Aidake vennad ja õed militaaris.

Raamatud, ajakirjad, muud trükis ilmunud materjalid. Filmid. Webilehed. Muud kohad kust infot ammutada...
ruusserg
Liige
Postitusi: 81
Liitunud: 14 Veebr, 2008 8:43
Asukoht: Saaremaa
Kontakt:

Postitus Postitas ruusserg »

Ei tea kas peab tüdrukule nüüd kohe andma lugeda raamatuid milles juttu kuidas efektiivsemalt tappa teisi inimesi ( on ju ka nemad kellegi lapsed ) . Võiks ju vaadata aiandusega , söögitegemisega ja õmblustööga seotud kirjandust . Naine on ju ikka rohkem kodu ja pere hoidvat rolli täitnud , see matriarhaadi ja amatsoonide aeg minevikus oli üsna lühike ega õigustanud ennast .
Kasutaja avatar
hillart
Liige
Postitusi: 3281
Liitunud: 07 Jaan, 2005 15:02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas hillart »

Noh, aastat 30 tagasi oleks taolise küsimuse peale "Avameelselt abielust" soovitanud.
Veike nali tegelikult. :wink:

See, et usaldus säiluks, on peamine. Kuigi endal tüdruku kasvatamsiega kogemus puudub, ju siis on sama ka naisinimestele kehtiv. Mul poiss praeguseks 17. Nii me pampersitest kuni siiani elanud oleme. Peaks kah nagu just-kui veel see nn. raske iga olema, kuid - probleeme pole. Tarvis ainult vaevuda rääkima, selgitama, põhjendama, mis ei tarvitse muidugi põrmugi kerge olla (hoopis kergem on resoluutsete käskudega protsesse juhtida, kuid ...). :wink:
Ja nii ongi. Aeg läheb, ja ühel heal momendil avastad, et ongi kasvanud. Ja kes keda kasvatas, jääbki teadmata. Ju siis mõlemad. Usaldusest tulenevad arutlused, jutuajamised, selgitused ning teineteise tegevusest-mõtlemisest arusaamine. Järelikult selle protsessi käigus võtab teine pool ka miskit üle. Mitte ainult tema sinult, vaid ka vastupidi. Ja seda mitte survemeetodeid kasutades, vaid ikka ka tegelikult, täie teadmise, mõistmise ja arusaamisega. :roll: :wink:
Edu!
Postitusi lugedes kasuta kôigepealt oma aju (NB!! peaaju) HOMO SAPIENS !!! (e. foorumlane)

Stellung halten und sterben!!
krijgsvolk
Liige
Postitusi: 802
Liitunud: 09 Aug, 2009 9:40
Asukoht: Jõgevamaa
Kontakt:

Postitus Postitas krijgsvolk »

Kamraad Ruussergil võib õigus olla, kuid, mulle meenub, et inglise keele õppevahendina, mingi ajahetkel oli plikal ka mul sõbra käest hangitud paks koopia raamatust, sellest kuidas käepäraste vahenditega pomme valmistada...
Eks ta jäi vedelema ja plika vaatas, et huvitav, õnneks kaua ei huvitunud, ptüi-ptüi, ja hakkas ikka eakohasemat lugema!
Ah jaa, üks asi veel, mis on imepärane, vähemasti minule: küll ma olin hädas, et plika ei korista ja see mis käest kukiub ka sinna jääb!
Nüüd omaette elu peal on majapidamine nagu prillikiviu ja midagi ei vedele.
Mu kadunud kaasa ka muretses, et ei viitsi ei õmmelda ei kududa, ei süüa teha: nüüd teeb kõik kolme, kusjuures ka pisut teadust!
See näitab, et lapsed on hulga tublimad kui meie arvame ja üsna ratsionaalsed: kui keegi enam taga ei käi ja osa asju ära nende eest ei tee, saavad ise suurepäraselt hakkama!
mott
Mari
Liige
Postitusi: 138
Liitunud: 08 Jaan, 2010 9:31
Kontakt:

Postitus Postitas Mari »

