Puhka rahus,Metallidetektor...

Kõiksugu militaarsuunitlusega väljakaevamised ja nendega seonduv.
Vasta
Frundsberg
Liige
Postitusi: 1649
Liitunud: 15 Mär, 2005 10:15
Kontakt:

Postitus Postitas Frundsberg »

Mida siin ikka vaielda. Nii nagu on igati ebanormaalne muinaskalmusid segi keerata on täpselt samavõrd tobe panna kõik metallidetektorit omavad inimesed kategooriasse "must arheoloog". Muidu jäämegi siin vaidlema, kes on ikka õigem eestlane, samal ajal aga tehakse meie maapõu meie kõigi endi esemelisest ajaloost tühjaks.

Juriidiliselt on väga keeruline kui mitte võimatu keelata ära detektori omamist ja/või kasutamist maaomaniku nõusolekul. Kui tõesti õnnestub selline eelnõu läbi suruda, siis kokkuvõttes teeb see vaid kahju, sest nagu siin keegi juba enne märkis, minnakse välja kasvõi EL-i kohtusse ja lõpuks saavutatakse niikuinii tulemus. Pigem oleks vaja aga hoopis koostööd. Näiteks on detektoriste tunduvalt rohkem kui iial suudab muinsuskaitse oma kaitsealuseid objekte valvata - miks mitte kaasata inimesi, kes nagunii liiguvad looduses, tunnevad huvi ajaloo vastu ja kellest valdav enamus pole mingid "mustad arheoloogid" või "kasuahned aardekütid" vaid päris tavalised ja paljud ka toredad inimesed?
Viimati muutis Frundsberg, 25 Nov, 2008 21:58, muudetud 1 kord kokku.
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5566
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Postitus Postitas toomas tyrk »

Kui täpne olla - oli üks meie seast
http://www.militaar.net/phpBB2/viewtopi ... 269#159269
Ja selline saatus ootab kõiki teisi analoogselt käituvaid isikuid.

Ja ma ei tea kas ta oli üks "teie seast" sest ma ei tea kes on see "teie".

Äkki oskad seletada?

Ja mis puutub kõigi detektoristide ühte patta panemisest - kogu see teema on olnud sellest, et eelkõige peavad detektoristid ise aru saama milline käitumine on "õige" ning milline "vale" ja ise peeglisse vaatama ning oma ridades selgust saama.

Kõiki metalliostijaga mehi pole siit foorumis mitte veel ära bännitud. Ja selle järgi ka bännima ei hakata, et kas on kodus detektor või mitte...
Kasutaja avatar
Kessel
Liige
Postitusi: 354
Liitunud: 26 Sept, 2005 13:29
Asukoht: Fellin - Hapsal
Kontakt:

Postitus Postitas Kessel »

Kas hr Tyrk hakkab ka Detektoriste tuleriidal põletama ?
Kasutaja avatar
ludvig
Liige
Postitusi: 790
Liitunud: 10 Jaan, 2005 16:35
Asukoht: EW
Kontakt:

Postitus Postitas ludvig »

vaata,ei hakka kedagi kaitsama ega õigustama ega kedagi arvustama,aga FOTO järgi mingi süüdistuse esitamiseks peab olema Sherlock Holmes aga mitte Toomas Tyrk. (ps. võta kui kerget huumorit :) ).

ja kõigi selliste jamade tulemusena ei julgetagi varsti (ja ka juba praegu) oma leidudest pilte panna kuna vähegi huvitavama asja puhul tembeldatakse hauaröövliks ja teab veel kelleks. on seda siis kellegile vaja või??
Kasutaja avatar
AddressUnknown
Liige
Postitusi: 237
Liitunud: 19 Juun, 2008 17:47
Kontakt:

Postitus Postitas AddressUnknown »

Meie all mõtlesin Eesti Detektoristide foorumi liimeid.
Aga probleem on selles et ban ei peata endist kasutajat xXx muinsukaitse alla kuuluvate objektide rüüstamist ja omavolitsemist. Tõesti oleks õige et Ausad detektoristid ja muinsuskaitse peaksid mingil moel ühendama jõud, et võidelda nn "mustade arheoloogide vastu.
Kasutaja avatar
ludvig
Liige
Postitusi: 790
Liitunud: 10 Jaan, 2005 16:35
Asukoht: EW
Kontakt:

Postitus Postitas ludvig »

Seda jõudude ühendamise juttu peaksid sa rääkima härradele Kraut ja Mandel ( kes ka seda foorumit silm punnis loevad :) ). aga kahjuks ei taha nad sellest midagi kuulda. tõelised nõuka aja inimesed --kui millegagi leppida ei suuda siis üritavad kõigest väest ära keelata.
Kasutaja avatar
Arheoloog
Liige
Postitusi: 802
Liitunud: 29 Veebr, 2008 19:34
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Arheoloog »

ludvig kirjutas:Seda jõudude ühendamise juttu peaksid sa rääkima härradele Kraut ja Mandel ( kes ka seda foorumit silm punnis loevad :) ). aga kahjuks ei taha nad sellest midagi kuulda. tõelised nõuka aja inimesed --kui millegagi leppida ei suuda siis üritavad kõigest väest ära keelata.
Ludvig, sellist teksti olen ma korduvalt kuulnud ühe teie foorumi "autoriteedi" suu läbi, kes ise ei avalikusta iialgi ühtegi oma leidu ja selleks on teatud põhjused... :twisted: ...See Mati Mandeli nõukaaja inimeseks tembeldamine (Teie autoriteet nimetab teda otsesõnu kommunistiks), no kuulge, see on sama absurdne kui" süüdistada" Bruno Sauli 1970. aastate dissidentluses. Mees on hinnatud nii arheoloogide kui ka lähiajaloolaste seas. Ühtlasi on ta teinud väga palju musta arheoloogia vastast selgitustööd Kaitseliidu ridades...Ja mis detektorite ärakeelamisse puutub, siis kirjutasid sellele kultuuriministrile saadetud pöördumisele alla kogunisti 52 arheoloogi (palju on Eestis üldse arheolooge?). Nii et "piiksutajad" jätkem demagoogia. See viimasel aastal toimunu pole mitte mõne "nõukaaegse inimese kius", vaid Eesti arheoloogide ühine appikarje. Kui asi samas tempos jätkub, siis pole meil varsti enam Eesti Muinasaega, mida uurida.
Käed eemale muinaspärandist!!!

Rokas nost no pagātnes mantojuma !!!
Kasutaja avatar
varing
Liige
Postitusi: 576
Liitunud: 26 Mai, 2007 13:09
Kontakt:

Postitus Postitas varing »

http://www.postimees.ee/?id=51341 artiklil juba 100 kommentaari ja kõik väga sisukad,andis kohe lugeda.
Huvitatud peaaegu kõigest militaarsest!
Kasutaja avatar
ludvig
Liige
Postitusi: 790
Liitunud: 10 Jaan, 2005 16:35
Asukoht: EW
Kontakt:

Postitus Postitas ludvig »

nonii,nüüd on meil siis ka põhitegelane platsis.. :D

mis puutub "teie" foorumisse siis olen umbes 10x rohkem mil.netis kui detektoristide foorumis. detektoristide klubi liige pole ja nende foorumisse pole mul üldse pääsugi...
kedagi otsesõnu kommunistiks pole nimetand ja absoluutselt ei sea kahtluse alla kõnesolevate isikute teadmisi ja panust arheoloogiasse.
samas mis puututab nn.selgitustööd siis on see asjale v. ühepoolne lähenemine ja kõigi ühte patta panemine. ja need allkirjad on kokku saadud ka tänu sellele ühepoolsele kihutustööle ehk mitte öelda vaenu õhutamisele.
johnbull
Liige
Postitusi: 470
Liitunud: 07 Jaan, 2007 0:59
Asukoht: Saaremaa
Kontakt:

Postitus Postitas johnbull »

paistab et keegi tahab midagi kontrollida-luurata
mõõk pidavat ise aastajagu muuseumikaup olema
Ajalugu kirjutavad alati võitjad, ja kaotanud poolte ajalugu kuulub osalejate kahanevale ringile.
(Joachim Peiper)
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5566
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Postitus Postitas toomas tyrk »

johnbull kirjutas:paistab et keegi tahab midagi kontrollida-luurata
mõõk pidavat ise aastajagu muuseumikaup olema
Ei maksa igasugu häma ajada. Pildid ilmusid militaar.netis alles mõned nädalad tagasi.

