Järjekordne soo tanki teema

Kõiksugu militaarsuunitlusega väljakaevamised ja nendega seonduv.
Kasutaja avatar
onu-raul
Liige
Postitusi: 32
Liitunud: 08 Veebr, 2006 20:14
Asukoht: Võru
Kontakt:

Järjekordne soo tanki teema

Postitus Postitas onu-raul »

Kuulsin täna sellist juttu, et Võrumaal Nursi ja Sõmerpalu vahelisel teelõigul olevas soos on väidetavalt sohu uppunud saksa tank (raudtee ülesõidu lähistel). Räägiti, et sakslased olid põgenenud venelaste eest rongi peale ja siis oli üks tank suutnud ennast ära uputada sohu. Kas jutul võib olla tõepõhi all? Räägiti veel , et sõja ajal oli antud tee hoopis palktee.

Juhul kui jutul on tõesti tõepõhi all, siis huvitaks see, et mis tankiga oli tegu.
Lennart
Liige
Postitusi: 829
Liitunud: 27 Sept, 2005 15:39
Kontakt:

Postitus Postitas Lennart »

Külajutud on toredad ja neid ei tasu eriti tõsiselt võtta :wink: Aga paljudel on kindalsti ka tõepõhi all 8) Endal ka informatsiooni mitmete sõjamasinate kohta (täpsemat infot ei avalda). Aga nagu mu kaval isa kunagi tegi: Mina ei viitsinud solgiauku kaevata ja tema tuli luuluga,et tank on kuskil seal peidus,Mina aga suure õhinaga kaevasin.. :D
malox
Liige
Postitusi: 242
Liitunud: 11 Apr, 2004 19:25
Kontakt:

Postitus Postitas malox »

Olen kah seda jutuu kuulnud, kuid tanki kohta väidet ei oska kinnitada.
Aga kindlasti on sealkandis rööbasteltmaha jooksnud auruvedur enne ülesõitu sohu vajunud. Kunagi oli vanaisa seda heinateo ajal veel heinarehaga katsunud. Suhteliselt sügavale oli juba vajunud.
gryynwald
Uudistaja
Postitusi: 26
Liitunud: 24 Juun, 2005 14:35
Kontakt:

Postitus Postitas gryynwald »

Olen isegi uurinud seda tangi lugu kahe erineva inimese käest, kes olid seda tanki näinud, kuid nende andmetel oli see purukslastud vene tank. Ta asus raudtee ülesõidukohast ca pool kilomeetrit Nursi pool ja oli ilma kuplita, mis vedeles natuke eemal.
olen kuulnud legende ka saksa tangist, kuid ei ole leidnud ühtegi konkreetset viidet. Arvan, et legend sai alguse just sellest vene vrakist.
Aga, mis puutub palkteesse, siis oli ta tõesti olemas.
Wiking
Liige
Postitusi: 1308
Liitunud: 10 Apr, 2004 18:09
Asukoht: Haapsalu
Kontakt:

Postitus Postitas Wiking »

Jah, tankilegende on üle Eesti ikka päris palju. Ise olen kõige reaalsemaks pidanud Saksa Tiger tanki olemasolu Lihula soos. Kuna seda rääkis üks pere tuttav metsnik, kes nüüd manala mees. Seal pidavat ka kuplit näha olema. Kahju, et pole aega saanud sellele nö kinnitust otsima minna. tiger tank aga on kollektsioonis ilus asi :wink: Ka Hollywoodis nendest kitsas käes, filmis Reamees Ryani päästmine ju oli Tiger ehitatud vene T-34'le, lindid reetsid.

Nõval Suursoos on Saksa lennuk.
vdreving
Liige
Postitusi: 597
Liitunud: 27 Dets, 2005 19:31

Postitus Postitas vdreving »

Tulin minagi just soost ühte legendi kontrollimast.Käib aastaid kõva jutt,et soos vana talitee ääres on mingi tank ära uputatud või ise uppunud.sakslased seal aktiivselt ringi kolistasid,mine tea... .Juhatatud kohalt leidsin lauka mõõtmetega ca.6m kord 3m. Laukasse sisse torgitud mingil ajal,ilmselt peale sõda mitu kuuselatti.Eks keegi oli proovinud,kui sügaval tank on. Igal juhul on nii,et minu 4m pikkune varras kadus pehmelt sügavusse ja pikemat varrast polnud ka kaasas,nii,et targemaks ei saanud midagi. Küll aga on maapinnal selgelt näha roomikujäljed,mis laukas löpevad.Mõõtsin tikutoosiga roomikutevahe ära ja sain ca.2,50 m. Muud ei oska esialgu midagi juurde lisada,kui veel seda,et roomikujälgede kõrval on puudel küljed maha sõidetud ca 180-2m kõrguselt.
Slinky
Liige
Postitusi: 298
Liitunud: 13 Apr, 2005 21:20
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Slinky »

ma imestan et kuidas need roomiku jäljed seal alles saaksid olla, 60 aastaga roostetab enamik metallegi läbi, räägi veel "vagudest" mullas mis peaksid kohe huumusekihi alla jääma või vihm kinni ajanud...
Kasutaja avatar
onu-raul
Liige
Postitusi: 32
Liitunud: 08 Veebr, 2006 20:14
Asukoht: Võru
Kontakt:

Postitus Postitas onu-raul »

no dinosauruste kivistunud jalajälgigi ju leitud :) , mis kunst on siis tanki roomikute jälgi maasees näha 60 aastat hiljem? Rõugeski tankitee säilinud ja roomikute jäljed täitsa olemas.
vdreving
Liige
Postitusi: 597
Liitunud: 27 Dets, 2005 19:31

Postitus Postitas vdreving »

Mis seal ikka imestada,ega ma pole ju keelanud kellelgi vaatama tulla.Ja sõjajälgi oskan professionaalselt lugeda,selle üle pole ka mõtet siin imestada.Ka Virumaa soodes veel siiani tankijäljed näha.Kes veidikene dendroloogiast midagi jagab saab aru kaua näiteks samblikud taastuvad. On ,kuidas on aga koht on olemas ja selline ta välja näeb nagu kirjeldasin.
Kasutaja avatar
tlpWFG
Liige
Postitusi: 370
Liitunud: 06 Sept, 2005 16:02
Asukoht: virumaa metsad
Kontakt:

Postitus Postitas tlpWFG »

vdreving kirjutas:Mis seal ikka imestada,ega ma pole ju keelanud kellelgi vaatama tulla.Ja sõjajälgi oskan professionaalselt lugeda,selle üle pole ka mõtet siin imestada.Ka Virumaa soodes veel siiani tankijäljed näha.Kes veidikene dendroloogiast midagi jagab saab aru kaua näiteks samblikud taastuvad. On ,kuidas on aga koht on olemas ja selline ta välja näeb nagu kirjeldasin.
Järsku räägid Virumaa soodest lähemalt, isegi Virumaa mees ja nii mõndagi legendi kuulnud, oleks huvitav midagi rohkemat teada.
Niikaua, kui elu sees, relv käes ja Eestimaa pind jalge all, pole häda veel midagi.
[url=http://www.hot.ee/emulaator][img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan5.gif[/img][/url]
vdreving
Liige
Postitusi: 597
Liitunud: 27 Dets, 2005 19:31

Postitus Postitas vdreving »

Ja äkki räägingi,mis nimelt huvitab?
Kasutaja avatar
tlpWFG
Liige
Postitusi: 370
Liitunud: 06 Sept, 2005 16:02
Asukoht: virumaa metsad
Kontakt:

Postitus Postitas tlpWFG »

Sellise meeliköitva teema juures arvan ma, et kõiki kuvitavad täpsemad asukohad, nii ka mind, kange soov minna kodumaakonna ilusaid kante avastama. :D
Niikaua, kui elu sees, relv käes ja Eestimaa pind jalge all, pole häda veel midagi.
[url=http://www.hot.ee/emulaator][img]http://www.hot.ee/emulaator/toetan5.gif[/img][/url]
vdreving
Liige
Postitusi: 597
Liitunud: 27 Dets, 2005 19:31

Postitus Postitas vdreving »

Ega siis jälgede järgi iga kord tanki ka ei leia,need jätsid sõites ka niisama jälgi,kui pehmes pinnases ringi roomasid.Kõige lähem jälgi vaada on Sul vast vana Puhatu küla juurest sohu minna.Mingeid jälgi näeb ka Kirikuküla juures metsas,seal vedeles ka hulgaliselt tanki laskemoona,kõik puha vene kaup.Kirjutades on raske infi edasi anda.
oleng
Liige
Postitusi: 57
Liitunud: 03 Juun, 2005 19:21
Asukoht: est
Kontakt:

Postitus Postitas oleng »

reegitakse jah et leidub seal tanke võrumaal.tutav ytles et yhel mehel pidi maja ligidal olema soos.kuna rinne laks sealt labi sangaste poole on seal neid veelgi.tean isegi yht õhitud soomuki kere.ei tea mis ta oli ple eriti sygaval ka,mingi osa on juba 1m
mida ei tea see huvitab
riburabu
Liige
Postitusi: 56
Liitunud: 16 Veebr, 2004 13:15
Asukoht: viimsi
Kontakt:

Postitus Postitas riburabu »

täpsustades wikingi märkust r.r.ryani filmi kohta.
--
pole näinud filmides mitte ainsat korrektset tiiger tanki, igalpool on olnud mingid järgitehtud jäletised (vanad vene filmid (kuigi neil on tiigrid olemas), band of brothers (sama tank mis r.r.yanis) jne).
küll olen näinud mingil militaarfestil fotot sõitvast tiigrist!
sama lugu on pantritega, jällegi on mil. festilt klipp kus on sõitev panter ja stug! pnz4 ja sellist värki on rohkem liikvel...
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline