Puhka rahus,Metallidetektor...

Kõiksugu militaarsuunitlusega väljakaevamised ja nendega seonduv.
Vasta
Martään
Liige
Postitusi: 266
Liitunud: 10 Nov, 2004 16:40
Kontakt:

Postitus Postitas Martään »

Miks mulle vasakpoolsus ei meeldi: ära tahavad kõike keelata. Nagu see hiljutine kisa summutite ja lasersihikute teemal. Ei mõista. Keelata tuleks ikka seda mis on kahjulik, mitte kõike seda mis võiks kuidagiviisi mingi ülimalt ebatõenäolise imeskeemi läbi kahjulik olla.

Seadus on ka leidmise koha pealt vaenulik: maa seest leitud ese on ilma vastuvaidlemisvõimaluseta kohe riigi oma. Nagu ma aru olen saanud, on näiteks USAs natuke inimlikum variant: maksad oma väikese protsendi tulust riigile ja ülejäänu jääb kätte
uusmario
Liige
Postitusi: 1355
Liitunud: 28 Aug, 2005 20:30
Asukoht: järvamaa

Postitus Postitas uusmario »

Ei saa aru, miks peaks detektoreid keelustama.Detektor ju tegelikut üsna süütu asjake
Kasutaja avatar
Soobel
Liige
Postitusi: 2180
Liitunud: 30 Dets, 2004 12:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Soobel »

Aga paneks asja hoopis teistpidi käima: metallidetektorivastased on tagurlikud ja tahavad, et muinsusväärtused mullas häviksid! Sest kui keegi nad detektoriga avastab ja välja tirib, on vähemalt suur tõenäosus, et ese konserveeritakse ja säilitatakse, mitte ei lasta maapõues igaveseks olematuks roostetada.
Vaid Siil mu kõrval lebas siin. Ta suri ammu.
[img]http://www.soobel.planet.ee/TGMB.gif[/img]
Kasutaja avatar
Kessel
Liige
Postitusi: 354
Liitunud: 26 Sept, 2005 13:29
Asukoht: Fellin - Hapsal
Kontakt:

Postitus Postitas Kessel »

Soobel kirjutas:Aga paneks asja hoopis teistpidi käima: metallidetektorivastased on tagurlikud ja tahavad, et muinsusväärtused mullas häviksid! Sest kui keegi nad detektoriga avastab ja välja tirib, on vähemalt suur tõenäosus, et ese konserveeritakse ja säilitatakse, mitte ei lasta maapõues igaveseks olematuks roostetada.

Tormiline aplaus Sooblile ! :D

Selle peale poleks ise tulnudki.
Kasutaja avatar
Mazz
Liige
Postitusi: 694
Liitunud: 05 Okt, 2005 13:19
Kontakt:

Postitus Postitas Mazz »

Õige!Kahju oleks tõesti kui ilusad kiivrid jääksid maapõuue vedelema( ja muud ajsad ka)
Karuke
Liige
Postitusi: 1445
Liitunud: 12 Veebr, 2006 19:49
Asukoht: Stockholm
Kontakt:

Postitus Postitas Karuke »

Metallidetektoriga sebimises pole ju midagi paha? Paha on siis kui riikliku kaitse all kohas labida maasse lööd.
Millisele krt juriidilisele alusele peaks keelamine põhinema?
Mitte millal vaid miks?
KÕIK KARUKESTEST
Uitaja
Liige
Postitusi: 342
Liitunud: 05 Dets, 2005 13:46
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Postitus Postitas Uitaja »

Kas muinsuskaitse tõesti mingeid seadusemuudatusi taotleb - eks näis, aga et hr. Ants Kraut detektoristide suhtes vaenulik on, see on ammu teada. Temalt pärineb 2001a "Postimehes" ilmunud lennukas üleskutse detektoristide avastamisele ja kahjutukstegemisele:
Muinsuskaitseinspektsioon pöördub omavalitsusorganite ja kogu elanikkonna poole palvega: mitte lubada isikuid, kellel puudub muinsuskaitseinspektsiooni vastav luba, tegelda ebaseadusliku tegevusega eravalduses olevatel, valla või riigimaadel. Palume võõraste kahtlasest tegevusest põldudel, karjamaadel ja taluasemetel teatada vallavalitsusse ja politseile, jätta meelde isikute kirjeldus ning autonumbrid.

Muidugi jättis ta selgitamata, et ebaseadusliku tegevusega tähendab: riikliku kaitse all oleval objektil.
canislupus
Liige
Postitusi: 1044
Liitunud: 14 Veebr, 2005 13:23
Kontakt:

Postitus Postitas canislupus »

Muinsuskaitse hakkab alati kisama siis, kui kusagilt on võimalik raha kasseerida. Tüüpnäide Seegi kirik - niikaua ei huvitanud see osmik kedagi, kuni ta korda tehti.
Kasutaja avatar
MadMan
Liige
Postitusi: 1969
Liitunud: 23 Veebr, 2005 19:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas MadMan »

Prantsusmaal I MS lahinguväljadel metallidetektoriga kolamise eest on ette nähtud detektori konfiskeerimine, trahv ja muud karistused. Võimalik, et see kehtib ka Madalmaades. Eestis võiks sarnast seadust rakendada näiteks Sinimägedes ja detektoristid 30 päevaks pokri pista.
Vihkad Eestit? Vali Reformierakond.
jrgen20
Liige
Postitusi: 595
Liitunud: 12 Sept, 2005 14:01
Asukoht: Järvamaa
Kontakt:

Postitus Postitas jrgen20 »

Kas Sinimägedes kaevamine polegi keelatud? Minu arust on seal päris pikemat aega kaitse peal, et ei tohi kaevata. Sinimägedes pole tegelikult vaja kaevatagi suurt, et midagi leiaks.
valdo
Liige
Postitusi: 375
Liitunud: 11 Veebr, 2005 17:03
Asukoht: Kehra/Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas valdo »

Mina ei poolda detektori keelamist.

Näiteks võib detektorit vaja minna vägagi vajalike asjade legaalse otsimise juures. Oletame et ma tean, et ühel kodanikul oli 1940-50ndatel aastatel mingi haruldase 1910ndate aastate auto jäänused ning nende elutee lõppes talukoha laialilükkamisega maaparandustööde käigus.

Näiteks nii, et mootor ja pisividinad pandi tallele, raam ja sillad aga visati taluhoovi taga asuvasse saviauku muu prügi hulka ning maaparanduse käigus tehti talukoht laudsiledaks, mh aeti pinnast ja muud rämpsu täis ka nimetatud saviauk.

Kui nüüd mina vanatehnikahuvilisena sellist juttu kuulen, siis võib-olla mul tekib kindel soov see raam ja sillad sealt siiski välja kaevata? Kui mul maaomanikuga (kelleks on auto kunagise omaniku järeltulijad) on vastav kokkulepe, siis on nende väljakaevamine ju kõigiti seaduslik tegevus. Ainus asi - mul on vaja täpse asukoha leidmiseks metallidetektorit, sest ümbrus on tundmatuseni muutunud (talukoht on kadunud).

Eeltoodud lugu on muidugi fiktsioon, kuid samalaadseid tõeliselt sündinud asju tean ma ridamisi, kus on sõja eest, rekvireerimise eest vms auto ja/või selle osi maa sisse peidetud või siis hiljem nende osi lihtsalt rämpsuna aukudesse visatud. Inimesel on millegipärast omadus rämpsu kõikvõimalikesse aukudesse panna. Kui esialgu sinna pandavaks "rämpsuks" on autoraam ja hiljem ladustatakse samasse kohta komposti ja puulehti, siis osutubki paari aastakümne pärast autoraam maa sees olevaks, sest puulehed ja kompost on muutunud mullaks...
Valdo

[b][url=http://tinyurl.com/rattad]Eesti Jalgrattamuuseumi[/url][/b] looja ja eestvedaja
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk tn 9. Maist septembrini oleme avatud R,L,P 11-18, muul ajal kokkuleppel
Tutvustame jalgratta ajalugu eesti vaates, meie seitsmes saalis on välja üle 120 ratta
Kasutaja avatar
Kessel
Liige
Postitusi: 354
Liitunud: 26 Sept, 2005 13:29
Asukoht: Fellin - Hapsal
Kontakt:

Postitus Postitas Kessel »

Nii nagu näha , on ka asja vastu ka ajaloolased .
Mõni muinsuskaitse inimene võiks ju ka siin sõna võtta.
Ja kui ise avalikult ei julge , saatku mulle PS ja panen siis tema teksti oma nimel siia üles.
Sest nagu nii on ka meie hulgas ka inimesi sealt ametkonnast.
Kasutaja avatar
FW Anton
Liige
Postitusi: 1831
Liitunud: 01 Jaan, 2005 20:06
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas FW Anton »

Ei oska momendil kommenteerida kuna ei tea keelustamise põhjendusi. Reguleeritud kujul võiks siiski lubatud olla.
Anton - horridoo!
jrgen20
Liige
Postitusi: 595
Liitunud: 12 Sept, 2005 14:01
Asukoht: Järvamaa
Kontakt:

Postitus Postitas jrgen20 »

Igal juhul ei tohiks detektori kasutamine keelu alla minna. Endalgi vaja üles otsida esivanemate Vabadussõjas teenitud medalid maa seest üles otsida ning kuidas seda muidu teha kui mitte detektoriga?
Kasutaja avatar
Kessel
Liige
Postitusi: 354
Liitunud: 26 Sept, 2005 13:29
Asukoht: Fellin - Hapsal
Kontakt:

Postitus Postitas Kessel »

Kui detekteerimine keelustatakse , kas siis järgmine samm on keelustatakse sukeldumine ja all-vee ujumine ?
Rahvas ju vee alt ka üsna huvitavaid ja vanu asju välja toonud.
Endalgi on õnnestunud leida jõepõhjast vene kuulipritsi ketas . Ja samast kohast tiriti välja ka Maximi kilp.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 8 külalist