Kõige kergem on ühist keelt leida läbi muusika, ära ainult üle pinguta. Alustuseks näit. Alenderi Eesti muld ja Eesti süda vms
jackpuuk
Liige
Postitusi: 2243
Liitunud: 28 Aug, 2007 2:06
Kontakt:

Postitus Postitas jackpuuk »

Paistab, et rahvas mõtleb samuti nagu ma isegi, hea teada, et olen oma mõtetes õige suuna valinud. Tänud soovitamast ja kaasamõtlemast!
Kuid mõtted kirjanduse ja filmide kohta on endiselt oodatud.
sitt päev, kellele kurdad
kana tagumik
Liige
Postitusi: 1870
Liitunud: 13 Mai, 2009 19:12

Postitus Postitas kana tagumik »

Kasvatamise küsimustega loodan hakkama saada, kuid tahaksin, et plikast saaks vähemalt natuke üle keskmise Eesti ja eestluse hoiakuga inime, nagu ma isegi. Siin on aga probleeme vist rohkem, eks aeg annab arutust. Kõik head "propagandistlikud" soovitused on teretulnud! Aitähh!

sry, aga aga selline "eesmärgipõhiselt" tütre kasvatamine issi poolt ei saa mujale mina kui rappa.

põhjus: meed ja naised põevad erinevate asjade pärast.

sinu tütre põdemiste järjekord on ilmselt selline:

1. ma vihkan oma /nimetab mitu kehaosa/
2. issand, kuidas ma välja näen?!?!
3. vot see poiss näeb nii nunnu välja - huvitav, kas ma talle meeldiks???
4. mu sõbranna poiss -milline ta on???

jne

kõik need "isamaa, au ja vabaduse" värgid on puht maskuliinsed põdemised, millest siinkirjutaja kui meessoo esindaja aru saab aga samas naisi ei koti need tegelt absoluutselt.

ja ongi hea.

märksa targem oleks näidata, kus asuvad raamatukogud jms - eks sealt rabatakse ikka "suhteraamatuid" aga kui huvi tekib, leiab ka muud žanrid aegapidi üles

ehk parim, mida teha saab, on sööta lapsele ette igasugu asju ja vaadata, kuda reageerib...

ma saan aru küll, et kavatsus on kena aga...pigem ole valmis selleks et kohe-kohe teismeliseikka jõudev tütreke tuleb kusagilt narko-ja alkolaksu all ära tarida...mingil põhjusel on tänapäeva teismelistel see "maailmavalu põdemine" eriti karm - alko ja suitsu otsa lastakse veel tablett ka. muidu pole õige asi.

miks see nii on ?

ei tea, sest ega see teismelise hala pole ju muutund - vanemad sakivad ja ilge põdemine käib "kas peetakse tegijaks või mitte". endal selle kõige peale kulus küll alkot ja suitsu aga narkotsi nigu mitte...
Kasutaja avatar
hillart
Liige
Postitusi: 3281
Liitunud: 07 Jaan, 2005 15:02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas hillart »

sinu tütre põdemiste järjekord on ilmselt selline:

1. ma vihkan oma /nimetab mitu kehaosa/
2. issand, kuidas ma välja näen?!?!
3. vot see poiss näeb nii nunnu välja - huvitav, kas ma talle meeldiks???
4. mu sõbranna poiss -milline ta on???
Inimee! Ärka üles ja talitse oma marumehelikku EGO´t!

Kõik naisinimesed ei ole blondid beibed. On ka teistsuguseid. :lol: :lol: :lol:

Mul on tõesti kahju, et sinu seisukohtade kujunemisele on tõenäoliselt kaasa aidanud vaid vastavas seltskonnas ringi liikumine, kuid ... Eks igaüks ise vali endale seltskonda.
Vahest oled ise kah tähele pannud, et teatavat tüüpi meestele nagu kleepuvad just teatavat sorti naisinimesed külge ja nii neil siis vastavad arusaamad välja kujunevadki (kuna teistsuguseid talle pilgu ette ei mahu). Miks see nii on? Looduse müsteerium. :roll:

P.S. Noh, kasvatusküsimustest läks see nüüd küll tiba kaugele, aga nii, repliigi mõttes, ju kõlbab. :wink:
Postitusi lugedes kasuta kôigepealt oma aju (NB!! peaaju) HOMO SAPIENS !!! (e. foorumlane)

Stellung halten und sterben!!
jackpuuk
Liige
Postitusi: 2243
Liitunud: 28 Aug, 2007 2:06
Kontakt:

Postitus Postitas jackpuuk »

Noh, kes meist väheke edev pole :wink:. Kuid õnneks ta selliste asjade pärast ei põe (veel?), täna oli tema suurimaks probleemiks, et 500 m jooksus oli aeg kehvem kui eelmisel aastal. Suitsu on ta ära proovinud (suuremad plikad utsitasid), tema kommentaar: "ei meeldinud". Alko suhtes on kahjuks-õnneks hoiatav eeskuju nn. ema näol olemas, vähemalt praegu suhtub ta sellesse väga vaenulikult, loodan, et see suhtumine saab ka edaspidi jätkuma. Üks kindel reegel on meil, pahandusi ei varjata vaid räägitakse nendest ise ja ausalt, senini see igatahes toimib.
sitt päev, kellele kurdad
Kasutaja avatar
gvardimatros
Liige
Postitusi: 397
Liitunud: 30 Mai, 2009 10:16
Asukoht: TLN, Võru, Värska
Kontakt:

Postitus Postitas gvardimatros »

meie peres oli sellest abi
Eesti Vabadussõda I ja II
Baltiiski merejalaväe brigaad - huvitavalt raisatud aeg DMB 90
kana tagumik
Liige
Postitusi: 1870
Liitunud: 13 Mai, 2009 19:12

Postitus Postitas kana tagumik »

jackpuuk kirjutas:Noh, kes meist väheke edev pole :wink:. Kuid õnneks ta selliste asjade pärast ei põe (veel?), täna oli tema suurimaks probleemiks, et 500 m jooksus oli aeg kehvem kui eelmisel aastal. Suitsu on ta ära proovinud (suuremad plikad utsitasid), tema kommentaar: "ei meeldinud". Alko suhtes on kahjuks-õnneks hoiatav eeskuju nn. ema näol olemas, vähemalt praegu suhtub ta sellesse väga vaenulikult, loodan, et see suhtumine saab ka edaspidi jätkuma. Üks kindel reegel on meil, pahandusi ei varjata vaid räägitakse nendest ise ja ausalt, senini see igatahes toimib.
ma arvan, et muretsed üle. ei ole vaja...

ja ka kaasfoorumlane hillart ei pea muretsema...ilu ja suhted on asjad mis on olulised kõikidele naistele.
jackpuuk
Liige
Postitusi: 2243
Liitunud: 28 Aug, 2007 2:06
Kontakt:

Postitus Postitas jackpuuk »

Ega ma väga muretsegi, minu algsest küsimusest, millist kirjandust ja filme plikale ette sokutada, sellest on tegelikult teema eemale kaldunud :lol:. Eks me siis vaikselt koos kasvame, nagu siin mainitud. Igatahes hoiatas ta mind juba ette, et korralik jooksuvarustus tuleb muretseda ja jalad turvapadja (no selle va õlleka) alt välja sikutada :wink:
sitt päev, kellele kurdad
Lemet
Liige
Postitusi: 19936
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Postitus Postitas Lemet »

:evil: See pole turvapadi, see on trudavoi mazol...
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
worm
Liige
Postitusi: 96
Liitunud: 22 Jaan, 2005 23:06
Kontakt:

Postitus Postitas worm »

kana tagumik
Liige
Postitusi: 1870
Liitunud: 13 Mai, 2009 19:12

Postitus Postitas kana tagumik »

milliseid filme vaadata...tõsielust...tahtnud nii 10-12 vanuses tüdruk...erootikat...vaadata. Ema siis kõrval ja kommenteerib et kas päriselus on nii või ei ole.

kogu see lugu olekski peale ema sõbrantside hulgas tiiru peale tegemist unustusse vajunud kui mingil hetkel tütar teatas, et vaatame veel...ja mis sealt tulema hakkas "sellele oli juba mitu vinti peale keeratud". Ema vaatas loomulikult tütre kõrval kannatlikult ära aga hinges suur mure "kas mu tütrest on saanud pervert?"


nii et võib-olla jah, oleks parem kui dvd masinasse pandavat juhib isa karm aga õiglne käsi :D

lase veel asjadel omasoodu minna ja jumal seda teab, mida issi tütrekese kõrval välja kannatama peab :twisted:


a kui tõsiselt rääkida siis...selles eas ja hiljemgi otsustatakse nähtav-kuuldav-loetav sõbrantside ringis ja pole lupjade asi köhida :wink:

aga ikka soovitan ,et õpetatagu umbes selles vanuses selgeks, et kus on raamatukogud ja mida seal teha. edasi otsib juba ise.


Raamatukogu on selline naljakas institutsioon kus...kambas ei käida ja valikute tegemisel ei saa otsustavaks "sotsiaalne" surve, mis muidu on tuntav (vara)teismelise muude tegemiste juures. Dvd-sid laenutatakse ja vahitakse kambaga, samas lugemine on privaatne tegevus.
krijgsvolk
Liige
Postitusi: 802
Liitunud: 09 Aug, 2009 9:40
Asukoht: Jõgevamaa
Kontakt:

Postitus Postitas krijgsvolk »

Ma ei ole päriselt nõus sellega, et sõbrannad-kaaslased alati otsustavad on , st nende arvamus. Lapsed on väga erinevad.
Ma ei tea, kas oli selles asi, et ta mul nn issitütrena kasvas, või midagi muud, kuid ta ilmutas juba üsna vara iseseisvat mõtlemist ja klassis peavooluga kaasa ei ujunud.
Muidugi oli tal väga raske, kui pinda käidi ja nohikuks nimetati, eriti nii 5-6-7klassis. See pole küll õige, kuid korra pidin ikka ise koolis korda looma minema...
Plikal oli alati endal tegemist ja huvisid ja pidev ajapuudus, nii, et igatsugu tšillid-hängied ja linna peal sihitult ringitöllerdamised jäid olemata.
Eks ma ise ka (nina püsti!) püüdsin pidevalt seletada, et "Sina oled üks ja ainus ja see on sügavalt isiklik asi, mida sa teed, tee seda ainult mida õigeks pead ja ära jookse kaasa...jne ja , et praegu nad ülbavad, aga hiljem oled sina kivikuningas ja nad on ise su ees maoli... mis gümnaasiumis ka juhtus!
Veel mäletan, et arutasime just 12-13 aastaselt mõistet SÕBER. Pärisin, et kes on sõber, et kas saad usaldada, et kas aitab kui sul on mure, kas ise aitad.. Ja plikal kujunes ikka täiesti iseseisev ja kriitiline mõtlemine välja.
Ja ka sõbrad esinesid nii 2-3 eksemplaris, mitte nagu noortel üldiselt kombeks(olen seda lähisugulaste lastel näinud), et kõik vähegi kaaslased on kohe sõbrad valmis...
Kamraad Jacpuuk, tundub, et ka Sina kasvatad üksi oma tütart!?
On nii?
Siis kõnelen Sulle lõpuks ja kerge huumoriga ühe asja veel: tüdruk hakkab poisse ja oma tulevast väga konkreetselt isa järgi valima, võid nina püsti ajada!
Ma isegi ei arvanud, et kui konkreetselt.
Viskasin veel lolli nalja, et väimehe võtan vastu vaid siis, kui mul käe maha surub...pagan võtaks,
, ma oleks nähvitsa käest selle nalja peale peaaegu peksa saanud..
Ma vabandan, et nii pikalt vestan ja teemast kaugele, kuid mõned tähelepanekud on vast siin ikkagi asjakohased.
Ma vähemasti loodan seda.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist