Eesti vs Venemaa - tegevus Venemaa territooriumil

Tagantjärele tarkus on täppisteadus. Või kui tädil oleks rattad...
kert122
Liige
Postitusi: 619
Liitunud: 27 Juun, 2007 21:22
Kontakt:

Postitus Postitas kert122 »

kuulge, tehke teema eesti vs läti, oleks nagu suts reaalsem, see siin on ikka tsipa karm. oleks meil tankid ja hävitajad jms ning pappi nagu putru
siis võiks ju kosmosesõda ka pidada...
paraadil näeme, raisk
Kasutaja avatar
Some
Liige
Postitusi: 4087
Liitunud: 11 Aug, 2008 9:25
Kontakt:

Postitus Postitas Some »

Me oleme oleksoloogia rubriigis ;) Kusjuures diversioon on suht low-tech ettevõtmine. Inimresurss loeb. Ei tea kas Rambo on hetkel väga hõivatud? :roll:
allatah
Liige
Postitusi: 1063
Liitunud: 15 Veebr, 2006 17:04
Asukoht: Tallinn/Tartu/Võrumaa
Kontakt:

Postitus Postitas allatah »

Sorry, kui mu eelmine postitus liiga vänge oli. Palavikku oli mul postitamise hetkel ligi 39C
Otseloomulikult ei mõelnud ma midagi sellist, et palkame mõned inimesed seal koole õhku laskma. Ma ei pidanud üleüldse silmas "niivõrd kuivõrd" tsiviilobjekte. Alguses mainisin, et üks variant oleks hakata seal "asju õhku laskma" ning teine lause tuletas meelde, et siiski selliseid asju, millest kasu oleks.

Probleem on minuarust aga selles, et kui meile NATO appi ei tule, võime me ju paar silda või elektrijaama õhku lasta, aga see ajab venemaad veel vihasemaks. Võibolla mingi kolonn jääb paariks päevaks seisma, aga siis tehakse see sild korda ja asi läheb edasi vana hooga.
Teine variant on see, et kui NATO tuleb appi, pole meil loodetavasti vaja enam selliseid asju teha, sest väga suure tõenäosusega võidame niikuinii.
Kolmas on muidugi see keskmine variant. Ehk siis NATO "hakkab appi tulema". Sel juhul võiks ilmselt tõesti Vene territooriumit taktitundeliselt rünnata.

Kuna aga Eesti rinne on suhteliselt väike, suudavad punaväed ilmselt tähtsamaid infrastruktuuri objekte Eesti lähedasel territooriumil turvata. Seega äkki tasuks proovida mõnest teisest suunast rünnata ning ehk leiab selleks ka liitlasi. Kasvõi mõne sellise riigi näol, kus saaks baseeruda ning mingil moel Venemaa territooriumile minna.
Samas ma ei kujuta ette mis võiks olla selleks objektiks, mida rünnata kuskil Lõuna-Venemaal ja mis avaldaks mõju Venemaa sõjakäigule Eesti vastu.

Otseloomulikult ei ole selle jutu näol tegemist plaaniga, kuidas rahuarmastavat idanaabrit julmalt rünnata. Lihtsalt et kui nad peaksid meile tulema, siis on meil õigus viia sõjategevus ka nende territooriumile.
Riigi kaitse on liiga tähtis asi, et seda teistele usaldada.
kert122
Liige
Postitusi: 619
Liitunud: 27 Juun, 2007 21:22
Kontakt:

Postitus Postitas kert122 »

kui suudaks enda territooriumi hoida oleks juba tipptase :shock:
paraadil näeme, raisk
Kasutaja avatar
man21
Liige
Postitusi: 822
Liitunud: 01 Juun, 2005 13:34
Kontakt:

Postitus Postitas man21 »

See on täiesti loomulik, et me ei suuda konflikti algusest peale tervet oma territooriumi kontrollida. Kuid see ei tähenda, et neid sorkida ei saaks. Kui me nende territooriumile valikulisi lööke anname see sunnib teatud jõude kohapeal hoidma, aga mitte meile koheselt kaela saatma. Meil on tähtis aega võita.
Ma arvan, et Soome esimesed vabatahtlikud oleksid juba esimesel nädalal kohal, teistel võtab aega. Kõige tähtsam on, et meid õhust toetataks, sest muidu on meie seis üsna sitt.
Pidev manööver, imbumine vaenlase ridade keskele, nii et nad ei saaks kasutada raskerelvi. Sisside pidev nõelamine, kelle rollis näen esmaselt just kaitseliitlasi.
Ma arvan, et meie olukord ei ole lootusetu, ehkki hind saab olema ränk.
Viimati muutis man21, 21 Mär, 2009 22:14, muudetud 1 kord kokku.
Ela täiel rinnal ja kui kord kooled, siis ära kahetse elatud elu!
kert122
Liige
Postitusi: 619
Liitunud: 27 Juun, 2007 21:22
Kontakt:

Postitus Postitas kert122 »

ma kardan et soome vabatahtlikega on kehvad lood, kuna ega me oma poliitiliste otsustega ja peksmistega/röövimistega seal eriti heas nimekirjas pole, ma kardan, võibolla mulle lihtsalt tundub nii.

ja löögid kuhugi vaenlase pinnale on ebareaalne, kuna pole eriti vahendeid selleks.
aga kui "oleks" siis mina kurnaks vastast meie maal, peajõud sisse, ja kohe tagalakolonne kottima.
paraadil näeme, raisk
Pärtel
Liige
Postitusi: 493
Liitunud: 16 Sept, 2005 11:50
Asukoht: Lõuna - Eesti
Kontakt:

Postitus Postitas Pärtel »

pakuks ühe variandina välja, esialgu mitte küll militaarsena näiva, propaganda. nagu juba oleme näinud nii Tšetšeenia, kui ka Gruusia konfliktidest, et idapool suudab siin nii mõndagi korda saata. seega peab olema ka meil sellele vastus, olgu see kasvõi lausvale. nagu ütlesid juba klassikud - väikest valet ei usu keegi, aga suurt valet usuvad kõik (no midagi taolist ta oli). see propaganda ei ole mitte mõeldud meist lääne poole jäävatele vaid pigem selle sama idapoolse riigi elanikkonna jaoks. oleks selline asi üldse teostatav?
Kasutaja avatar
man21
Liige
Postitusi: 822
Liitunud: 01 Juun, 2005 13:34
Kontakt:

Postitus Postitas man21 »

Muidugi annab orgunnida, aga miks seda valeks nimetada, ehhee - seda nimetatakse sõjakavaluseks.
Sellise riigiga, nagu seda on Moskoovia, ei tasu eriti midagi pühaks pidada, sest nemad seda ei tee, kuid me peame siiski hoolt kandma, et me maine läänes oleks enam-vähem.
Ja kui midagi lähebki untsu, siis valame krokodilli pisaraid ja ütleme, et see oli suur õnnetus ja arusaamatus ning eksitus tagatipuks.
Ela täiel rinnal ja kui kord kooled, siis ära kahetse elatud elu!
Kasutaja avatar
Kilo Tango
Liige
Postitusi: 9135
Liitunud: 14 Aug, 2008 15:40
Kontakt:

Postitus Postitas Kilo Tango »

man21 kirjutas:Muidugi annab orgunnida, aga miks seda valeks nimetada, ehhee - seda nimetatakse sõjakavaluseks.
Sellise riigiga, nagu seda on Moskoovia, ei tasu eriti midagi pühaks pidada, sest nemad seda ei tee, kuid me peame siiski hoolt kandma, et me maine läänes oleks enam-vähem.
Ja kui midagi lähebki untsu, siis valame krokodilli pisaraid ja ütleme, et see oli suur õnnetus ja arusaamatus ning eksitus tagatipuks.
On asju, mida tsiviliseeritud inimene ei tee, mitte selle pärast, et see teistele ei meeldi, vaid selle pärast, et see on talle endale vastuvõetamatu. Moskva ei puutu siin asjasse. Loomulikult peab kasutama kõiki propaganda ja alternatiivse sõjapidamise meetodeid, kuid terrorism ja KGB stiilis meelega sigaduste korraldamine ja siis nende teiste kaela ajamine nende hulka ei kuulu. Vähemalt kui tegemist on tsiviliseeritud ja enesest lugu pidava inimesena. Isegi Venemaal elavad inimesed ja ka nende suhtes ei ole kõik lubatud.
Kasutaja avatar
man21
Liige
Postitusi: 822
Liitunud: 01 Juun, 2005 13:34
Kontakt:

Postitus Postitas man21 »

Vaata kulla mees, teise inimese maha tapmine pole väga tsiviliseeritud tegevus, aga sõjas ilma selleta kuidagi ei saa, sest muidu notitakse sind maha.
Sigadusi ei peagi alati tegema, saab lavastada need ja siis vaenlase kraesse ajada. Lavastamise all mõtlengi teatraalsust, mitte tegelikku tegevust, nii et rahune maha.
Ela täiel rinnal ja kui kord kooled, siis ära kahetse elatud elu!
Kasutajanimi
Liige
Postitusi: 617
Liitunud: 25 Juul, 2007 2:40
Kontakt:

Postitus Postitas Kasutajanimi »

man21 kirjutas:Vaata kulla mees, teise inimese maha tapmine pole väga tsiviliseeritud tegevus, aga sõjas ilma selleta kuidagi ei saa, sest muidu notitakse sind maha.
Sigadusi ei peagi alati tegema, saab lavastada need ja siis vaenlase kraesse ajada. Lavastamise all mõtlengi teatraalsust, mitte tegelikku tegevust, nii et rahune maha.
et kuidas see välja näeks, lavastad midagi ja ütled vaenlane tegi? aga mis juhtub kui vale ilmsiks tuleb? siis ei usu võeta meie väiteid enam tõsiselt. lükatakse kõrvale kui ebausutav propaganda.

NSVL üritas katõni sakslaste kraesse veeretada, kuid meie teame paremini.
Kasutaja avatar
man21
Liige
Postitusi: 822
Liitunud: 01 Juun, 2005 13:34
Kontakt:

Postitus Postitas man21 »

Kasutajanimi kirjutas:
man21 kirjutas:Vaata kulla mees, teise inimese maha tapmine pole väga tsiviliseeritud tegevus, aga sõjas ilma selleta kuidagi ei saa, sest muidu notitakse sind maha.
Sigadusi ei peagi alati tegema, saab lavastada need ja siis vaenlase kraesse ajada. Lavastamise all mõtlengi teatraalsust, mitte tegelikku tegevust, nii et rahune maha.
et kuidas see välja näeks, lavastad midagi ja ütled vaenlane tegi? aga mis juhtub kui vale ilmsiks tuleb? siis ei usu võeta meie väiteid enam tõsiselt. lükatakse kõrvale kui ebausutav propaganda.

NSVL üritas katõni sakslaste kraesse veeretada, kuid meie teame paremini.
Väga kohatu näide, sest seal oli tegelikuses toimunud massimõrv. Ja sellepärast ma ütlengi, et sellise vaenlasega, kes sellisteks asjadeks on võimeline ei tasu väga aumeest mängida, sest see läheks meile maksma paljusid inimelusid.
Aga, et välja ei tuleks, siis tuleb seda teha selliste inimestega, kes oskavad keelt hammaste taga hoida.
Ma ei hakka näiteid tooma, mida annaks lavastada, sest vaenlane ei maga,aga neid võimalusi on palju.
Ela täiel rinnal ja kui kord kooled, siis ära kahetse elatud elu!
jackpuuk
Liige
Postitusi: 2243
Liitunud: 28 Aug, 2007 2:06
Kontakt:

Postitus Postitas jackpuuk »

Kulla sõbrakesed, oskab ehk keegi ütelda mismoodi te kavatseksite mingisugustegi militaarobjektideni jõuda? Venemaal on iga "pooleteise meetri tagant" miilitsa ja ohmooni automaatidega relvastatud valvepostid põhimaanteedel+piirivalve muidugi, ka on elanikud vaenulikult meelestatud kaugemal kui kilomeetrit 30 piirist. Kui selle probleemi suudaks lahendada, siis näiteks Pihkva dessantdiviisi ülevõtmine oleks juba lapsemäng, vaja oleks ainult mõnda puhtalt vene keelt rääkivat kodanikku (ka meil foorumis leidub neid). Järgmine punkt oleks sealt eluga tulema pääsemine peale laskemoona ja relvade hävitamist. Lahendage esimene ja viimane punkt ära, siis võiks objektidest rääkida. Pole just palju soodsaid piiriületuskohti ja maanteedel liikumisest pmst. ei pääse, kes on Petseri-Gdovi(Oudova) vahel liikunud, see teab, et kõrvalisi teid mööda liikuda ei saa sõidukiga, sest neid teid lihtsalt pole, soo on soos kinni. Teede kohapealt vaielda ei maksa, olen metsaäri ajades ise selle kandi läbi sõitnud jeebuga ja ka traktoriga.
sitt päev, kellele kurdad
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40175
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Jõudsimegi sinna välja, kuhu pidime jõudma - ühes arenenud riigis on selliste operatsioonide läbiviimiseks vastavad "pika käe" relvad, mitte enesetapuvõitlejate grupid.

Kui keegi võtab tõsimeeli endale pähe Pihkva VDV baasi rünnata, siis selle mehe võite juba ette postuumseks kangelaseks kuulutada - 99% tõenäosusega need mehed kunagi tagasi ei tule.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
man21
Liige
Postitusi: 822
Liitunud: 01 Juun, 2005 13:34
Kontakt:

Postitus Postitas man21 »

See oleks tõesti ülim rumalus (enesetapp seda kindlasti on) kui kavatsetakse maad mööda seda väeosa ründama hakata. Ma olen juba maininud mitu korda, et meie territooriumilt ulatab sinna praegugi tulistada 155mm haubitsast. Lühimaa-raketid oleks parem variant, et ka Piiteri Kirovi nimelist tehast näiteks sihikul hoida, kus toodetakse raskerelvi.
Ela täiel rinnal ja kui kord kooled, siis ära kahetse elatud elu!
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 12 külalist