www.militaar.net
http://www.militaar.net/phpBB2/

Uus raamat - "Eesti sõjavägi 1920-1940"
http://www.militaar.net/phpBB2/viewtopic.php?f=51&t=40333
1. leht 1-st

Autor:  hillart [ 24 Sept, 2017 12:21 ]
Teema pealkiri:  Uus raamat - "Eesti sõjavägi 1920-1940"

https://www.rahvaraamat.ee/p/eesti-s%C3 ... 9949605156

Suureformaadiline piltidele keskendunud ülevaade Eesti sõjaväest meie iseseisvuse esimesel kahekümnel aastal. Väljaanne katab kõik olulisemad nüansid alates isikutest meie sõjaväe juhtkonnast, väeliikidest kuni kaitseliiduni ja militaarmälestusrajatisteni. Piltide valik pärineb autori, muuseumide, arhiivide ja erakollektsionääride kogudest. Illustratsioonide puhul on nende avaldamisel peetud esmaoluliseks kvaliteeti, seejärel aga ka neil leiduvat sõjaajalooliselt olulist informatsiooni katmaks väljaande temaatikat.

Ei ole üldse vaimustunud sellest teosest. Ootused seda ostes olid suured, aga pettumus oli veel suurem.
Puudub süsteemsus Sõjaväe käsitluses ja äratoodu on suurte lünkadega-puudustega.

Oma erialaspetsiifikast tulenevalt sedastasin, et näiteks meditsiiniteenistust just-kui pole selle 20 aasta jooksul Kaitseväes üldse olnudki. Äramärkimist leiavad erinevad üksikud kompaniid, relvatöökoda, ARSENAL oma paarikümne töötajaga ja isegi surnuaed ning orkestrid, aga - sadadesse ulatuv isikkoosseis sanitaarteenistuses = 0. Sõjaväe Varustusvalitsus on olemas, kuid samal ajal loodud Tervishoiuvalitsust ei mainita poole sõnagagi (seda ei mainita, muideks, ka tänapäevases Toetuse Väejuhatuse ajaloo tutvustuses), Sõjaväe Keskhaigemaja, hospidalid Tartus, Viljandis - pole olemas olnudki, Vabadussõja ajal tegutsenud sanitaarteenistuse üksused - olematud.

Ühe sõnaga - minu arust ... :twisted:

Autor:  Borja [ 24 Sept, 2017 19:02 ]
Teema pealkiri:  Re: Uus raamat

Tõe huvides vaja kindlasti märkida, et see raamat ongi vaid juba 2001.a kirjastus TAMMISKILP poolt üllitatud raamatu "uustrükk"..

Autor:  oleeg [ 25 Sept, 2017 11:04 ]
Teema pealkiri:  Re: Uus raamat

hillart kirjutas:
Väljaanne katab kõik olulisemad nüansid ... Illustratsioonide puhul on nende avaldamisel peetud esmaoluliseks kvaliteeti, seejärel aga ka ...

Ei ole üldse vaimustunud sellest teosest. Ootused seda ostes olid suured, aga

Ühe sõnaga - minu arust ... :twisted:


:scratch:
No Sa ei väsi ka üllatamast! Teadsid ju - mida ostad! Või Sa ei leidnud kaanelt - tiitellehelt autorit üles?
Näib, et talitasid lähtudes mõttekäigust "tehtud-mõeldud" ja käed võtsid rahakoti välja enne kui mõtlema hakkasid. Pole hullu, inimene õpib kogu elu. KL-s ütles üks tark mees kunagi kuldsed sõnad: "miski ei õpeta paremini kui löök rahakoti pihta". Võin ka sõnastusega eksida, kuid mõte sai edasi antud :write:

terv
o

Autor:  Sam Beaver [ 25 Sept, 2017 21:28 ]
Teema pealkiri:  Re: Uus raamat - "Eesti sõjavägi 1920-1940"

Ei saa küll aru kus siin see probleem peidus on. Pildiraamatud koos asja suhteliselt lühidalt kokkuvõtva tekstiga on ju pigem mõeldud huvi äratamiseks antud teema vastu (või siis kinkimiseks). Mulle isiklikult see raamat küll meeldis. Kui üldse millegi üle nuriseda siis on see pisut kõrgevõitu hind.

1. leht 1-st Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/