Puhka rahus,Metallidetektor...

Kõiksugu militaarsuunitlusega väljakaevamised ja nendega seonduv.
Vasta
vdreving
Liige
Postitusi: 597
Liitunud: 27 Dets, 2005 19:31

Postitus Postitas vdreving »

Olid Sina see kes nägi kuidas ja millisest hauast asja leidsin? Kes ja kus on asja riigile tähtsaks kuulutanud? Need mölakad,kes ajalehes lauskvalet välja ajasid või? Kahjuks pole mul ei Sinule ega kellelegi ette näidata ühtegi riigipoolset pakkumist ? Kahjuks.Niipalju siis riigi huvist. Oskad ehk selgitada,miks peaksin säilitama enesele mittevajalikku asja? Ma ei ole mingi revahull. Julgen meenutada,et just riigimuuseumi inimesed olid need,kes valetasid,et on minuga ühendust võtnud.Sõimasid veel kriminaalkurjategijaks.Ja nüüd pean olema tänulik või? Ja midagi pole veel müüdud,seega vara millesti rääkida või järeldusi teha. Müüd ju Sinagi oma vana auto ära,kui see Sulle enam ei meeldi.
Robert
Liige
Postitusi: 93
Liitunud: 20 Mär, 2007 14:11
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Postitus Postitas Robert »

Ei usu mina,et vdreving selle asja väljamaalastele maha ärib.

Vdreving,kas klaasivabriku läbipaistev el.liini isolaator omab säilitamisväärtust?Ei hakanud uut teemat tegema.
vdreving
Liige
Postitusi: 597
Liitunud: 27 Dets, 2005 19:31

Postitus Postitas vdreving »

Isolaatorit võib alati säilitada ja võimaluse korral juurdegi koguda.Pole ju enam tehaseid,mis neid tegid.
juss000
Liige
Postitusi: 383
Liitunud: 13 Dets, 2005 9:02
Kontakt:

Postitus Postitas juss000 »

rehepapp kirjutas:
vdreving kirjutas:Mina suudan kodumaa piiridesse kindlasti müüa,aga kas kodumaa jõuab või tahab osta on iseküsimus. Muidugi tuleb veel enne müüki üks ekspertiis,et asi audentne on ja alles siis.
Kulla mees. Katsu nüüd siinsetele inimestele selgitada mille poolest sa erined oma käitumisega tavalisest hauaröövlist. Sinusuguste pärast on paljude riikide kultuuriväärtused mööda ilma laiali veetud.
See leidja õigus ja asjaolu et tead möningaid seaduseauke ja omad lolli järjekindlust vägikaikavedamisel möningate riigiametnikega ei anna sulle küll õigust riigile väärtuslikke (misiganes) esemeid lihtlabaselt rahaks teha.

Selle pritsi müügiga paned sa ennast minusilmis (ja mitte ainult) ühele pulgale nende vantidega kes siin-seal haudu lahti kaevavad ja siis köik leitu müüki panevad.

No mis siis ikka. Edu müügil ja katsu endale siis saadud raha eest midagi meelepärast soetada.
VDREVING võib olla sama andekas nagu siim kallas.
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

xxx
Viimati muutis Arnold, 15 Aug, 2007 1:14, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Coger
Liige
Postitusi: 353
Liitunud: 18 Mär, 2007 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Coger »

kas see vaidlus siin teemast suts mööda minema juba ei hakka?
et see vana nodi maamunalt ja maamunast veel niipea ei lõppeks!
Frundsberg
Liige
Postitusi: 1649
Liitunud: 15 Mär, 2005 10:15
Kontakt:

Postitus Postitas Frundsberg »

Räägiks vahelduseks hinnast. Mul oleks ka kahju kui see kuuliprits kuskile maailma rändama läheb, samas ei saa siin kätt ette panna ja eks iga mees ise teab, mida oma varaga peale hakkab.

Pole ju mõtet ka kuskile kaugele müüma hakata kui kodumaal paremat hinda pakutakse.
PATRIOOT
Liige
Postitusi: 207
Liitunud: 17 Mai, 2004 10:10
Asukoht: Mannermaal Tallinna küle all...
Kontakt:

seadus...

Postitus Postitas PATRIOOT »

tean et sellest on juba juttu olnud, aga konkreetset tulemust pole mina leidnud(olen siis lihtsalt loll või ei oska lugeda)... aga kysiks nyyd konkreetselt et kas keegi annaks lingi kus seadus mustvalgel kirjas mis vastaks minu küsimusele: kas tohin metalliotsijaga mööda metsa/põldu ringi käia ja otsida nt. vanu relvi, terariistu, muud nänni(sihtgrupp 2 MS)(arvestame seda et maaomaniku luba on olemas...)ja kui tohin siis mis tingimustel...
või peame tödema et meie seas on suurel hulgal inimesi kes rikuvad seadust....

Ette tänades: patrioot
Sõjas ja armastuses on kõik lubatud....( muidugi seda kõikke genfi konvensiooni piires)
PATRIOOT
Liige
Postitusi: 207
Liitunud: 17 Mai, 2004 10:10
Asukoht: Mannermaal Tallinna küle all...
Kontakt:

Postitus Postitas PATRIOOT »

vabandan... ennem kui postitasin ei lugenud tervet foorumit lõpuni... asi mis peaks minu arvates vististi tegelikult militaar-arheoloogia alla käima oli teise teemasse postitatud... teema siis:www.militaar.net -> Et juttu jätkuks -> Detektorismiga seotud õigusaktid

edit: olen nüüd juba puruloll valmis... ei saa enam seaduse lugemise, või vähemalt sellest aru saamisega enam hakkama...

palun siiski et mõni teadjamees ütleks mulle konkreetselt... kas tohin eelnevalt mainitud asjaoludel tavaari( vanu relvi, terariistu, sõduri isikliku varustuse elemente)otsida või mitte... kui tohib, siis mis tingimustel...

alandlikult oma kahe ajuraku lolluse ja arulageduse eest vabandades: Patrioot
Sõjas ja armastuses on kõik lubatud....( muidugi seda kõikke genfi konvensiooni piires)
fireman
Liige
Postitusi: 463
Liitunud: 07 Mai, 2005 11:46
Asukoht: põlvamaa
Kontakt:

Postitus Postitas fireman »

Minu arvamus on selline, et pole meil alust siin kellegi üle kohut mõista. Mina olen antud asjas Hr. V. poolt. Selliseid andekaid kogujaid- otsijaid on siin vähe. Samas kui ma ikka midagi leian siis alati tekib mingi jõuk mehi kes arvavad, et nendel on ka mingi õigus sellele. Samas on paljud riigi kasutuses olevad ajaloolised relvad "igaksjuhuks" hävitatud... . Seda tehakse siiani, kui saadakse kätte inimeste käest tulnud relvi. Ise pole mingi relvahull ja samas süda tilkus verd kui nägin kuidas hävitamisele läks vana sileraudne jahipüss, väärispuidust kabaga, nikerduste ja graveeringutega. Siin ilmas on väga kirev seltskond idioote kes seda seaduse nimel teevad. Pärast saadakse ka veel ühteist saata säilitamisele kuid ikka jäetakse rahapuudusel asjad nii nagu ikka meil kombeks on. Isegi mõnes muuseumis on see nii, isegi tilka õli ei jõuta osta.
Muideks lahe foorum on see :)
Uitaja
Liige
Postitusi: 342
Liitunud: 05 Dets, 2005 13:46
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Postitus Postitas Uitaja »

Kõigepealt pakun välja, et igasugune muinsuskaitse poolt sanktsioneerimata arheoloogia on keelatud alates esimesest kultuuriväärtusega leiust.

Edasi: politsei kätte tuleb anda üle 100 kr väärtusega leiud (6kuu pärast müüakse leitud asi oksjonil, kui omanik järele pole tulnud).

Peitvara (raha või väärtasi nagu kalliskivid, pärlid või väärismetallid, mille omanikku ei saa kindlaks teha) kuulub isikule, kelle kinnis- või vallasasjast see leiti. Peitvara leidjal on õigus saada leiutasu peitvara pooles väärtuses, kui otsiti maaomaniku loal.

Erilise väärtusega peitvara: looduslik või ajaloolise, teadusliku, kunsti- või muu kultuuriväärtusega asi kuulub riigile.

Nii et harrastusarheoloog võib endale korjata ainult peremehetuid asju, millel pole ajaloolist väärtust (kas on väärtust, seda oskab öelda muinsuskaitse)
ja mida ta hindab odavamaks, kui 100 kr.

Ametlik arheoloogia ei tegele uuemate asjadega kui 200a, kuid uuemate asjade hulgas võib olla midagi etnograafiliselt väärtuslikku :wink:
juss000
Liige
Postitusi: 383
Liitunud: 13 Dets, 2005 9:02
Kontakt:

Postitus Postitas juss000 »

Uitaja kirjutas:Kõigepealt pakun välja, et igasugune muinsuskaitse poolt sanktsioneerimata arheoloogia on keelatud alates esimesest kultuuriväärtusega leiust.

Edasi: politsei kätte tuleb anda üle 100 kr väärtusega leiud (6kuu pärast müüakse leitud asi oksjonil, kui omanik järele pole tulnud).

Peitvara (raha või väärtasi nagu kalliskivid, pärlid või väärismetallid, mille omanikku ei saa kindlaks teha) kuulub isikule, kelle kinnis- või vallasasjast see leiti. Peitvara leidjal on õigus saada leiutasu peitvara pooles väärtuses, kui otsiti maaomaniku loal.

Erilise väärtusega peitvara: looduslik või ajaloolise, teadusliku, kunsti- või muu kultuuriväärtusega asi kuulub riigile.

Nii et harrastusarheoloog võib endale korjata ainult peremehetuid asju, millel pole ajaloolist väärtust (kas on väärtust, seda oskab öelda muinsuskaitse)
ja mida ta hindab odavamaks, kui 100 kr.

Ametlik arheoloogia ei tegele uuemate asjadega kui 200a, kuid uuemate asjade hulgas võib olla midagi etnograafiliselt väärtuslikku :wink:
Kes meil Eesti vabariigis on pädev peiteleiu väärtust hindama???
vdreving
Liige
Postitusi: 597
Liitunud: 27 Dets, 2005 19:31

Postitus Postitas vdreving »

Kõigepealt küsimus: On metalliotsija keelustatud? .Vastus : Ei ole. Kõik. Lähed metsa,mis iganes eesmärgil,pole nagu kellegi asi,kui on riigimets. Võtad sinna kaasa vajalikud asjad: GPS,et ära ei eksi,matkavarustusse võib kuuluda labidas,mida samuti ei saa keegi keelata.Noh ja kuna keegi ei saa garanteerida,et ma näiteks sõjaaegsele miinile ei astu siis võib kaasas olla ka metallikas.Iseasi,kui keegi annab garantii,et metsadest on korjatud üles viimnegi lõhkekeha... siis veel. Hauad on vaid hetkel need,mis on tähistatud,küll aga muutub pommiauk hauaks siis,kui keegi ütleb,et mattis sinna kellegi. Ja üldse on 1500 erinevat moodust,kuidas nendest seadustest ja määrustest lihtsalt üle astuda.
Uitaja
Liige
Postitusi: 342
Liitunud: 05 Dets, 2005 13:46
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Postitus Postitas Uitaja »

Noh ja kuna keegi ei saa garanteerida,et ma näiteks sõjaaegsele miinile ei astu siis võib kaasas olla ka metallikas.
See tundub ikka jabur, kui käia metalliotsijaga miinide hirmust. Riigimetsas, kui pole mingi eriline looduskaitse või muinsuskaitse keeluala, võib iga detektorist täiesti julgesti käia ja kaevata. Enda järel tuleb ainult augud kinni ajada - üle 20 cm sügavune auk on pinnase kahjustamine ja ei või muidugi puid kasvujõuetuseni vigastada.
vdreving
Liige
Postitusi: 597
Liitunud: 27 Dets, 2005 19:31

Postitus Postitas vdreving »

Hirme on mitmesuguseid.Kes kardab ämblikuid,kes kardab mind.Mina kardan miine.Kes selle ümber suudab lükata?
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 10 külalist