Kiiver ja rehv

Kõiksugu militaarsuunitlusega väljakaevamised ja nendega seonduv.
Närakas
Liige
Postitusi: 280
Liitunud: 15 Aug, 2007 10:19
Asukoht: planeet maa I-Virumaa kandis
Kontakt:

Postitus Postitas Närakas »

:D :D :D See oleks küll tore vaatepilt. Olen siin Idas näinud muidu igasuguseid naljamehi, N on üks end üleni rohelisse riietanud (meenutab sõjaväeriietust), kiivri ja sääreväristaja ka sama värvi võõbanud, ainult rihmad ja kaarditasku on pruunid - tore metsavend selline.
Aga see, et neeger saksa motikaga ja Kiviõlis täisvarustus - sellisele tüübile annaks kohe auraha - ilmselt siiski postuumselt. :D
Rait
Liige
Postitusi: 31
Liitunud: 01 Aug, 2007 14:50
Asukoht: Elva
Kontakt:

Postitus Postitas Rait »

Olin ka ise kaasosaline seal. Kaevandus huvitav ning kuramuse suur, selle täielikult läbi käimiseks peab väga palju aega varuma ja puhanuna minema. Kaevandus ise on umbes 27 ruutkilomeetrit suur ja mina hindaks selle kaevanduse seisukorda sõnaga "hea". Kõige ohtlikum koht on sissepääsu juures kuid peatunnelid on heas korras. Paluks mitte segi ajada peatunneleid ja kõrvaltunneleid.. Ehk siis tunnelid mis on loodud kestma ja mis sisse varisema.

Nii, järgmiseks.. Alati minnakse sellistesse kohtadesse korraliku patarei-, söögivaruga ning korraliku ettevalmistusega. Meil oli olemas kaevanduse kaart ja kompass, suund oli meil teada ja sellist tunnet, et "kus kurat me nüüd oleme?" polnud kordagi.

Aga härrased, ehk siiski tekitaks mõne muu teema pealkirjaga "Siin räägime neegritest". Palun, ärge risustage seda teemat siin.
Kui jutt käib koobastest, olen ma alati huvitatud.
tellis
Liige
Postitusi: 31
Liitunud: 29 Mai, 2008 13:24
Kontakt:

Postitus Postitas tellis »

Tean koobast kahjuks Nigeerjas Tähetark mis kiiml..
Viimati muutis tellis, 14 Jaan, 2009 19:18, muudetud 1 kord kokku.
kbn
Liige
Postitusi: 36
Liitunud: 31 Dets, 2006 15:17
Kontakt:

Postitus Postitas kbn »

tellis kirjutas:Tean koobast kahjuks Nigeerjas
Õpi palun kirjutama.
si vis pacem, para bellum
Närakas
Liige
Postitusi: 280
Liitunud: 15 Aug, 2007 10:19
Asukoht: planeet maa I-Virumaa kandis
Kontakt:

Postitus Postitas Närakas »

Rait kirjutas:Nii, järgmiseks.. Alati minnakse sellistesse kohtadesse korraliku patarei-, söögivaruga ning korraliku ettevalmistusega. Meil oli olemas kaevanduse kaart ja kompass, suund oli meil teada ja sellist tunnet, et "kus kurat me nüüd oleme?" polnud kordagi.
Sattunud Uuralites koobastesse jõlkuma. Vot seal oli selline asi, et kompassi võisid rahumeeli seljakotti unustada - magneetilised anomaaliad nii suured, et kui kompassi oleks usaldanud oleksidki sinna jäänud. Kuidas meil maa-aluse magnetiga lood on ja kas siin ka koterman kompassis käib ????
Uuralis kasutati ikka seda vana nippi - pikk ja tugev kapronnöör seoti sissepääsu lähedale ja muudkui rulli seda lahti ja tagasiteel kokku. Kohalikud ise näljatasid, et vanamutikesi ei tohi koobaste juurde lasta. Nendel põrgulistel alati heegeldamise vahendid kaasas :D :D
Rait
Liige
Postitusi: 31
Liitunud: 01 Aug, 2007 14:50
Asukoht: Elva
Kontakt:

Postitus Postitas Rait »

Sattunud Uuralites koobastesse jõlkuma. Vot seal oli selline asi, et kompassi võisid rahumeeli seljakotti unustada - magneetilised anomaaliad nii suured, et kui kompassi oleks usaldanud oleksidki sinna jäänud. Kuidas meil maa-aluse magnetiga lood on ja kas siin ka koterman kompassis käib ????
Idavirus seda probleemi pole, vähemalt kiviõli kaevanduses mitte. Pidevalt oli kompass ees ja sellist nähtust, et põhi järsku lõunasse kippus vms polnud.

Uuralitest räägid enda kogemustest või keegi tuttav käinud?
Kui jutt käib koobastest, olen ma alati huvitatud.
Närakas
Liige
Postitusi: 280
Liitunud: 15 Aug, 2007 10:19
Asukoht: planeet maa I-Virumaa kandis
Kontakt:

Postitus Postitas Närakas »

ikka oma kogemus. Kahjuks ei mäleta koha nimetust - niipalju kui meenutan, meenuvad vaid selle kandi kuulsamad Kunguuri koopad aga sinna ei ole sattunud.
Rait
Liige
Postitusi: 31
Liitunud: 01 Aug, 2007 14:50
Asukoht: Elva
Kontakt:

Postitus Postitas Rait »

Mnjaa!
Kui jutt käib koobastest, olen ma alati huvitatud.
Rait
Liige
Postitusi: 31
Liitunud: 01 Aug, 2007 14:50
Asukoht: Elva
Kontakt:

Postitus Postitas Rait »

Mingi koha peal on varing toimunud kus laest on päris hulga tonne pinnast alla sadanud. Sealt saab siiski üle ronida. Kui ma neile kaakidele rääkisin et seal on varing olnud siis need ainult naersid sellepeale ja ütlesid et see hunnik on sinna traktoriga lükatud. Ja selleks et keegi sealt edasi ei läheks. Kes lükab 6 korrust maa-all tratoriga hunnikuid käikude ette? Päkapikud vist?
Jah, need kurjad päkapikud kes maa all töötasid.. Maa-all on spetsiaalsed masinad selle jaoks. Muidu kui ikka hunnik on peaaegu laeni, siis kuidagi raske mõista, et kuidas küll saab 30cm paksune kiht peale varisemist kahemeetrine olla?
Kui jutt käib koobastest, olen ma alati huvitatud.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist