Nummerdatud kivid

Kõiksugu militaarsuunitlusega väljakaevamised ja nendega seonduv.
Vasta
PW
Liige
Postitusi: 153
Liitunud: 10 Juun, 2005 19:52
Asukoht: Tallinn/Vändra
Kontakt:

Postitus Postitas PW »

No krt, hulluks ajab :evil: Teema algusest peale on mul tunne, et olen midagi sellist juba kusagil näinud, mitte nii palju korraga, aga mõned samamoodi nummerdatud kivid on kusagil ette jäänud. No ja ei tule kohta meelde... Prindin huvi pärast need pildid välja ja näitan paarile inimesele, äkki näkkab :)
araterI
Liige
Postitusi: 949
Liitunud: 20 Jaan, 2007 15:00
Kontakt:

Postitus Postitas araterI »

Pakun, et piltide/küsimuse adressaat võiks olla keegi talurahva ajalooga tegelenud ajaloolane/õppejõud.

Keegi võiks väikese preemia ka välja panna, siis läheks huvitavaks.
InM
Uudistaja
Postitusi: 3
Liitunud: 06 Jaan, 2008 12:19
Kontakt:

Postitus Postitas InM »

Fucs kirjutas: Punkt numbri taga tähendab vast ikkagi, et on midagi loendatud: Mitte kakssada vaid kahesajas, mitte kakssada kaheksa vaid kahesaja kaheksas.
Loetletakse midagi. Ja neid asju on üle 200- :?:
Ei pruugi tingimata olla. Võimalik, et nii välditi numbrite tagurpidi lugemist, ehk siis 66 asemel 99 jne. Seda muidugi juhul, kui need numbrid olid suuremast seeriast.
Muuseas, selline spekulatsioon veel, et samas suurusjärgus kivil olevate arvudega on ka meie koduvabariigi "mägede piirkonnas" tüüpilised kõrgused merepinnast. Ja Võru kant on sellele üsna lähedal...
never know
PW
Liige
Postitusi: 153
Liitunud: 10 Juun, 2005 19:52
Asukoht: Tallinn/Vändra
Kontakt:

Postitus Postitas PW »

Külamees on ilmselt tõesti lihtsalt järeltulevate põlvede kiusamiseks need numbrid maalinud.
Ajalootaustaga inimese jutt kippus sinna Arnoldi pakutud "tundmatu kultusobjekti" kanti minema. Näitasin ka mõnele vanemale inimesele, et äkki keegi on kusagil midagi sarnast näinud, aga ei miskit. Üks sugulane väitis, et hiljuti oli telekas (ETV) samasuguseid kive näidatud. Sellest pole keegi midagi kuulnud? Või olidki samad? See inimene võis muidugi ka segast ajada, tal mõistus pole just kõige teravam enam.

Jaburate variantide võistlusele pakuks, et tegu on tulnukate maandumisraja tähistega ja vend mul arvas, et nendega mängiti bingot :D

Uurimistööd jätkuvad...
canislupus
Liige
Postitusi: 1044
Liitunud: 14 Veebr, 2005 13:23
Kontakt:

Postitus Postitas canislupus »

Hauakivide toorikud ei anna olla? Ei ole selle hauakivide tootmise asjaga, nagu kõige muuga, üldse kursis. Lihtsalt uitmõte.
PW
Liige
Postitusi: 153
Liitunud: 10 Juun, 2005 19:52
Asukoht: Tallinn/Vändra
Kontakt:

Postitus Postitas PW »

canislupus kirjutas:Hauakivide toorikud ei anna olla? Ei ole selle hauakivide tootmise asjaga, nagu kõige muuga, üldse kursis. Lihtsalt uitmõte.

Ei tahaks uskuda. Milleks toorikuid niimoodi märkida?
Loogiliselt võttes jäävad igasugu ehituse vms kivide järjekorranumbrid välja, sel juhul poleks keegi hakanud nii põhjalikku maalritööd tegema. Tegu on arvatavasti ikka mingite tähistega, numbrid ringis heledal taustal, et paremini välja paistaks. Lisaks nagu eelpool mainitud, kõik numbrid on kivi ühe otsa peal, nagu oleks neid kasutatud kas maa sisse kaevatult või rohu sees. Lennuvälja tähistuse võib ilmselt rahulikult välja jätta, vaevalt sealkandis tol ajal lennuvälja oli, numbrid ka nagu ei klapi, kes ikka hakkab iga meetrit märkima ja lennuraja äärde kivide toppimine ei tundu just hea mõte.
Ära kaaluda võiks kivid küll, äkki tõesti tuleb mingi seos välja, kuigi ma kahtlen selles. Kõrguspuntide mõte on ka huvitav, aga milleks neid niimoodi märgistada? Vähe tõenäoline on, et märgiti ühe talu piires ja kui tegu oleks mingi suurema piirkonna kõrgustega, siis mis mõttega need kivid hiljem kokku veeti?
Tolle aja loogika oli muidugi veidi teistsugune, nii et krt teab...

Edit: Ühe talu piires kõrguse või millegi muu märkimise põhjus võis olla maaparandus, äkki siin ongi point...?
obey
Liige
Postitusi: 40
Liitunud: 10 Jaan, 2008 22:12
Kontakt:

Postitus Postitas obey »

Ma arvan siiski, et tegu on ufodega.
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15570
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Postitus Postitas Fucs »

.
Viimati muutis Fucs, 20 Apr, 2016 22:17, muudetud 1 kord kokku.
PW
Liige
Postitusi: 153
Liitunud: 10 Juun, 2005 19:52
Asukoht: Tallinn/Vändra
Kontakt:

Postitus Postitas PW »

Fucs kirjutas:uurisin nii ajaviiteks ühe vanema (75 a) geodeedi käest kes kõike näinud. Väitis, et maaparanduses ja geodeesias (siis ka kõrguspunktid) selliseid asju tema ei tea et oleks kunagi kasutatud.
Jah, ma ka küsisin ühe vana maaparandaja käest, tema pole sellist asja näinud, kõrgusi olevat ikka kaigaste või lauajuppidega märgitud. Nii et see variant langeb ilmselt ära :(
Kasutaja avatar
taawet
Liige
Postitusi: 169
Liitunud: 21 Okt, 2007 13:52
Kontakt:

Postitus Postitas taawet »

Kas oleks võimalik, et keegi teemavaldaja inimene kinnitaks või lükkaks ümber minu arvamuse kividestkui militaarsetest tulejuhtimispunktidest, väeosade paiknemistähistest v.muust sellisest! On kindlaks tehtud, et läheduses paiknes saksa väeosa, samuti on olemas ühe Saksa nn. baraki tüüpi kilpmaja sein. Veetud siis koju peale Saksaste taandumist.
Andke andeks aga siuksed postitused, nagu et ufod ja rumalate kagueestlaste tegemised... need ei ole konstruktiivsed.
Samuti tahaks tänada kõiki kes on viitsind oma pead sellise asjaga vaevata :)
Kasutaja avatar
Soobel
Liige
Postitusi: 2198
Liitunud: 30 Dets, 2004 12:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Soobel »

taawet kirjutas:läheduses paiknes saksa väeosa
Äkki peab nüüd saksmannide kombeid uurima maamõõtmiste ja teede tähistamise alal? Et oli nagu okupatsioon ja nii...
Vaid Siil mu kõrval lebas siin. Ta suri ammu.
[img]http://www.soobel.planet.ee/TGMB.gif[/img]
jackpuuk
Liige
Postitusi: 2243
Liitunud: 28 Aug, 2007 2:06
Kontakt:

Postitus Postitas jackpuuk »

Kaevan teema lahti, kas pole midagi selginud nende rahurikkujate kohta? :D
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15570
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Postitus Postitas Fucs »

ee.. Kui härra Taawet äkki paneks üles asukoha koordinaadid, et saaks natuke seda kohta taevast vaadelda ja mõtteid mõlgutada...

Kes teab, võibolla tuleks mõni hea ideegi pähe ? :arrow:
Kasutaja avatar
taawet
Liige
Postitusi: 169
Liitunud: 21 Okt, 2007 13:52
Kontakt:

Postitus Postitas taawet »

Maaameti wabariigi aegse kaardi peal on Võru mk. Lasva v. Lehemetsa k. Kaasiku talu.
Kasutaja avatar
taawet
Liige
Postitusi: 169
Liitunud: 21 Okt, 2007 13:52
Kontakt:

Postitus Postitas taawet »

Vene väeosade numbrtega ei lange kahjuks minu omad kokku :( Vähemalt mitte nendega, mida A. Kalvo raamatust leidsin. Kuigi sarnasusi on nt laskurpolk nr. 189, mis ka täpselt üle kõnealuse talu maade marssis. Saksa vägede numbritest siinkandis ei ole mul mingit aimu.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 23 külalist