Unelmateriik NSVL?

Tagantjärele tarkus on täppisteadus. Või kui tädil oleks rattad...
Jaanus2
Liige
Postitusi: 3834
Liitunud: 31 Mai, 2007 13:17
Kontakt:

Postitus Postitas Jaanus2 »

Ei tohi ära segada plaanimajandust nagu see NLiidus oli ja ühiskonna ja majanduse arengu üldist suunamist ja planeerimist (millest meil on puudus). Euronormid ei ole mingi plaanimajandus, see on ühise turu pärast, et miski kaup oleks enamvähem ühtlane kogu turul ja ühtlaste omadustega. Samas ettevõtetele keegi tootmismahte ette ei kirjuta ja fonde ei eralda. Muidu jõuaksime jälle sinna, et tark AÜ komitee otsustab, kellele autoostuluba anda.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40175
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Minuarust on Brüsseli ja Moskva vahele võrdusmärgi tõmbamine kohalike leegioni särki kandvate "iseseisvuslaste" fantaasia.

Osade meeste ajunatukesele pole lihtsalt kohale jõudnud, et mitte eriti rikas ja poliitiliselt teise ringi mängija Eesti iseolemine julgeoleku- ja majandusvaakumis Ida ja Lääne piiril saab olla vaid üürike. Soomlased, kes on meist kordades kaalukamad, on sellest isegi aru saanud.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Kilo Tango
Liige
Postitusi: 9136
Liitunud: 14 Aug, 2008 15:40
Kontakt:

Postitus Postitas Kilo Tango »

Brüsseli majandusregulatsioon katab tegelikult järgmisi valdkondi:
1. Poliitilised kokkulepped
2. Siseturu varjatud kaitse (Sisuliselt punkt 1)
3. Tarbijakaitse
4. Turumoonutuste mõju elimineerimine
5. Kunstlike monopolide tekke vältimine
üht-teist veel. Kõik ei tule kohe meelde.

Sama regulatsiooni peaks kehtestama tegelikult ka iga riik ise. See, et seda lastakse Brüsselil teha, on ühisturu ja arengurahade saamise hind.
Kasutaja avatar
wudu
Liige
Postitusi: 852
Liitunud: 05 Nov, 2005 21:47
Asukoht: Rakvere, Kondivalu
Kontakt:

Postitus Postitas wudu »

Kilo Tango kirjutas: 3. Tarbijakaitse
Ja selle tarbijakaitsega on mindud nii kaugele, et kui ma maalt sugulaselt kartuleid toon, siis sugulane on kurjategija :D
http://www.delfi.ee/archive/article.php ... 1237188779
Puusepp ütles, et need, kes pole registris, ei tohi isegi tasuta kartuleid ära anda. Nii nõuab seadus. “Turustamine on seaduse mõistes müügiks pakkumine, müümine ja tasuta andmine.”
Me oleme ju siin, et isamaad kaitsta. Aga prantslased on ju ka siin, et oma isamaad kaitsta. Kellel siis õigus on?
Erich Maria Remarque “Läänerindel muutuseta”
Kasutaja avatar
Gideonic
Liige
Postitusi: 4868
Liitunud: 14 Aug, 2008 14:19
Kontakt:

Postitus Postitas Gideonic »

Euronormides on vaieldamatult ka omajagu lollust. Probleem on selles et me täidame, nagu vanasti sai öeldud ka NSVLi seaduste kohta, sakslase täpsusega :D

Piisab mõnedes Lõuna-Euroopa riikides talusid või väikelinnade söögikohti külastada, et näha kui karm kontroll seal nende normide üle käib (kohati on, kohati lastakse aga ikka väga suvalt üle, palju hullemini kui see Eestis võimalik oleks).
Kasutaja avatar
gnadenlose
Liige
Postitusi: 2160
Liitunud: 02 Mär, 2004 13:18
Asukoht: Kilulinn/Kardulavabariik
Kontakt:

Postitus Postitas gnadenlose »

Jaanus2 kirjutas:Hiina on erijuhus ja seda on mujale raske üle kanda. Hiinlasi ei häiri eriti, et partei kontrollib ja planeerib, aga samas on turumajandus. Isegi venelased on lääne tsivilisatsioonist niipalju rikutud, et hakkaksid demokraatlikest vabadustest puudust tundma. Hiinlased ei tunne, seal on alati tehtud nii, nagu ülemad ja keiser ütlevad, juba tuhandeid aastaid. Ülemustega ei vaielda. Inimõigused on mingi imelik prantslaste väljamõeldis.
Selline teooria on ilus kuulata küll, aga mulle tundub, et sisult siiski kole üldistav. Võib-olla on see tõsi, et statistiline hiinlane ei tunne vajadust näiteks avalikult suuremat leivakääru küsida oma meie mõistes orjatöö eest, aga ma julgen küll kahelda, et üksikisiku tasandil hiina inimene teistest rahvastest põhiolemuselt erineb. Sattusin mõned päevad tagasi ühe silmaga nägema miskit dok-filmi Hiina kaevandustest. Kui seal ühelt nõgiselt mehelt küsiti midagi sellist, et kuidas tundub töötada olematutes turvatingimustes napi sisssetuleku eest, vastas kaevur lihtsalt: "Meie oleme vaesed, meie asi pole arutleda" vms., mille inimkeelne tõlge oleks ilmselt siiski "meie sõna ei maksa". Kui edasi arutleda, siis "sõna" asemele võiks panna koguni "elu". Ei suuda kuidagi uskuda, et mulle selline riigikorraldus morbiidne näib vaid seetõttu, et olen õhtumaade tsivilisatsioonist rikutud.
Гив Ми Мани
LeBon
Liige
Postitusi: 539
Liitunud: 29 Juun, 2007 1:50
Kontakt:

Postitus Postitas LeBon »

Ma ei tea kas hiinlane on põhiolemuselt erinev aga teatud kultuurilised erinevused siin küllap rolli mängivad. Tegemist on meie mõistes usinate töösipelgatega, kes käsu peale rügavad hommikust õhtuni. Üks mu tuttav, kes Hiinas käis, ei suutnud ära imestada, miks isegi totaalses vaesuses elavad inimesed seal mööduvale turistile siiralt ja sõbralikult naeratavad, selle asemel, et masendusest tina panna ja valitsust sõimata. ka Remsu Hiina-raamatus on sellest fenomenist juttu.
See on üks põhjus, miks ma ei usu, et N.Liidus saanuks Hiina-variant läbi minna.
” Aga miks on Eestis praegu päris palju paremäärmust? Lahendus lihtne: NSVL lipukiri oli: sisult sotsialistlik, vormilt rahvuslik ja nii see NSVL sõna otseses mõttes natsionaalsotsialiste kasvataski. ” Sirje Kingsepp.
Kasutaja avatar
Kilo Tango
Liige
Postitusi: 9136
Liitunud: 14 Aug, 2008 15:40
Kontakt:

Postitus Postitas Kilo Tango »

LeBon kirjutas:Ma ei tea kas hiinlane on põhiolemuselt erinev aga teatud kultuurilised erinevused siin küllap rolli mängivad. Tegemist on meie mõistes usinate töösipelgatega, kes käsu peale rügavad hommikust õhtuni. Üks mu tuttav, kes Hiinas käis, ei suutnud ära imestada, miks isegi totaalses vaesuses elavad inimesed seal mööduvale turistile siiralt ja sõbralikult naeratavad, selle asemel, et masendusest tina panna ja valitsust sõimata. ka Remsu Hiina-raamatus on sellest fenomenist juttu.
See on üks põhjus, miks ma ei usu, et N.Liidus saanuks Hiina-variant läbi minna.
Mis sa siis nüüd öelda tahad. Et kultuuriliste eripärade tõttu venemaal kapitalism ei toimiks? Kust see ettekujutus pärit on, et see õitsev kapitalistlik Hiina on orjandusliku töö tulemus? Pigem on inimesed sinna läinud selleks, et talupõllul vegeteerimise eest pääseda.
Kasutaja avatar
gnadenlose
Liige
Postitusi: 2160
Liitunud: 02 Mär, 2004 13:18
Asukoht: Kilulinn/Kardulavabariik
Kontakt:

Postitus Postitas gnadenlose »

Kilo Tango kirjutas: Kust see ettekujutus pärit on, et see õitsev kapitalistlik Hiina on orjandusliku töö tulemus? Pigem on inimesed sinna läinud selleks, et talupõllul vegeteerimise eest pääseda.
See võib isegi nii olla ja ilmselt ongi, aga kas põllult paari dollari eest kuhugi tööstusettevõtmisse minek on siis normaalne? Vast ikka ainult selles mõttes, et põllult ei saanud neid kahte dollaritki. Ja kust otsast see Hiina niiväga õitsev on? Sealne kapitalism tähendab paljuski nimelt seda, et näiteks tahab ka rikkam pilusilm sõita päris oma autoga, näiteks Opeliga. Selle ostmiseks ei teeniks ta raha ilmselt ka siis, kui ta viiesaja aastaseks elaks. Aga siin tuleb appi kohalik kapitalism, mis seisneb selles, et pannakse lihtsalt oma tehas püsti ja toodetakse Opeleid võiku hinnaga sisemaiseks tarbimiseks. Kõik see käib loomulikult ilma igasuguste litsentside-värkideta, lihtsalt öeldes k*stakse päris-Opelile kõrge kaarega kraesse, sest mida nad ikka teha saavad? Vaat selline on reaalsus Hiinas anno domini 2009.
Гив Ми Мани
kana tagumik
Liige
Postitusi: 1870
Liitunud: 13 Mai, 2009 19:12

Postitus Postitas kana tagumik »

Karuke kirjutas:
Kilo Tango kirjutas:




Näiteks ressursside kasutamise (maavarad, keskonahoid, energiasääst jms) osas tundub, et liigume kenasti plaanimajanduse suunas (euronormid)?
Või on ehk just turumajandus "kiire põlemine" ja plaanimajandus pikemas perspektiivis ainuvõimalik?

Aga noh ei maksa minu targutamist tähele panna :D
Ka nn pikaaegne planeerimine ei suuda ette näha võnkeid ja nt innovatsiooni- paljud riiklikud projektid on jäämas nii meil kui mujal uutele lahendustele jalgu.

Isegi erakätes olevad suurkorporatsionnid ei suuda tihtipeale uutele lahendustele reageerida, mis siis veel kroonu raha eest lohisevast süsteemist rääkida.

Vaata ise - erasektor on suutnusd masule reageerida ja kulusid on kokku tõmmatud, riiklik sektor põletab endiselt maksumaksja raha nagu buumi ajal.

Kood: Vali kõik

Aga kas peaks võistlema? (nii teoreetiliselt ma mõtlen)
Kas on kuhugi kiire?
Kes ajaga kaasas ei suuda käia, lõpetab nagu Nõukogude Liit.
Kasutaja avatar
Kilo Tango
Liige
Postitusi: 9136
Liitunud: 14 Aug, 2008 15:40
Kontakt:

Postitus Postitas Kilo Tango »

kana tagumik kirjutas:
Karuke kirjutas:
Kilo Tango kirjutas:
Näiteks ressursside kasutamise (maavarad, keskonahoid, energiasääst jms) osas tundub, et liigume kenasti plaanimajanduse suunas (euronormid)?
Või on ehk just turumajandus "kiire põlemine" ja plaanimajandus pikemas perspektiivis ainuvõimalik?

Aga noh ei maksa minu targutamist tähele panna :D
Ka nn pikaaegne planeerimine ei suuda ette näha võnkeid ja nt innovatsiooni- paljud riiklikud projektid on jäämas nii meil kui mujal uutele lahendustele jalgu.

Isegi erakätes olevad suurkorporatsionnid ei suuda tihtipeale uutele lahendustele reageerida, mis siis veel kroonu raha eest lohisevast süsteemist rääkida.

Vaata ise - erasektor on suutnusd masule reageerida ja kulusid on kokku tõmmatud, riiklik sektor põletab endiselt maksumaksja raha nagu buumi ajal.

Mina pole sellist jama kirjutanud, mida sa siin uljalt tsiteerid.
OveT.
Liige
Postitusi: 2610
Liitunud: 22 Jaan, 2004 13:22
Kontakt:

Postitus Postitas OveT. »

Palun alati pakkuda märke, medaleid, riste, autasusid tsaari, eesti ja saksa ajast. Samuti dokumente, postkaarte ja fotosid igal teemal, vorme, kiivreid, pandlaid, mõõku jms. 52-23353 ri28le@hot.ee
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 15 külalist