Kui tead, et muuseumikaup, siis palun ütle mis muuseumi.

Kui ei tea - miks siis arvad et selline "muuseumikaup" on eesti arheoloogidele äkki kahe silma vahele jäänud?

Siin ei ole Delfi kus võib karistamatult igasugu jama välja ajada...
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5566
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Postitus Postitas toomas tyrk »

ludvig kirjutas:nonii,nüüd on meil siis ka põhitegelane platsis.. :D

mis puutub "teie" foorumisse siis olen umbes 10x rohkem mil.netis kui detektoristide foorumis. detektoristide klubi liige pole ja nende foorumisse pole mul üldse pääsugi...
Kui viide käis minule, siis ise ma ei pea ennast antud teemas küll "põhitegelaseks".

Kuna teema hakkab aga tõeliselt hapuks minema, siis kavatsen asjasse sekkuda küll.

Sinu postituse ülejäänud "sisu" on mul küll jäänud aga täiesti arusaamatuks. Millist "ühepoolset kihutustööd" ja "vaenuõhutamist" pidid siis ühed arheoloogid teiste arheoloogide seas küll tegema, et neilt allkirjad "läbinisti valele" üleskutsele saada? Kust Sina nii täpselt tead, kes neist konkreetselt see "kihutustöö" tegija ja teiste käte väänaja oli? Ja kes oli süütu ohver või teadmatusest allkirja andja?

Või äkki on ikka olukord muinsuskaitses viimase paari aastaga oluliselt halvemaks läinud?

Enne kommentaari kirjutamist tasub aeg-ajalt ka oma aju kasutada...
nords
Liige
Postitusi: 78
Liitunud: 30 Sept, 2005 14:02
Kontakt:

Postitus Postitas nords »

Kas nende allkirjadega polnud selline lugu, et mingil infopäeval osalejate nimekiri meelevaldselt pöördumisele lisati. Loomulikult allakirjutanute teadmata.
lihtsalt huviline
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

mõõk pidavat ise aastajagu muuseumikaup olema
Näe, rahvas teab küll! Mis muuseumiga siis ka tegemist on? Paraku pole tegemist muuseumiga - kui ma ennast siin rootsi kunniks tituleeriksin, siis jääks see ikkagi ainult minu enda fantaasia viljaks. Ja ka ametlikud muuseumid ei ole seaduse järgi õigustatud kokku ostma leitud kultuuriväärtusega esemeid, selleks on muinsuskaitseamet, mis teeb esildise leidjale leiutasu maksmiseks ja teeb ettepaneku leiu säilitamiseks kas teaduskollektsioonides Tartus või Tallinnas, või mõnes muuseumis nt. Salme leiud lähevad pärast uuringute tegemist ja konserveerimist Saaremaa muuseumi kogusse ja kindlasti leiavad koha ka püsiekspositsioonis. Kui keegi arvab, et asjad käivad teisiti, siis vilistab ta seadusele. Kuna vilekoor üha tugevneb, siis tugevneb vastureaktsioonina soov õhk kinni panna. Tuleb aru saada põhjuse ja tagajärje seostest!
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

Kas nende allkirjadega polnud selline lugu, et mingil infopäeval osalejate nimekiri meelevaldselt pöördumisele lisati. Loomulikult allakirjutanute teadmata.
Naised saunas rääkisid! Piinlik ei ole kusagilt kuuldud loba "enda nime" all levitada? Mina näiteks ei kirjutanud alla, sest osad formuleeringud ja pakutud lahendused ei tundunud mulle õiged ega teostatavad. Paraku aja möödudes hakka või teisiti mõtlema.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 26 külalist