www.militaar.net

Militaarteemad minevikust kaasaega
Tänane kuupäev 24 Sept, 2020 6:50

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Tee uus teema Vasta teemale  [ 2838 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 190  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 02 Mär, 2008 23:04 
Eemal
Uudistaja
Kasutaja avatar

MargusM kirjutas:
... ja röövlid, kellele pole absoluutselt mitte miski püha (sh. ka laibahaudadega kalmistud),...

Nonii...
palun selgitada mulle, tumedale junnile, mis asi on laibahaud???...ma tean , et autovarast nimetadakse moodastel aegadel "omavoliliseks kasutajaks"vms. aga see sõna on midagi uut...minu jaoks
NB! Ma olen ristimata :lol:

Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 02 Mär, 2008 23:20 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

kaerakala kirjutas:
MargusM kirjutas:
... ja röövlid, kellele pole absoluutselt mitte miski püha (sh. ka laibahaudadega kalmistud),...

Nonii...
palun selgitada mulle, tumedale junnile, mis asi on laibahaud???...ma tean , et autovarast nimetadakse moodastel aegadel "omavoliliseks kasutajaks"vms. aga see sõna on midagi uut...minu jaoks

No raamatutes on olemas ka põletusmatused. Rings any bell?

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 02 Mär, 2008 23:25 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

kaerakala kirjutas:
MargusM kirjutas:

Nonii...

Teen seda suurima hea meelega :wink:
Laibahaudadega v. siis ka laibamatustega kalmistute vastanditeks on põletusmatustega kalmeväljad. Kui viimaste puhul ei pruugi selle avastaja pahatihti arugi saada, et on matusepaigale "sattunud" (ehetest ja relvadest koosnevate komplekside juures pole alati säilinudki põletatud inimluude fragmente), siis laibahaudadega kalmistu peaks kõigi jaoks olema üheselt äratuntav: kadunukesed on maamulda sängitatud põhimõtteliselt nagu tänapäevalgi. Neid eristab kristlikest matustest üksnes rohkete hauapanuste olemasolu - investeering hauatagusesse ellu...Siit ka seletus sellele, miks pean laibakalmistute segaminipööramist suuremaks patuks (loe: teadlikuks kuriteoks) kui põletusmatustega kalmeväljade omi.

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 03 Mär, 2008 2:21 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Toetan Frunsbergi mõtteid! No isegi Eesti vanimatele detektoristidelegi oli selge,( Tölpa ja Mõhk) et haud on püha. Veel enam, kui kaevates tulevad kondid välja, on võimalik kasvõi algeslt muude leidudega tuvastatav, mis ajast pärit ja anda info vastavale ametkonnale. Kas Sõjahoolde Liit või Muinsuskaitse Amet. Point nimelt selles, et annad leiukoha informatsiooni, mitte ei kraabi maad ja astu minekut!

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 03 Mär, 2008 20:25 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

inkvisiitor kirjutas:
Nii siis härrad, oleks välja pakkuda väikene mündileid hõbemüntide näol.Nahk kukkur hävinenud,dateering jääb sinna 16-18 sajandisse. Võimalikud vahetusvarindid saksa militaarteemal... Ja leid pärineb kodust põranda laudade alt;)
Müüdud!

http://www.wehrmacht.pri.ee/foorum/phpB ... php?t=3499

Summeri pirisemisel on metsavennal aega hüpata laskepessa ja oodata mis sünnib - kas tegemist on inimese, looma või linnuga, või hoopis UFO-ga kirsavoi saabastes, automaat kaelas. Viimasel juhul kohe tuli peale.

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 03 Mär, 2008 21:25 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Shiim kirjutas:
inkvisiitor kirjutas:
Nii siis härrad, oleks välja pakkuda väikene mündileid hõbemüntide näol.Nahk kukkur hävinenud,dateering jääb sinna 16-18 sajandisse. Võimalikud vahetusvarindid saksa militaarteemal... Ja leid pärineb kodust põranda laudade alt;)
Müüdud!

http://www.wehrmacht.pri.ee/foorum/phpB ... php?t=3499

Ma vaatasin seda kuulutust isegi ja imestasin eriti selle leikoha üle, tundus kuidagi eriti küüniline või isegi provokatiivne antud teema õrnust arvestades :roll:

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 03 Mär, 2008 21:47 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

gnadenlose kirjutas:
Ma vaatasin seda kuulutust isegi ja imestasin eriti selle leikoha üle, tundus kuidagi eriti küüniline või isegi provokatiivne antud teema õrnust arvestades :roll:

Sama siin...On teada päris mitmeid juhtumeid, kus leidjad arvavad end olevat nutikad, nimetades leiukohana päris kentsakaid ja uskumatuna tunduvaid kohti. Muinsuskaitseseaduse viies peatükk, mis käsitleb Kultuuriväärtusega leiu mõistet, aga selles osas vahet ei tee. Olulised on hoopistükis muud kriteeriumid. Nii et asjata vaev...

Muinsuskaitseseadus: § 30. Kultuuriväärtusega leiu mõiste
(1) Kultuuriväärtusega leid on maa seest või maa pinnalt, rajatisest, ehitisest, veest või veekogu põhjaladestustest leitud looduslik või ajaloolise, arheoloogilise, teadusliku, kunstilise või muu kultuuriväärtusega vallasasi, millel ei ole omanikku või mille omanikku ei ole võimalik kindlaks teha.

Asjaõigusseadus: § 105. Erilise väärtusega peitvara
(1) Peremehetu looduslik või ajaloolise, teadusliku, kunsti- või muu kultuuriväärtusega asi kuulub riigile, sõltumata sellest, kelle kinnisasjast see leiti.

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 04 Mär, 2008 0:54 
Eemal
Uudistaja

Olen kaitseliitlane ,olen detektorist.Foorumis oleme püüdnud seadusi tutvustada.Töötab rubriik "loe enne kui metsa lähed" Igasugused üritused valmistatakse põhjalikult ette,uuritakse millega tegemist ja kas pole mingeid piiranguid.Ise tegin MK-le ettepaneku korrastada mõnd kaitsealust objekti detektoristide kulu ja kirjadega(saadeti viisakalt pikalt) Leidusid antakse muuseumidele ja teatatakse MK-le.Aga ikka saame ainult pasarahe kaela.Reporter nimetas täna lõhkekehade üleandmist demineerijatele hoopis päästeametile peavalu tekitamiseks.
Saan aru ,et härra Margus M oleks võimeline kaks osapoolt ühise laua taha kokku viima!Tehke see asi ära ja sadade inimeste lugupidamine on võidetud.
Ja kindlasti ei tule ka kauges tulevikus ükski hauaröövel sellise mehe haua kallale .Olgu see siis laibamatus v.urn :wink:

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 04 Mär, 2008 1:17 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Paljud meist ikka käivad MK kodulehel huvi tundmas, et mis uudist ja mis mehed teevad? Ei saa ka loota, et muinsuskaitsjad detektoristide foorumit uurivad ja omale märkmikkusse linnukesi teevad. Sellest ka need pasarahed, mõlemalt poolt, rõhutan.
Ühine mahaistumine ja infovahetus maandaks pinget. Kui MK oleks veel huvitet sellest...

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 04 Mär, 2008 15:44 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Kui MK oleks VEEL huvitet....
Ehk küsimus tobe, aga millal nad olid huvitet ja kas lasime õige aja mööda? 8)

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 04 Mär, 2008 16:19 
Eemal
Liige

MK eest ei saa vastata, aga kohati targemana tavainimesest olen alati olnud kättesaadav nõuandja ja vahendajana. Varastele mitte! Katja mind teab - kas on olnud probleeme?

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 04 Mär, 2008 17:54 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Teab-teab, ja probleeme pole olnud. Arnoldiga pole ja vaevalt ka tuleb.
Kui detektori kasutamist oluliselt piirama hakatakse, siis ametiga võib ju lahkhelisid tekkida. Siit see mure ja mõtted, mis saab.

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 04 Mär, 2008 17:59 
Eemal
Liige

MargusM kirjutas:
Tsiteeri:
On teada päris mitmeid juhtumeid, kus leidjad arvavad end olevat nutikad, nimetades leiukohana päris kentsakaid ja uskumatuna tunduvaid kohti. Muinsuskaitseseaduse viies peatükk, mis käsitleb Kultuuriväärtusega leiu mõistet, aga selles osas vahet ei tee. Olulised on hoopistükis muud kriteeriumid. Nii et asjata vaev...

Paluks täpsustada, mis leide see viies peatükk siis käsitleb?
Vanade teede äärest, kõrtsikohtade ümbrusest, lihtsalt metsa alt olen leidnud 18saj. dengasid päris mitmeid. Vahel leiab mõne rootsiaegse kuuendiköörisegi. Kui leian tee äärest denga, on see kultuuriväärtusega leid? Või on kultuuriväärtus siis, kui ühte kohta on kunagi kaotatud mitu dengat?

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 04 Mär, 2008 18:44 
Eemal
Liige

5. peatükk
KULTUURIVÄÄRTUSEGA LEID

§ 30. Kultuuriväärtusega leiu mõiste

(1) Kultuuriväärtusega leid on maa seest või maa pinnalt, rajatisest, ehitisest, veest või veekogu põhjaladestustest leitud looduslik või ajaloolise, arheoloogilise, teadusliku, kunstilise või muu kultuuriväärtusega vallasasi, millel ei ole omanikku või mille omanikku ei ole võimalik kindlaks teha.

(2) Kultuuriväärtusega leid kuulub riigile.

(3) Kultuuriväärtusega leiu suhtes kohaldatakse asjaõigusseaduse § 105.

§ 31. Kultuuriväärtusega leiu ajutine kaitse

Kultuuriväärtusega leid on ajutise kaitse all selle leidmisest alates.

§ 32. Leidja kohustused

(1) Käesoleva seaduse § 30 lõikes 1 nimetatud asja leidja on kohustatud säilitama leiukoha muutumatul kujul ning leiust viivitamata teatama Muinsuskaitseametile või valla- või linnavalitsusele. Leidjal on õigus jääda anonüümseks.

(2) Leitud asi tuleb kuni Muinsuskaitseametile üleandmiseni jätta leiukohta. Leitud asja võib leiukohast eemaldada ainult juhul, kui tekib oht asja säilimisele. Seda ei tohi puhastamise, haljastamise, murdmise või muul teel rikkuda ega selle üksikuid osi üksteisest eemaldada.

§ 33. Õigus tasule

(1) Käesoleva seaduse § 30 lõikes 1 nimetatud asja leidjal on õigus saada tasu asja pooles väärtuses. Asja väärtuse määrab kindlaks Muinsuskaitseamet. Tasu maksmise korra kehtestab Vabariigi Valitsus.

(2) Tasu ei maksta isikule, kelle kohustuste hulka kuulub käesoleva seaduse § 30 lõikes 1 nimetatud asjade otsimine või väljakaevamine või mälestiste uurimine või muinsuskaitsenõuete täitmise järelevalve.

Üles

Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: 04 Mär, 2008 18:53 
Eemal
Liige

Uitajale veelkord - kalmest pärit leide ei saa pähe määrida järvest leitutena! Küll me Su ükskord tabame teolt! Kui soovid meelt parandada, siis see võimalus on olemas. Ka salakütt saab perele värsket liha pakkuda, aga seda saab ka jahiseltsi liige! Mida valid?

Üles

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 2838 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 190  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: