Adolf Hitleri "Mein Kampf"

Raamatud, ajakirjad, muud trükis ilmunud materjalid. Filmid. Webilehed. Muud kohad kust infot ammutada...
Vasta
Avatar
Liige
Postitusi: 2286
Liitunud: 17 Veebr, 2009 21:30

Re: Adolf Hitleri "Mein Kampf"

Postitus Postitas Avatar »

Nääh Kriku - sa oled naiivne... Z03 on juba kirjas, kui potentsiaalne kaasajooksik. Tema läheb lihtsalt teise ešeloniga, kui ruum enam nii arvel pole..
ants431
Liige
Postitusi: 729
Liitunud: 30 Jaan, 2007 21:54
Kontakt:

Re: Mein Kampf eesti keeles?

Postitus Postitas ants431 »

Kriku kirjutas:Ah jätke nüüd, ei koosta keegi mingi raamatu tellijatest andmebaase...
Aga kui nii rääkida ja ka ära korjamisest pajatada siis
on kindlasti põnevam ja müügi tulemus paraneb!
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Adolf Hitleri "Mein Kampf"

Postitus Postitas Kriku »

Seda kindlasti. MK oli kirjastusprojektina maas vedelev raha.
Z03
Liige
Postitusi: 1136
Liitunud: 22 Juul, 2016 10:09

Re: Adolf Hitleri "Mein Kampf"

Postitus Postitas Z03 »

Ah, mis teil viga naerda. :D Tehke läbi see, mis mina ja küsige siis veel, kas inimene on liiga paranoiline. Tänavu saab täpselt 5 aastat, kui pidin ümber hindama kõik, millesse seni uskunud olin ja kindlaks pidanud: põhiseadus, riik, turvalisus, kaitse, haridus, kindlustunne... Siin foorumis mõned inimesed teavad seda lugu. Minust selle rääkijat küll ei ole, sest esiteks ma ei julge ja teiseks kõlaks see tõesti täiesti uskumatult ja paranoiliselt. Las olla. Ma lihtsalt pean toimunuga edasi elama.

P.S. Vabandust teema risustamise eest oma enesekeskse ja teemavälise jutuga.
Kasutaja avatar
krizz
Liige
Postitusi: 2076
Liitunud: 18 Mär, 2006 1:59
Asukoht: Eesti Kuningriik
Kontakt:

Re: Adolf Hitleri "Mein Kampf"

Postitus Postitas krizz »

Z03 kirjutas:Ah, mis teil viga naerda. :D Tehke läbi see, mis mina ja küsige siis veel, kas inimene on liiga paranoiline.
No aga ehk "läbi lillede" võiksid siiski meid valgustada, et mis nuhtlus sind tabas?
* Otsin pilte ja infot Aegna merekindluses teeninutest, eriti aastatest 1930-34 *
* Meie peaülesanne olgu peatada eestlaste väljasuremine. Ukrainlased ei sure välja ka siis, kui nad kotavad (enamasti venelastega asustatud) Ida-Ukraina ja Krimmi! *
Kasutaja avatar
Sturmmann
Liige
Postitusi: 191
Liitunud: 02 Juun, 2005 15:24
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Adolf Hitleri "Mein Kampf"

Postitus Postitas Sturmmann »

Pärnus Kanpolis täitsa saadaval. Hind 29.- Kui ise ei julge osta, saab mõnel "õlil" lasta ära osta.
Lemet
Liige
Postitusi: 19914
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Adolf Hitleri "Mein Kampf"

Postitus Postitas Lemet »

Huvitav, miks peaks ostma, kui netis on vabalt saadaval, nii eesti, vene, inglise kui originaalkeeles. Oleks veel teab mis väärtkirjandus.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Madis Reivik
Liige
Postitusi: 3321
Liitunud: 20 Dets, 2019 13:30
Kontakt:

Re: Adolf Hitleri "Mein Kampf"

Postitus Postitas Madis Reivik »

minu soovitus Mein Kampfi erootikaga suhtuvale noorpõlvele. Ärge ostke ja ärge lugege. Kartke, et lähete vangi kui ostate. Varastage öösel raamatupoest, keerake tikitud liniku sisse, peitke maa alla aga ärge lugege.

Miks ?

Sest tegemist on täieliku grafomaanliku ilaga, täiesti samas klassis Lenini teostega. Tean vähemalt ühte inimest kes kerge erutusvärinaga mult seda raamatud laenas ja kui tagasi tõi siis ütles et kurat küll... sul oli õigus.

Mein Kampfi avaldamine on parim asi Mein Kampfi kultuse vastu, keegi krt ei loe seda läbi ja kui kellelgi kruvid logisevad ja on vastuvõtlik natsiideoloogiale, siis vaevalt et keskendumisvõime ja lugemisoskus sisukorrast kaugemale aitab.

Kõik väljendid "targa mehe ettenägelik jutt" näitavad ainult väljendaja mittelugemist.
Kasutaja avatar
krizz
Liige
Postitusi: 2076
Liitunud: 18 Mär, 2006 1:59
Asukoht: Eesti Kuningriik
Kontakt:

Re: Adolf Hitleri "Mein Kampf"

Postitus Postitas krizz »

Tead see teos pidi kõnetama sõja kaotanud, alandatud ja majandusraskustesse surutud saksa rahvast. Ja seda tegi see päris hästi.
Samas jah - kõnemehena oli Hitler palju võimekam. Aga küllap teadis ta seda isegi ja seetõttu piirdus ühe (ok ütlemi siis masspropageeritud) raamatuga.

Tegelt võib Piibli ja paljude teistegi nn kultuslike (jah ära keelamine lisab neile omakorda seda aurat juurde) raamatute kohta sama öelda. Ega nad ei peagi kõnetama tänapäeva inimest sama moodi nagu oma kaasaegseid. Usk on veel muidugi hoopis ise teema, ole sa kristlane või nats - sitta sind huvitab mingi raamatu sügavam sisu või nn kvaliteet. Oma usule leiad kinnitust niikuinii. Kui vaja, siis tõlgendad asja nii nagu vaja jne.

Üks viga mida Hitleri puhul on (sageli tahtlikult) tehtud, on see, et teda on püütud igati naeruvääristada, näidata üksiku hullukesene jne. Tegelikult olid tema selja taga kümned miljonid (võib vast julgelt öelda, et ka oma (riigi) saatuses "pettunud") sakslased. Võtame või magusa revanši, kui alistati Prantsusmaa 1940. Siis oli Hitler enamuse sakslaste silmis geenius ja sakslaseks olemise uhkus pani paljudel lausa pea pööritama. Nii on lood. Hitler oli omas ajas väga edukas poliitik ja kui ta oleks sõja võitnud, oleks ta sellisena ka ajalukku jäänud. Kaotajaid paraku ajalugu ei armasta. Kaotajaist sakslased vajasid aga omakorda üht patuoinast ja selleks sobis hirmus-kuri-loll Hitler igati. Ka nii Ida- kui ka Lääne-Saksamaal taheti rahvas ja kaasajooksikud nende kaassüüst vabastada ja kõik patud nuheldi Hitleri kaela. (Näit. Lääne-Saksas puhus USA isegi mahasalatud nn "preisi vaimu" taas ülesse, et sealsest armeest saaks asja ja arvestatav liitlane NATOS). See oli mugav ja vajalik. Arusaadav, eks eluga tuleb edasi minna ja loota, et edaspidi osatakse võitjate poole hoida. Samas ei maksa kunagi unustada, kes ja mis tegurid lõid Hitleri, õigemini palju pisikesi hitlereid I maailmasõja järgses Saksamaal ja ka Euroopas. Eks võit ole magus, veel magusam on kättemaks ja endise vaenlase alandamine. Suuremeelsus sel hetkel oleks ehk saklaste hinges selle käärimise ära jätnud, mis pahvatas 1939. Ma ei hakka siin mainima Hitleri-Stalini rahastajaid aga siingi tuleb öelda, et "kapitalil ei ole kodumaad". Nagu Kalevipoeg sai sandistatud enda mõõga läbi, nii oli ka Lääs II ilmasõja võimalikkuse suuresti iseenda kätega valmis meisterdanud.

PS! nüüd meenus, et mul kusagil riiulis peaks ka see MK vedelema. Kuigi pean oma häbiks tunnistama, et ei ole seda veel kaanest-kaaneni läbi lugenud, pigem pisteliselt. Võiks ta ju käsile võtta aga eks neid lugemisväärseid raamatuid ole ilmas rohkem, mille lugemiseks meie eluiga paraku napiks jääb. Seega peab tahes-tahtmata lugemisvara selekteerima. Paraku... :roll:
* Otsin pilte ja infot Aegna merekindluses teeninutest, eriti aastatest 1930-34 *
* Meie peaülesanne olgu peatada eestlaste väljasuremine. Ukrainlased ei sure välja ka siis, kui nad kotavad (enamasti venelastega asustatud) Ida-Ukraina ja Krimmi! *
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Adolf Hitleri "Mein Kampf"

Postitus Postitas Kriku »

krizz kirjutas:Tead see teos pidi kõnetama sõja kaotanud, alandatud ja majandusraskustesse surutud saksa rahvast. Ja seda tegi see päris hästi.
Ei tea. Et 1933. aasta märtsis pärast Riigipäevahoone põlengut viimastel mitme parteiga valimistel 17M (mitte kümned miljonid) natside poolt hääletasid, see on fakt. Aga kui paljud neist MK läbi lugenud oli, ei oska arvata :dont_know:
Z03
Liige
Postitusi: 1136
Liitunud: 22 Juul, 2016 10:09

Re: Adolf Hitleri "Mein Kampf"

Postitus Postitas Z03 »

Aastaga võib nii palju muutuda. Mitte "Mein Kampf" pole enam ohtlik, vaid tänasel päeval hoopis Margaret Mitchelli "Tuulest viidud". Õnneks on mul 1939. aastal valminud filmist DVD.

Moodsad ajad...
Avatar
Liige
Postitusi: 2286
Liitunud: 17 Veebr, 2009 21:30

Re: Adolf Hitleri "Mein Kampf"

Postitus Postitas Avatar »

Milleks pissida punast mahla sel teemal. Mul akf soovituse järgi ostetud raamat juba pea aasta voodipeatsis nagu pühakiri. Erutan külalisi. Pole seni Aadu Viini-päevadest edasi jõudnud lugeda. Aga absoluutselt - mehel olid üllad ideed. Kes olen mina kritiseerima. Ma võiks sama moodu tulemusteni jõuda. Eriti veel kui ümber mingi närviline paanitsemine käib. Minge essu.
Eedit: Ja üleüldse - igavad olete korontsikud. :lol: :lol: :lol: Ma ütlesin, et läheb kiireks, kui esimene ehmatus üle saab. Kõik on hästi.
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Postitusi: 2354
Liitunud: 21 Jaan, 2005 0:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re:

Postitus Postitas Satakas »

propatria kirjutas:
Kristjan88 kirjutas:...Selle raamatu sisu võib mõne ajaloohuviga,kuid varsaajuga nooruki küll antisemitismi poole kallutada. :wink:
Samalaadne haiglane kartus kui see, et piibli lugemine muudab usufanaatikuks või siis arvutimängu "Doom" mängimine sarimõrvariks... :lol: :lol: :lol:

ProPatria
Kurb tõdeda aga neid, kes piibli lugemise järel usuhulluks muutunud on, leidub miljonite kaupa.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Adolf Hitleri "Mein Kampf"

Postitus Postitas Kriku »

Kurbus kogunes 15 aastat :D
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Postitusi: 2354
Liitunud: 21 Jaan, 2005 0:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Adolf Hitleri "Mein Kampf"

Postitus Postitas Satakas »

Kriku kirjutas:Kurbus kogunes 15 aastat :D
Kurbus koguneb ikka alates ajendi tekkest ja kuivõrd ajend tekkis minut enne väljendamist, on 15 aastat pehmelt öeldes liialdus.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist