saab siis sama teha noorem-leitnanditega. Kõik kohad on neid ohvitseriauastmega lihtsõdureid täis, kes tegelikult üksuse juhtimisega tegeleda ei taha ega viitsi, vaid eelistavad patrullvõistlustel kuulsust koguda või seltskonnaüritustel paradeerida.
The laws of physics is more what you'd call 'guidelines' than actual rules.
Kasutaja avatar
kaur3
Liige
Postitusi: 6229
Liitunud: 26 Juul, 2005 12:09
Kontakt:

Postitus Postitas kaur3 »

Kui võtta foorumi teemad üldiselt kokku, siis:

- iseseisva konventsionaalse sõja jaoks piisavat suurtükiväge meil sisuliselt pole,

- iseseisva konventsionaalse sõja jaoks piisavat meditsiooniteenistust sisuliselt pole,

- iseseisva konventsionaalse sõja jaoks piisavat kaasaegset TT-võimekust pole,

- iseseisva konventsionaalse sõja jaoks piisavat ÕT võimekust pole

jne.

Selles valguses ei tundu "ühe aastaga ohvitseriks!" kuulutus üldse nii valus.

Nagu hillart "meediku eriala" teemas soovitas, siis ei tasu taolisi asju südamesse võtta ning lähme parem metsa. Metsas on tegemist nii väikeste üksuste taktikaga, et ühe aastase haridusega ohvitserid peaks oma patrullidega hakkama saama küll.
Brigadir
Liige
Postitusi: 30
Liitunud: 03 Mai, 2004 16:55
Kontakt:

Postitus Postitas Brigadir »

Tahaks kah hädakisale oponeerida. Praegu on meil kaitseväes palju endisi "3-nädalaga lipnikuks" ohvitsere, kes ühel hetkel kõik nooremleitnantiteks ülendati ja rõõmsalt sõdureid metsas põrgatasid. Selle kõrval on aastane ohvitserikursus ilmselge kvalitatiivne samm edasi.

Teine positiivne joon on see, et tsiviilharidusega + korraliku sõjalise väljaõppega ohvitser on tõenäoliselt parem juht, kui kitsama taustaga (sõj. õpe+sõj. haridus) ohvitser. Kvaliteet tõuseb.

Kolmas või pigem üldine joon on see, et kaitseväe juurde tuleb teiste elualade ja erialade esindajaid. Praegune maj. olukord soosib seda veel omakorda. Kui nüüd suletaks tee ainult reservohvitseri õppega tegelste vastuvõtuks ehk siis suunataks nad kõik sõjakooli aastasest õppest läbi - parim, mis võiks juhtuda!
alban
Liige
Postitusi: 1208
Liitunud: 11 Veebr, 2005 17:01
Kontakt:

Postitus Postitas alban »

Ma kujutan ette, et see 1 aastase sõjakooli kursuse läbi teinud ohvitser on tunduvalt parema kvaliteediga kui 90ndate alguse Soome mõnenädalase kursuse või VROK-i läbi teinud lipnik ja seda põhjustel, et:

1) eelduseks on ajateenistuse läbimine;
2) eelduseks on kõrghariduse olemasolu.

Need 2 asja koostoimes tähendavad seda, et sõduri baaskursust ei pea nullist selgeks tegema vaid need on õppurile juba teada, ära saab jätta nn. "üldharivad" ained, mida põhikursuse 3 aastat päris palju sisaldab ja saab keskenduda ainult eriala ainetele. Samuti peab silmas pidama, et kõrgharitud õppur on oma õppimisvõimet juba eelnevalt tõestanud ja kvaliteetsele baasmaterjalile saab kiirelt ainult kvaliteeti juurde lisada. Kuulutusest jäi silma see, et ametikohaks saab peale lõpetamist olema rühmaülem, seega ei pea olemasolevad teenistuses olevad ohvitserid kartma, et keegi peale aastat sõjakoolis staapi tuleb ja neid kamandama hakkab.
Kasutaja avatar
oleeg
Liige
Postitusi: 5193
Liitunud: 23 Jaan, 2006 14:10
Asukoht: Kodutares
Kontakt:

Postitus Postitas oleeg »

Kolmas või pigem üldine joon on see, et kaitseväe juurde tuleb teiste elualade ja erialade esindajaid.

Milliste erialade esindajaid võiks prognoosida ?
Praegune maj. olukord soosib seda veel omakorda.
:shock:
Uute seaduste valguses :scratch:
Ei oleks sugugi nii kindel...
Kui nüüd suletaks tee ainult reservohvitseri õppega tegelste vastuvõtuks ehk siis suunataks nad kõik sõjakooli aastasest õppest läbi - parim, mis võiks juhtuda!
Sellega olen 100% nõus!

terv
o
Incc
Liige
Postitusi: 117
Liitunud: 03 Okt, 2008 12:16
Kontakt:

Postitus Postitas Incc »

Mis erialadelt uued ohvitsrid olla võiksid? Mis armeele kõige rohkem kasu tooks?
War, war never changes...
Kasutaja avatar
krizz
Liige
Postitusi: 2088
Liitunud: 18 Mär, 2006 1:59
Asukoht: Eesti Kuningriik
Kontakt:

Postitus Postitas krizz »

Incc kirjutas:Mis erialadelt uued ohvitsrid olla võiksid? Mis armeele kõige rohkem kasu tooks?
Kamikazed ehk? Õpetatakse aastaga õhku tõusma ja rohkem polegi ju neile vaja... :scratch:
* Otsin pilte ja infot Aegna merekindluses teeninutest, eriti aastatest 1930-34 *
* Meie peaülesanne olgu peatada eestlaste väljasuremine. Ukrainlased ei sure välja ka siis, kui nad kotavad (enamasti venelastega asustatud) Ida-Ukraina ja Krimmi! *
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

Mis erialadelt uued ohvitsrid olla võiksid? Mis armeele kõige rohkem kasu tooks?
Tõesti raske ära arvata! Omal ajal lubati mata 2 ära parandada, kui ennast üles annan. No nii lollile oleks ainuke tee olnud stroibati politrukkide kool kilulinna ääres. Ma leidsin, et kusagil on siiski piir täieliseks rämpsuks muutumisel. Nüüd olen oma imestuseks avastanud, et sealt kloaagist on meil lausa vanemohvitsere pärit!?
mutionu
Liige
Postitusi: 1467
Liitunud: 08 Nov, 2005 15:52
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas mutionu »

Incc kirjutas:Mis erialadelt uued ohvitsrid olla võiksid? Mis armeele kõige rohkem kasu tooks?
Minu arusaamist mööda oleks Kaitseväele vaja igasuguseid mehi. Projektijuhid, ITimehed, insenerid jne. Sõjamehi on ka vaja kuid sõjamees ilma tagalata ei sõdi väga kaua.
Kasutaja avatar
oleeg
Liige
Postitusi: 5193
Liitunud: 23 Jaan, 2006 14:10
Asukoht: Kodutares
Kontakt:

Postitus Postitas oleeg »

Eelkõnelejatega suuresti nõus, kuid millise valdkonna spetsialiste võib suure tõenäosusega näha eriala vahetamas? Edukaid IT mehi, tublisid insenere ? :write:
Ei saa välistada, kuid selles võib kahelda...

terv
o
Brigadir
Liige
Postitusi: 30
Liitunud: 03 Mai, 2004 16:55
Kontakt:

Postitus Postitas Brigadir »

Igasugu prognoosimised ja ennustamised on tänamatu tegevus. Elame-näeme. Oleks tore tõesti IT-spetse, psühholooge, tehnikamehi, logistikuid jt näha sõjakooli poole sammumas.

Samas võiks ka üks tegija politoloog sammud sinna poole seada, mõned tublid aastad ära teenida ja siis omal alal kogemuse võrra rikkamana midagi asjalikku teha. Väga palju on meil neid, kes raamatutarkust täis, püssirohulõhna pole nuusutanud.
metssiga
Liige
Postitusi: 1688
Liitunud: 11 Nov, 2005 19:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas metssiga »

Brigadir kirjutas:Igasugu prognoosimised ja ennustamised on tänamatu tegevus. Elame-näeme. Oleks tore tõesti IT-spetse, psühholooge, tehnikamehi, logistikuid jt näha sõjakooli poole sammumas.

Samas võiks ka üks tegija politoloog sammud sinna poole seada, mõned tublid aastad ära teenida ja siis omal alal kogemuse võrra rikkamana midagi asjalikku teha. Väga palju on meil neid, kes raamatutarkust täis, püssirohulõhna pole nuusutanud.

Ega selliseid, Brigadiri soovitud mehi ka päris puudu pole (nt. Terras on lõpetanud Bundeswehri kõrgkooli). Ja ka püssirohulõhna nuusutanud mehi on päris palju. Aga sellest "raamatutarkusest", millest Brigadiril endal on vist puudusi, siis mina välja peal eelistaks küll käske saada "raamatutarkuse", mitte "püssirohu" teadmistega mehelt (üllatus küll, aga raamatutes on väga palju tarkusi).
Oman vastavaid kohustusi ja piiramatuid õigusi antud ülesannete täitmisel.
metssiga
Liige
Postitusi: 1688
Liitunud: 11 Nov, 2005 19:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas metssiga »

kaur3 kirjutas:Nagu hillart "meediku eriala" teemas soovitas, siis ei tasu taolisi asju südamesse võtta ning lähme parem metsa.
Tegelt päris kummaline oli see, et major Hillar T. vingus ja virises siin foorumis aastate kaupa, siis keegi soovitas, et kirjuta oma soovid "Sõdurisse" , hillart vastas, et oh keegi mind ei kuula ja üldse kõik on lollid (ainult hillart on tark), siis ikka soovitati "Sõduris" avaldada artikkel, hillart arvas, et ega minu juttu keegi avalda - aga näe, ilmus oktoobris 2009. Ja igavesti hea lugu, soovitan kõigil asjahuvilistel lugeda.
Oman vastavaid kohustusi ja piiramatuid õigusi antud ülesannete täitmisel.
Kasutaja avatar
hillart
Liige
Postitusi: 3281
Liitunud: 07 Jaan, 2005 15:02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas hillart »

Tegelt päris kummaline oli see, et major Hillar T. vingus ja virises siin foorumis aastate kaupa ...
1. Noo-jah, kui keegi reaalseid fakte vingumiseks-virisemiseks nimetab, siis ... Või ei kanna mõne mehe närvid alasti tõde välja? Ehk oskab keegi öelda miskit seni väljaöeldust, milles ma mullikesi ajanud olen?
2. Polnud see "Sõdur"-i lugu mitte esimene katse, ja seegi kord võttis pea aasta aega ning ilmus vaid teatavate juhuste kokkusattumise tõttu. Seega tõesti - üllatus-üllatus minule.
3. Ja ei muutu sellestki midagi. Kahjuks. Nagu ohvitserikursuse sihtgrupi eralade nimistust lugeda võisite, siis meditsiinieriala seal polnud. Aga oleks pidanud olema.

P.S.
No, aga paned!!??? Või et "... kõik teised on lollid ja hillart ise on tark"? No mis sa kostad? Ja mina olla selliselt öelnud?
Muideks! Oma argumentatsioonil pole ma kunagi lähtunud mingist omaloomingust või väljamõeldistest ja olen ma ALATI tuletanud järeldused ikka laias maailmas piisavalt käepärast olevatest TEISTE KOGEMUSEST (ja need kogemused on tavaliselt ikka kaunis veremaitselised olnud). Vähesel määral muidugi ka juba EKV olemasolevast kogemusest, mis ometi peaks just-kui "puust ja punaselt" olemas olema. Kui vaid seda teiste kogemust ka otsustajad suvatseksid teadmiseks võtta.

Aga see selleks. Pole mõtet pikka viha pidada ja pealegi - kevad on väljas, linnud karjuvad nii meeletult ja kevadveed vulisevad kui katkine vetsupott. :D
Postitusi lugedes kasuta kôigepealt oma aju (NB!! peaaju) HOMO SAPIENS !!! (e. foorumlane)

Stellung halten und sterben!!
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 13 külalist