www.militaar.net

Militaarteemad minevikust kaasaega
Tänane kuupäev 22 Sept, 2017 21:38

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Tee uus teema Vasta teemale  [ 248 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 13, 14, 15, 16, 17
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Putin ja võimuvahetus Venemaal?
PostitusPostitatud: 13 Juul, 2017 1:01 
Foorumil
Liige

Valamo saarel asuva pühakoja ees peatunud Mercedese rooli tagant astus välja president Vladimir Putin isiklikult ning juhiust sulgemata avas kohe tagumise vasakpoolse ukse. Seal osutas keegi maniküürita käega millelegi. Salapärase reisija põlve kõrgusel vilksatas midagi punast. President sulges seejärel kiiresti ukse ning tema näol oli vaevumärgatav naeratus.
Presidendi pressiesindaja Dmitri Peskov: ,,See on mees. Julgeolek. President avas tagumise ukse, sest tahtis midagi võtta, mitte ei kavatsenud daami suhtes viisakust üles näidata."
http://www.fontanka.ru/2017/07/12/114/
Manus:
05_karaulny.jpg
05_karaulny.jpg [ 170.94 KB | Vaadatud 3214 korda ]

Postimehe reporter Jaanus Piirsalu: ,,Mind on aastaid jälitanud üks auvõlg: kirjutada Salauddin Islamovist, kelle nimi ei ütle Eestis peaaegu kellelegi midagi. Eesti diplomaatia ajaloos on sellel mehel oluline roll, sest ta oli ainus venemaalane, kes kümme aastat tagasi Eesti Moskva saatkonna piiramise ajal kaitses kehaga Eesti suursaadikut Marina Kaljuranda. Juulis 49-aastaseks saav Islamov juhtis Venemaa ühe suurima tiraažiga ajalehe Argumentõ i Faktõ (AiF) pressikeskust Moskvas. 2. mail 2007 andis Kaljurand seal pressikonverentsi, mis algas Kremli-meelsete noorteliikumiste seninägematu kallaletungiga Eesti diplomaatidele. Suuresti tänu Islamovi kiirele tegutsemisele pääses Eesti saadik terve nahaga. Postimehel õnnestus kodumaale Tšetšeeniasse kolinud Islamov Groznõist lõpuks üles leida. Edasi räägib ta ise – tšetšeenide kombe kohaselt austuse märgiks eesnime pidi."
    Tegelased
    Marina – Eesti suursaadik Moskvas 2005–2008 Marina Kaljurand
    Franek – Eesti saatkonna poliitika- ja pressidiplomaat Franek Persidski
    Urmas – Eesti saatkonna politseinik ja suursaadiku ihukaitsja Urmas Popp
    Jakimenko – suurima Kremli-meelse noorteliikumise Naši juht Vassili Jakimenko, kes algatas ja organiseeris pronkssõduri teisaldamist ajendina kasutades Eesti saatkonna piiramise, mis kestis nädal aega.
Islamov: ,,Pressikeskuse juhina pidin otsima huvitavaid teemasid ürituste jaoks. Kui algasid sündmused [Eesti] saatkonna ümber, tekkis mul selle vastu huvi. Eesti huvitas mind juba sellest ajast, kui Džohhar Dudajev sealt tagasi tuli ja me võtsime 1990ndate algul pidevalt vastu delegatsioone Eestist. (Peab silmas Tartus Nõukogude pommituslennukite polku juhtinud kindral Dudajevi kutsumist Tšetšeenia juhiks, Islamov töötas toona Tšetšeenia võimustruktuurides – J. P.). Helistasin saatkonda, nad haarasid mu ettepanekust kohe kinni. Tutvusin Franekiga, kes ütles, et pole probleemi, teeme ära. Tegime esimese pressikonverentsi aprillis. See läks rahulikult, suurt vastukaja sellele polnud. Teise, 2. mai pressikonverentsi eel helistas Franek juba ise ja küsis, kas saab. Ma vastasin, et rõõmuga, täiskäik edasi! Tõsi, ta hoiatas mind, et nad tahtsid algul teha seda RIA Novostis [Vene valitsuse meediaagentuur], kellega oli juba kokkulepe, mis öeldi viimasel hetkel üles. See on Vene meedia pressikeskuste jaoks tüüpiline: nad hoiavad newsmaker’id lühikese rihma otsas, et viimasel hetkel pressikonverents ära öelda ja plaanid tuksi keerata. Olen täiesti kindel, et seda tehti meelega. Franek veel ütles, et nad väga ei tahaks, et mul tuleb nende pärast veel pahandusi. Ma ütlesin, et ärgu muretsegu, keegi pole mulle konkreetselt öelnud, et Eesti saadikut ei tohi [esinema lasta], nii et teeme ära. Pressikonverents pidi juba algama, kui mulle helistati, et see jõuk (našistid jt piirajad – J. P.) liigub saatkonna eest meie suunas. Esimesed tüübid ilmusid kohale juba enne, kui Marina üldse saabus. Läksin alla ja küsisin, mis neil siin asja, lasku jalga! Need oli päris noored, need me ajasime minema. Tuli aga välja, et neil olid moodsad Kenwoodi raadiosaatjad ja nad teatasid kohe edasi, kui Marina oli autoga kohale jõudnud. Jõime enne pressikonverentsi parajasti minu kabinetis teed, kui õues hakkas kisa. Kogu see summ oli hoovi tormanud. Jakimenko ei suutnud enam olukorda kontrollida. Edasi tungisid nad pressikeskusesse. Kuulen, et koridoris on võitluse hääled. Tuli välja, et Urmas oli jäänud minu kabineti ukse taha seisma, ta sisse ei tulnud. Ta ei sattunud segadusse, vaid võitles nendega, kuidas suutis. Väga kõva mees! Sain aru, et kaua me ust kaitsta ei suuda: tungivad raudselt sisse. Miilitsa kutsusime küll välja, aga nad ei reageerinud absoluutselt. Nad ilmusid alles mingi 40 minuti pärast. Moskva kesklinnas. Kujuta ette! Mu kabineti tagaseinas olid sellised topeltuksed (see oli kunagi läbikäidav tuba olnud – J. P.), mille taga seisis riidenagi ja väike lauake. Umbes pool meetrit oli seal ruumi. Meile lõi Franekiga korraga pähe, et Marina tuleb sinna peita. Panime ta sinna istuma ja ukse kinni. Veidi hiljem murdsidki need värdjad kabineti uksest ikkagi läbi. See oli täitsa naljakas selles mõttes, et selgus, et nad Marinat nägupidi ei teadnudki. Teadsid ainult, et saadik on naine. Toa nurgas istus oma laua taga kogu see aeg mu müügimänedžer Lilia, kes oli selline väike ja tõmmu. Ta ei olnud jõudnud toast lahkuda. Ja nemad mõtlesid, et tema ongi Eesti suursaadik. Keegi karjus: «Löö fašistlikku l…!» Just nii. Nad olid end kas ära suitsetanud või oli neil nii kõva adrenaliini laks sees karistamatuse tundest, et sellist jama karjusid. Lilia peitis end suurest hirmust laua alla. Esimesele, kes sisse tungis, jõudsin ma võtte ära teha. Paiskasin ta näoga vastu põrandat. Kallis parkett läks katki. Urmas võitles nagu lõvi, teda haarati kätest ja jalgadest. Franek maadles ka nendega. Rohkem meid polnudki. Samal ajal mõtlesin, et, pagan, mul on ju väiksed lapsed kodus. (Islamovi vanem poeg ja tütar olid toona mõneaastased – J. P.) Et kui minuga midagi juhtub, siis kes nende eest hoolitseb? Ma elasin sel ajal lastega üksi, tadžikist lapsehoidja oli ainult, aga mis tema oleks Moskvas osanud. Teadvustasin endale, et tuleb ettevaatlikult lüüa, sest kui ma kellelgi midagi ära lõhun, siis raudpolt viiakse mind miilitsasse ja ega mind sealt ruttu välja lasta. Kuna neid oli seal palju, jäid nad üksteisele jalgu. Meil õnnestus Urmas kuidagi minu kabinetti tirida. Jõud hakkas juba otsa saama, neid oli ju palju. Lõpuks õnnestus Urmasel pipragaas välja tõmmata. Ta oli tubli, gaasist tal kahju ei olnud. Minu arust lasi ta ballooni lihtsalt tühjaks nende pihta. Saime nad nii kabinetist välja suitsetatud. Ma lõin toolil jala alt ja blokeerisin sellega ukse. Nad veel enne väljalöömist viskasid meid oma kallite raadiosaatjatega! Mulle jäi kaks Kenwoodi trofeeks. Veel sain trofeeks nende lipu ja kellegi soni koos juustega. Ma võtsin seda ju nagu tšetšeeni muiste: Marina ja Franek tulid mulle justkui külla, aga siin tungitakse neile kallale. Tšetšeenile on see vastuvõetamatu – nagu kistaks püksid jalast. Ma ikka keesin tigedusest. Hea, et kedagi maha ei löönud. Marina seisis kogu selle aja seal topeltuste taga, kuhu me ta Franekiga peitnud olime. Kui ta välja tuli, oli ta nagu tõeline eestlanna: väliselt rahulik. Kuid selge, et sees keesid tal tunded. Kremlis ei saadud vist ka päris aru, mida nad korda olid saatnud, sest ega palju puudu jäänud, et oleks välismaa saadikuga füüsiliselt arveid õiendatud. Täitsa nagu Gribojedovi lugu. (1829. aastal murdsid vihased pärslased Teheranis Venemaa saatkonda ja tapsid saadiku, kirjanik Aleksandr Gribojedovi – J. P.) Meie pressikonverentsil olid ju kohal France Presse, Euronews ja teised suured väljaanded, kes andsid selle kõik kohe edasi. Ma ei saa siiamaani aru, mida oli Marina nendele noortele nende arvates halba teinud, et nad teda niimoodi ründasid? Seda enam, et nad ei tundnud teda isegi nägupidi. Ründajatel olid ju oma turvamehed ka kaasas. Need olid kõik FSO (Venemaa riiklik kaitseteenistus, mis turvab tähtsamaid riigiametnikke ja riiklikke objekte – J. P.) töötajad. Töö tõttu teadsin, kuidas nad töötavad. Ma tunnen nad alati ära ühesuguse välimuse ja eritehnika järgi. Nad saatsid Jakimenkot ja tema komissare. Lõpuks saabusid sündmuskohale kaks miilitsat, ajasid ründajad eemale. Alles siis tulin kabinetist välja. Läksin saali – vaatan, et Jakimenko, nagu õige mees kunagi, istub juba saalis. Käratasin talle, et davai, loom selline, lasku jalga. (Noh, tegelikult kasutas Islamov krõbedamaid väljendeid – nagu vene keel võimaldab – J. P.) Tema hakkas vigisema, et tema on Venemaal ja tal on õigus siin olla. Vastasin, et ma tulen talle koju ja ütlen ka, et olen Venemaal ja hakkan tema korteris elama. Raisk selline! No ma olin ikka väga vaimustunud, kuidas Marina, Urmas ja Franek käitusid. Kui külmavereliselt Urmas seisis: no ja mis siis, et ründavad, mina seisan siin ja kaitsen niikaua, kuni elan! Viiking! Kohe näha, et pole kuskil kasvuhoones üles kasvanud. Punkti pani muidugi Marina. Ma palusin Marinalt vabandust ja küsisin, kas jätame pressikonverentsi ära. Tema vastas, et loomulikult pressikonverents toimub. Siis sain aru, et ta on ikka väga tugeva iseloomuga naine. Kõik mehedki poleks julgenud pärast sellist rünnakut välja minna. «Neid» oli endiselt seal ju väga palju, «nad» oleks võinud ju uuesti rünnata ja keegi poleks garanteerinud, et olukord ei välju kontrolli alt. Ainuke, mida Marina nõudis, oli see, et