Laskespordi populariseerimisest

Tagantjärele tarkus on täppisteadus. Või kui tädil oleks rattad...
USP
Liige
Postitusi: 725
Liitunud: 23 Okt, 2007 21:19
Kontakt:

Laskespordi populariseerimisest

Postitus Postitas USP »

Tuli üks mõte. Tehes jätkuvaid loodusvaatlusi, tundub mulle, et laskesport ja kõik sellega kaasnev on meedias ja ühiskonnas üpris tagaplaanil. Relvi peetakse millegiks "rüvedaks" ja inimesi, kes neid omavad, vaimselt kahtlasteks indiviidideks. Laskesportlased aga ajavad vaikselt oma asja ja püüavad igati madalat prohfiili hoida, et avalikkuse niigi negatiivset arvamust mitte pingestada (õõõ -järsku minnakse veel relvaseaduse kallale ja tehakse kõik asjad 10x raskemaks või keelatakse üldse ära?!).

See on päris kurb lugu iseenesest :cry: .

Samas oleks teadlikkus tulirelvadest ja nendega kaasnevast Eesti kodanikele igati kasuks. Olgu siis selleks, et huvitava hobiga tegeleda või et vajadusel isamaad kaitsta. Pean silmas Soomele ja Shveitsile omast "talupoeglikku" relvakultuuri, mis moodustab loomuliku osa kogu nende riigifilossoofiast (= iga mees on sõdur, iga kodanik kaitseb riiki, iga kodanik on kaasatud ja vastutav).

Ja siit tekkiski mõte, et mida annaks teha, et parandada ja populariseerida Eesti laskespordi mainet?

Pakun välja mõned omapoolsed ideed:

1) kaasata laskevõistlustele ajakirjanikke, kes oleks informeeritud ja teemaga kursis (=isiklik lähenemine)
2) otsida võimalusi laskeürituste laialdasemaks reklaamimiseks (alates T-särkidest ja lõpetades spordiuudistega TVs)
3) mingitlaadi laskepäevade korraldamine, kus saab osaleda kutsetega (laskmine + "relvanäitus" + suhtlemine + kohv)
4) MTÜ lasketiirude rajamiseks/korrastamiseks jmt (see teema võiks olla seotud klubidega, mis on niigi MTÜd)
5) laskurklubide tegevuse mitmekesistamine (klubide tegevus võiks haarata ka muud huvitavat peale võistlustel osalemise, et pakkuda inimestele mitmekülgsemat suhtlust jmt. Teoreetiliselt oleks võimalik luua süsteem, kus inimene võib kuuluda laskeklubisse -maksta aastamaksu -kuid relva MITTE omada a la KL toetajaliikmed. Toetajaliikmete finantside eest saaks nii mõndagi korraldada 8) )
6) sponsorite aktiivsem otsimine ja kaasamine
7) isiklik "südamete ja hingede" võitmine

Mis veel?
Kasutaja avatar
Gfreak
Liige
Postitusi: 562
Liitunud: 11 Jaan, 2007 18:05
Kontakt:

Postitus Postitas Gfreak »

sõbralikud paintballilahingud.

sest miski pole mõttetum, kui saata hea laskur ilma varjumisoskusteta sõtta, keset välja surema.

Sa kavatsed asja ära teha või?
USP
Liige
Postitusi: 725
Liitunud: 23 Okt, 2007 21:19
Kontakt:

Postitus Postitas USP »

Eee...paintball minu tähelepanekute kohaselt küll maskeerumisoskusega ei hiilga. Vennikesed aelevad niisama suvaliselt oma vattidega heinas ja kogu lugu. Endal suured püssijurakad kaugele näha.

Ma paintballi väga ei poolda justkui...

Mis "ärategemisse" puutub, siis ega üksi-kaksi ei tee eriti midagi. Idee oli ikka see, et esmalt häid mõtteid koguda ja siis tasapisi edasi majandada.
USP
Liige
Postitusi: 725
Liitunud: 23 Okt, 2007 21:19
Kontakt:

Postitus Postitas USP »

Ja asi polegi mingis kaitseväelises tegevuses vaid puhtalt laskespordi edendamises. Tegemist on ju põneva ja atraktiivse spordialaga.
izandvos
Uudistaja
Postitusi: 28
Liitunud: 01 Juun, 2005 12:27
Asukoht: Eesti
Kontakt:

Postitus Postitas izandvos »

Nohjah... oleksoloogia see on ja selleks see jääb.
Ma tõstataks küsimuse, et äkki laskesportlased hoiavad madalat profiili põhjusel, et see neile meeldib? Mitte põhjusel, et keegi laskesporti ja sportrelvi keelama hakkaks (mida ei juhtu rahuajal kindlasti). See ongi selline üksi nokitsemise spordiala.
Üritaks veidi selgitada punkte, mis teemaalustaja on välja toonud:

1) Ajakirjandus on vägagi seotud olnud, mäletan aastat 2002, kui Eesti meistrivõistlustel oli lamades finaali ajal lausa ETV kaamera kohal ja õhtul spordiuudistest sai pilti näha. Viimane õhkrelvade EM Tallinnas sai samuti tähelepanu, mäletan mitut saadet sellel teemal.

2) T-särke on tehtud, äratavad küll tähelepanu. Aga mitte aktiivset tungi tiiru. (kas seda tungi üldse nii väga vaja oleks?)

3) Laskepäevad ja relvanäitused on hea idee, aga rohkem Kaitseliidu pärusmaa.

4) Tiirude korrastamine käib juba paljudes maakondades - osad samuti Kaitseliidu abiga.

5) Laskurina tahan ma eelkõige oma spordialaga tegeleda, kuid tunnistan, et sponsorite kaasamisega on Eestis probleeme. Tõepoolest, arengud selles suunas tuleksid kasuks, näiteks Soome laskurklubide potentsiaal on selle koha pealt oluliselt suurem.

6) Selleks on tulemusi vaja. Nagu ikka, tule Eesti meistriks ja sul on alus minna kohalikesse edumeelsetesse firmadesse uue püssi ostmiseks raha küsima.

7) Südamete võitmisega tegeletakse nagunii, on ju igaühele huvitav fakt, et ooo, sa tegeled laskmisega.

8 ) Paintball ei ole laskesport minu vaatenurgast. Ei, ma ei üritagi halvustada, ta on lihtsalt erinev spordiala.

Kuid oleksite tasemel on huvitav lugeda siinseid arvamusi. Ootan huviga.
There are more fools in the world than there are people. /"Heinrich Heine"/
Kasutaja avatar
Gfreak
Liige
Postitusi: 562
Liitunud: 11 Jaan, 2007 18:05
Kontakt:

Postitus Postitas Gfreak »

ei mõelnudki laskespordina, pigem pisukese taktika arendamise meetodina. või airsoft. noh, linnalahinguid saaks ikka harjutada.

aga laskmisest.
esiteks, tuleks lasketiirude asukohad avalikkusele teadmiseks teha. praegu teavad ainult aktiivselt jahil käivad isikud, võimustruktuurid ja mõni õnnelik indiviid.
teiseks, laskepäevad.
kolmandaks, meedia tähelepanu.
juss000
Liige
Postitusi: 383
Liitunud: 13 Dets, 2005 9:02
Kontakt:

Postitus Postitas juss000 »

Gfreak kirjutas:ei mõelnudki laskespordina, pigem pisukese taktika arendamise meetodina. või airsoft. noh, linnalahinguid saaks ikka harjutada.

aga laskmisest.
esiteks, tuleks lasketiirude asukohad avalikkusele teadmiseks teha. praegu teavad ainult aktiivselt jahil käivad isikud, võimustruktuurid ja mõni õnnelik indiviid.
teiseks, laskepäevad.
kolmandaks, meedia tähelepanu.
Kisub ka sõna võtma kuna omal NSVL ajal olin ALMAVÜ algorganisatsiooni esimees väikses eesti ettevõttes ja minul tuli tihti läbi viia ettevõtte nn. sisemisi laskevõistlusi + müüa loterii pileteid .Ja sai isegi käidud mööda emajõge preemiareisil Pihkva omataolistel külas.Ilus aeg oli.Kõik oli ainult organiseerimise küsimus. Mingeid takistusi ei olnud.Padruneid sain allkirja vastu, lasime niipalju kui süda lustis.Võimalused olid olemas.Osavõtjatele üritus meeldis.Muidugi siis olid kõik liikmed ja maksid ka mingit liikmemaksu.Sel ajal oli võimalik olla tegelane mitmel rindel:tuletõrjes, doonorlane, ALMAVÜ, rahvamalev,mittekoosseisuline, komsomol ja kom.partei .Kõiki neid lisakohustusi premeeriti puhkuse lisa päevadega+toidutalongid. Sai ka preemiat rubladas.Iga ettevõte tegi seda isemoodi.Oli ju see midagi Sots.võistluse moodi. See oli minu aktiivsel eluajal ENSV-is Tartus.
Kuidas nüüd EV-is mingeid kollektiivide ja firmade vahelisi laskevõistlusi õnnestuks läbi viia ja huvilisi leida???Oleksin aktiivne osaleja.
UR
Liige
Postitusi: 366
Liitunud: 17 Aug, 2007 17:05
Kontakt:

Paintball ei ole taktika

Postitus Postitas UR »

Tere!
Ära palun valesti möista, kuid paitball ei ole taktika. See on omaette sport.
Kui ei usu, leia möni bagdadis aega veetnud mees ja kysi " nohh, oli nagu paintball jahh?"...
Surmahirm, tolm, lendav prygi, kurdistatud körvakuulmine.... ma miskipärast arvan et kui siis miskit sellist vast..
Nohh, usa mariinid olevat quaket mänginud jao koostöö harjutamiseks, aga see oli ammu ja nad tegid tugevalt muud kahh.
Kasutaja avatar
Gfreak
Liige
Postitusi: 562
Liitunud: 11 Jaan, 2007 18:05
Kontakt:

Postitus Postitas Gfreak »

:P
mõtlesin siis lihasmälu arendamiseks. šokis inimene kas tardub või talitab lihasmälu järgi. (tavaliselt)
ja ma arvan, et pole vaja mulle üles lugeda keskkonnaolusid. nii loll ma ka ei ole, et sinisilmselt pidada mööda tänavaid(metsi) uitamist sõjaks.

palun ära pea mind lollakaks, mis sest, et ma noor olen.
UR
Liige
Postitusi: 366
Liitunud: 17 Aug, 2007 17:05
Kontakt:

hmm

Postitus Postitas UR »

Tere !
Tead ausöna ei pea ma kedagi lollakaks. Lihasemälu ja tingrefleksi suhtes vöib sul täitsa öigus olla. Aga---
mure hoopis selles, et nii mitmedki seda asja taktikaks nimetavadki, jättes seejuures täpsustamatta et paintballi varje ei ole tavataktikas ikka yldse varje. Ja laskekaugus on paintballis klassikalise definitsiooni kohaselt "tääktule" ulatuses ja ... järgmine lahinguetapp kalssikaliselt on ... täägirynnak.
Ikka koledad inimesed oleme, kui me oma noori maast madalast suisa suitsiidsete vöitlusmeetodite rakendamiseks öpetame.
Tähenärimine vöib olla, aga ära pane paheaks meil on siin lugupeetud inimesed terveid pataljone rynakule viinud... ooo
Ja lähivöitlusdrillid, hoonesse sisenemine ja ruumi puhastamine tulevad välja ju kyll. Aga see on ise asi. Ja kahh tore asi.
USP
Liige
Postitusi: 725
Liitunud: 23 Okt, 2007 21:19
Kontakt:

Postitus Postitas USP »

Huvitav, huvitav. Soomes on väga populaarne reservväelaste laskevõistlused (SRA), kus on omad "taktikalised" reeglid, mis sisaldavad laskmist liikumise pealt, laskmist varjest, laskmist pikkadel ja lühikestel distantsidel vaheldumisi jne. Silmade arv jagatakse kulunud ajaga (nagu IPSCis). Reservistid saavad ka tsiviilis olles nendel võistlustel osaleda ja ennast nö vormis hoida (tegemist on siis eraldi võistlussarjaga).

Eesti Kaitseväes midagi sellist vist ei korraldata? Pole nagu kuulda olnud. Männiku tiirus olen küll näinud, et kaitseliitlased "toksivad märki" -ja sedagi peaaegu, et kogupaukudega :shock: -käskluse peale -kõik koos...

Laskeoskuse parandamiseks oleks Eesti oma reservlaskevõistluste korraldamine aga ilmselt igati asjakohane. See lisaks meestele motivatsiooni asjaga tegeleda ja edasi areneda. Lahingolukorras tuleb ju lisaks "märgitoksimisele" kasuks ka oskus kiiresti sihtida, valida sihtmärke, liikuda jne jne.
juss000
Liige
Postitusi: 383
Liitunud: 13 Dets, 2005 9:02
Kontakt:

Postitus Postitas juss000 »

kelguga poiss kirjutas:Huvitav, huvitav. Soomes on väga populaarne reservväelaste laskevõistlused (SRA), kus on omad "taktikalised" reeglid, mis sisaldavad laskmist liikumise pealt, laskmist varjest, laskmist pikkadel ja lühikestel distantsidel vaheldumisi jne. Silmade arv jagatakse kulunud ajaga (nagu IPSCis). Reservistid saavad ka tsiviilis olles nendel võistlustel osaleda ja ennast nö vormis hoida (tegemist on siis eraldi võistlussarjaga).

Eesti Kaitseväes midagi sellist vist ei korraldata? Pole nagu kuulda olnud. Männiku tiirus olen küll näinud, et kaitseliitlased "toksivad märki" -ja sedagi peaaegu, et kogupaukudega :shock: -käskluse peale -kõik koos...

Laskeoskuse parandamiseks oleks Eesti oma reservlaskevõistluste korraldamine aga ilmselt igati asjakohane. See lisaks meestele motivatsiooni asjaga tegeleda ja edasi areneda. Lahingolukorras tuleb ju lisaks "märgitoksimisele" kasuks ka oskus kiiresti sihtida, valida sihtmärke, liikuda jne jne.
Väga õiged sõnad aga kuidas seda aktiivselt ellu viia?
USP
Liige
Postitusi: 725
Liitunud: 23 Okt, 2007 21:19
Kontakt:

Postitus Postitas USP »

Teoreetiliselt on ju asi lihtne: tuleb "broneerida" mõni kena laskeala kuskil vanas liivakarjääris, kuulutada välja reservväelaste laskevõistlus (vaja on koostada reeglid või need soomlastelt üle võtta), leida meeskond, kes laskeala välja ehitab -ning määrata kohtunikud. Pärast seda jääb üle vaid osavõtjatelt väike osavõtutasu kasseerida (laskeala ehitamine maksab!) ning jääda ootama rohket osavõttu.

Kuigi tegelikult ma ei tea kuidas reservväelased relvadele ligi pääsevad, kui neil oma relva pole. Ilmselt peaks asi toimuma ikkagi KL raames. Lihtsalt lahe oleks, kui mehed saaks lasta pisut teistes tingimustes, kui tiirus käsu peale. Laskeülesanne peaks nõudma liikumist ja erinevate laskeasendite kasutamist. Sest ega vaenlanegi lahingus pea püsti ühe koha peal ei passi.
Arnold
Liige
Postitusi: 5110
Liitunud: 23 Jaan, 2005 16:26
Kontakt:

Postitus Postitas Arnold »

Ei ole küll oleksoloogia : http://sport.postimees.ee/?id=56329
juss000
Liige
Postitusi: 383
Liitunud: 13 Dets, 2005 9:02
Kontakt:

Postitus Postitas juss000 »

Arnold kirjutas:Ei ole küll oleksoloogia : http://sport.postimees.ee/?id=56329
Tundub uskumatuna aga samas tuleb võtta kui tõde ja reaalsust, KAHJUKS.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Gideonic ja 13 külalist