www.militaar.net

Militaarteemad minevikust kaasaega
Tänane kuupäev 25 Nov, 2020 16:44

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]
Tee uus teema Vasta teemale  [ 424 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 29  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Kaitseliit - oleksoloogia
PostitusPostitatud: 03 Jaan, 2013 17:11 
Eemal
Liige

Liitunud: 24 Juun, 2008 23:23
Postitusi: 211
Ei saa vakka olla, tegemist on ju oleksoloogiaga!
1. Juhul kui mees/naine saab kaitseliidu liikmeks peaks talle olema olemas ka vormikomplekt ja varustus.
Ise küsimus on, kas see peab G-Linda varustus, vahest saaks ta ka hakkama Rootsi 90 mudeli varustusega, see on ladudes olemas? Nimetame seda tinglikult kategooria: II
2. Juhul kui tegemist on oma vanuses aktiivses ja terves/tugevas eas kaitseliitlasega kes osaleba aktiivsel KL üritustel võiks talle väljastada parima, mis KL on pakkuda. Nimetame seda siis kategooria: I.
3. Mida ta siis teeks kui ta oleks juba üle 40ne. Selga ja põlved annavad vahest juba tunda. Kamraadid kellega ta 90ndadel aktiivselt kaitseliidus toimetas on tasapisi laiali läinud, mõni ka juba mulla alla ja uued näed on peale tulnud. Las tal olla kodus kaitseliidu relv ja teatav kogus varustust näiteks kategooria II. Käib aastas 2 x laskmas ja korra aasatas kohaliku üksuse koosolekul. Pasiivne liige? Arvan, et ei, vanus ja 22 aasta kaitseliidus on teinud ka oma töö, aga ta on olemas, tal on olemas relv,varustus, kogemus ja tegelikult ka valmis ootamatusteks.Vaatame siis natuke ajas tagasi ja natuke ette ka.
Oletame, et 1991 aastal astus kaitseliitu 20 aastane eesti kodanik. Kuni 30nda (2001) eluaastani osales ta aktiivselt kaitseliidu üritustel. 30ndast eluaastast alates tegeleb ta rohkem oma pere asjadega ja laste harimisega aga osaleb kõikidel RÕK-del kuhu teda kututakse, käib 2x aastas laskmas ja naisega maleva jõulupeol. Praegu on ta 43 aastane, toimetab oma väikeettevõttega ja natuke kaitsellidust kõrvale jäänud.´Aga sellel mehel on kodus kaitseliidu registris olev relv, teatav varustus ja tegelikult on valmis reageerima kui riik seda vajaks. Mida me veel temast tahaksime?


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Kaitseliit - oleksoloogia
PostitusPostitatud: 03 Jaan, 2013 17:45 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 07 Sept, 2007 21:40
Postitusi: 902
No ei ole võimalik .... aga hea küll kulutan siis veel aega.

Ma nüüd ironiseerin veidi: Trummi jutust saan ma aru, et KL liikmetega tuleb ümber käia viisakamalt kui teiste Eesti Vabariigi kodanikega? Seejuures ei tohi KL liikmetele määrata sellist koormust ja rakendada sellist karmust/konkreetsust nagu ülejäänud kodanikele?! Just seda sa püüad mulle siin tõestada. No ehk võidad mõne foorumis tegutseva KL liikme poolehoiu.

Võtame selle iroonia raames ette ühe tõsisema müüdi. KVst KLi teenima määratud isikkoosseis ei saa asjadest õigesti aru, lahkuvad õige pea, seejuures midagi saavutamata. Seda olen ma kuulnud ka mujalt.
Alustame malevapealikest - kes neist täna pole teeninud KVs? Mõni on. Järelikult on enamus malevatest taandarenemas? Minu arust mitte.
Hüppame korra KL ülemate juurde ... mnjahhh ... taasiseseisvumise järel tuleb sekka üks politseinik. Kas KL siis üldse õigel kursil on siiani olnud?
Või vaatame asja hoopis teisest küljest. Kes tänasest KL kaadrist alustas KLst (ka vabatahtlikuna), teenis KVs kaadrina ja on nüüd tagasi KLs? Kui mõni neist just KVs rikutud ei saanud, siis ... keda sa Trumm siin siis konkreetselt süüdistad?
Teeme seda muna-kana mängu edasi?
Palju KV kaadrit on üles kasvanud KL liikmete käe all? Ehk siis kust nende "halvad" kombed pärinevad?

Minu arvates ei ole MITTE MINGIT VAHET inimeste ja üksuste juhtimisel KLs ja KVs. Tegelikult ka Estonia kaevanduses või Selrveri ketis. Nüüd ütlete et kaevik ja kassa pole võrreldavad? Noh vaadake millest tekivad juhtimisprobleemid ühes või teises struktuuris ja katsuge neid siis võrrelda. Hea küll on vahe ... kaeviku liin jookseb veidi teise põhimõttega :lol:
Mida ma tahan öelda - need kes astuvad ämbrisse KLs, tegid või teevad seda sama edukalt ka KVs ja vastupidi. Kogu isikkoosseis on tegelikult niivõrd segunenud, et ei ole võimalik seda müüti kinnitada.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Kaitseliit - oleksoloogia
PostitusPostitatud: 03 Jaan, 2013 17:52 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 28 Juul, 2005 16:35
Postitusi: 30083
Tsiteeri:
Mida me veel temast tahaksime?


Üldiselt ütlevad targemad, et rühmataseme oskused eeldavad harjutamist igal aastal 30 päeva.
Jutt on nädalatest, mitte enam päevadest.
Mida kõrgem tase, seda rohkem päevi.
Kompaniid, pataljonid - veelgi rohkem.

Seega on 2 valikut, kas me saame selle 40se nendeks nädalateks või leiame neile kadunud poegadele sõjalise rakenduse, kus neile jõukohane väljaõppemaht on piisav.
Seda pole siin teemas vast mõtet arutama hakata, et teeks vabatahtlikele pealikele motivatsioonikursused ja voila, havi käsul omandatakse kuuajaline maht paari päevaga, töö ja oma eluga hõivatud mehed ilmuvad kohale nagu nõiavitsa väel. Kui KL juhtkonna tasemel (KK ajakirjas) räägitakse teemal "keskmiselt 2 päeva aastas", siis on selle keskmise väljaõppemahuga kehvasti, eriti kehvasti veel siis, kui asjale ei eelne KV väljaõpe, vaid nt miskid 90ndate lühikursused. Probleem pole mitte kindralites või admiralides KL ees, vaid selles, et keskmine liige on kehvavõitu osavõtuga.

_________________
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Kaitseliit - oleksoloogia
PostitusPostitatud: 03 Jaan, 2013 18:34 
Eemal
Liige

Liitunud: 08 Juul, 2011 15:02
Postitusi: 641
mutionu kirjutas:
Mercurius kirjutas:
Mina leian, et KL "hobi" võrdlemisel jahil ning kalal käimisega on teatud mõte sees.


Püütud haug või lastud kits vs "kuul pähe". Kategooriad on ilgelt ilmselgelt 101% võrreldavad.


Mobilsatsiooni alla kuuluvad saavad "kuuli pähe" niikuinii.

kert122 kirjutas:
uskumatu kaader :wall:

Miks üldse olla kaitseliitlane? Minu jaoks on asi lihtne...
Kui kunagi peaks tekkima olukord, siis kodanikul oli rahuajal kolm varianti, nendeks oli:
1) valmistuda põgenema näiteks rootsi.
2)üldmobilisatsiooni kaudu kaitsta isamaad.
3)olla vabast ajas kaitseliidus ja püüda nii hästi kui võimalik koos üksusega drillida ennast pinevateks aegadeks.


+1

Kui tekib ikka märkimisväärne "olukord", siis Punkt 1 peale ma eriti ei panustaks, sest siis ükski lind ei lenda ega ükski alus ei liigu.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Kaitseliit - oleksoloogia
PostitusPostitatud: 03 Jaan, 2013 19:04 
Eemal
Liige

Liitunud: 01 Dets, 2005 4:49
Postitusi: 388
Asukoht: Eesti
44 ka linnud ei kippunud lendama ja Tallinnk kah ei käinud Gotlandi vahet aga näe, ikka läksid. Fotograaf H. Otsa mälestustes on üpris pikalt kirjas, kuidas tegelikult täiesti sisemaal ehitati valmis paat, veeti Gaz AAA-ga mereranda, seal lõigati raam pooleks ning oli ka mootor olemas. Sõit Rootsi võis alata. Ma võin suisa mürki võtta (parem võtaks siis sellel hetkel padruneid ja muud vajaminevat tarbekaupa turistide hääks), et kui ikka hirm nahavahel, siis minnakse nonde Bella paatidega (või mis need on millega tiigis aerutada võib) ka nii, et vesi keeb. Lisada, et teistest mälestustest on lugeda kuidas, kaheksa Saaremaa meest üle Läänemere aerutasid siis... kana läheb ka mesipuusse, isegi kui mesipuud pole aga tahe suur on. See sai nüüd küll offtopic n.ö. :roll: vabandan.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Kaitseliit - oleksoloogia
PostitusPostitatud: 04 Jaan, 2013 10:53 
Eemal
Liige

Liitunud: 27 Juun, 2007 22:22
Postitusi: 557
kui juba oleksoloogia, siis kujutame ette:

kui peaks mingi häppening tulema, siis see ei alga kindlasti üleöö, märgid sellest ilmnevad juba varem, ja siis saab leelet lasta, lendavad lennukid ja ujuvad laevad/paadid, ja kindlasti saab ka autoga mööda maad.Ja kui kodanik ikkagi tahab iga hinna eest põgeneda, siis ta kindlasti selleks võimaluse ka leiab.

_________________
paraadil näeme, raisk


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Kaitseliit - oleksoloogia
PostitusPostitatud: 04 Jaan, 2013 12:23 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 28 Juul, 2005 16:35
Postitusi: 30083
Eelkõige sõltuvad Eesti kaitsel paljud asjad sellest, kuidas esimestel päevadel asjad edenevad.
Konflikti saatus otsustatakse Eestis esimese 48-72 tunniga. Sellepärast ongi mu hinges teatud kahtlused teatud võitlusvormide kasutatavusest, aga ju see on minu probleem.
Kui ei edene, hakkavad plagama mitte ainult tsivilistid, vaid ka need, kel vorm seljas. Nii nagu on plagatud igast pasunasse saanud armeest peale suuremat lüüasaamist.
Moraali alustala (või üks neist) on usk oma relvadesse, väljaõppesse ja komandöride pädevusse organiseerida lahingut nii, et ka homme elus oleksid.

Tsiteeri:
põgeneda, siis ta kindlasti selleks võimaluse ka leiab.


Põgenetakse ka metsa, läbi aegade on põgenetud.
Võiks öelda, et metsavendluse taasteke suurema sõja korral siin on vältimatu, sest liiga palju on inimesi, kel on põhjust enda elu pärast karta.
Seega oleks ettenägelik vast näha ette teatud meetmed selleks, et see uue aja metsavendlus ei toimuks "lahinguväljadelt korjatu ja niiskusest rikutuga" nagu 40ndatel ja õppima ei peaks põhitõdesid oma vere hinnaga. Et kütusevoorid põleksid ja vaenlase kasuks töötamine oleks sama ohtlik kui vaenlase vastu töötamine.

_________________
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Kaitseliit - oleksoloogia
PostitusPostitatud: 04 Jaan, 2013 13:26 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 07 Sept, 2007 21:40
Postitusi: 902
:wink:
Tsiteeri:
Neidsamu pärleid lugedes jääb ka mulje, et raevukas partisanisõda, mille meeletut eelist konventsionaalse sõja asemel eest kaur3 juba mitu korda selgitanud, on täpselt samasugune ulme nagu tankibrigaadid või hävituslennuväe eskadrill. Lüüasaamismeeleolud ja supinahkade halin - no need mehed küll rahvasõda ei pea....


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Kaitseliit - oleksoloogia
PostitusPostitatud: 04 Jaan, 2013 18:31 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 09 Mär, 2005 15:11
Postitusi: 1353
Asukoht: Tartu
kert122 kirjutas:
kui peaks mingi häppening tulema, siis see ei alga kindlasti üleöö, märgid sellest ilmnevad juba varem, ja siis saab leelet lasta...

Küsimus: kui palju 2009a sügisel põgenejaid oli? Ikkagi kaks suurt õppust meie piiride lähistel, kus harjutati meie ründamist ja vaid aasta tagasi oli sarnane suurõppus eelmänguks Gruusia ründamisele. Tundub ju küll nagu piisavalt ilmne märk.

_________________
Cartridges are naught but a passing fad ...


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Kaitseliit - oleksoloogia
PostitusPostitatud: 04 Jaan, 2013 20:56 
Eemal
Liige

Liitunud: 27 Juun, 2007 22:22
Postitusi: 557
mingit pinevat poliitilist nootide viskamist ju polnud, venelasi ka suure kisa saatel ei kiusatud, need õppused on ju iga aasta, gruusias oli ju ikka tulistamine igapäevane, või mis?

_________________
paraadil näeme, raisk


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Kaitseliit - oleksoloogia
PostitusPostitatud: 04 Jaan, 2013 21:14 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 09 Mär, 2005 15:11
Postitusi: 1353
Asukoht: Tartu
kert122 kirjutas:
mingit pinevat poliitilist nootide viskamist ju polnud, venelasi ka suure kisa saatel ei kiusatud, need õppused on ju iga aasta, gruusias oli ju ikka tulistamine igapäevane, või mis?

Noo. 2007 kevadel oli neid nootide loopimisi ja igapäevaseid "kaasmaalaste õiguste rikkumisi" päris hulgi. Põgenikemasse sadamais tunglemas ikka ei olnud.

_________________
Cartridges are naught but a passing fad ...


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Kaitseliit - oleksoloogia
PostitusPostitatud: 04 Jaan, 2013 23:33 
Eemal
Liige

Liitunud: 27 Juun, 2007 22:22
Postitusi: 557
ah et kohe mitte ühtegi põgenikku pold v? Ega ka mitte väelased ise tsiviilautodega lahinguväljalt minema ei tõmmanud?No kas sa tahad öelda, et eestist ei ole võimalik jalga lasta, kui peaks tekkima olukord?Selline võimalus kindlasti on ja seda kindlasti ka paljud kasutavad...

_________________
paraadil näeme, raisk


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Kaitseliit - oleksoloogia
PostitusPostitatud: 04 Jaan, 2013 23:55 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 09 Mär, 2005 15:11
Postitusi: 1353
Asukoht: Tartu
Ma väidan, et rõhuvale enamusele ei paista olukord sõjaks minevana enne, kui on teada, et soomus on üle piiri veerenud. Eriti just siis, kui olukord järkjärgult pingestudes sõjale pöörab.

_________________
Cartridges are naught but a passing fad ...


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Kaitseliit - oleksoloogia
PostitusPostitatud: 05 Jaan, 2013 0:37 
Eemal
Liige

Liitunud: 22 Jaan, 2007 16:46
Postitusi: 57
Tsiteeri:
Sinu järgmine väide on järjekorde näide, kus SINA EI SAA REAALSEST ELUST ARU.

Tsiteeri:
Ehk näiteks seda, et KL-lane pole ajateenija, keda saab päevade kaupa "valang-valang" mööda karjääri jooksutada, kui su õppepäev sisaldab liigselt "kuiva" ja mitte üldse actionit (sõltumata kui kehvalt selle actioni drille osatakse), siis juhtub, et järgmine kord sulle poole vähem osalejaid tulema.

Tsiteeri:
Kas ajateenija lörtsitud motivatsioon ei mõjuta edaspidi mitte nii reservväelasi, kui ka kaitseliitlasi? Muidu nii tark Trumm - räägi kuidas on võimalik riigikodaniku ehk ajateenijaga käituda ebapedagoogiliselt? Või näiteks mis vahe on 25 aastasel kaitseliitlasel ja vabatahtlikul 25 aastasel ajateenijal? Mõlemad on täiskasvanud Eesti Vabariigi kodanikud, kes on vabathtlikud. Jah - ajateenija vaba tahe on pigem näiline, sest ega tal suurt pääsu pole. Kuid kas sa kujutad ette, et sellistest ajateenijatest peavad saama lisaks reserväele veel ka kaadrikaitseväelased. Just nimelt sellised, kes edaspidi hakkavad ka kaitseliitlastega harjutusi läbi viima.
Ja nüüd anna minna - ütle et sa pole nii rääkinud ja hakka uue teooriaga pihta.


Minu kokkupuude "reaalse eluga" ühtib Kapten Trummiga.
Ajateenijal pole üldiselt erilist pääsu, 8 või 11 kuud on garanteeritud. Kaitseliitlasega ongi nii nagu Trumm kirjutab, kehvasti korraldatud üritus kajastub järgmise ürituse osalejate arvus. Hea küll, võib ju öelda, et kaitseliitlased on ära hellitatud ja mingit paukmoona polegi vaja. Võib-olla ongi selles oma tõetera sees aga täna "reaalne elu" ongi selline.
Näide, kus pandi mingi teise üksuse relvi puhastama on ilmselt äärmus. Aga noh, mina oleks ilmselt käsu täitnud ja peale ürituse lõppu seerule nelja silma all öelnud, mida ma temast ja tema tasemest arvan. Arvata võib, et vähemalt meie malevas poleks seda seerut enam väljaõppe läbiviimiseks kaasatud. Mõni kaitseliitlane oleks sellise käitumise peale ka tükiks ajaks väljaõppest eemale hoidnud (sõltub muidugi konkreetse üksuse motist).

Minu arust on päris hästi motiveeritud ja see läbi ka hea taluvusega erinevatel kursustel osalevad kaitseliitlased (NAK, RVAK, ROK, VGR jms.). Ning aktiivsematest kaitseliitlastest koosnevad kokkusulandunud üksused. Aga igasuguste ajuvabaduste suhtes tekib ka neil allergiline reaktsioon päris kiiresti.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Kaitseliit - oleksoloogia
PostitusPostitatud: 05 Jaan, 2013 14:50 
Eemal
Liige

Liitunud: 15 Veebr, 2006 18:04
Postitusi: 1050
Asukoht: Tallinn/Tartu/Võrumaa
Tsiteeri:
Ajateenijal pole üldiselt erilist pääsu, 8 või 11 kuud on garanteeritud.


Ma küll usun ja omadest kogemustest ütlen, et suurem osa kaadrist päris selle moto järgi ehk ei ela. Aga kui ikka mitmed instruktorid sellised oleksid, siis hakkaks ka rohkematel ajateenijatel avalduma põlvevalusid ja vaimseid häireid. Mõtestatud ja eesmärgipärase tegevuse vastu üldjuhul ajateenija eriti ei vingu. Aga kui mitte üks kord vaid korduvalt minnakse motivatsiooniotsimise rännakule selliste tüüpide pärast, kes ise on samal ajal laatsas või vabastatud oma põlvevaludega, siis hakkab ka parimatelt meestelt motivatsioon kaduma. Eks iga instruktor ja ülemus teab ise, mis mulje ta tahab endast ja laiemalt kogu kaitseväest reservi minevale üksusele jätta. Kas meenutatakse teda halvast küljest või kiidusõnadega. Ja uskuge mind, kiitus ei ole selline: "tema lubas meil päeval voodis magada".

_________________
Riigi kaitse on liiga tähtis asi, et seda teistele usaldada.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 424 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 29  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Eestikeelne tõlge phpbb.ee poolt