tema enne saali ei lähe, kui Jakimenko on lahkunud. «Las läheb minema, ma ei taha teda näha!» Pärast pressikonverentsil keegi küsis, et miks nii, et nemad tulid ju teile külla. Marina vastas: «Kui tahate külla tulla, siis tuleb kõigepealt oodata, kuni teid kutsutakse.» Ta näitas oma põlgust nende vastu selgelt välja. Mul oli õhtuni adrenaliin üleval. Muudkui mõtlesin, mida ma valesti olin teinud. Mäletan tänaseni seda külma hirmu tunnet, et mis siis saab, kui temaga (saadikuga – J. P.) midagi juhtub. Kuidas ma oleks pärast lastele silma vaadanud? Mida oleks mu isa öelnud? Kui ta oleks viga või, jumal hoidku, surma saanud, oleks isa mult raudselt küsinud, miks mina veel elus olen. Esimese asjana oleks küsinud, kuidas ma kavatsen üldse edasi elada pärast seda. Et ärgu ma nimetagu teda enam isaks ja tema ei kutsu mind enam pojaks. Just nii oleks ta mulle öelnud. Õhtul hakati mulle helistama ja mind ähvardama. Jakimenko ise ka helistas ja lubas, et see lugu pole minu jaoks veel lõppenud. Ma viisin isegi lapsed igaks juhuks Moskva teise otsa sõbra juurde, sest «nad» teadsid, kus ma elan. Tuleb «neile» au anda: «nad» suutsidki seda. Keegi ei võtnud mind Moskvas tööle, kui mul kaks aastat hiljem AiFis leping lõppes. AiFis tuli ka muidugi skandaal. Juhtkond oli vihane, et miks ma üldse olin lubanud «fašisti» pressikonverentsi andma. Ma panin vastu, et miks nad ise «fašistidelt» paberit ostavad ja sellele oma ajakirju trükivad? Nad ju trükkisid AiFi lisasid toona Eestis, sest seal oli odav ja kvaliteetne. Nemad ehmusid, et nüüd tuleb igal pool andmetes ruttu ära muuta, et nad Eestis trükivad. Marina kutsus mind hiljem saatkonda. Tänas muidugi, kuigi mille eest ta pidanuks mind tänama? Marina saadikuks oleku ajal kutsuti mind edaspidi kõigile saatkonna üritustele. Mul tekkis Moskvas pärast seda päris palju eestlastest sõpru. See oli minu peamine autasu. Selliseid asju nagunii ei tehta kellegi teise, vaid enda jaoks. Ma loen ennast väga küüniliseks ja praktiliseks inimeseks, aga mul on põhimõtted, mille eest pole mul kahju surra."
Popp: ,,Kell 11.30 lahkusime Eesti Vabariigi suursaatkonnast autoga, milles viibisid suursaadik, pressiesindaja, autojuht ja mina. Miilits suutis enam-vähem võimaldada normaalse väljasõidu. Kell 11.40 jõudsime Argumentõ i Faktõ pressikeskusesse, kus kell 12 pidi algama suursaadiku pressikonverents. Meil oli vastas asutuse juht, kes saatis suursaadiku ja pressiesindaja oma kabinetti teisel korrusel. Väljas karjusid oma hüüdlauseid mõned Naši aktivistid. Olin mõne minuti ukse taga seisnud, kui kuulsin esimeselt korruselt lärmi. Kohe jooksid karjudes minu poole mitu vene keelt kõnelenud noorukit. Minu hüüde peale, et ruumi ei tohi siseneda, tuldi mulle kallale ja püüti mind ukselt ära tõmmata. Esimesed neli-viis karjuvat tegelast suutsin ära nügida, kuid neid tuli järjest peale. Sain ennast ukse vahelt nii sisse suruda, et nemad ei saaks uksest sisse. Mind aitas väga palju Eesti pressiesindaja Franek Persidski, samuti asutuse juht. Me sõna otseses mõttes kaklesime ründajatega ukse vahel. Mingil hetkel õnnestus mul ründajatele politseigaasi (pipragaasi – J. P.) näkku lasta ja nad tõmbusid hetkeks tagasi. Sel hetkel suutsime ukse kinni suruda ning seestpoolt barrikadeerida. Suursaadik Marina Kaljurand viga ei saanud. Ainult gaas, mida lasksin ründajate vastu, täitis ka ruumi, kus ise viibisime, kuid teist võimalust mul käituda ei olnud. Gaasi lasksin mina, mitte ründajad ega asutuse turvamehed. Kuna selle hetkeni ei olnud veel miilitsatöötajaid saabunud ja ukse taga kostis lärmi, olin valmis järgmist rünnakut tõrjuma pulberkustutiga, mille Franek Persidski mulle andis. Kuid seda ei läinud vaja, kuna saabus miilits, kes hakkas maja pealt neid aktiviste kinni püüdma. Umbes pool tundi hiljem algas pressikonverents, kus seisin mõne meetri kaugusel meie saadikust. Seal vahejuhtumeid ei esinenud. Kuid kui olime majast lahkunud ja autoga teele välja keeranud, hakati meie autot võililledega pilduma ning skandeerima. Esimestel minutitel taoti meie autot rusikatega, kuid siis saabus selle organisatsooni juht (Naši liider Vassili Jakimenko – J. P.), kes ei lubanud neil tüüpidel autot puutuda. Kuid tee oli meile kinni – kaks autot takistas liikumist – ja nad karjusid meile terve kilomeetri, mis me vaikselt edasi liikusime, hüüdlauseid. Miilitsalt ei saanud me järjekordselt mitte mingisugust abi, kuigi teatasime oma olukorrast saatkonna julgeolekudiplomaadile, kes teatas miilitsale, kes ei reageerinud. Ise vigastada ei saanud, käitusin, nagu pidasin selles olukorras õigeks, tagades kaitstava puutumatuse."
http://pluss.postimees.ee/4174805/tsets ... ursaadikut
Manus:
Faili kommentaar: Salauddin Islamov
6882201t1h5b85.jpg
6882201t1h5b85.jpg [ 13 KB | Vaadatud 3205 korda ]

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 16 Juul, 2017 18:46 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Lääneriikide soovist ja soovimatusest Putin väljavahetada
http://arvamus.postimees.ee/4178315/taa ... -huvitatud

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 30 Juul, 2017 12:24 
Eemal
Liige

Huvitav arutlus Jüri Adamsilt:
http://arvamus.postimees.ee/4193917/jur ... ktiividest

Tema üldise seisukohaga ma nõustun. Putini eemaldumine võimult ei muudaks midagi sisulist Venemaa perspektiivides. Tuleks siiski endale aru anda, et seda rahvast on häbematu ja jõhkra propagandaga töödeldud ligi sada aastat ning korruptsioon on ennast sisse söönud sisuliselt tervesse riigi aparatuuri. Oletame, et tuleks võimule mõni demokraatlikumalt meelestatud juht. Kas keegi suudab ette kujutada seda vastasseisu mis kujuneks tema ja sügavalt korruptiivsete julgeolekustruktuuride ning oligarhide vahel? Sisulise muutuse sisseviimine oleks praktiliselt võimatu.
Vastupidisel seisukohal olen ma Jüri Adamsi poolt kirjeldatud konflikti suhtes, natsionalismi ja imperialism vahel. Ka natsid olid imperiaalselt meelestatud. See ei tähenda, et vallutatud rahvaid peab kuidagi võrdväärseks pidama. Nende jaoks oli täiesti selge, kes saavad olema valitsejad ning kes alamad. Ka venelastele on täiesti selge, et nemad on impeeriumi lapsed ja kõik teised anastatud rahvad nende alamad, orjad. Ja need, kes orjad ei taha olla, tuleb lihtsalt maha lüüa. Täpselt sellele paneb rõhku ka praegune propaganda. Venelastel on isegi põhjendus asjaolule, et hoolimata nende loomulikust paremusest on teised rahvad neist igas vallas edukamad, vaenlased viskavad neile pidevalt kaikaid kodaratesse. Suurepärane vabandus Venemaal valitseva s**a olukorra õigustamiseks ja teiste rahvaste vastu viha tekitamiseks.

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 31 Juul, 2017 16:24 
Foorumil
Liige

Lappeenranta lennujaamas laadis Putini meeskond Vene riigi õhusõidukitele kastide kaupa Prince Hubert de Polignac konjakit ja Koskenkorva viina.
Fotograaf fotograafi Ari Nakari: ,, Alkoholikastid läksid tund enne väljumist."
http://www.is.fi/kotimaa/art-2000005306856.html
Manus:
01a61bdbabbe4bbc9abae72df17cddb4.jpg
01a61bdbabbe4bbc9abae72df17cddb4.jpg [ 235.54 KB | Vaadatud 2172 korda ]

Venemaa president Vladimir Putin veetis kaitseminister Sergei Šoiguga mõned päevad Siberis puhates, haugi jahtimiseks mitu tundi vees sukeldudes, metsades seigeldes ja mägedes neljarattalisega sõites.
Putini pressiesindaja Dmitri Peskov: ,,Enne haugi tabamist jälitas ta neid kaks tundi. Puhkus oli väga lühike, kuid sisutihe. Kaadrid avaldatakse esmaspäeval esmalt riigikanalites ja hiljem portaalis."
Kaadrid puhkusest jäädvustati GoPro kaamera ja drooniga.
http://www.politico.eu/interactive/vlad ... -pictures/
Manus:
Faili kommentaar: Putin ja Šoigu asustamata Tuva regioonis Siberi lõunaosas.
GettyImages-826469374-1024x683.jpg
GettyImages-826469374-1024x683.jpg [ 178.75 KB | Vaadatud 1829 korda ]

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 08 Aug, 2017 14:23 
Eemal
Liige

Tsiteeri:
haugi jahtimiseks mitu tundi vees sukeldudes

:dont_know:

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 11 Aug, 2017 19:12 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Vanas Bütsantsis loeti ja tänases Huilo keisririigis loetakse ka vägagi tähelepanelikult, et kes kelle kõrval istub jne.

See Huilo kalapüük on tõstatanud järjekordselt küsimuse Karukese staatusest (ja saatusest) õukonnas. Kaadris olid kaks meest paljaste ülakehadega.... ja kumbki neist ei olnud Karuke...
Kuna “siloviki” on olnud (ja jätkuvalt on) natuke pahased, et supitaldrikult neile teistega võrreldes vähem lobi on tilkunud siis sahistatakse, et Huilo plaanib teha asenduspresident vol. 2-e. Shoigu presidendiks ja ise peaministriks.
Selle liigutuse tegemist takistavat asjaolu, et opositsioon on lähemal ajal välja tulemas nn. ühendatud kandidaadiga... ning see ei ole Navalnõi. Uus inimene pidi olema küllaltki tuntud ja ilma kriminaalkaristuseta, seega seaduse silmis täiesti salongikõlblik....

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 24 Aug, 2017 12:16 
Foorumil
Liige

Tšetšeeni Vabariigi liider Ramzan Kadõrov käivitas juulis programmi, et lahutatud paarid taas kokku viia, sest juhi arvates õõnestavad lahutused ühiskonda ja tekitavad sotsiaalprobleeme.
Kadõrov: ,,Lapsed, kes ei ela koos mõlema vanemaga, on ekstremistidele lihtsaks sihtmärgiks ning kui õigel ajal ei sekkuta, siis saavad neist ajupestud islamiäärmuslased. Enamik Tšetšeenias kuritegusid korda saatnud noortest meestest on pärit katki läinud peredest. Statistika näitab, et 100 perest vaid 5 – 6 on normaalsed ja täiuslikud. Meie ülesandeks on pered taas kokku tuua. Eelkõige tuleb naised, kes on oma meeste juurest lahkunud, sundida tagasi tulema."
Pealinnas Groznõis tegutseb erikomisjon, mille eesmärgiks on lahutuste vähendamine ja abielude püsimise kindlustamine. Lisaks asutati konfidentsiaalne kuum liin, kus lahutust kaaluvad paarid saavad usujuhilt mullalt nõu ja abi.
Tšetšeenia riigitelevisioon: ,,Valitsuse erikomisjoni, seadusandjate ja vaimulike programmi abil on 948 perekonda taas tervikuks saanud."
Erikomisjon: ,,Mitmed naised on oma meeste juurde tagasi pöördunud ning kuna islam lubab mehel pidada mitut naist, siis on varem esimese naise staatuses olnud naisest saanud teine naine."
Tšetšeenia religiooni- ja sotsiaalasjade ameti juht Rustam Abazov: ,,Tšetšeenias ei rikuta inimõigusi, vaid neid austatakse. Inimesed taasliitusid omal vabal tahtel."
Nime Zarema kasutanud tšetšeenlanna: ,,Meile öeldi, et kui me ei lähe, siis me ei riku vaid traditsiooni ja religioosseid tavasid, vaid ka läheme vastuollu juhi Kadõrovi nägemusega abielust. Selline on see sundimine. Lihtsalt muud valikut pole, kui nad survestavad sind kõikvõimalikul moel."
http://www.telegraph.co.uk/news/2017/08 ... -believes/

2016. aasta 8. novembril leiti New Yorgis asuva Venemaa konsulaadi ruumidest surnuna 63-aastane vene diplomaat Sergei Krivov. Uurimine näitas, et tal olid peahaavad, mis viitasid pähe saadud löökidele.
Venemaa konsulaat: ,,Diplomaat kukkus. Tal tekkis infarkt ja mingeid haavu ei olnud."
Kohtuarstide sõnul on tema surmas palju ebaselget. USA meedia andmetel olevat ta tegelenud vene konsulaadi kaitsmisega USA luureteenistuste pealtkuulamise eest.
2016. aasta 19. detsembril tulistas «Ärge unustage Aleppot! Ärge unustage Süüriat!» karjunud radikaliseerunud Türgi politseinik surnuks 62-aastase Venemaa Ankara suursaadiku Andrei Karlovi.
2016. aasta 19. detsembril leidis Moskva politsei surnuna 56-aastase Vene välisministeeriumi Lõuna-Ameerika osakonna juhi Pjotr Polšikovi. Diplomaati oli tulistatud mitu korda pähe, taparelv leiti vannitoa kraanikausi taha peidetuna.
2016. aasta 26. detsembril leiti Moskvas Lexuse autost surnuna selle omanik, 61-aastane endine KGB juht Oleg Jerovinkin.
2017. aasta 9. jaanuaril leidsid Venemaa Kreeka konsuli töötajad Kreekas Ateenas diplomaatide kvartalis vannitoast surnuna Venemaa konsuli, 55-aastase Andrei Malanini.
Kreeka politsei: ,,Korteris ei olnud sissemurdmise ega vägivalla märke ja kõik asjaolud viitavad loomulikule surmale."
Malanini surma uurimine jätkub nii Kreekas kui Venemaal.
2017. aasta 20. jaanuaril kaotas New Yorgis elu Venemaa suursaadik ÜRO juures Vitali Tšurkin. Surma põhjuseks peetakse infarkti. Kohtuarst soovitas teha toksikoloogilised testid, et teha kindlaks, milliseid aineid diplomaat manustada võis.
2017. aasta 27. jaanuaril suri Venemaa suursaadik Indias, 67-aastane Aleksander Kadakin.
Vene võimud: ,,Teda tabas lühiajaline haigus, mis temalt elu võttis."
http://www.telegraph.co.uk/news/2017/08 ... -suddenly/

Venemaa sõltumatu uuringufirma Levada keskuse 2017. aasta augusti keskel läbiviidud avaliku arvamuse küsitlus: ,,Presidenti toetas 83 protsenti venemaalastest. 58 protsenti vastanutest ütles, et usaldab Vladimir Putinit isiklikult. 48 protsenti venemaalastest on Dmitri Medvedeviga rahul, 51 protsenti teda ei toeta. Isiklikult oli peaministrit valmis usaldama pelgalt 11 protsenti vastanutest. Isikliku usaldamise protsendid: kaitseminister Sergei Šoigul (30 protsenti), välisminister Sergei Lavrovil (28 protsenti) ja liberaaldemokraatide juhil Vladimir Žirinovskil (13 protsenti) ning kommunistide juhil Gennadi Zjuganovil (üheksa protsenti). Riigiduumale avaldas toetust 42 protsenti venemaalastest, 57 protsenti väljendas parlamendi aadressil oma rahulolematust."
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/v ... d=79299000

Opositsioonipoliitiku Boriss Nemtsovi mälestuspaika valvasid vabatahtlikult 35-aastane Ivan Skriptnitšenko ja Sergei Kirejev.
Kirejev: ,,Tundmatu isik virutas 15. augusti õhtul minu paarimehele rusikaga näkku. Samal õhtul käis Skriptnitšenko vigastust kohalikus haiglas fikseerimas. 22. augustil läks Skriptnitšenko teise haiglasse, kus tema nina uuesti paika pandi. Samal päeval halvenes Skriptnitšenko enesetunne järsult ning ta suri samal õhtul erakorralise meditsiini osakonnas. Arstid ütlesid Skriptnitšenko lähedastele, et mees suri trombi tagajärjel. Minu sõber oli endine poksija, kelle ninaluu oli minevikus mitmeid kordi murtud, aga sillal toimunut pean surma kaudseks põhjuseks. Mälestuspaik on rohkem kui 60 korda kõrvaldatud."
Opositsioonipoliitik ja parlamendisaadik Dmitri Gudkov: ,,Minu hinnangul on võimatu mitte näha kaudset seost rünnaku ja mehe surma vahel. Mälestuspaika pole seaduslikuks tehtud ja ühtki selle ründajatest pole karistatud."
http://www.telegraph.co.uk/news/2017/08 ... tsov-dies/

Ühingu Memoriali Krasnojarski osakonna juht Aleksei Babi : ,,Venemaa represseeritute järeltulijad paluvad üha sagedamini oma sugulaste andmed ühingu Memorial kodulehelt eemaldada. Need inimesed kardavad oma lähedaste pärast. Kui Memorial on saanud represseeritute kohta andmed arhiivist, siis neid ei eemaldata, aga kui need on saadud sugulastelt, siis andmed suletakse avalikuks juurdepääsuks."
https://www.svoboda.org/a/28696654.html
Manus:
2A4C84E6-0199-4F2E-867B-DD0151EC67F6_cx0_cy10_cw94_w650_r1_s.jpg
2A4C84E6-0199-4F2E-867B-DD0151EC67F6_cx0_cy10_cw94_w650_r1_s.jpg [ 45.37 KB | Vaadatud 737 korda ]

Filmirežissöör ja Riigiduuma kultuurikomitee esimees Stanislav Govoruhhin: ,,Ma arvan siiamaani, et «Imelise ajastu lõpp» (Конец прекрасной эпохи (2015)) on mu parim film. Otsustasin, et ei lavasta enam ühtegi filmi, sest paremaks see enam minna ei saa."
http://www.interfax.ru/culture/576592

Venemaa president Vladimir Putin soetas Vene Föderatsiooni lääneosas asuva Villa Sellgreni nimelise kompleksi. Kohalikud elanikud pole rahul, kuna turvameetmed, mis kasutusele on võetud, põhjustavad neis otsatut meelehärmi. Kui varem pääses mõisahoonele üsna lähedale, siis nüüd valvatakse seda ööpäevaringselt. Varasem pääs saarele, kus maja asub, on suletud, selle asemele ehitati helikopterite maandumisplats. Samuti ei lasta presidendi villas viibimise ajal kohalikke harjunud kohtadesse kala püüdma. Hoolikalt jälgitakse ka rannajoont, et vaenlased merdmööda presidenti kimbutama ei pääseks.
Vene opositsiooniaktivist Aleksei Navalnõi : ,,50 hektari suurune kinnistu asub Viiburi linna lähistel Lodotšnõi saarel ja selle juurde kuuluvat ka helikopterite maandumisplats. Maja ise kannab nime Villa Selgren ning seda kasutati 1980ndatel Nõukogude filmi «Sherlock Holmes» võttepaigana. Häärberi renoveerimistööd algasid aastal 2010 ja neid juhatas kriminaalse taustaga ja kurikuulsa Tambovi jõuguga seostatav Ilja Traber. Hispaania kuulutas mehe ja tema jõugukaaslased vahepeal tagaotsitavateks. Samuti viitavad omandidokumendid Navalnõi andmeil Putini sõbra ja usaldusisiku Sergei Roldugini suunas. Üks teine saarel asuv hoone on loodud eraldi niinimetatud Putini muuseumiks, mis pühendatud presidendi isikule ja temaga seotud mälestusesemetele."
http://www.dailymail.co.uk/news/article ... -home.html
https://youtu.be/MrIsXKdjZdo
Manus:
43A3270300000578-0-image-a-14_1503910562073.jpg
43A3270300000578-0-image-a-14_1503910562073.jpg [ 89.68 KB | Vaadatud 707 korda ]

Venemaa president Vladimir Putin: ,,AI (tehisintellekti) arendamine kätkeb endas võimalusi ja ohte, mida on praegu raske ette aimata. Selle valdkonna liider hakkab maailma valitsema. Kellegi monopoolne positsioon tehisintellekti vallas ei ole hea. Venemaa võiks anda abi oskusteabe jagamisel teiste riikidega. Tulevased sõjad peetakse juba droonidega."
http://maailm.postimees.ee/4230443/puti ... itsemisele

Moskvas osales täna hommikul islami ohverduspüha eid al-adha ehk kurban bairami ühispalvusel enam kui 200 000 moslemit. Kõige rohkem palvetajaid kogunes Miri prospekti piirkonda Moskva peamošee juurde. Moslemeid tuli sinna sedavõrd palju, et hilisemad saabujad mošeed ei näinudki, sest kõik ümberkaudsed tänavad olid täitunud rahvamassiga. Ajakirjanikele torkasid silma ranged julgeolekumeetmed – palju politseinikke ning kaardiväelasi ja metallidetektorid. Peamošee ümbrus oli liiklusele suletud. Need, kes viibisid mošeest eemal, kuulasid Venemaa muftide nõukogu juhi Ravil Gainutdini jutlust valjuhäälditest. Seejärel toimus ühispalvus. Märgitakse, et tänasele palvusele kogunes siiski vähema rahvast kui kaks aastat tagasi – siis oli seal umbes 250 000 moslemit. Moskva oblasti mošeedes käis täna ühtekokku 80 000 islamiusulist.
http://maailm.postimees.ee/4230435/foto ... spalvusele

Üles
 Profiil  

PostitusPostitatud: 06 Sept, 2017 22:48 
Foorumil
Liige

Serbia-juudi juurtega vene kirjanik Vladimir Voinovitš: ,,Serebrennikoviga nii juhtuski. Talle öeldakse: meie anname sulle raha, aga mida sina selle eest teed? Tegemist on väga kummalise nähtusega. Propaganda töötab paremini. Peame aga silmas pidama, et nõukogude kord toimis tervelt 70 aastat ja inimestel oli sellest kõrini. Praegune propaganda on ka märksa targem kui nõukogude oma. Kommunistlik ideoloogia oli kitsas ja kõigil ei lastud sellega tegeleda. Praegu meelitatakse enda juurde andekaid ja harituid, ent amoraalseid inimesi. Nõnda käivad meil praegu televisioonis diskussioonid, kuhu kutsutakse inimesi Ukrainast, Lätist, teinekord ehk ka Eestist. Jääb mulje sõnavabadusest. Ent juhtub nii, et Venemaa positsiooni kiidavad kaheksa inimest, vastu on aga kaks. Ja kui nad ka midagi räägivad, hakkavad kõik karjuma ja vastasleer summutatakse. Illusioon vaatajale aga jääb. Jah, kuid 2000-ndate algusest kuni eelmise aastani välja on venemaalased elanud aina paremini. Palju paremini kui nõukogude võimu all. Naftaraha küll varastati, kuid midagi jätkus ka inimestele. Nõukogude kasvatusega vene inimesed kipuvadki ütlema, et oleks ainult hea elu ja vabadus polegi tähtis. Ka 1990-ndatel ütlesid paljud, et oleks vaid poes vorsti, poleks vabadust vajagi. Väga paljud ei mõista, et need on omavahel seotud. Nad ei saa aru, et seal, kus pole vabadust, pole ka vorsti. Eriti puudub vaktsiin vene noortel. Pikk, suisa tuhandeaastane kogemus on õpetanud vene inimest alluma. On ülemus, kes otsustab. Minu asi on maad kaevata või siis praegusel ajal arvutiga töötada, kuid ülejäänu minusse ei puutu. See harjumus antakse üle põlvkonnast põlvkonda. Nad ei näe teistsugust elu ega tea, et selline üldse olemas on. Kui inimene on sündinud laagris tara taga ja talle öeldakse, et tõeline vabadus ongi siin, siis ta usub seda kaua. See pole kasulik, sest on viinud selleni, et ehkki Venemaa on raskes olukorras, pole selle tulemused selged. Usun, et pärast Putini ja tema kaaskondlaste režiimi lõppu saabub uus perestroika. Riigi sisemised suhted on väga halvad. Inimesi, kes pole kas poliitika või juhtkonnaga rahul, nimetatakse kohe opositsiooniks, viiendaks kolonniks, vaenlasteks. Neid võib panna vangi või isegi tappa, nagu Boriss Nemtsoviga juhtus. Ent nii valitsus normaalselt funktsioneerida ei saa. Linnul on vaja lendamiseks kaht tiiba, aga Venemaal on praegu ainult üks. Või õigemini, üks on kotka, teine aga tibupoja oma. Järgmine juhtkond hakkab mõtlema, kuidas vigu parandada, ja režiim hakkab taas muutuma liberaalsemaks. See juhtub üsna varsti. Me räägime pendlist. Praegu on see liikunud karmi positsiooni poole, aga küll see tagasi tuleb. Tuleb liberaliseerimine. Aga koos sellega nõrgeneb ka riiklik mehhanism. Tugevnevad lõhestavad jõud. Tekivad uued poliitikad, noored tulevad välja, osa neist ka radikaalid. Taas tekivad separatistlikud meeleolud ja liikumised. Võimalik, et see lõpeb Venemaa veelgi väiksemateks osadeks lagunemisega. Me kõik teame Tšetšeeniat, aga on veel näiteks Tatarstan, Baškiiria, Kalmõkkia, Dagestan… Kui selline sõda peaks tulema, on tegemist viimase sõjaga. Keegi seda üle ei ela. Sellepärast ma selle peale mõelda ei taha. Igas inimühiskonnas on see väga vajalik. Huumori kaudu saab kõige paremini osutada ühiskonna puudujääkidele, olgu Venemaal või Eestis. Iga autoritaarne või totalitaarne võim aga vihkab huumorit. Selline võim muudab elu igavaks. Ent mida rohkem ta üritab kõike naljakat hävitada, seda naljakamaks ta ise muutub. Seega huumor jääb. Ja kui inimesed hakkavad võimude üle juba avalikult naerma, siis on võimuga ka lõpp."
http://epl.delfi.ee/news/kultuur/vladim ... d=79425568

Ütlesite enne, et Valgevenes ei muutu režiim enne, kui Venemaal midagi muutub. Mida te arvate, kui kaua Venemaal Putini võim veel kestab?
Endine valgevene president Stanislav Šuškevitš: ,,Seda on väga raske prognoosida. Ajalugu vaadates võib ennustada, et selline režiim ei püsi väga kaua. Venemaa rahvas armastab vabadust, aga gigantne propagandamasin petab inimesi järjekindlalt. Juhtivad propagandistid Vladimir Solovjov ja Dmitri Kisseljov on palju professionaalsemad kui Joseph Goebbels. Tavalisel inimesel on massiivsele propagandale väga raske vastu seista. Ma armastan Venemaad, ma olen russofiil. Aga Kreml ei meeldi mulle üldse, ma olen kremlifoob. Usun, et Valgevenes on väga palju inimesi, kes mõtlevad samamoodi. Kui seaduse järgi ei saa inimest kaks korda sama asja eest karistada, siis praegu kannavad Vene inimesed oma võimude tegevuse eest teist korda karistust. Venemaa inimesed peavad lihtsalt ootama, kuni Putini aeg on läbi ja tuleb uus [Boriss] Jeltsin, kes on tõeline demokraat."
Kas Venemaal paistab praegu keegu selline, kellest võiks saada uus Boriss Jeltsin?
Šuškevitš: ,,Loomulikult on, aga vaadake, kuidas neid seal isoleeritakse. Vaadake näiteks, mida tehakse opositsionäär Aleksei Navalnõiga. Kogu Venemaa sõjalis-bürokraatlik masin töötab selliste inimeste vastu. Sellised on Kremli meetodid ja kahjuks töötavad need tõhusalt."
http://maailm.postimees.ee/4246563/valg ... putini-ori

Venemaa võrkpallijuhid langetasid peatreeneri kohalt staažika Vladimir Kuzjutkini (70), kelle kohale määrati senine abitreener Konstantin Ušakov (47). Kuzjutkin taandati abitreeneriks.
Võrkpallijuht Stanislav Ševtšenko: ,,Siit ei maksa midagi sensatsioonilist otsida. Tegemist on plaanipärase vahetusega, milles olime kokku leppinud juba enne hooaja algust ja tema nõusolekul. Pidasime silmas 2020. aasta olümpiamänge, milleks tuleb ettevalmistusi teha juba nüüd."
http://www.volley.ee/vangerdus-venemaa- ... tasid-koha

Üles
 Profiil  

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 248 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 13, 14, 15, 16, 17

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: